Sari la conținut

Inca Un Motociclist Zdrobit De Un Conservar


Vizitator Painkill3r
 Share

Postări Recomandate

Vizitator Painkill3r

Azi in Alba Iulia a avut loc un accident destul de urat, aceiasi veche poveste.. neacordare de prioritate si un tovaras de-al nostru zdrobit. Inca nu stim care e starea bikerului dar speram sa fie bine. Daca cineva stie mai multe sa ne spuna si noua....

Asfalt uscat la toata lumea si ochi`n patru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit si eu ceva de la un prieten care lucreaza la Ambient. Prin Barabant prin fata pe la Bosch Center Epinvest s-a intamplat. Cei care stiu mai multe sa ne tina la curent.

Am fost la accident .Dar am ajuns umpic mai tirziu ,dupa ce a plecat salvarea . Am dus motorul la politie dupa care am mers la spital . Cand am ajuns la spital Nelutu era in sala de operatie si ne-a zic o asistenta ca are bazinu o mana si picioru rupte .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba fratilor....nu o sa obosesc sa intervin de cate ori e nevoie....daca vb singur e bine,daca cineva imi da dreptate e si mai bine.ok.conservarul nu a respectat legea.nu s-a asigurattoti motociclistii sunt gata sa sara la beregata lui.dar al nostru flacau ce e in spital A RESPECTAT LEGEA? a mers cu 50?se pare ca nu....daca avea viteza legala nu e asa ca reusea sa-l evite pe imbecilul de la volan?cand sunteti responsabili si spuneti lucrurilor pe nume...atata stim....sa dam vina pe altii....sunt si sofer si motociclist...nu ma agitati ca eu le spun lucrurilor pe nume....si nu-mi pasa de consecinte si huiduilelile vpastre necinstite.cand e sa apar unul de-al meu o FAC dar sa fie legea in mana lui!!!!! clar?

sanatate multa si sper sa nu mai faca nebunii de suta in oras.....ca barabantul nu e pista din mugelo....valabil pt toti baieti.

asfalt uscat si respectati dracului legea !!!

 

 

revin cu o precizare....imediat dupa stirea de la prima a rezultat ca a fost vina soferului....ulterior afland ca baiatul pe doua roti avea peste 100...de aici si schimbarea mea de atitudine.

sa traiti bine !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r
ba fratilor....nu o sa obosesc sa intervin de cate ori e nevoie....daca vb singur e bine,daca cineva imi da dreptate e si mai bine.ok.conservarul nu a respectat legea.nu s-a asigurattoti motociclistii sunt gata sa sara la beregata lui.dar al nostru flacau ce e in spital A RESPECTAT LEGEA? a mers cu 50?se pare ca nu....daca avea viteza legala nu e asa ca reusea sa-l evite pe imbecilul de la volan?cand sunteti responsabili si spuneti lucrurilor pe nume...atata stim....sa dam vina pe altii....sunt si sofer si motociclist...nu ma agitati ca eu le spun lucrurilor pe nume....si nu-mi pasa de consecinte si huiduilelile vpastre necinstite.cand e sa apar unul de-al meu o FAC dar sa fie legea in mana lui!!!!! clar?

sanatate multa si sper sa nu mai faca nebunii de suta in oras.....ca barabantul nu e pista din mugelo....valabil pt toti baieti.

asfalt uscat si respectati dracului legea !!!

 

 

revin cu o precizare....imediat dupa stirea de la prima a rezultat ca a fost vina soferului....ulterior afland ca baiatul pe doua roti avea peste 100...de aici si schimbarea mea de atitudine.

sa traiti bine !!!

 

 

Emile nu te agita prea tare :blink: problema e urmatoarea: conservaru trebuia sa se asigure indiferent cu ce viteza mergea motociclistu( chiar daca avea 50 km/h tot se izbea de masina) si eu merg pe 4 roti dar inainte sa fac o manevra ma asigur de 2 ori. Am categ B de 8 ani si nu am avut nici macar o mica zgarietura la masina sau frane la disperare. Sincer iti spun ca oricine ar fi si doamne feri sa ma loveasca cand sunt pe moto daca ma pot ridica de jos o sa-l ia salvarea pe eli. Iti inteleg punctul tau de vedere si e normal sa fie asa dar legea e lege, cine greseste sa plateasca. NU?

