Sari la conținut

Gopop-cea Mai Mare Teapa Posibila


danielmak3
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 160
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mare dreptate aveti cand afirmati despre motoarele chinezesti ca sant proaste.Cel mai elocvent exemplu l-am avut cu un Gopop caruia i-am schimbat setul motor.Inainte de reparatie mergea bine ,iar dupa,vai de mama lui! Ziceai ca este bicicleta.Ps.piese de origine!

 

nu inteleg de ce ai mai schimbat setu daca mergea bine.

cine desface motoru daca merge bine? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Fratilor si eu am un scuter gopop eagle de aproape un an si vreo 3000 km cu el si nu am avut nici o problema si am fost cu el si la Brasov vro 10 ore am mers cu el bine inteles cu pauze destul de dese sunt fumator si daia . Dar nu am avut nici o problema cu el si nici nu am . Servisul nici nu stiu pe unde este ca am facut singur revizia la el si schimbul de ulei . Nici nu l-am menanjat pe timpul rodajului cum spune la carte am mers mai tot timpul cu el in blana adica 40 / 45 si tot merge bine ba mai mult acum se duce in 50 de km fara sa umblu la el . Probabil ca lam nimerit eu unul bun ?

Singura mea problema este furca deoarece am avut un acident cu el cu citeva zile in urma .

 

 

Va rog sa nu va suparati pe mine nu vreau sa credeti ca le tin apararea celor dela Reva Romania .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum nu inseamna k daca un scuter Gopop e praf toate sunt la fel, cele gopop din 50 mai este unul prost, nu ca la alte firme din 10 daca este unul bun. Si la oameni, toti suntem perfecti, eu nu cred, mai mult din 50% dintre oameni sunt cu defecte la creer :laugh: Si eu am tot gopop si merge f bine, am pus set de 80cc si rupe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zicea cineva ca poti tine un scuter 2t pe loc cu piciorul :laugh:)

eu am un malaguti f15 de 50cc 2T care are 7 sau 9 cai ..delimitat.

daca incerc sa il tin pe loc cu piciorul risc sa imi sucesc glezna in cel mai rau caz.

asta ca fapt divers...

scutere 2 T ar trebui sa aiba un demaraj puternic deci daca le poti tine pe loc cu piciorul e ceva in neregula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca simplul fapt ca apare si isi apara firme, este un lucru foarte bun! Asta dovedeste bun simt si atitudine pozitiva fata de clienti, nu ca aia de la First Bike care dau dovada de o nesimtire crasa.

Omul importa scutere ieftine si la banii astia nu poti sa ai pretentii mari. Departe de mine de a contesta ce spune baiatul cu problema (mai ales ca a confirmat si dezkreator) dar eu apreciez mult ca domnul Cristian Dan macar apare aici, dovedeste ca nu-i este frica sa discute si ca doreste sa se implice. De cele mai multe ori, cei de la service sunt jalnici si asta afecteaza mult credibilitatea unui importator.

Ca o sugestie pt dl Cristian Dan: incercati sa discutati mai dur cu cei de la service-uri pt ca leprele de acolo va fac un enorm deserviciu prin calitatea proasta a prestatiilor. Stiu ca e greu de gasit un service serios, dar trebuie sa ii faceti sa priceapa ca nu se mai poate face treaba cu nesimtire si bataie de joc fata de client, chiar daca e vorba de niste pustani! In fond, acesti pustani au platit exact ca un om matur si au dreptul la acelasi tratament (offf... si multe multe ori chiar au parte de acelasi tratament: ma refer la "tratamentul" pe care il ofera mecanicii de la service-uri si adultilor in toata firea).

Era un lucru bun daca rezolva problema, faptul ca isi apara firma prin orice alte cai decat multumirea clientilor nu are nici o valoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zicea cineva ca poti tine un scuter 2t pe loc cu piciorul :laugh:)

eu am un malaguti f15 de 50cc 2T care are 7 sau 9 cai ..delimitat.

daca incerc sa il tin pe loc cu piciorul risc sa imi sucesc glezna in cel mai rau caz.

asta ca fapt divers...

scutere 2 T ar trebui sa aiba un demaraj puternic deci daca le poti tine pe loc cu piciorul e ceva in neregula.

 

Scuterul care e in topic Gopop Eagle e in 4T nu 2T. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma care o fost problema???sau nu tiau spus.acuma ca ai primit un scooter nou te cred fericit.dar asa putea sa faca si la inceput sa vada ce are si in cel mai bun caz pt tine sa til schimbe.este inaceptabil sa aiba la vanzare un produs nou, defect.dai un bani si degeba.ce mai garantie daca trece un an ca sa til repare.si daca nu mai avei rabdare si til faceai tu ???.ai patit ca si eu cu bicicleta.dupa o saptamana mi sau stricat rulmentii.mam dus la ei.au zis ca is parti mobile nu au garantie.ok.apoi intreb: ce am garantie?pai parti mobile nimic ca:lant rulmentii pinione. consumabile iar nu:caiciucuri,saboti frana. pedalele?daca prezinta urme de lovituri nu, la fel si franele ,schimbatoarele. deci ce am garantie?cadru doar.

 

am facut si eu testul cu piciorul.a meu e 2 timpi si 4.6 kw.dar nu poti sa il ti pe loc cu picioarele.pt ei e usor sa zica merge.ca doar si tie tio fost usor sa dai 40 de milioane.nu am condus chinezarii si mi-am laut scooter sh dupa ce am "studiat".si nu regret.am avut o singura problema cu bateria in rest ....nimic.dar fiecare face ce vrea cu banii lui..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...