Sari la conținut

An Angel Is Gone...forever...


mihaelaaa_b
 Share

Postări Recomandate

mihaela imi pare foarte rau de iubitul tau :P si cred ca toti motociclistii iti impartasesc durerea :D

 

nu vreau sa iti arunc nici un reprosh pentru k stiu k nu de asta ai nevoie acum si in nici un caz nu meritzi asa ceva ... vreau doar sa iti atrag atentia k acum vei fii victima unor oameni foarte rai care vor sa scoata de la tine multe detalii si prostii ... intrebari de genu "da de ce nu purta casca " etc ... cum a mai zis si un baiat mai sus ... o sa fie un flame aici ...

 

imi pare foarte rau pentru pierderea ta si sper ca timpul sa iti vindece ranile ... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Intentia mea nu era sa dau detalii despre acest accident. Ci doar sa imi exprim intr-un fel sentimentele pe care le am acum. Nu s-a intamplat in Bucuresti. Iar detaliile nu cred ca mai conteaza.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca acolo sus :D :P :D :P

PS:

Cred ca procedezi corect referitor la detalii. Inainte, tot ceea ce conta intr-un accident, era ce s-a intimplat, care a fost diferenta intre calculul pilotului si situatia reala. Ce nu a mers, daca a fost calculul gresit, daca s-au schimbat datele initiale, care a fost nesansa, unde s-a gresit, ce putem invata. Intre timp lucrurile s-au schimbat, se cauta vinovati si se arunca cu noroi. Mai nimeni nu stie ce s-a intimplat, si mai mult, nici nu conteaza. Multa putere sa treci peste asta iti doresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincere Condoleante.

 

Nu ii baga in seama pe idioti. NU le da detalii, pentru

ca nu i-a dus mintea sa realizeze ca topicul tau este

pentru ati exprima durerea si nu sa comenteze ei cauzele accidentului.

Asta este. Romania popor de babe la santz.

 

Inca odata sincere condoleante si sa iti de-a Cel de sus puterea sa iti gasesti linistea.

Editat de ketemeu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intentia mea nu era sa dau detalii despre acest accident. Ci doar sa imi exprim intr-un fel sentimentele pe care le am acum. Nu s-a intamplat in Bucuresti. Iar detaliile nu cred ca mai conteaza.

 

Atunci ce rost are topicul tau? Ai nevoie de compasiune sau n-ai ce face? Povesti emotionante putem debita toti, fii concreta sau lasa-ne... Daca tot se lamenteaza unele ,,fetite" s-o faca cu un rost macar. :D

Editat de DUKE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci ce rost are topicul tau? Ai nevoie de compasiune sau n-ai ce face? Povesti emotionante putem debita toti, fii concreta sau lasa-ne... Daca tot se lamenteaza unele ,,fetite" s-o faca cu un rost macar. :P

 

Ce e asa de rau sa incerci ca cauti compasiunea unor oameni care s-ar putea sa te inteleaga? In plus, e forum, fiecare scrie cand si ce vrea. Daca contravine regulilor, exista admini care se ocupa de asta. Daca ai nevoie de detalii, gasesti destule SNUFF-uri pe net. A suferit o pierdere, nu avea cu cine sa vorbeasca, s-a descarcat aici. V-a zis clar, nu purta casca si i-a fost fatal. Astea sunt cele mai multe detalii de care ai nevoie in toata povestea asta. Ce-i place romanului sa manance c*cat cu orice ocazie.

 

Nu m-ar mira daca ar incepe lumea sa mearga la inmormantari sa-i discute pe morti cu parintii, sa le explice cat de "boi" au fost copii lor. :D

Editat de Khael
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci ce rost are topicul tau? Ai nevoie de compasiune sau n-ai ce face? Povesti emotionante putem debita toti, fii concreta sau lasa-ne... Daca tot se lamenteaza unele ,,fetite" s-o faca cu un rost macar. :D

Hei! puțină decență față de suferința unei persoane poți manifesta Âşi tu, sunt sigur.Chiar dacă simți altceva poate ar fi mai bine să nu spui..... pune-te in situația ei Âşi lasă comentariile nepoliticoase. Te rog!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci ce rost are topicul tau? Ai nevoie de compasiune sau n-ai ce face? Povesti emotionante putem debita toti, fii concreta sau lasa-ne... Daca tot se lamenteaza unele ,,fetite" s-o faca cu un rost macar. :D

 

 

