Sari la conținut

Next Level = Enduro


Postări Recomandate

Salut,

 

Intai prezentarile:

 

Ovidiu, H 1,90 110 Kg, sunt din Arad, am un Yamaha Virago XV 535, e super si tehnic si optic, dar e cam micut pentru mine, as dori sa trec pe enduro, un sfat va rog.

 

M-ar interesa una mare, mare de tot, ceva gen BMW R 1200 GS, dar la un pret pe care sa mi-l pot permite, respectiv in jur de 3.000 E, ce ar putea fi? Am gasit pe ebay ceva DR 800 big, Africa Twin, Transalp, etc, apropo, tot pe ebay am vazut Varadero si in paranteza Africa Twin ???. E noul tip de african sau ce ca nu m-am dumerit. Nu intentionez sa urc pe pereti cu el, vreau ceva marisor pe care sa pot sa incarc multe bagaje si sa aiba si o viteza decenta pe autostrada, sa mearga si pe coclauri la nevoie si sa duca multi KM fara reparatii majore.

 

Respecte si cat mai multi Km cu multe satisfactii si asfalt uscat sau, ma rog... coclauri uscate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Africa Twin, din partea mea, e un raspuns si mai bun.

Mie mi se pare mai masiva ca Tenere-ul, mai comoda la drum lung, protectie mai buna la vant.

Recunosc, am eu ceva cu yamaha, nu-mi plac cutiile.

 

Spor!

Editat de adiviraj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult, si eu ma gandeam la fel, cu toate ca nu-mi displace nici DR 800 big, pare mai masiv africanul, oricum tre sa fie ceva in cel putin 2 cilindri si racire cu apa, de Varadero ce spuneti?

 

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Africa Twin, din partea mea, e un raspuns si mai bun.

Mie mi se pare mai masiva ca Tenere-ul, mai comoda la drum lung, protectie mai buna la vant.

Recunosc, am eu ceva cu yamaha, nu-mi plac cutiile.

 

Spor!

 

 

Eu am zis Super Tenere, ala mare de 750.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu iti lua monocilindru ca o sa regreti la drum lung, africa twin sau super tenere sunt f ok (africa twin e mai fiabila, e unu pe advrider cu 200 si ceva de mii de mile and still going :disappointed: )

si alt sfat pe care ti-l pot da e sa nu te aventurezi prea tare pe coclauri ca enduroaicele mari sunt pt soft-enduro, gen mers la Babele, la Portita nu tavaleala prin noroaie :blbl:

Editat de uncle
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Intai prezentarile:

 

Ovidiu, H 1,90 110 Kg, sunt din Arad, am un Yamaha Virago XV 535, e super si tehnic si optic, dar e cam micut pentru mine, as dori sa trec pe enduro, un sfat va rog.

 

M-ar interesa una mare, mare de tot, ceva gen BMW R 1200 GS, dar la un pret pe care sa mi-l pot permite, respectiv in jur de 3.000 E, ce ar putea fi? Am gasit pe ebay ceva DR 800 big, Africa Twin, Transalp, etc, apropo, tot pe ebay am vazut Varadero si in paranteza Africa Twin ???. E noul tip de african sau ce ca nu m-am dumerit. Nu intentionez sa urc pe pereti cu el, vreau ceva marisor pe care sa pot sa incarc multe bagaje si sa aiba si o viteza decenta pe autostrada, sa mearga si pe coclauri la nevoie si sa duca multi KM fara reparatii majore.

 

Respecte si cat mai multi Km cu multe satisfactii si asfalt uscat sau, ma rog... coclauri uscate.

 

La dimensiunile tale si conform descrierii: sa mearga si drum lung, bagaje, intretinere putina sau f putina: Varadero all the way. Si Varadero NU are legatura cu AfricaTwin. AT e de 750, Varadero de 1000. Din tot ce am citit pe net, Varadero este una dintre cele mai fiabile dintre optiunile tale. Si AT e ok, imi place am vazut cum merge si poti baga si coclauri cu ea.