NO OFFENCE :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legea e lege...corect.cine greseste sa plateasca? petre ...si eu am carnet de 16 ani adica dublu decat tine si crezi sau nu fac 40.000 km pe an,drumuri de italia etc.....vrei sa facem amandoi experimentul?tu cu suta pe motor si eu te astept cu masina...apoi inversam vin eu cu 50 pe motor sa vedem cine iese sifonat...asta e ideea.....tinerii in ziua de azi nu mai stiu sa conduca preventiv,nu mai respecta legile....facem polemica si e posibil sa se inteleaga ca sunt contra motociclistilor.nu e adevarat ...sunt atunci cand incalca legea apoi cauta vinovat !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Emile nu te agita prea tare :blink: problema e urmatoarea: conservaru trebuia sa se asigure indiferent cu ce viteza mergea motociclistu( chiar daca avea 50 km/h tot se izbea de masina) si eu merg pe 4 roti dar inainte sa fac o manevra ma asigur de 2 ori. Am categ B de 8 ani si nu am avut nici macar o mica zgarietura la masina sau frane la disperare. Sincer iti spun ca oricine ar fi si doamne feri sa ma loveasca cand sunt pe moto daca ma pot ridica de jos o sa-l ia salvarea pe eli. Iti inteleg punctul tau de vedere si e normal sa fie asa dar legea e lege, cine greseste sa plateasca. NU?

NO OFFENCE :)

sa te vad eu cum te asiguri cand vine unul spre tine cu 200...nu multi oameni inteleg ca motoretele astea accelereaza foarte repede..te vede la 100m, si iese...in schimb ai 200 kph, si 300 m ii parcurgi imediat.

voi nu intelegeti ca totul sta in mana voastra dreapta? ma refer la gaz nu la dick...am constatat pe propria piele ca daca mergi PREVENTIV, poti evita cam in proportie de 90% niste situatii provocate de alti participanti. este adevarat ca nu fac asta mereu, si ma dau si mai agresiv, dar daca patesc ceva patesc si datorita mie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r
legea e lege...corect.cine greseste sa plateasca? petre ...si eu am carnet de 16 ani adica dublu decat tine si crezi sau nu fac 40.000 km pe an,drumuri de italia etc.....vrei sa facem amandoi experimentul?tu cu suta pe motor si eu te astept cu masina...apoi inversam vin eu cu 50 pe motor sa vedem cine iese sifonat...asta e ideea.....tinerii in ziua de azi nu mai stiu sa conduca preventiv,nu mai respecta legile....facem polemica si e posibil sa se inteleaga ca sunt contra motociclistilor.nu e adevarat ...sunt atunci cand incalca legea apoi cauta vinovat !!!

 

 

Mda , aici nu e cazul meu .. tu ai vazut cum merg eu pe moto dar totusi trebuie mult mai multa atentie din partea conservarilor, am prieteni care au patit-o si la 50 km/h si la 30 , lipsa de experienta si terlibilismul sunt cauza multor accidente. Oricum lista accidentatilor nu o sa se sfarseasca niciodata atat timp cat inca pe drumurile din Romania nu se practica CONDUITA PREVENTIVA.

Bafta si ochi`n 4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Emile nu te agita prea tare :kali: problema e urmatoarea: conservaru trebuia sa se asigure indiferent cu ce viteza mergea motociclistu( chiar daca avea 50 km/h tot se izbea de masina) si eu merg pe 4 roti dar inainte sa fac o manevra ma asigur de 2 ori. Am categ B de 8 ani si nu am avut nici macar o mica zgarietura la masina sau frane la disperare. Sincer iti spun ca oricine ar fi si doamne feri sa ma loveasca cand sunt pe moto daca ma pot ridica de jos o sa-l ia salvarea pe eli. Iti inteleg punctul tau de vedere si e normal sa fie asa dar legea e lege, cine greseste sa plateasca. NU?

NO OFFENCE :scratch:

 

 

deci...da...da' treaba care e...ca la 50 cat ar trebui sa aiba, in primul rand cel pe 2 roti reuseste sa franeze si sa evite in timp util, chiar daca ala pe 4 roti e bou si nu se asigura DELOC, la peste 100, ceva mai greu...plus ca daca-ti vine unu' pe sosea, cu peste 100, zici tu ca ai timp sa iesi, da' pana intorci capu' si-n partea cealalta sa te asiguri, si iesi, ala care vine cu peste 100 se implanta in tine puiule...ma intelegi ? si daca se asigura ala inainte sa iasa. se uita, te vede (sau nu, ca la viteza aia poti fi dupa un damb,ceva, si el considera ca daca vine unu' in limita vitezei legale NU ARE CUM sa nu aiba timp sa iasa) asta in ideea ca s-a asigurat nenea pe 4 roti inainte sa iasa...stii cum zic?

