Sari la conținut

URGENT: SE CAUTA DONATORI AB NEGATIV


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

Salut,

 

Am fost sunat de Razvan Radu (Trancanici) care ne-a informat ca azi dimineata a avut accident Cristi Velicu, cunoscut sub porecla de Comunistu' pentru bucuresteni.

 

Cristi este in stare destul de grava, avand neaparat nevoie de donatori de grupa AB NEGATIV. Este la Spitalul Bagdasar, si din cate am inteles are cateva fracturi la picior, iar starea lui inca nu a fost stabilizata.

 

Va rugam, cei care aveti aceasta grupa sau care stiti persoane dispuse sa doneze, sa ia legatura URGENT cu Razvan Radu (Trancanici) la numarul 0722.364.118.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ofer sa donez ,dar nu stiu ce rh am shi sunt din Focsani.Nr meu de telefon este 0727146337.Daca e neaparat nevoie vin in Bucuresti.Insanatosire rapida lui Cristi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand citesc topicurile astea imi vine sa ma dau :rusinica:

Asta pt ca sunt 0- si pot dona oricui dar... am talasemie minora: nimic grav , o chestie genetica care imi interzice sa donez...

 

 

dupa cum spuneam :unsure:

 

 

Bafta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io zic sa va interesati ceva mai bine... pe langa faptul ca aveti RH negativ, inainte de a fi transfuzat, sangele vostru trebuie sa treaca prin niste teste de analiza ceea ce duce oricum la intarzierea procesului de transfuzare...

poate este valabila aceiasi procedura ca in cazul accidentului de la Constanta, atunci cand s-a donat orice grupa in contul respectivului, iar acesta a beneficiat cu prioritate de sange...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io zic sa va interesati ceva mai bine... pe langa faptul ca aveti RH negativ, inainte de a fi transfuzat, sangele vostru trebuie sa treaca prin niste teste de analiza ceea ce duce oricum la intarzierea procesului de transfuzare...

poate este valabila aceiasi procedura ca in cazul accidentului de la Constanta, atunci cand s-a donat orice grupa in contul respectivului, iar acesta a beneficiat cu prioritate de sange...

224146[/snapback]

Acum am venit de la Cristi.

Starea lui este in continuare incerta spre bine.

Hai sa va spun care este starea generala: In urma impactului cu auto utilitara cu pricina Comunistu are rupte ambele maini, piciorul stang fracturat in trei locuri si soldul stang rupt+ problema principala CAPUL, are cateva cheaguri pe creier care ii tine pe doctori in loc pentru al opera.

De aceea este nevoie de sange ATENTIE NUMAI AB negativ maine 16-08-2005.

Cine are aceasta grupa si vrea sa il ajute pe Cristi va astept maine sa donati la institutul de hematologie Bucuresti.

Va rog sa imi comfirmati pana deseara care dintre voi poate si are grupa de care are Cristi nevoie sa ne intalnim dimineata la institut.

 

Va multumim si speram sa se faca bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:(intereseaza-te dc se poate proceda ca si in cazul baiatului de la constanta(sa donam in contul lui,kiar dc nu avem aceeasi grupa ca si a lui).iar de e asa o sa fiu si eu la donat.astept raspuns

insanatosire grabnica COMUNISTULE.ITI SUNTEM ALATURI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi aduc aminte ca se putea dona si in alt oras, numai ca trebuia specificat pentru cine. Asa s-a intamplat cand a avut unul din fratii Hayabusa accident. Se poate si in cazul asta? Ajut cu ceva daca donez in Brasov si spun ca e pentru Cristi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu conteaza ce grupa de sange aveti.La institut se mentioneaza inainte de donare pentru cine este sangele (numele pacientului si spitalul unde este internat).Ei folosesc sange din rezerva si nu de la voi.

:(intereseaza-te dc se poate proceda ca si in cazul baiatului de la constanta(sa donam in contul lui,kiar dc nu avem aceeasi grupa ca si a lui).iar de e asa o sa fiu si eu la donat.astept raspuns

insanatosire grabnica COMUNISTULE.ITI SUNTEM ALATURI

224366[/snapback]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a deschis un cont azi, pentru cei ce vor sa-l ajute pe Comunistu.

 

o sa va dau detalii cand o sa-mi trimita sora lui toate datele.

 

numai bine

 

asta a fost cererea mai multor cunoscuti care nu sunt din bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol :rusinica: insanatosire cat mai rapida si donati fratilor sange care aveti aceeasi grupa de sange .. ca va dau eu vin dupaia rosu .. eu am 17 ani :unsure: si habar nu am ce grupa am :bounce: sry

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PENTRU A-L AJUTA PE CRISTI.

S-A DESCHIS CONTUL LA

 

BCR - APARATORII PATRIEI

nume ALBU MARIANA

 

RO26RNCB5045000184200001

 

ESTE SORA LUI.

 

AJUTATI-L PENTRU CA ESTE NEVOIE DE FAPTE NU DE VORBE.

 

O SA-L OPEREZE JOI PRIMA DATA, URMEAZA ALTE 5-6 OPERATII..

 

MULTUMIM

Editat de trancanici
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mai am ceva donatii de sange pe care Dan nu le-a folosit. Sunt sigur ca o sa gaseasca la banca de sange sa schimbe ceea ce au donat motociclistii pentru Dan in AB negativ. Suna-ma la 0727632789 (Alex) ca sa iti dau biletele cu donatiile pentru Dan care au mai ramas.

 

Insanatosire grabnica!

Alex.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii doresc lui Cristi insanatosire grabnica si sa revina cat mai repede pe 2 roti.

 

Cred ca nu e asa o paguba in buzunarele noastre daca lasam fiecare niste bani in contul deschis pentru Cristi.

 

Bafta maxima si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cristi a fost operat azi la picioare si este spre bine. sa nu credeti ca s-a terminat aici.

mai urmeaza si ale operatii pentru care este nevoie de ... bani.

 

multumesc in numele lui celor care l-au ajutat. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...