Sari la conținut

Plimbare 16 August


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

M-as baga si eu...dar..

As vrea sa stiu daca la ultima excursie ati reusit sa va intelegeti cu mersul in grup.

Cand sunt atat de multi (si 23 imi pare f mult) si nu se cunosc toti trebuie sa ne nimerim cam toti cu capul pe umeri.

se poate???

Stabiliti niste reguli la plecare?

 

thx

 

Data trecuta nu au fost probleme deloc s-a mers regulamentar din toate punctele o sa fie ceva instructaj referitor la mersul in coloana. Am scos la imprimanta cateva instuctiuni legat de aceasa problema pe care o sa le impartim in peco pentru a le citi. Dati click pe imagine ca sa puteti citi :cheers:

 

 

MERSINGRUP-1.jpg

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 352
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@auto

man sa stii ca traseul nu a fost ales ca e mai lung sau mai scurt, ci pur si simplu pt placerea de a te plimba un pic...(autostrada, drum prin sate, un pic de serpentine)

 

iar ca si ruta de intoarcere o sa se stabileasca acolo care va fi, intradevar drumul este obositor mai ales pt cei ce vor avea bagaje, pasager fie ei incepatori sau nu. Cel de intoarcere prin Cheia cum a scris cineva mai sus ar fi superb.

 

@Sherbann - nu ai dc sa-ti faci probleme la mersul in grup. Viteza de drum data trecuta a fost undeva pe la 100 km/h, pe DN1 a fost un piculetz mai mare.

Iar ca si mers in coloana e ok, s-au mai atins unii intre ei, s-a mai urcat unul pe altul...NO Worrys :cheers:

 

altfel sper sa pot sa vin...sunt cam sucit asa :burnout:

:) ;)

 

 

 

@Florin..tati tu nu mai muncesti deloc ? vad ca tot vii cu pliante, poze cu harti .. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Florin..tati tu nu mai muncesti deloc ? vad ca tot vii cu pliante, poze cu harti .. :cheers:

 

 

Da cine mai munceste ??? ;) ... se baga cineva in seara asta la un warm-up sa zic asa prin bikers in otopeni sau ceva de genu ??

Editat de BigDuke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam acid cu nenea auto...

cred ca era binevenit acolo in coada...

parerea mea...

 

in rest astept dimineata de maine...

sper sa ma trezesc :)

 

ma documentasem despre zag zig :cheers:

 

as fi curios de cheia, ca am auzit ca ar fi foarte nice, nu stiu daca ma tine, dar putem incerca ;)

 

hai noapte hai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam acid cu nenea auto...

cred ca era binevenit acolo in coada...

parerea mea...

 

in rest astept dimineata de maine...

sper sa ma trezesc :)

 

ma documentasem despre zag zig :cheers:

 

as fi curios de cheia, ca am auzit ca ar fi foarte nice, nu stiu daca ma tine, dar putem incerca ;)

 

hai noapte hai

 

incet si cu rabdare reusim orice !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam acid cu nenea auto...

cred ca era binevenit acolo in coada...

parerea mea...

 

in rest astept dimineata de maine...

sper sa ma trezesc :)

 

ma documentasem despre zag zig :cheers:

 

as fi curios de cheia, ca am auzit ca ar fi foarte nice, nu stiu daca ma tine, dar putem incerca ;)

 

hai noapte hai

 

florin a pus mult suflet in organizarea asta si auto sadea neincredere. oamenii se decid greu si renunta usor, mai ales daca sunt la inceput si au si temeri. florin chiar e un om dragut si daca a fost atat de incisiv a fost pt ca a simtit ca periclita reusita drumetiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si de la dare par ( darius ) un link foarte interesant pe care in scurt timp doresc sa-l traduc si postez pe forum.

 

Foarte interesant si foarte util link-ul :cheers: si sper ca toata lumea sa il vada si sa aplice pe drum acele instructiuni, oricum mai recapitulam maine inainte de plecare.

Data trecuta, fara a supara pe cineva, sau facut unele greseli pe care i-mi doresc sa le corectam( o s-a spuneti ca din greseli imvata omu dar depinde de cit de grava este acea greseala). I-mi cer scuze, nu am vrut neaparat s-a scriu aceste lucruri dar e bine sa contientizam .

 

Cred ca n-e dorim toti s-a fie o plimbare frumoasa si reusita cu cit mai multe poze. Ne vedem maine la 09.

 

NUMAI BINE SI ASFALT USCAT ;)

Editat de SDS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

florin a pus mult suflet in organizarea asta si auto sadea neincredere. oamenii se decid greu si renunta usor, mai ales daca sunt la inceput si au si temeri. florin chiar e un om dragut si daca a fost atat de incisiv a fost pt ca a simtit ca periclita reusita drumetiei

 

Multam mult pentru aprecieri !!!

 

 

foarte misto filmuletul de pe youtube postat de florin

 

Eu am dat doar un "copy paste". Meritul este a lui @dare pare (Darius) el mi-la dat astazi, si am zis ca este interesant si educativ .

