Sari la conținut

Bucuresti De Tot Kktu'l :|


Rafy rafy
 Share

Postări Recomandate

Astazi veneam dinspre Piata Unirii si ma indreptam spre Piata Muncii....totul bine si frumos pana la intersectia dinainte de Piata Muncii . Mergeam in spatele unui camion ...cand dint-ro data mi s-a blocat roata din fatza intr-un canal nush ce p.... mea era si am plonjat p asfalt :moto: . Pagube minore... geanta fatza stramba si cateva zgarieturi si dureri de spate. Noroc cu niste conducatori auto din spatele meu care m-au ajutat sa scot roata de acolo ca era intepenita nu puteam singur . Concluzii.... avem niste strazi de tot kktu !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

La fel si astfalt..pe calea floreasca putin mai sus de Spring am parcat si eu pe trotuar sa nu se infiga careva in ea..si cand ma intorc....imi zice un tip (caruia ii multumesc foarte mult) ca se afundase in porcaria aia. O ridicase el de jos si era deja pe cric dar mi-a faultat coditza si aripa fatza,..aiurea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce s-a intamplat defapt?

 

tu te grabeai si cum nu ai rabdare si te mananca in poponeata, te-ai urcat pe camion. la un moment dat, nu mai ai cum sa vezi ce vine de sub camion si ai picat intr-o grapa plina cu rahat. data viitoare pastreaza distanta, se pot intampla si alte lucruri! daca era o caramida peste care dadeai si de la sperietura iti scapa mana in gaz, ce faceai? te lipeai de camion, iti zic eu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce s-a intamplat defapt?

 

tu te grabeai si cum nu ai rabdare si te mananca in poponeata, te-ai urcat pe camion. la un moment dat, nu mai ai cum sa vezi ce vine de sub camion si ai picat intr-o grapa plina cu rahat. data viitoare pastreaza distanta, se pot intampla si alte lucruri! daca era o caramida peste care dadeai si de la sperietura iti scapa mana in gaz, ce faceai? te lipeai de camion, iti zic eu!

 

Corect. Nu ai pastrat distanta, ca sa vezi ce apare dintre rotile camionului, de asemenea probabil c-ai mers pe mijloc (daca mergi in dreptul rotii sau spre exterior vezi si mai din timp si ai si timp sa faci o eschiva)

 

Plus ca, venind de la P-ta Unirii spre p-ta Muncii nu exista decat 2 drumuri:

- Calea Calarasilor, cu sina de tramvai, plus gropi/denivelari

- Blvd Decebal

 

Tu pe care drum ai venit? Si unde in intersectie ai picat? Ca ambele la un moment dat se suprapun, exact deasupra pasajului, unde este perpendicular o linie de tramvai de toata frumusetea, trebuie sa treci cu atentie si cu masina :D.

 

Cu alte cuvinte greseala de incepator, bine ca n-ai patit-o mai grav tu, fierul se indreapta. Curios ca la profil zice ca ai 17 ani si nu ai carnet :moto: . Erai pe scuter sau pe moto pana la urma?

SFAT: cand esti pe un drum pe unde nu cunosti gropile, beleste bine ochii!!! :ok: . Si chiar daca tu crezi ca le cunosti, tot beleste ochii, ca poate iti sare un caine in fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect. Nu ai pastrat distanta, ca sa vezi ce apare dintre rotile camionului, de asemenea probabil c-ai mers pe mijloc (daca mergi in dreptul rotii sau spre exterior vezi si mai din timp si ai si timp sa faci o eschiva)

 

Plus ca, venind de la P-ta Unirii spre p-ta Muncii nu exista decat 2 drumuri:

- Calea Calarasilor, cu sina de tramvai, plus gropi/denivelari

- Blvd Decebal

 

Tu pe care drum ai venit? Si unde in intersectie ai picat? Ca ambele la un moment dat se suprapun, exact deasupra pasajului, unde este perpendicular o linie de tramvai de toata frumusetea, trebuie sa treci cu atentie si cu masina :D.

 

Cu alte cuvinte greseala de incepator, bine ca n-ai patit-o mai grav tu, fierul se indreapta. Curios ca la profil zice ca ai 17 ani si nu ai carnet :moto: . Erai pe scuter sau pe moto pana la urma?

SFAT: cand esti pe un drum pe unde nu cunosti gropile, beleste bine ochii!!! :ok: . Si chiar daca tu crezi ca le cunosti, tot beleste ochii, ca poate iti sare un caine in fata.

au tresarit DĂÂŞTEPĂII.....pazea....

 

 

si eu am sarit peste un BCA pe mijlocul drumului....si aveam distanta fata de moto din fata mea,si tot am luato....(la cca 70km/h)

 

 

dar sunteti voi destepti.....astia care nu incalcati legea...astia care sunteti prea buni ca sa mergeti pe 2 picioare.....

