Sari la conținut

An Angel Is Gone...forever...


mihaelaaa_b
 Share

Postări Recomandate

Vai saracu'...Rucsac de 5-6 kg,casca pe cap la 40 de grade.Sincer imi pare rau de tine dar cred ca nu te-a fortat nimeni sa iti castigi painea ca si curier ,nu?A fost alegerea ta.Ei bine nici pe mine nu m-a fortat nimeni sa port casca si vesta antiglont,inchis intr-un blindaj la 60+ de grade,nu??Vai saracul de tine..sa te incurce casca legata pe mana.Mama lor de constructori !Pai aia nu si-au dat seama ca incurca curierii cand completeaza facturi?Sau probabil casca nu este construita pentru a fi purtata pe mana.Vezi ca exista casti flip-up,care iti permit completarea facturilor cu casca in cap.Iti ia foc capul?Super,nu o mai purta,mai ales unde nu este trafic si mai ai de mers 1 km.Dar nu uita ca cel de care spunea @thomas a murit nu din cauza traficului ci din cauza ca a alunecat pe piatra cubica.

Pentru tine clar imi uzez tastatura de pomana,dar sper sa prinda altii una alta de aici.

Nu imi cer scuze fetei(nu am ptr ce),acest topic cred eu este pentru a invata din greselile altora ,nu pentru condoleante si pareri de rau.

THE END...ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu voiam sa se ajunga la asa ceva. Da, recunosc, am gresit sa postez aici. Era doar un mod de a ma exprima. Se pare ca am ales gresit locul. Nu credeam ca e nevoie sa dau detalii, dar probabil asta va intereseaza pe voi. Va rog din suflet, nu mai puneti nici un comment. Incerc sa sterg acest topic cat de curand. Nu mai vorbiti asa despre o persoana pe care nu o cunoasteti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fata draga,nu ma intereseaza calitatea clepsidrei,nici macar viteza de scurgere a nisipului din ea.Ma intereseaza doar faptele petrecute in segmentul acesta de timp.Putea fi X,Y,nu m-am referit la el ca om,ci am comentat doar greseala lui.Atat si nimic mai mult.Oricum, vad pe aici persoane cu care nici nu are rost sa te imprietenesti deoarece au tendinte sinucigase,dupa cum spunea un bun prieten de-al meu.Mare dreptate ai avut prietene !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincere Condoleante.

 

Nu ii baga in seama pe idioti. NU le da detalii, pentru

ca nu i-a dus mintea sa realizeze ca topicul tau este

pentru ati exprima durerea si nu sa comenteze ei cauzele accidentului.

Asta este. Romania popor de babe la santz.

 

Inca odata sincere condoleante si sa iti de-a Cel de sus puterea sa iti gasesti linistea.

 

deci vrei sa zici ca cei care vor sa afle ce s-a intamplat intr-un accident, sunt idioti...

dar pe tine te duce mintea sa definesti idiotenia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare prosti sunteti unii...

 

sa va fereasca dumnezeu sa treceti prin ce trece fata asta.

 

oamenii slabi se ascund de realitate. ceilalti trec peste orice si nu se inchid in ei...s-a intamplat, asta e, acuma nu va mai vorbi o viata si se apuca sa planga toata ziua...

am intrebat si eu cum s-a intamplat, ca daca imi spune e spre binele meu, daca nu-mi spune, nici nu o sa-l aduca inapoi prin asta...

 

 

 

tare prosti sunteti unii...

 

sa va fereasca dumnezeu sa treceti prin ce trece fata asta.

 

daca erai scolit, scriai Dumnezeu cu D mare. daca erai destept scriai altceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu voiam sa se ajunga la asa ceva. Da, recunosc, am gresit sa postez aici. Era doar un mod de a ma exprima. Se pare ca am ales gresit locul. Nu credeam ca e nevoie sa dau detalii, dar probabil asta va intereseaza pe voi. Va rog din suflet, nu mai puneti nici un comment. Incerc sa sterg acest topic cat de curand. Nu mai vorbiti asa despre o persoana pe care nu o cunoasteti.

