Sari la conținut

Accident UNIRII !


paulynos
 Share

Postări Recomandate

Simplu : veneam de pe I.C. Bratianu spre Piata Unirii urmand sa o iau pe cheiul Dambovitei pe banda 7 (sunt 8 benzi),deci mergeam inainte .Mergeam regulamentar cu prietena mea pasager,chiar incet as putea spune.Am lasat 2 masini,de pe banda 6, sa mearga in fata mea , in cazul in care vroiau sa faca stanga spre fantani si am accelerat moment in care un Cielo gri a facut brusc stanga spre aleea cu pricina si logic m-a lovit cu bara fata stanga si aripa stanga in roata mea fata.Am franat dar prea tarziu ,a fost gramada peste mine.

 

La volan un mos nascut in 1930(nu glumesc) cu permis din 62 si culmea , mi-a spus militianul , mosul a fost si motociclist :crack: .

 

Rezultate:eu julit usor in genunchi(nu aveam protectii) si la cotul drept am imprimata forma protectiei de la geaca,niste punctulete rosii care ustura.

Prietena mea are o julitura la mana si o mica fisura de bazin si nu se prea poate misca.Nu e nimic grav doctorul a spus sa nu calce tare 3 saptamani pe piciorul drept.Nu e internata , e acasa si se plimba pana la baie cu scaunul cu roti de la birou :D .

 

Motor : ghidon stramb,si julita usor cam toata partea dreapta(oglinda , maneta acc. ... etc).

 

Tin sa multumesc pe aceasta cale celor 2 motociclisti care m-au ajutat si au oprit imediat cum m-au vazut.Un baiat cu o gilera (nu am retinut cum al cheama) care la un moment dat a plecat pt. ca nu avea cu ce sa ajute si era si grabit si lui Radu cu o comunista care a stat langa noi pe tot parcursul pataniei , a vorbit cu politistii si m-a insotit la universitar ca sa nu mai fac eu vreo boacana pe drum.

 

Vreau sa mai multumesc si baiatului cu masina care a venit imediat si s-a oferit sa o transporte pe Roxana la spital dar a venit salvarea intre timp. Politistii si personalul medical si-au facut facut bine datoria .

 

MULTUMESC !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie mare pe strazi....conservarii inca nu constientizeaza prezenta motociclistilor pe strazi... si ne "inmultim" de la luna la alta. SI se inmultesc si accidentele... :D

 

Bine ca ati scapat ieftin, sanatate prietenei si tie.

 

Bafta :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:(sorry

ma bucur totusi ca nu a fost mai rau.insanatosire grabnica roxanei de la ANA GOREA,surioara mea(colega roxanei de serviciu,de la LIBRA BANK).kiar inainte sa ajung acasa mi-a spus de accident si era ingrijorata.

refacere cat mai rapida atat a voastra cat si a motorului si sa fie ultima patanie de acest gen:)

NUMAI BINE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mdea... nu e ceva nou, multa :D pentru boshcau k probabil nu mai are ce cauta la volan la varsta asta din moment ce le comite asa!

Insanatosire grabnica prietenei si motorului si sa nu mai auzim de din astea!

 

P.S. acuma si mosu poate si-o fi adus aminte de tineretile in care se dadea cu (probabil) MZ-ul si a inceput sa viseze uitand ca e intr-un Cielo... (era o gluma, mai mult ca sigur nici nu s-a uitat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce faci, dom'le, te tii de dintr-astea?..? :)

 

Auzisem de accident astazi, dar nu stiam cine e, si cand am vazut ca e vorba de tine, pana m-am dumirit eu mai bine care-i treaba, am avut palpitatii :crack: :blbl: :(

 

Ce sa-ti zic, sa ai grija, sa mergi incet? Pai eu om mai grijuliu si mai precaut ca tine, inca n-am vazut :crack:

 

De acum poate o sa porti si tu toate protectiile, ca m-am saturat sa le port numai eu :D .Hai vorbim maine ca nu te mai sun acum la 12 noaptea.

 

Insanatosire grabnica tie si prietenei!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i-mi pare rau pt. ce ai patit mai ales pt. ca am inteles ca esti un om foarte calculat si atent. Sper ca prietena ta sa se refaca cat mai repede si sa nu mai aveti probleme niciodata. Nu stiu de ce dar se pare ca majoritatea celor care au fost accidentati anul acesta au fost motociclisti de valoare(morala) si mai putin idiotii aia de-si iau motor ca sa fie si ei cool. In alta ordine de idei sa stiti ca nu toti "conservarii" sunt asa, eu unul chiar belesc ochii bine dupa motociclisti si chiar le fac loc la semafor sa treaca si nu numai, si cunosc f. multe persoane care fac la fel, si ma simt extraordinar de bine cand vad ca m-i se multumeste pt. asta!! O singura data sa intamplat sa nu vad un motociclist

si era cat pece sa ne julim, dar a depasit pe dreapta si fara sa vada ca eu dadusem semnal sa ma bag pe o straduta asa ca omul si-a cerut scuze si totul a fost ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine porti grija protectiilor decat sa le duci doru'!! :crack:

cu siguranta te-a salvat si experienta!

 

Ma bucur sa costat ca sunteti ok! Prietena sa faca mai multe controale ce nu e de gluma cu fisurile la bazin...mai ales fata...viitoare mama! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era un Cielo cu nr de BR cumva?Nu de alta dar un era sa-l fac praf pe un mos intr-un Cielo cu nr de Br care a iesit de pe o straduta fara sa se asigure si dupa aia a iesit si in bulevard fara sa se asigure :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@alex230ro:Nu era cu numar de DJ .

 

@DDU:nu stiu daca m-a salvat experienta ca sunt de doar 2 luni motociclist.E adevarat ca am facut 5000KM numai prin bucuresti si se pot pune la experienta dar eu zic ca mai mult instinctul de conservare ne-a salvat.Roxana zice ca am tras stanga de ghidon si ca am si franat dar eu nu prea imi aduc aminte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...