 

 

s-a intamplat.....si punct...nu e greseala de incepator.....

 

unele chestii sunt inevitabile.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce s-a intamplat defapt?

 

tu te grabeai si cum nu ai rabdare si te mananca in poponeata, te-ai urcat pe camion. la un moment dat, nu mai ai cum sa vezi ce vine de sub camion si ai picat intr-o grapa plina cu rahat. data viitoare pastreaza distanta, se pot intampla si alte lucruri! daca era o caramida peste care dadeai si de la sperietura iti scapa mana in gaz, ce faceai? te lipeai de camion, iti zic eu!

 

 

Ma ... daca nu stii ce s-a intamplat numai vorbiii.... de unde stii tu ca m-am urcat pe camion ? Se mergea bara la bara , nu aveam viteza...vreo 15-20 km/h. Veziti de treaba ta si numai te baga :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect. Nu ai pastrat distanta, ca sa vezi ce apare dintre rotile camionului, de asemenea probabil c-ai mers pe mijloc (daca mergi in dreptul rotii sau spre exterior vezi si mai din timp si ai si timp sa faci o eschiva)

 

Plus ca, venind de la P-ta Unirii spre p-ta Muncii nu exista decat 2 drumuri:

- Calea Calarasilor, cu sina de tramvai, plus gropi/denivelari

- Blvd Decebal

 

Tu pe care drum ai venit? Si unde in intersectie ai picat? Ca ambele la un moment dat se suprapun, exact deasupra pasajului, unde este perpendicular o linie de tramvai de toata frumusetea, trebuie sa treci cu atentie si cu masina :D.

 

Cu alte cuvinte greseala de incepator, bine ca n-ai patit-o mai grav tu, fierul se indreapta. Curios ca la profil zice ca ai 17 ani si nu ai carnet :moto: . Erai pe scuter sau pe moto pana la urma?

SFAT: cand esti pe un drum pe unde nu cunosti gropile, beleste bine ochii!!! :ok: . Si chiar daca tu crezi ca le cunosti, tot beleste ochii, ca poate iti sare un caine in fata.

 

Ca sa te lamuresc si pe tine , am un gilera dna si nu sunt chiar asa de incepator cum crezi. Am vreo 20.000km pana acum :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti da primaria in judecata pentru pagubele motocicletei cauzate de aceea groapa ? :moto:

 

orice drum public, trebuie sa indeplineasca niste conditii tehnice. acelea sunt trecute intr-un dosar, care ar trebui sa-l gasesti la primarie.

de cand suntem in UE, nu cred ca mai merge cu "asta e! se mai intampla!" sigur poate sa-i dea in judecata.

 

trebuia chemata politia, salvarea, facut dosar cum trebuie de la inceput.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce s-a intamplat defapt?

 

tu te grabeai si cum nu ai rabdare si te mananca in poponeata, te-ai urcat pe camion. la un moment dat, nu mai ai cum sa vezi ce vine de sub camion si ai picat intr-o grapa plina cu rahat. data viitoare pastreaza distanta, se pot intampla si alte lucruri! daca era o caramida peste care dadeai si de la sperietura iti scapa mana in gaz, ce faceai? te lipeai de camion, iti zic eu!

 

Bai fratele meu, tu tot timpul pastrezi o distanta de 20 m intre masina din fata? Daca ai 60km/h ai nevoie de cel putin 20m sa eviti un obstacol. Hai sa dam vina tot pe cel cu scuterul , ca doar strazile sunt cat de cat ok, cu exceptia unui crater din un km intr-altul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce canal? eu merg zi de zi p'acolo.........de la alba iulia la muncii nu e nici un canal ( SAU S-A INCADRAT IN PEISAJ SI NU-L MAI VAD ) daca gresesc scuze mazime............

maine ma uit cu cei 4 ochi din dotare.

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce s-a intamplat defapt?

 

tu te grabeai si cum nu ai rabdare si te mananca in poponeata, te-ai urcat pe camion. la un moment dat, nu mai ai cum sa vezi ce vine de sub camion si ai picat intr-o grapa plina cu rahat. data viitoare pastreaza distanta, se pot intampla si alte lucruri! daca era o caramida peste care dadeai si de la sperietura iti scapa mana in gaz, ce faceai? te lipeai de camion, iti zic eu!

 

 

Halal "Super Membru"...esti asa doar datorita numarului de posturi, ca in rest esti varza fratzica...auzi la el exprimare"COAE"...asa se exprima cocalarii astia de ii tot injurati voi pe aici, nu un motorist adevarat...sau poate tu esti vre-un rocker d'ala numa pele de proc netabacita, care habar n-ai ce inseamna respectul pentru colegii de forum, nu?

