Sari la conținut

Apel Umanitar


laurmoto
 Share

Postări Recomandate

Noi cei din zona Snagov incercam sa ajungem luni pana la ora 12 . Eu sigur ajung pana la ora aia , o sa incerc sa mai caut un prieten . Cei care trebuiau sa plece la munca au zis ca incearca sa ajunga pana intra la munca . Si inca doi prieteni au zis ca fac tot posibilul sa ajunga si ei . Acum anunt si pe mess , cu conditiile si locatia , poate poate se mai ofera cineva . Speram sa reusim si noi sa facem ceva .

 

 

Multumim pentru ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Multumim pentru ajutor.

 

Placerea e de partea noastra , si speram sa si reusim ce am propus . Multa multa sanatate lui Ionut .

Am anuntat si lumea pe mess , dar vad ca sunt prea preocupati cu alte prostii . Incerc sa dau de un prieten biker , nu prea fregventeaza el net-ul , poate si el reuseste sa mai sensibilizeze cateva persoane .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost azi cu un amic sa donam si ne'au refuzat pe motive fix absurde, ce'i drept am intarziat vreo 5 minute si le'am deranjat pe drele asistente de la masa...o sa incercam din nou pe luni dimineatza sper...pentru cei care vor sa mearga, incercati sa ajungeti pana in ora 10:30.

Multa sanatate si sa fie totul bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost azi cu un amic sa donam si ne'au refuzat pe motive fix absurde, ce'i drept am intarziat vreo 5 minute si le'am deranjat pe drele asistente de la masa...o sa incercam din nou pe luni dimineatza sper...pentru cei care vor sa mearga, incercati sa ajungeti pana in ora 10:30.

Multa sanatate si sa fie totul bine!

 

 

Va multumim tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai este nevoie?? eu am 0 pozitiv din cate stiu eu este acealasi cu 01

 

Nu conteaza ce grupa de sange ai . Tu donezi , iar Ionut va primi sangele de la alte persoane care a fost deja testat chimic etc. si este grupa lui .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine vrea luni sa doneze, hai sa ne intalnim mai multi undeva. pe la 8. in fata la sp floreasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu merg maine cu inca un prieten, la 9 in fata spitalului.cine isi mai face prezenta maine?

 

Maine este duminica, nu se fac recoltari din pacate. Nu stiu astia decat sa se planga ca nu au sange. Nu am vazut sa faca ceva

pentru a recolta cat mai mult. E asa de greu sa existe in fiecare oras macar la unul din spitale program non stop de recoltari?

Scuzati divagarea de la subiect, sunt revoltata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine este duminica, nu se fac recoltari din pacate. Nu stiu astia decat sa se planga ca nu au sange. Nu am vazut sa faca ceva

pentru a recolta cat mai mult. E asa de greu sa existe in fiecare oras macar la unul din spitale program non stop de recoltari?

Scuzati divagarea de la subiect, sunt revoltata.

mersi tasha, nu stiam, ma duceam ca sa ma umplu de nervi acolo :disappointed: .poate facem o adunare mai mare pentru luni :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand nu va mai revoltati pe oamenii din spital care va resping din diverse motive... nimeni din spital nu e dispus sa isi asume riscuri, ci, din potriva, sa le elimine. Cei care au nedumeriri sa caute un prieten care a facut medicina sa le explice pe larg de ce au fost respinsi si de ce nu isi asuma nimeni riscuri.

Mie oamenii de la Floreasca mi s-au parut total OK... chiar daca multi dintre cei veniti au fost respinsi... de aceea trebuie sa mergeti cat mai multi si chiar de mai multe ori daca motivele au fost simple de genul vene subtiri sau tensiune mica (beti o cafea super tare inainte)...

 

Ultima ora: Lui Ionutz i-a fost deja amputat piciorul din cauza unor complicatii ivite... momentan este stabil insa are in continuare nevoie de sange.