 

numai bine baieti si asfalt uscat !

 

 

PS : sa nu intelegeti gresit ce am vrut sa zic, parerea mea e ca cine greseste trebuie sa plateasca, indiferent pe cate roti e.

Editat de MeGiulie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r
deci...da...da' treaba care e...ca la 50 cat ar trebui sa aiba, in primul rand cel pe 2 roti reuseste sa franeze si sa evite in timp util, chiar daca ala pe 4 roti e bou si nu se asigura DELOC, la peste 100, ceva mai greu...plus ca daca-ti vine unu' pe sosea, cu peste 100, zici tu ca ai timp sa iesi, da' pana intorci capu' si-n partea cealalta sa te asiguri, si iesi, ala care vine cu peste 100 se implanta in tine puiule...ma intelegi ? si daca se asigura ala inainte sa iasa. se uita, te vede (sau nu, ca la viteza aia poti fi dupa un damb,ceva, si el considera ca daca vine unu' in limita vitezei legale NU ARE CUM sa nu aiba timp sa iasa) asta in ideea ca s-a asigurat nenea pe 4 roti inainte sa iasa...stii cum zic?

 

numai bine baieti si asfalt uscat !

 

 

PS : sa nu intelegeti gresit ce am vrut sa zic, parerea mea e ca cine greseste trebuie sa plateasca, indiferent pe cate roti e.

 

Bine spus MeGiulie dar totusi aceste accidente se pot evita, noi cei pe 2 roti sa lasam gazu mai incet iar ce-i pe 4 sa bage bine la cap ca nu sunt singuri pe sosea.

 

P.S. nu te intelege nimeni gresit :scratch: doar ca fiecare intelege ce vrea el.. apoi daca e gresit sau nu ..... (nu e cazul meu) :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r
din fiecare topic se apuca lumea sa se certe...fff tareeeeeeeeeeeeeee.lasati gazu si asfalt uscat..si mah painkillere nu mai pupa fetele ca te spun la "sefu" :angry:)))))

 

Dimmule ai voie sa TACI .. tu bagi starmbe cand eu ma chinui sa obtin liber 2 zile :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din fiecare topic se apuca lumea sa se certe...fff tareeeeeeeeeeeeeee.lasati gazu si asfalt uscat..si mah painkillere nu mai pupa fetele ca te spun la "sefu" :()))))

 

 

hai baietzi ca eu va iubesc pe toti, ca doar sunteti de-ai mei :bounce:

 

:rock: - this is for DimmU only, s'a 'nteles ?? :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r
hai baietzi ca eu va iubesc pe toti, ca doar sunteti de-ai mei :bounce:

 

:D - this is for DimmU only, s'a 'nteles ?? :lol:)

 

Dimmule ai pus-o de mamaliga... ce bine suna SANTAJ :( .. tre sa ma gandesc unde iesim saptamana asta :rock: Danniels unde mergem sa chefuim .. face dimmu cinste :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r
bah...nu va prostiti....ca ies numai eu cu MCGuile:P.. cred :bounce: KIDDIN

 

dupaia cu voi la fara alchooale :lol:)) :rock:

 

Da? las ca ma intalnesc cu ............... mai vedem noi cu cine iesi tu :D :( :P :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, foarte tare.

 

Lumea se cearta si tovarasul nostru se zbate intre viata si moarte.

E usor de comentat, conservarul, motociclistu, 200km/h, mai prieteni, daca mergeam regulametar si ne aflam cu un cap tractor de 620 cai..3 tone? Zdrobeam

conservaru? Ghinioul lui, nu s-a asigurat, asa...ghinionul nostru ca mergem pe 2 roti.

 

De condamnat ca mergem cu 120km/h in oras si ne scarpinam in casca dupa ciori...degeaba ne chinuim sa mergem cu 50 noi bikerii cu experienta sa zic asa, ca vine un teribilist la 200 si se infige intr-o masina, a cui e vina? Mergeam la o liniutza cu un pritene din AIud, Bali, si la 3-4 m ceva in zare a iesit in fatza, am franat, redus, una-alta, Cipri, din spate venea si el....gata sa-i crape capul la sofer...concluzie, vezi un far...te incadrezi....dar, soferii nu au cunostinte de motociclisti, si nici nu poti aprecia ca om viteza de deplasare a unui vehicul la 3 km.