Ce daca omul e incepator? Ce daca a gresit? Nu poti sa-i explici FRUMOS unde a gresit? Mai repede prinde daca il iei cu frumosu', decat sa citeasca exprimarea ta exagerat de usturatoare si jignitoare in acelasi timp, si sa zica " Bag poola...am pikat si yo odat ca asa a fost sa fie si deja isi bat astia poola de mine pe forum. Nici nu mai intru acolo, n-am ce invata de la astfel de exemplare"

SI ARE DREPTATE. "Coaele" astea de teapa ta au dus forumul asta de rapa, ca nu sunteti instare sa puneti o vorba buna, numai sa jignitzi...FUCK OFF!!! Si voi ati fost incepatori...sau pe tine te-a fatat mika-ta direct pe mobra???

 

HAI SICTIR CA MI SE FACE GREATZA CAND VAD ASA EXPRIMARE...RUSINE!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ... daca nu stii ce s-a intamplat numai vorbiii.... de unde stii tu ca m-am urcat pe camion ? Se mergea bara la bara , nu aveam viteza...vreo 15-20 km/h. Veziti de treaba ta si numai te baga :moto:

 

am vazut-o si pe asta

 

Halal "Super Membru"...esti asa doar datorita numarului de posturi, ca in rest esti varza fratzica...auzi la el exprimare"COAE"...asa se exprima cocalarii astia de ii tot injurati voi pe aici, nu un motorist adevarat...sau poate tu esti vre-un rocker d'ala numa pele de proc netabacita, care habar n-ai ce inseamna respectul pentru colegii de forum, nu?

Ce daca omul e incepator? Ce daca a gresit? Nu poti sa-i explici FRUMOS unde a gresit? Mai repede prinde daca il iei cu frumosu', decat sa citeasca exprimarea ta exagerat de usturatoare si jignitoare in acelasi timp, si sa zica " Bag poola...am pikat si yo odat ca asa a fost sa fie si deja isi bat astia poola de mine pe forum. Nici nu mai intru acolo, n-am ce invata de la astfel de exemplare"

SI ARE DREPTATE. "Coaele" astea de teapa ta au dus forumul asta de rapa, ca nu sunteti instare sa puneti o vorba buna, numai sa jignitzi...FUCK OFF!!! Si voi ati fost incepatori...sau pe tine te-a fatat mika-ta direct pe mobra???

 

HAI SICTIR CA MI SE FACE GREATZA CAND VAD ASA EXPRIMARE...RUSINE!!!

 

si tu crezi ca cel caruia i-ai explicat asa frumos ce a gresit o sa inteleaga sau o sa zica "Nici nu mai intru acolo, n-am ce invata de la astfel de exemplare". ai vrea tu sa nu mai intre :ok:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce s-a intamplat defapt?

 

tu te grabeai si cum nu ai rabdare si te mananca in poponeata, te-ai urcat pe camion. la un moment dat, nu mai ai cum sa vezi ce vine de sub camion si ai picat intr-o grapa plina cu rahat. data viitoare pastreaza distanta, se pot intampla si alte lucruri! daca era o caramida peste care dadeai si de la sperietura iti scapa mana in gaz, ce faceai? te lipeai de camion, iti zic eu!

 

 

auzi bai retardatule , ia da-i tu drumu la somnic cu mamica ta . Pana una alta cred ca ar trebui sa-ti cerzi scuze fata de rafy ptr quote'le de mai sus!.

 

 

@ restul , atotcunoscatori de legislatie ..mai bine abtineti-va .. nu-i face bine "victimei" ..din contra caderea-ti si voi in canal cu mobrele voastre

Editat de mih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut-o si pe asta

 

 

 

si tu crezi ca cel caruia i-ai explicat asa frumos ce a gresit o sa inteleaga sau o sa zica "Nici nu mai intru acolo, n-am ce invata de la astfel de exemplare". ai vrea tu sa nu mai intre :moto:)

Ar fi bine sa nu mai intre.., astfel de exprimari mi se par normale doar intre retarzi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar tu "veziti" de romana ta si "numai" vorbi prostii ca ne dai motiv sa te credem analfabet. stii tu, manelistu in papuci de cauciuc cu mult gel in par :moto:...

si eu ti-as da un sfat prietenesc....du-te fratele meu "coae" si da-ti o palma,fa 3 ture de bloc,si simte niste aer proaspat...si mai da-ti o palma...si vino la mine sa te invat sa mergi pe 2 roti...(nu sunt expert,dar am putin habar)

 

 

poate vei fi si tu macar 5% din "super membru" ala ce esti pe forum....

 

 

hai ja.....te-am bagat prea mult in seama...ciao

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce canal? eu merg zi de zi p'acolo.........de la alba iulia la muncii nu e nici un canal ( SAU S-A INCADRAT IN PEISAJ SI NU-L MAI VAD ) daca gresesc scuze mazime............

maine ma uit cu cei 4 ochi din dotare.