 

Daca vrei mai mult strada si multe drumuri intinse pe asfalt, ia varadero, daca te astepti sa faci destul de mult coclauri, macadam, forestiere, ia Twin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sfatul meu de om batran este:

varadero- daca vrei drum 75% si 25%off goala are 230 kg.

atw - daca vrei drum 25% si 75 off

eu am 130 kg si stiu ca ma duc cu muiere, cu bagaje (borse si top).

ATW este extrem de rezistent ceea ce sa dovedit dar este pt. oameni sanatosi (cantitativ) si cu picioare zdravene.

ATENTIE f.f.f. mare la achizitie.

numat bine si asfalt uscat.

post-40656-1217088433_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot AT te sfatuiesc si eu mai ales ca cei 3000E nu iti ajung de un Varadero :disappointed: Am vazut la C_lung Moldovenesc mai demult cu doar 2700 E un AT super OK din '99 si cu tripmaster. Bafta la cumparare

Editat de nick28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect, mersi mult, am gasit un Super Tenere cu 30.000 km, stare buna, anul nu stiu, la 1500 euro, eu cred ca merita, pacat doar ca nu are V2.

 

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect, mersi mult, am gasit un Super Tenere cu 30.000 km, stare buna, anul nu stiu, la 1500 euro, eu cred ca merita, pacat doar ca nu are V2.

 

Asfalt uscat

 

Bine ar fi sa aiba doar 30.000km la pretul ala. Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect, mersi mult, am gasit un Super Tenere cu 30.000 km, stare buna, anul nu stiu, la 1500 euro, eu cred ca merita, pacat doar ca nu are V2.

 

Asfalt uscat

 

Nu are V2 ? :moto:

Da ce are ST-ul pe care l-ai gasit tu? 4 in linie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ovisey

Te rog modifica numele topicului din enduro in enduro-touring, e cu totul altceva, m-ai derutat si am crezut ca vrei sa-ti iei capra dar vad ca vrei vaca.

Pana la urma oricare din variantele de mai sus ar fi ok pentru ce vrei tu. Bafta in alegerea potrivita.

 

Fade

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ovisey

Te rog modifica numele topicului din enduro in enduro-touring, e cu totul altceva, m-ai derutat si am crezut ca vrei sa-ti iei capra dar vad ca vrei vaca.

Pana la urma oricare din variantele de mai sus ar fi ok pentru ce vrei tu. Bafta in alegerea potrivita.

 

Fade

 

Scuze, dar, habar n-am cum se modifica numele topicului.

 

BTW intradevar vreau sa fiu vacar.

 

Calarie placuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect, mersi mult, am gasit un Super Tenere cu 30.000 km, stare buna, anul nu stiu, la 1500 euro, eu cred ca merita, pacat doar ca nu are V2.

 

Asfalt uscat

 

Nu este un V2, dar ,,trage" ca un V2, multumit arborelui la 270 de grade care livreaza cuplu motor asemenea unui V2. O sa iti dai seama si dupa sunet, daca il compari cu alte motoare 2 twin.

 

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata fratilor, am vaca, am fost cu ea, trage de draci are, fata de virago 535, super, deocamdata fara documente in regula, vineri cu numere rosii si prin 11 august la RAR, nu stiu, imi vine sa ma dau cu curu de pamant pana vineri.... Da las ca de vineri concediu si calareala pe vaca cat incape, multumesc tuturor.

 

Asfalt uscat si sa va tina motoarele pana va saturati de ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata fratilor, am vaca, am fost cu ea, trage de draci are, fata de virago 535, super, deocamdata fara documente in regula, vineri cu numere rosii si prin 11 august la RAR, nu stiu, imi vine sa ma dau cu curu de pamant pana vineri.... Da las ca de vineri concediu si calareala pe vaca cat incape, multumesc tuturor.

 

Asfalt uscat si sa va tina motoarele pana va saturati de ele.

 

 

Si pina la urma ce vaca e?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...