 

Cand esti motociclist si te afli pe 4 roti, stai si 2 minute pana trece alta motocicleta pe drum prioritar, chit ca nu vezi bine.

 

Altii....da-i sa merga....40km/h BUG MAFIA...si uite asa, murim, din cauza unor oglinzi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faceti matrimoniale aici :-?

 

 

hmmm..suntem cam offtopic noi asa putin

 

ce-i dani ? esti gelos ? :rock:) lasa ca ies si cu tine, si cu painkiller, si cu dimmu.. va hotarati voi daca cu toti 3 deodata, sau pe rand... oricum ar fi, cu alcooale numai eu am voie :bounce: , ca voi sunteti "calare" ...nah, ce ziceti, bine-i asa ?:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm..suntem cam offtopic noi asa putin

 

ce-i dani ? esti gelos ? :() lasa ca ies si cu tine, si cu painkiller, si cu dimmu.. va hotarati voi daca cu toti 3 deodata, sau pe rand... oricum ar fi, cu alcooale numai eu am voie :bounce: , ca voi sunteti "calare" ...nah, ce ziceti, bine-i asa ?:lol:

 

 

 

:P) gelos ? nee dar de la motociclism s-a ajuns la matrimoniale :D ! te las sa iesi cu Dimu , ca pe Painkiler il duc eu la fete :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:) gelos ? nee dar de la motociclism s-a ajuns la matrimoniale :rock: ! te las sa iesi cu Dimu , ca pe Painkiler il duc eu la fete :bounce:

 

 

ma...eu am zis ca suntem offtopic... :D) nu tre "sa ma lasi" sa ies cu dimmu, ca nu am cerut voie ! gelos mic! (oricum tu esti gajicu meu, ca tu mi-ai facut "curte" cand cu examenele, stii tu :lol: so, thanks! :( ) oricum am vazut ca este si topic de matrimoniale, putem sa ne mutam acolo, da' mai bine nu, ca e o chestiune privata aici :D

 

 

hai va pup baiet :P povestim peste 2 saptamani . pana atunci asfalt uscat si grija mare

Editat de MeGiulie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare bine ca am gasit acest site, chiar vroiam sa stiu ce s-a intamplat cu tipul respectiv. Nu acuz pe nimeni, va spun ce am vazut: mergeam cu masina, in coloana, dinspre Teius, inainte de Santimbru, viteza aprox. 100 km/h. Aud din spate o motocicleta. Ma uit in oglinda, depasiri fulgeratoare, ambele roti pe axul drumului sau trecute pe banda cealalta, in timp ce din fata veneau masini (circulatie infernala). Dupa apreciere tipul avea cam 130-140 km/h, mergand fara nici o treaba pe mijlocul drumului. Cat l-am vazut eu in departare, era sa ia deja vreo masini, noroc cu soferii care se trageau speriati deoparte. Ajung la 50m de intersectia cu Barabant-ul. Oprire. Coloana. Ma dau jos. Vad motociclistul nostru intins lat. Sotia medic, a vazut si ea ca omul respira, ambulanta era deja acolo. In momentul acela am vazut ca nu mai are casca si ne-am speriat (eu si sotia) ca poate vreun dobitoc i-o fi scos casca fara gat imobilizat si i-o fi distrus ceva pe la coloana (vertebre/gat). A! Si intre timp, pe langa petele de benzina din rezervor, conducatorul masinii isi aprindea nervos o tzigara. L-am atentionat sa o stinga avand in vedere benzina din jur, la care am primit o replica destul de interesanta despre ce sa fac eu si unde sa ma duc. Asta este. Ma bucur ca nu a aruncat tzigara pe jos in momentul in care l-am atentionat :cheers:.

Imi pare rau ca s-a produs accidentul. Daca motociclistul avea viteza mai mica, poate nu ar fi fost asa grav. Stiti si voi cum e: macar tu sa te pazesti pe motor, ca soferii nu au grija de tine.

 

In final, ma bucur sincer sa aud ca situatia nu este mai grava dupa cum am vazut ca arata motocicleta si motociclistul intins acolo pe sosea.

 

Drive safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...