Cred ca e vorba de una pe care am luat-o si eu usor din cauza ca e pusa fix inainte de semaforul de la intersectia Calea Calarasi cu Delea Veche(pe Calarasi,banda 1 din sensul P-ta Unirii-P-ta Muncii).Eu nu am vazut-o ca deabia plecasem de la semafor (unde in nici un caz nu se sta la 20 de m distanta) si am luat putin cu furca(fara pagube materiale sau omenesti din fericire) :D .

Oricum,intrebarea care imi vine cel mai des in minte in cazul asta e cum dracu apar canalele astea fara capace pe marile bulevarde? :moto: .Cred ca trebuie sa adresam multumiri primariei Municipiului Bucuresti :D :ok:

P.S.:Vedeti ca am observat ca sunt din ce in ce mai dese astfel de cazuri in care nici macar nu se mai baga un bat sau ceva in gura de canal asa ca aveti grija pe unde mergeti :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar tu "veziti" de romana ta si "numai" vorbi prostii ca ne dai motiv sa te credem analfabet. stii tu, manelistu in papuci de cauciuc cu mult gel in par :o...

 

Bai baiatule.. vezi ca eu nu am facut nici o afirmatie asupra ta si nu iti permit sa vorbesti despre mine atata timp cat nu stii cine sunt ! Hai sa ne intalnim ca sa iti "explic" cum sta treaba :D , ca aici pe forum vad ca ai cam mult tupeu :D Nu de alta ,dar eu cred ca te-ai trezit si tu pe forum sa te dai mare si tare pe aici, iar in realitate esti un fraier :D ASTA CA SA FAC SI EU OBIECTII ASUPRA TA ! (daca tu ti-ai permis, trebuie sa imi permit si eu ) :ok:

 

 

Cred ca e vorba de una pe care am luat-o si eu usor din cauza ca e pusa fix inainte de semaforul de la intersectia Calea Calarasi cu Delea Veche(pe Calarasi,banda 1 din sensul P-ta Unirii-P-ta Muncii).Eu nu am vazut-o ca deabia plecasem de la semafor (unde in nici un caz nu se sta la 20 de m distanta) si am luat putin cu furca(fara pagube materiale sau omenesti din fericire) :D .

Oricum,intrebarea care imi vine cel mai des in minte in cazul asta e cum dracu apar canalele astea fara capace pe marile bulevarde? :moto: .Cred ca trebuie sa adresam multumiri primariei Municipiului Bucuresti :P :D

P.S.:Vedeti ca am observat ca sunt din ce in ce mai dese astfel de cazuri in care nici macar nu se mai baga un bat sau ceva in gura de canal asa ca aveti grija pe unde mergeti :D

 

Exact acolo :D ! Si iti dai seama , daca erai in spatele unui camion , cu atat mai putin aveai sanse sa o vezi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact acolo :D ! Si iti dai seama , daca erai in spatele unui camion , cu atat mai putin aveai sanse sa o vezi...

Pe mine m-a surprins mai ales ca trecusem cu o zi inainte si nimic despre acea gura de canal,iar a adoua zi am luat in plin(stiu majoritatea gropilor pe dinafara),dar ma intreb de ce dracu nu or putea sa puna si ei macar un semn de avertizare? :moto: :ok: Ca am mai patit asa o data la piata Unirii ,unde am avut noroc ca nu am luat curba mai in viteza(asa cum aveam de gand),deoarece tocmai era proaspat sapata si acoperita cu nisip la un metru inainte si dupa sant(probabil s-au gandit ca pe asfalt aluneci mai usor decat pe nisip :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact acolo :D ! Si iti dai seama , daca erai in spatele unui camion , cu atat mai putin aveai sanse sa o vezi...

 

Pe mine m-a surprins mai ales ca trecusem cu o zi inainte si nimic despre acea gura de canal,iar a adoua zi am luat in plin(stiu majoritatea gropilor pe dinafara),dar ma intreb de ce dracu nu or putea sa puna si ei macar un semn de avertizare? :moto: :D Ca am mai patit asa o data la piata Unirii ,unde am avut noroc ca nu am luat curba mai in viteza(asa cum aveam de gand),deoarece tocmai era proaspat sapata si acoperita cu nisip la un metru inainte si dupa sant(probabil s-au gandit ca pe asfalt aluneci mai usor decat pe nisip :D )

 

 

Traim in ROMANIA !! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si vino la mine sa te invat sa mergi pe 2 roti...(nu sunt expert,dar am putin habar)

cata modestie :ok:

 

morala: ne luam enduro, ca nu-s strazile de vina, ci aia care fura gurile de canal :D deh, traim in romanica, si pacat ca e locuita :moto: strazile se prezinta bine spre deosebire de acum ceva ani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...