Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

Linia orizontului e cam la mijloc si e si stramba. Se rezolva cu crop si rotire. De calitatea imaginii nu mai vorbesc. Are si telefonul ala o limita. :)

Parerea mea...

 

Vama Veche inainte de inceperea sezonului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator andrei_zxr

Linia orizontului e cam la mijloc si e si stramba. Se rezolva cu crop si rotire. De calitatea imaginii nu mai vorbesc. Are si telefonul ala o limita. :)

Parerea mea...

 

Mie chiar imi place imaginea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator andrei_zxr

asta nu mai e topic de fotografii,a devenit topic de poze....gigel photography.....

 

Nici eu nu sunt de-acord cu faptul ca toti habarnistii care au pus mana pe DSLR, intai au grija sa-si faca logo cu "p**a mea photography" , in loc sa invete ceva util,dar nici comentariile tale nu-mi par prea utile. Mai bine comenteaza ceva la obiect, despre 'poza' postata, decat pe 'langa'..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator andrei_zxr

ce zoom ai folosit la poza cu avionul.

 

Tu ai ramas blocat la ideea de 'zoom' de multe pagini in urma,inainte de a-ti cumpara DSLR ul.

 

E facuta cu un obiectiv cu focala FIXA, un Tair 300mm F4.5, folosit cu adaptor m42-> EOS, pe un Canon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator andrei_zxr

Gusturile nu se discuta, dar te-as intreba ce anume iti place la acea fotografie.

Multam anticipat!

 

Tocmai pentru ca nu se discuta, nu-ti voi raspunde la intrebare.

Nu e ca si cum daca-ti raspund,asta iti va schimba parerea sau perceptia ta asupra acelei fotografii, iar daca-ti raspund, iarasi,nu te ajuta cu nimic daca stii ce imi place MIE la acea fotografie....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gigel, negigel photography, in loc sa criticati ca folosesc un logo, mai bine ziceti ce e in neregula cu poza si cum ati fi procedat voi, tinand cont ca folosesc un D3100 cu Pentacon Auto50mm 1.8 cu adaptor m42-nikon fara lentila corectoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Tu ai ramas blocat la ideea de 'zoom' de multe pagini in urma,inainte de a-ti cumpara DSLR ul.

 

E facuta cu un obiectiv cu focala FIXA, un Tair 300mm F4.5, folosit cu adaptor m42-> EOS, pe un Canon.

Scuze coa.... M-am exprimat gresit. La obiectiv ma gândeam, dar am scris zoom.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gigel, negigel photography, in loc sa criticati ca folosesc un logo, mai bine ziceti ce e in neregula cu poza si cum ati fi procedat voi, tinand cont ca folosesc un D3100 cu Pentacon Auto50mm 1.8 cu adaptor m42-nikon fara lentila corectoare.

nu stiu daca te referi la poza aia cu gagica de pe pagina precedenta, dar mie mi-au placut sfarcurile ei. gg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am referit la toate comentariile aduse aiurea in legatura cu logoul meu. Pana acum singurele comentariile ce au avut legatura cu poza au fost ca trebuia sa focalizez pe tzatze si ca are sfarcuri misto. In rest doar vorbe obosite..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum singurele comentariile ce au avut legatura cu poza au fost ca trebuia sa focalizez pe tzatze si ca are sfarcuri misto. In rest doar vorbe obosite..

da, sunt deacord cu asta. si eu am observat, doar ca nu am mai obiectat. in numele colegilor pasionati de futografiat, propun sa mai faci inca o sedinta cu respectiva domnita. eventual ai putea sa pui pagina de facebook a domnisoarei, poate socializam si noi in vederea unor sedinte foto ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E facuta cu un obiectiv cu focala FIXA, un Tair 300mm F4.5, folosit cu adaptor m42-> EOS, pe un Canon.

oricum puteai sa ramai doar la replica asta de mai sus...

 

 

cumva e modelul asta? big_3062_P6292940_rsize_1.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum puteai sa ramai doar la replica asta de mai sus...

 

 

cumva e modelul asta? big_3062_P6292940_rsize_1.jpg

ala e obiectivul de zenit snaiper.

deci da. e cam greoaie toata trusa. si e zenit, deci nono

Editat de Old
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am referit la toate comentariile aduse aiurea in legatura cu logoul meu. Pana acum singurele comentariile ce au avut legatura cu poza au fost ca trebuia sa focalizez pe tzatze si ca are sfarcuri misto. In rest doar vorbe obosite..

Daca fostei i-au placut pozele e bine. Parerea noastra conteaza mai putin. De ce le-ai facut alb-negru totusi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca fostei i-au placut pozele e bine. Parerea noastra conteaza mai putin. De ce le-ai facut alb-negru totusi?

Din ce-am observat, se ascund mai bine imperfecţiunile atat al subiectului cat si al calitătii fotografice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...