Tu ce zici? Are nevoie de compasiune? Nu cred..probabil ca se plictisea.. Oare cum poate un om sa dea dovada de atata cinism? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci ce rost are topicul tau? Ai nevoie de compasiune sau n-ai ce face? Povesti emotionante putem debita toti, fii concreta sau lasa-ne... Daca tot se lamenteaza unele ,,fetite" s-o faca cu un rost macar. :D

Degeaba, n-ai cu cine. Daca tot e compasiune, macar sa stim si noi de ce. Zilnic mor mii de ingeri. Forever. E trist, e nedrept, dar poate se pot trage macar niste invataminte de aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a rupt curiozitatea si am facut o mica investigatie. Rutiera zice ca in 7 august au avut loc 5 accidente in care au fost implicate motociclete si mopede. Doar unul a fost mortal, cel de langa Baia Mare.

Editat de shining
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r

ce nu intelegeti voi? .. fata nu cauta compasiune, vrea doar sa ne faca sa intelegem mai bine ce inseamna 2 roti fara echipament de protectie. Mihaela imi pare rau ca s-a sfarsit asa , dumnezeu sa-l odihneasca , iar voi "vitejilor" aveti grija sa nu va pierdeti capul.

 

R.I.P. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca e baiatul la care a fost cumnatul meu la inmormantare:

Accidentul s-a intamplat inr-o comuna de langa Bucuresti. Vroia sa se duca la o ruda ce statea pe aceeasi ulita, la 1-2 km departare. Drum cu piatra cubica si pamant/pietris. Mers usor, dar i-a derapat roata spate, a dat cu capul de un bolovan .... si gata. Stupid.

 

D-zeu sa-l odihneasca in pace.

 

@all -> CASCA !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e asa cum zice Thomas, eu cred ca multi dintre voi ma refer peste 80% nu a`ti purta casca pt o ulita de 1-2 km hai sa fim sinceri. Eu recunosc sincer ca pt o ultia de 1 km nu as purta casca mai ales ca nu are trafic in ea !! Sa o cari dupa tine sa te incurce chiar nu are rost... aici a fost vorba de 100% ghinion ! Si chiar daca Thomas nu vorbeste despre acelasi caz tot nu as purta casca pt 1 km de ulita pustie :D

 

Sa nu imi ziceti mie acum ca... domnle` eu port pai cum se poate asa ceva, ca sincer am mai auzit placa asta :P

 

oricum imi pare rau pentru prietenul tau :D

 