Repet ce am spus mai devreme: zilnic mor mii de ingeri din astia. Cu ce crezi ca e suferinta ta mai presus de a altora ce trec prin situatii similare? Vrei sa plangem de mila un om care nu si-a luat niste masuri de precautie elementare, in ciuda atator alte situatii de acelasi fel din care putea invata? Ce vrei, de fapt? Sa ne fie mila de el neconditionat? Ei bine, nu e cazul. Nu-l cunoastem? Perfect adevarat, il cunoastem insa suficient ca sa stim ca a murit strict din vina lui, lipsa de informare (daca a fost vorba de asa ceva) nu e o scuza. A murit pe mana lui, asta e realitatea. Sunt atatia altii care mor la o varsta mult mai frageda fara sa-si "provoace" norocul. Inteleg ca te doare, dar incearca sa si gandesti putin, o sa vezi ca oamenii de pe aici nu sunt monstrii, doar persoane cu prea multa experienta, nascuta de multe ori din situatii similare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oamenii slabi se ascund de realitate. ceilalti trec peste orice si nu se inchid in ei...s-a intamplat, asta e, acuma nu va mai vorbi o viata si se apuca sa planga toata ziua...

am intrebat si eu cum s-a intamplat, ca daca imi spune e spre binele meu, daca nu-mi spune, nici nu o sa-l aduca inapoi prin asta...

 

 

 

 

 

daca erai scolit, scriai Dumnezeu cu D mare. daca erai destept scriai altceva...

 

ce te face sa crezi ca m-am ref la tine? chiar nu mi se pare mare lucru ca ai cerut detalii. ma refeream la alte vorbe care s-au spus in topicul asta. intamplarea a facut ca reply-ul meu sa-l urmeze pe al tau.

 

majusculele se folosesc si la inceputul propozitiilor nu numai cand scrii "Dumnezeu". asa ca lasa-ma cu fazele astea.

Editat de RaduZ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a rupt curiozitatea si am facut o mica investigatie. Rutiera zice ca in 7 august au avut loc 5 accidente in care au fost implicate motociclete si mopede. Doar unul a fost mortal, cel de langa Baia Mare.

 

dar motociclistul nu avea 22 de ani, ci 34. Si nu avea prietene, ci era insurat cu nevasta gravida in luna 8. Deci nu e Ionel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimati admini..nu o cunosc pe fata asta si nici nu shtiu despre ce accident e vb( sincer nici nu ma intereseaza) dar ma uit si ma minunez cat de dobitoci sant cate unii...Fata a incercat o idee care ,se pare, aici nu a prins publicului...deci VA ROG INSISTENT inchide-ti topicul....lasati baiatul sa se odihnesca in pace...

 

 

 

D-zeu sa-l ierte !!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off topic, conversatie: X:vii la o tura? Y:unde? X:ars de gaz.. Y:imi iau casca si am plecat(Fiecare intelege ce vrea)

si acum on topic: pe cine intereseaza chiar asa detaliile se poate interesa, a fost scris mai sus ca accidentul s-a petrecut pe langa baia mare pe data de 7 august

@mihaela: sincere condoleante, fie ca prietenul tau sa se odihneasca in pace iar tu sa iti poti continua viata asa cum trebuie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu port casca mereu, am purtat chiar si pentru 1 km, din desertul Prejmer pana la alimentara Prejmer.... Si tot echipamentul. Nu se stie niciodata. Ca dovada acest topic si multe altele....

 

bine, patrunjico....ti-ai facut temele. Ai invatat ca pasagerele poarta casca si se lauda cu asta. Acum, te rog sa taci si sa te abtii de la posturi inutile.

 

On-topic: Imi pare rau pt prietenul tau, pur si simplu se intampla si nu ai absolut nici un control...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg nimic, vine o fatuca din neant, pune un post lacrimogen, 20 de idioti dau cu rip-uri si se fac ca lacrimeaza langa tastatura, cu sticla de bere in mana, este topicu de accidente, nu necrologul ziarului libertatea, ce e atat de secret in ce s-a inatmplat, sau frend'u era scuterist, slapar (casca oricum nu purta) si ti-e frica de oprobiul baicarilor?

Editat de T Rex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine, patrunjico....ti-ai facut temele. Ai invatat ca pasagerele poarta casca si se lauda cu asta. Acum, te rog sa taci si sa te abtii de la posturi inutile.

 

On-topic: Imi pare rau pt prietenul tau, pur si simplu se intampla si nu ai absolut nici un control...

