Sari la conținut

Probleme Cu Frinele


gn77b
 Share

Postări Recomandate

io am toate franele brembo si sunt multumit de ele!!!poma discul placutele sunt brembo si tin perfect nu miau facut probleme dect o singura data am agatat conducta in nijte craci si sa rupt in rest sunt ok!!!mai fluiera ele cateodata cand mai prind praf bine asa fac astea in off road mai prind cate ceva si chiuie!!!

ca ai agatat conducta, nu e de vina brembo. nu contest ceea ce zici.

eu am spus doar ce am observat eu referitor la brembo.

mie brembo mi s-a parut jalnic doar la placute.

in rest, nu am comentat nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine a zis ca brembo sunt bune?

niste mizerii de brembo mi-au stricat un disc.....asa ca......

eu spun NU pentru placute brembo.

tu pui de care vrei.

exact la fel se manifestau

erau foarte dure, scartaiau, etc.

rezultatul a fost discul facut praf.

santuri ca la balamuc.

eu nu mai folosesc brembo de atunci.

 

Cine a zis ca Brembo nu sunt bune?! Eu pun de care vreau, dar fabrica nu pune de care vreau.

Oricum, eu ma refeream la faptul ca nu am noname. Daca nu iti alegi placute corespunzatoare pentru tipul motocicletei si regimul de mers, e normal sa te astepti la efecte adverse. Din ce inteleg eu, ti-ai luat placute racing, care se duc si repede, si mananca si discul. Dar care franeaza si bine, mai ales in conditii in care altele cedeaza (temperaturi foarte mari).

 

Oricum, eu tot Brembo am de gand sa imi iau. La supermoto faceau fata excelent. Am sa mai astept sa se "aseze" pe discul nou, fiindca au ramas probabil cu forma discului mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

awo, care sunt cele mai bune? alea de buzau, nu?

ca le arunc, mama lor de brembo siterizate, pun de buzau, ca sunt oglinda.

bre, nu-s de buzau, is de ramnic

si is de caca

mie mi-au lasat o impresie buna ferodo

moi, eficiente, durabile.....

nu intotdeauna numele sau reclama inseamna si calitate.....

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai Ferodo chiar sunt un fel de cserocs al sistemelor de franare. :makeout:

Am avut Ferodo fata-spate si, desi nu erau sinterizate, franau foarte bine, fiind si prietenoase cu discurile. Insa brembo astea sinterizate sunt mai bune, se simte altfel grip'ul (probabil cu consecintele de rigoare asupra discurilor). :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai Ferodo chiar sunt un fel de cserocs al sistemelor de franare. :makeout:

Am avut Ferodo fata-spate si, desi nu erau sinterizate, franau foarte bine, fiind si prietenoase cu discurile. Insa brembo astea sinterizate sunt mai bune, se simte altfel grip'ul (probabil cu consecintele de rigoare asupra discurilor). :makeout:

cer, oficial, parerea mentorului meu, putnicu :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Cum e cu placutele de frana? O sa urmeze un schimb de placute curand (Hornet 600). Se simte pe strada (adica nu pe circuit) diferenta dintre sinterizate si organice? Merita diferenta de bani?

Ce marci sunt printre cele mai bune? Brembo? Altele?

Editat de vladut50
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar, brembo nu face placute prea grozave de frana, sunt mediocre, poate decat cele f scumpe sunt ceva mai bune, dar decat sa dati banii pe brembo puteti lua placute nissin, toyo, dar si lucas sintetice sunt ff bune si accesibile la pret. Intradevar placutele brembo scartaie si nu numai la motociclete ci si la masini. Iar la un moment dat in contact cu praful si nisipul chiar zgarie discul de frana ptr ca sunt ceva mai dure decat restul. In afara de etriere si pompe de frana, nu as mai folosi altceva de la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...