oricum imi pare rau pentru prietenul tau :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nici el nu a purtat casca pe ulita pustie si consecintele se vad. Cum ma,sa te incurce casca? :D Eu zic ca este construita cu un alt scop.Levierul de frana nu te incurca?Sau roata fata?Sau cricul?Cand vad o persoana pe un motor fara casca,ma gandesc ca ori l-a furat,ori este idiot,iar in ambele cazuri,nu ma incearca sentimente de compasiune ptr el, respectiv ea.Casca dupa parerea mea este o piesa mobila din motocicleta.Nu ma deplasez cu motocicleta 1-2 km,niciodata(nici nu apuca sa se incalzeasca motorul),o fac pe jos sau cu bicicleta,dar daca as face-o,as renunta eventual la genunchiere,cotiere,manusi sau cizme,dar la casca,nu.Tin prea mult la creierul meu,asa cum este ptr ca altul nu am.Asta este ,imi pare rau pentru suferinta prietenei,parintilor,prietenilor lui ,dar pentru el,NU.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti cat de usor e sa vorbesti din spatele tastaturii si sa spui ca TU niciodata nu ai face asa? Eu de cand am inceput pe scuter, mergeam echipat full, geaca protectii picioare, radeau toti motoristii cand ma vedeau in oras... Eu sa merg fara echipament, niciodata ! Nu postam dar o gandeam la fiecare accident. Ei bine, acum aproape doi ani am reusit, intr-o parcare, fara permis, fara minim de echipament sa fac aproape varza un ZZR, si acum mai am cicatricile pe man, spate si cap... Stau si ma gandesc, daca nu aveam noroc sa scap ce scria de mine pe motociclism: "teribilist fara permis si casca murit in accident de motor" si probabil era topicul plin de apelative gen "artist" "inconstient" "(cuvant urat)", etc... iar la mine probabil ca era singura data cand se intampla, eram intr-o parcare si aveam sub 30 la ora...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca este mai usor sa vorbesti fata in fata cu un om decat in spatele tastaturii,deoarece lipseste partea activa,emotionala,unde gesturile,mofulatiile vocii ,ochii iti spun mult mai mult decat cuvintele astea electronice.In spatele tastaurii comunicarea este chiar frustranta uneori,deoarece nu reusesti sa spui atat cat ai vrea tu iar uneori cuvintele pot fi intelese gresit,tocmai din cauza lipsei acelei parti participativ afective.Daca ne-am cunoaste ti-as spune acelasi lucru pe care l-am spus mai sus:DA,nu ma urc in sa fara casca,uneori la intoarcerea acasa opresc la un magazin aflat la 150 m de locul unde parchez motocicleta si nu numai ca pun casca pe cap,dar o si asigur.manusile nu le mai pun insa casca DA. Nu iti trebuie mai mult de o greseala ca toata viata ta sau a celor apropiati tie sa se schimbe pentru totdeauna.Da,ai avut noroc atunci in parcare,si? Ai vrea sa mai incerci inca o data senzatia?Poate nu o sa mai fi asa norocos...Doamne fereste. Cine radea de tine?Toti motoristii?Care motoristi?... :P Si? Ai crescut in ochii lor cand te-ai facut praf in parcare su un zzr ? Te-a durut rau?Saracul..Foarte rau imi pare...mama ei de casca cum statea si radea de tine acasa.Macar nu ti-ai zgariat casca.Bravo tie ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu imi pun casca si o si asigur de fiecare data cand merg, chiar si 50 de metri dar e de ajuns o singura data sa nu o faci si nici de vreo viteza astronomica ci doar de un consurs de imprejurari nefavorabile... Cu totii facem prostii si nu numai la inceput, ci din contra, mai mari le faci cand crezi ca "le ai". Ce citesti pe sectiunea asta te mai linisteste, zic unii, dar cand iesi e imposibil sa rezisti "tentatiei" si uiti ce ti-ai promis acasa. Singurul lucru care te domoleste e experienta personala. Mi s-a intamplat o data sa merg in grup si motoare si masini si pe o curba sa ma "trezesc" cu vreo 120 si putine sanse sa si pot sa o iau. Miraculos de-a dreptul, dupa un slalom printre masinile de pe contrasens si genunchiul atins jos sa reusesc sa scot motorul pe dreapta, prietenii mei vazand totul din masina pana cand am dat curba, dar nevazand ca am redresat-o, Ei, atunci ai un mic feed-back despre cam ce ar fi daca intr-o zi vei ajunge la sfarsitul sacului cu noroc. Cand mi-am vazut prietenii plangand mi-a inghetat sangele in vene... Cred ca fiecare inainte sa se "dea" ar trebui sa faca un exercitiu de imaginatie si sa se gandeasca la cum ar fi viata prietenilor si familiei daca dintr-un "cocosism" sau teribilism isi forteaza norocul mai mult decat trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duke .... ai fost votat cel mai prost om al zilei pentru postul tau .... voturi pro - 110 / voturi contra - 1

 

....ce sa zic ... esti cel mai slab de aici ..... ai postat o porcarie ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duke .... ai fost votat cel mai prost om al zilei pentru postul tau .... voturi pro - 110 / voturi contra - 1

 

....ce sa zic ... esti cel mai slab de aici ..... ai postat o porcarie ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nici el nu a purtat casca pe ulita pustie si consecintele se vad. Cum ma,sa te incurce casca? :D Eu zic ca este construita cu un alt scop.

Nu stiu de ce ai tu impresia ca nu stiu pentru ce este construita :P dar oricum impresia ta e gresita... Am lucrat ca curier... si nu cred ca ai tu idee cat de tare te poate incurca casca cand o tii pe mana pe la 40 grade C atunci cand iti completezi facturile si cu ghiozdanul in spate de 5-6 KG.... Si da normal ca o port mereu in cap.... Dar exista o anumita abatere de la acest gest atunci cand o gasesc total inutila pentru 1 km sau mai putin de mers... unde NU exista trafic frate... Aici e vorba si de experienta! Ai cumva puteri paranormale sa stii tu daca am sau nu experienta sa merg pe un drum pustiu de 1km fara sa ma accidentez? Daca continui iti uzezi tastele degeaba sincer :P

 

Imi cer scuze fatza de fata asta ca scriu asta aici ca nu are nici o legatura cu topicul.

THE END :D

Editat de Zapacitul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...