Sari la conținut

Aprilia Rs 125 2008


Postări Recomandate

am vb cu o prietena la telefon care si-a cumparat de curand o aprilia rs 125 din 2008. era cam suparata ca nu merge mai tare de 70-80 la ora. mai multe nu stiu, eu fiind in italia si ea in romania, nu am putut vorbi prea mult.

 

mi-a mai spus ca pe unde a dus-o, nu a vrut nimeni sa "se bage" pt ca e noua.

 

nu ma intrebati daca e in garantie sau nu, sau de ce nu a dus-o la magazinul de la care a cumparat-o pt ca nu am apucat sa intreb nici eu chestiile astea :P

 

in caz ca stiti care ar putea fi cauza problemei, va rog sa imi spuneti :D

Editat de RaduZ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai multe detalii. Daca motocicleta nu are 1000 km, e posibil ca cei de la magazin sa-i fi pus o limitare la 6000 ture (fix 80 km/h) pt a fi siguri ca respecta rodajul, care este foarte foarte important la un moto in 2 timpi. Orice ar fi, cel mai bine o duce la magazinul de la care a cumparat-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai multe detalii. Daca motocicleta nu are 1000 km, e posibil ca cei de la magazin sa-i fi pus o limitare la 6000 ture (fix 80 km/h) pt a fi siguri ca respecta rodajul, care este foarte foarte important la un moto in 2 timpi. Orice ar fi, cel mai bine o duce la magazinul de la care a cumparat-o.

 

m-am gandit si eu ca ar fi o limitare.. nu stiu ce sa zic, mi-e ciuda ca nu am reusit sa intreb mai multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am gandit si eu ca ar fi o limitare.. nu stiu ce sa zic, mi-e ciuda ca nu am reusit sa intreb mai multe.

Pai sun-o si intreab-o mai multe. Da-i un sms, ceva..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe de alta parte ar trebui ca el sa stie ca are un motor nou, si ca trebuie sa faca rodajul, fara ca pentru asta sa fie nevoie de o limitare. Si nu din prima cand iese sa incearca ca cat ii viteza maxima. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e limitat sigur,daca este luat de nou e limitat 100%,si daca le scoti iti pierzi garantia...

apropos, oxi', in ce consta acea limitare de esti tu asa de sigur in proportie de 100% :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca cei de la aprilia cand vand o mobra rs 125,au 3 sau 4 limitatoare ,ca ele asa vin din fabrica,pentru a fi limitate la 11 kw,si din cate stiu eu fiecare limitator poate fi scos contra cost,iar daca vrei sa nu iti pierzi garantia la mobra trebuiesc scoase la ei in service,iar din partea mea pt UM :cheers: ;) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...