 

 

Riscurile sunt aceleasi, responsabilitatea nu este aceeasi cu a pilotului.

 

Nu ma intereseaza sa adun posturi inutile pentru ca nu vad la ce imi foloseste....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar spune fata ce s-a intamplat daca tot ai postat aici...cine, cum s-a intamplat? poate e o cunostinta de a unuia dintre noi si nici nu a aflat ca nu mai e... ajuta cu ceva daca tot ai postat, poate tragem niste invataturi, mai bine ajuti pe cei vii decat sa plangi dupa morti...

sa zica fiecare ce vrea dar mai bine nu spunea nimic decat asa doar sa faca lumea sa-si puna intrebari...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar motociclistul nu avea 22 de ani, ci 34. Si nu avea prietene, ci era insurat cu nevasta gravida in luna 8. Deci nu e Ionel...

 

In sfarsit cineva s-a prins!

In 7 august n-a murit niciun motociclist de 22 de ani care nu purta casca. Topic-ul e un fel de corazon espinado...Pacat ca s-au inflamat spiritele pe baza unei povesti lacrimogene.

Asta nu anuleaza, insa, ideea de a purta echipament.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit cineva s-a prins!

In 7 august n-a murit niciun motociclist de 22 de ani care nu purta casca. Topic-ul e un fel de corazon espinado...Pacat ca s-au inflamat spiritele pe baza unei povesti lacrimogene.

Asta nu anuleaza, insa, ideea de a purta echipament.

 

 

poate nici nu e din tara.

are vreo importanta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suferi si e de inteles...cauti alinare si poate nu ai de unde o capata...

Aici era de asteptat sa gasesti pareri pro si contra..

Crede-ma ca si pe noi ne doare cand auzim sau citim ca inca un motociclist s-a dus dintre noi intr-un mod tragic.

Dar cel mai bun lucru pe care il poti face acum e sa ne povestesti si noua ce s-a intamplat sau macar cateva detalii mai concrete despre accident ca apoi se afla mai usor despre ce e vorba.Poate unii dintre noi vom trage o invatatura de minte din asta.

Daca nu spui nimic nu numai ca ne lasi pur si simplu cu ochii in soare , dar e si normal sa inceapa lumea sa creada pana la urma ca e vrajeala.

Asta e.Imi pare rau de cele intamplate si sper sa treci peste asta pana la urma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate vad eu pe aici majoritatea care latra NU AU PIEDUT PE NIMENI !!!! sa vada cum e ....

Eu o pot intelege pt ca am pierdut 2 PRIETENI amandoi la 29 de ani.....

Nu cred ca te ajuta cu ceva mihaela dar sincer imi pare rau !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur manutza? Cui anume te-ai adresat? Daca nu au venit sa planga pe forum inseamna ca..ce? Ia da-i cu praf de mers si schelalaie in alta parte daca nu iti convine ceva...Mortii cu mortii,vii cu vii...imi pare since rau ptr suferinta celor apropiati lor,dar nu si de el.S-a dus pe mana lui.Poate asa voi pleca si eu intr-o zi,cine poate sti si sincer nu as vrea sa se adune posturi lacrimogene si RIP-uri de parca v-ar pasa. Si din nou,de aici trebuie trase concluzii ,invataturi care probabil ne vor fi de folos odata,nu etalarea stilului bacovian..hai ca deja sunt satul de fanii lui N. Labis ="tastez si plang'' :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur manutza? Cui anume te-ai adresat? Daca nu au venit sa planga pe forum inseamna ca..ce? Ia da-i cu praf de mers si schelalaie in alta parte daca nu iti convine ceva...Mortii cu mortii,vii cu vii...imi pare since rau ptr suferinta celor apropiati lor,dar nu si de el.S-a dus pe mana lui.Poate asa voi pleca si eu intr-o zi,cine poate sti si sincer nu as vrea sa se adune posturi lacrimogene si RIP-uri de parca v-ar pasa. Si din nou,de aici trebuie trase concluzii ,invataturi care probabil ne vor fi de folos odata,nu etalarea stilului bacovian..hai ca deja sunt satul de fanii lui N. Labis ="tastez si plang'' :cheers:

 

 

pangi si fa cum il cheama pe poetu ala apoi mananca cu praf de mers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...