 

Cei care vreti sa donati mergeti la Floreasca NU in alta parte... birocratia in Romania este incredibila si stupida... de asemenea cei care puteti veni in Bucuresti este bine sa o faceti pt. ca donatiile din alte orase sunt greu de accesat... multe hartii de facut, etc. Totusi cei care nu puteti veni donati acolo unde sunteti. Detaliile despre Ionut le gasiti in paginile anterioare.

 

Mergeti sa donati!

 

Cei care nu sunteti din Bucuresti si nu va descurcati prin oras sunati-ma - 0723 506 313 - Felix - si va voi indruma sau vin sa va iau si sa va duc la spital.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt din Bucuresti am grupa 0 pozitiv...as vrea sa ajut dar nu stiu cu timpu...daca este vreun prieten al victimei in bucuresti cu masina si marti de dimineata la prima ora ar putea sa ma ia sa mergem la spital ar fi minunat chiar vreau sa ajut!multumesc... nr. meu e 0752.093.827 mai e o problema...fac 18 ani in martie 2009 ... dar sunt destul de bine facut asa ca nu o sa lesin pe strada dupaia ... sper sa nu fie o problema cateva luni ... pt o cauza cum este aceasta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lavinia si Argint au vrut sa fie postate aceste imagini:

 

1. Mama lui Ionut, in fata Ionut, in spate Marius, pe Mobra tatalui lor.

se poate calcula nivelul de experienta pe doua roti, al celor doi :disappointed:

 

2. A doua imagine este de la penultima vizita a lui Ionut la bucuresti, prin mai.

post-40665-1217175687_thumb.jpg

post-40665-1217176089_thumb.jpg

Editat de aKO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa ne intalnim maine dimineata cat mai multi la cetrul de donare din tulcea de pe str gloriei...si la fel de multi si in celelalte colturi ale tarii in special in bucuresti..cu cat suntem mai multi cu atat e mai bine pentru Ionica...

 

nu lasati pe altii sau pe altadata...

ne vedem in numar cat mai mare dimineata-programul e de la ora 7.30(in tulcea)

 

 

multumim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am plecat sa donez in constanta.miercuri (din diverse motive) merg si restul Seawolves Bikers Constanta la donare. imi pare nespus de rau pentru amputare! viata e nedreapta uneori...de multe ori! :disappointed:

 

 

FA-TE BINE IONUT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultima ora: Lui Ionutz i-a fost deja amputat piciorul din cauza unor complicatii ivite... momentan este stabil insa are in continuare nevoie de sange.

 

NU POOOT SA CREED...cum adica ? suntem in 2008 si inca amputam membre??..e inadmisibil, chiar nu se putea face nimic????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa cred !!!!!

am AB IV pozitiv, am 53 de kg si nu pot sa donez ???? dar te cantareste inainte sau cum ?

eu ma duc oricum.....

 

 

Buna!

Te cantareste inainte.

Multumim chiar daca nu o sa poti sa donezi

 

NU POOOT SA CREED...cum adica ? suntem in 2008 si inca amputam membre??..e inadmisibil, chiar nu se putea face nimic????

 

 

Nu a fost amputat pt ca nu se face nimik in 2008. Ionut a stat cu piciorul deschis 4 zile si medicii au incercat sa ii salveze piciorul. A fost luata decizia de amputare deoarece tesuturile si muschii nu mai puteau fi recuparati. Medicii au facut tot ce au putut sa ii salveze piciorul, dar, din pacate....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Te cantareste inainte.

Multumim chiar daca nu o sa poti sa donezi

 

 

 

 

Am fost si eu de dimineata si am donat sange .Am grupa de sange A2 (sper sa ajute cu ceva).

Pe mine nu m-a cantarit inainte ( probabil m-a cantarit "din ochi" sa zic asa )

Problema e ca am intrebat cand o sa ajunga sangele la bucuresti si m-a luat o doctora cu niste explicatii ca mai intai trebuie sa vina cineva de la Bucuresti sa faca nu stiu ce chestii si mi-a mai insirat cateva explicatii facandu-ma sa inteleg ca va dura ceva ..chiar ea a zis apoi : "deh , sistemul din Romania"

Imi pare sincer rau de amputare , chiar speram sa se poata rezolva si altfel :disappointed:

Salutari de la Valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...