 

.

Data trecuta, fara a supara pe cineva, sau facut unele greseli pe care i-mi doresc sa le corectam( o s-a spuneti ca din greseli imvata omu dar depinde de cit de grava este acea greseala). I-mi cer scuze, nu am vrut neaparat s-a scriu aceste lucruri dar e bine sa contientizam .

 

Cred ca n-e dorim toti s-a fie o plimbare frumoasa si reusita cu cit mai multe poze. Ne vedem maine la 09.

 

Da ai dreptate, dar de data asta sper sa nu mai fie asa. Am scos la imprimanta cateva "flyer-e" cu ceva reguli privind mersul in grup, pe care o sa le impart maine dimineata. Eu o sa fiu acolo in jur de 08,20 astfel sa pot imparti din timp "flayer-ele". Cum apare unul cum pac si hartia :friends: . Pe o parte sunt regulile si traseul amanuntit cu opriri, iar pe verso este harta cu traseul nostru.

 

:D

 

daca dan vine maine, ma primiti si pe mine la plimbare???? :cheers:

(si daca nu ma primiti, cum credeti ca ma opriti?) :P

m-ar tenta sa vin oricum cu voi.

am auzit ca timpul e frumos.

trebuie doar sa rezolv azi cu relantiul si cu returul (un caucuic mic care s-a fisurat) si, daca primesc vreo invitatie de la organizatorii plimbarii, vin.

 

o zi buna in continuare!!!

 

 

Te asteptam !!!

;)

 

Da cine mai munceste ??? :friends: ... se baga cineva in seara asta la un warm-up sa zic asa prin bikers in otopeni sau ceva de genu ??

 

Am fost aseara. Acum ma duc la intalnirea din dr taberei.

Legat de munca am o perioada lejera acum. Majoritatea angajatilor sunt in concediu de odihna asa ca si eu sunt mai liber :)

 

din pacate din motive personale eu numai vin...imi pare rau si va doresc asfalt uscat si fara incidente...drum bun si Gesericai...merita

 

:burnout: :burnout: :burnout:

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma adaug si eu la grup maine la Mausoleu la Mateias

ultimul....cu voia voastra...

Ca-s mai batran....

 

 

Vin din Ploiesti..pe targoviste-cetateni-stoienesti-Fca.de ciment -Mateias

 

Uitati-va va rog dupa un mobrist ce-asteapta in parcare.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma adaug si eu la grup maine la Mausoleu la Mateias

ultimul....cu voia voastra...

Ca-s mai batran....

 

 

Vin din Ploiesti..pe targoviste-cetateni-stoienesti-Fca.de ciment -Mateias

 

Uitati-va va rog dupa un mobrist ce-asteapta in parcare.....

 

Spune-mi mai exact de unde sa te luam ????

prin campulung cunosc ceva mai bine ( acolo am facut armata)

 

0749 158 068 suna-ma sa vorbim mai pe larg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :cheers: :D ;)

 

 

Sa nu va mire ca dl. traffic manager de la irealitatea TV este unul dintre cei mai verdici pescari sau initiatori de intalniri moto.

Bravo Florine si invitatia este inca valabila cu berea la Ploiesti,

 

Respect,

Celanimoto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma adaug si eu la grup maine la Mausoleu la Mateias

ultimul....cu voia voastra...

Ca-s mai batran....

 

 

Vin din Ploiesti..pe targoviste-cetateni-stoienesti-Fca.de ciment -Mateias

 

Uitati-va va rog dupa un mobrist ce-asteapta in parcare.....

 

he he, in sfarsit cineva mai batran decat mine....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu va mire ca dl. traffic manager de la irealitatea TV este unul dintre cei mai verdici pescari sau initiatori de intalniri moto.

Bravo Florine si invitatia este inca valabila cu berea la Ploiesti,

 

Respect,

Celanimoto

 

 

 

Multam mult, iar de bere promit ca o sa ma tin de cuvant. Mai bagat la carcotasi cu "Irealitatea" ;)

btw.....ce zici ne vrei pe toti in curte sambata seara ????? oki, hai ca ma pregatesc de plecare :)

 

drum bun copii & distractie pe masura :cheers:

 

Multumim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am plecat la 11.45 din bucale...am reusit sa ajung fix la ciorbica...apoi pestera..

...iar eu,fuga inapoi la scarbici,pe pitesti..

...mi-a parut bina sa va cunosc..pe cei pe care am apucat..:)

 

...si multam de idee...de mult nu m-am mai distrat asa pe drum...a fost o iesire rapida si misto...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am plecat la 11.45 din bucale...am reusit sa ajung fix la ciorbica...apoi pestera..

...iar eu,fuga inapoi la scarbici,pe pitesti..

...mi-a parut bina sa va cunosc..pe cei pe care am apucat..:)

 

...si multam de idee...de mult nu m-am mai distrat asa pe drum...a fost o iesire rapida si misto...

 

Si noi ne bucuram de cunostinta. Acum am ajuns acasa si descarc la poze !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...