Sari la conținut

Toba


Postări Recomandate

Salutare!

Am si eu un Suzuki SV650 S si as vrea sa-i fac ceva la toba, pt ca nu se aude deloc si chiar am probleme in trafic.

Stie cineva ce as putea sa fac? nu prea am bani sa-mi cumpar una sport....

Astept sfaturile voastre, va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine o lasi p-aia originala asa cum e ca daca te trimit la rar sa o pui la loc repede .. vb la power motors sau la altcineva ca sunt baieti care confectioneaza tobe sport undeva la 3 mil sau 4 nu mai stiu :lol:

 

daca vrei sol simpla ii scoti din site .. sau o gauresti

 

Bafta .. daca da-mi pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Am si eu un Suzuki SV650 S si as vrea sa-i fac ceva la toba, pt ca nu se aude deloc si chiar am probleme in trafic.

Stie cineva ce as putea sa fac? nu prea am bani sa-mi cumpar una sport....

Astept sfaturile voastre, va multumesc!

o fi toba stoc emo dar pt buna functionare a motorului e sfanta. laso asa si ai mai multa grija in traffic :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Am si eu un Suzuki SV650 S si as vrea sa-i fac ceva la toba, pt ca nu se aude deloc si chiar am probleme in trafic.

Stie cineva ce as putea sa fac? nu prea am bani sa-mi cumpar una sport....

Astept sfaturile voastre, va multumesc!

Salut. Asa cum nu ai bani sa-ti cumperi una "sport" (adica zgomotoasa tare) nu vei avea bani nici ptr.amenzile pe care le pregateste politia impreuna cu RAR-ul ptr. cei care depasesc numarul de decibeli anuntat de constructor. Problemele in trafic nu le ai ptr. ca nu esti auzit, asta este traficul, asta este civilizatia, educatia noastra rutiera, intr-un cuvint, astia sintem noi, simplu, sec. Asa cum spunea anterior cineva, fii tu atent, condu in limitele regulamentului, fii fayr-play in trafic si ai sa vezi ce bine va fi. Asfalt uscat numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Asa cum nu ai bani sa-ti cumperi una "sport" (adica zgomotoasa tare) nu vei avea bani nici ptr.amenzile pe care le pregateste politia impreuna cu RAR-ul ptr. cei care depasesc numarul de decibeli anuntat de constructor. Problemele in trafic nu le ai ptr. ca nu esti auzit, asta este traficul, asta este civilizatia, educatia noastra rutiera, intr-un cuvint, astia sintem noi, simplu, sec. Asa cum spunea anterior cineva, fii tu atent, condu in limitele regulamentului, fii fayr-play in trafic si ai sa vezi ce bine va fi. Asfalt uscat numai sub roti.

eu mi-am facut o toba si mi-am reglat eu nivelul zgomotului pe care il produce ,

mie nu imi place sa urle foarte tare sa trezesc pe toata lumea , dar nici sa merg silentios ca o pisica , am observat ca zgomotul motorului te ajuta in trafic te observa mai usor ceilanti participanti la trafic , care chiar daca nu se uita bine totusi aud ceva care ii "trezeste " , presupun ca zgomotul le atrage atentia........cert este ca eu personal sunt mai bine observat de ceilanti participanti la trafic

in plus mi-am pus si DB killer , e tare de tot ............

post-38816-1218573827_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Am si eu un Suzuki SV650 S si as vrea sa-i fac ceva la toba, pt ca nu se aude deloc si chiar am probleme in trafic.

Stie cineva ce as putea sa fac? nu prea am bani sa-mi cumpar una sport....

Astept sfaturile voastre, va multumesc!

cam din cauza celor ca tine, probabil, s-au ofticat papagalii aia de la primarie si vor acum sa prigoneasca moto-zgomotosii.

in loc sa casti bine ochii, sa ancipezi pericolul, fa zgomot si deranjeaza un oras intreg.

frumoasa atitudine.

bravo! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune-ti nene girofar si sirena si-o sa vezi ce vazut esti in trafic! Baga-v-ar tobele in cu_r toti cei care n-au somn! Cine a scornit mitul asta cu esti protejat de toba in trafic???? Si cine sunt aia care il si cred? Cand iti taie calea vreun burtos si te face muci, il doare fix in casetofon de toba ta "loud". Nici nu ti-ai luat bine trotineta si vrei toba sparta.. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...