Sari la conținut

CERINTE PT. SCUTER


esson
 Share

Postări Recomandate

Eu unul as alege Runner/SR 50/NRG pe injectie (dat fiind ca toate sunt acum parte din grupul Piaggio, modelele 2005-2006 au aceeasi motorizare). N-as alege Jet-Force (pe injectie), nu atat deoarece este nefiabil, ci pentru ca are 110 kg (fata de 90 ale primelor); efectiv nu-mi dau seama unde intra aia 20 kg in plus (si la ascutitorile astea mici se simte fiecare kg extra).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jet-force varza si plin de probleme?cine ti-a zis asta nu le prea are cu scuterele am dreptate? :cheers: B)

jet force este unul dintre cele mai (daca nu cel mai) performant scuter de 50cc ....dintre toate eu zic sa iti iei jet-force...

 

Este intr-adevar cel mai "bun" scuter <50cmc. ATENTIE, prin bun se intelege orice vreti voi!

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :D :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo a citit careva pe permis sa vada ce scrie la A1...

politzai astia sun mai prosti ca puiu de magar

daca citesi pe spatele permisului la rubrica A1 o sa gasesti ca e pentru motocilete <=50cc si <=50km/h

deci sa imi bag .... ca in codu rutier zice ca A1 e pana la 125 si faza cu puterea/greutate

astia sunt chiar prosti.... nici ei nu stiu ce vor sa zica

exact treaba asta mi-a aratat si tata pe permisu' lui... si am cautat sa vad ce scrie in codul rutier... ii o contradictie totala :|

 

jet-force varza si plin de probleme?cine ti-a zis asta nu le prea are cu scuterele am dreptate? :cheers: B)

jet force este unul dintre cele mai (daca nu cel mai) performant scuter de 50cc ....dintre toate eu zic sa iti iei jet-force...

intradevar... este tare jet force-ul, dar eu as alege un SR...

de ce ? deaia :P

pt ca aprilia are traditie in moto mult mai mare decat peugeot, si a invatat sa faca motoarele in timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eee, zaBeDeule, vezi daca nu stii istorie motoretizdika ?

 

Ia de citeste tu sigla de pe scuteru aista:

 

post-6741-1151404527_thumb.jpg

 

Pentru toti ce nu cred, chiar exista scuter Harley Davidson :cheers: DOVADA -> http://www.amazon.com/gp/product/images/B0...=toys-and-games

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

Acum lasand gluma la o parte Harley Davidson nu a facut si probabil ca nu va face niciodata scutere!

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :cheers: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum am mai zis, cine stie ceva (mai multa, ce-i drept) istorie motoretizdika, stie ca HD a achizitionat prin anii '50-'60 mai multe firme italiene producatoare de varii paraitori usoare, cum ar fi Lambretta sau Aermacchi. Scuterul din poza e unul din rezultatele acelei miscari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, voi majoritatea vorbiti prostii si ii bagati in negura pe nestiutori. De la un papagal prost informat se raspandeste totul si se ajunge la o confuzie totala: intrati pe www.peugeot-motocycles.ro si cititi legislatia romana: Acolo scrie CLAR ca CONFORM LEGII..... DIN DATA ..... Legislatia romana prevede 3 categorii de scutere: 1(care va intereseaza pe voi) cu motor de pana in 50cmc, cu viteza max din fabrica de 45 kmh (precizeaza ca unele au si pedala) se pot conduce de la 16 ani fara carnet. Binenteles trebuie casca(si la bicicleta ar trebui). Inca ceva: daca nu esti un nimurig de copil(se vede ca ai 16 ani fizic) , circuli regulamentar cu casca nu te opreste nimeni!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, voi majoritatea vorbiti prostii si ii bagati in negura pe nestiutori. De la un papagal prost informat se raspandeste totul si se ajunge la o confuzie totala: intrati pe www.peugeot-motocycles.ro si cititi legislatia romana: Acolo scrie CLAR ca CONFORM LEGII..... DIN DATA ..... Legislatia romana prevede 3 categorii de scutere: 1(care va intereseaza pe voi) cu motor de pana in 50cmc, cu viteza max din fabrica de 45 kmh (precizeaza ca unele au si pedala) se pot conduce de la 16 ani fara carnet. Binenteles trebuie casca(si la bicicleta ar trebui). Inca ceva: daca nu esti un nimurig de copil(se vede ca ai 16 ani fizic) , circuli regulamentar cu casca nu te opreste nimeni!!!!

 

Dak nu au pedale ca si bicicleta nu merg fara permis(majoritatea, ca unele au omologare individuala de la RAR, si chiar dak sunt scutere scrie in cartea lor de idetitate ca-s monocicluri).

dar oricum... politistu' cand te opreste nu se uita ce scrie pe www.peugeot-motocycles.ro ce scrie, ci iti arata in codul rutier, unde scrie mult mai clar(de obicei :rolleyes: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

momentan asha e . Iti trebuie carnet dak nu are pedale de orice capacitate ar fi el. Din septembrie se schimba lucrurile. Parerea mea e ca macar 5 ore delegislatie ar trebui sa faca oricine merge pe drumuri, chiar si cu bicicleta.

 

 

Bafta multa si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

momentan asha e . Iti trebuie carnet dak nu are pedale de orice capacitate ar fi el. Din septembrie se schimba lucrurile. Parerea mea e ca macar 5 ore delegislatie ar trebui sa faca oricine merge pe drumuri, chiar si cu bicicleta.

Bafta multa si asfalt uscat

:disappointed: :crack: :sick:

sau daca nu ore de legislatie, ar trebui ca fiecare sa se uite prin decretul de circulatie... pe la semnele de circulatie si sa vada ce inseamna fiecare... macar astea mai importane ce se gasesc prin orase...

si chiar nu ar fi de neglijat nici semnele politistului ... sa sti ce inseamna cand sta in fata ta cu mana stanga ridicata(paralel cu solul) ca dak nu shti dai de necaz :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

salutare!am si eu un piaggio bravo...si as vrea sa il vand in scopul sa imi iau un scuter mai mic.As vrea sa stiu daca se va pune in aplicare regula care zice ca va baga permis pt toate scuterele ca sa stiu daca imi iau sau imi pastrez mopedul :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!am si eu un piaggio bravo...si as vrea sa il vand in scopul sa imi iau un scuter mai mic.As vrea sa stiu daca se va pune in aplicare regula care zice ca va baga permis pt toate scuterele ca sa stiu daca imi iau sau imi pastrez mopedul :moron:

Cand se va baga permis pt mopede, nu pt scutere, va trebui si tu sa-l iei deoarece tot ce e moped se va conduce cu categoria respectiva.

 

 

Bafta! :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...