Sari la conținut

Mda, si eu pe jos. Sa nu-ti vina sa-i...


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Nu stiu de ce se spune pe aici ca sint pareri extreme.

Daca cel care afirma asta are o alta solutie, il rugam sa o spuna.

Dar eu personal nu vad treaba decit alba sau neagra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 113
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:rusinica: Imi pare rau, man!!! :unsure:

Insanatoshire grabnica!!!

O sa vezi ca ai sa scapi fara zeama de cutit!

Shi pentru prima data, ma bucur de existenta unor organe de control (JANDARMII)care fac ceea ce trebuie!

 

De facut, stii tu cel mai bine e ai de facut in ceea ce ii priveste pe batranei!!!

Sas auzim cat mai curand de bine!

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce se spune pe aici ca sint pareri extreme.

Daca cel care afirma asta are o alta solutie, il rugam sa o spuna.

Dar eu personal nu vad treaba decit alba sau neagra.

228011[/snapback]

 

Si mie mi-e greu sa citesc concentrat un thread pe cateva pagini , dar daca ai fi citit cu un pic mai multa atentie ai fi aflat parerea mea la fel si faptul ca situatia nu poate fi decat alba sau neagra "fara resentimente". Cat despre extreme, poti sa-ti dai seama si singur. Daca poti. Si eu cred ca poti...Doamne ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

situatia vazuta "din afara", adica fara sentimente si fara sa-i cunosc pe cei in cauza:

batranii:

au trecut strada printre troleibuze. thomas nu spune daca au si cazut in urma impactului

vinovati ca au trecut strada printr-un loc nepermis. asta se lasa cel mult cu o amenda.

 

thomas: merge pe banda a II-a cu aprox 50km/h, ii vede, incearca sa ii fereasca, totusi ii loveste usor, se dezechilibreaza si cade.

vinovat ca nu a respectat legea in dreptul statiei de autobuz: "limita evitarii oricarui pericol" (care se aplica inaintea legii de viteza maxima, de 50km/h), si din cauza asta produce un accident. asta se lasa cu amenda, nu stiu daca si mai mult, nu-mi mai aduc aminte. nu cred ca batranii pot fiobligati sa plateasca daune.

 

parerea mea este ca daca batranii nu erau adusi inapoi, si plecau, era mult mai usor pentru thomas. era vorba doar de o dezechilibrare si cazatura, acum este trecut la accident din culpa

 

sfatul meu:

1. sa te astepti la asa ceva si pe viitor (e vorba sa te feresti de cei care merg aiurea pe strada, eventual si betivi)

2. pe viitor sa mergi naibii la interviu, ca pentru interviu, adica, lasa motorul acasa. risti prea mult, adica n-ai echipamentul de protectie, porti un costum destul scump, parul nu-ti mai sta cum trebuie, nu stii ce fel de experiente cu motociclete are cel care decide angajarea ta. merita? eu zic ca nu. ai plecat sa iei o slujba, mergi pentru asta. gandeste-te ca cel care te cheama la interviu o face sa te angajeze in urma cv-ului trimis de tine. nu-ti diminua sansele inutil bazat pe o pasiune pe care tu presupui ca ar trebui s-o aibe toti.

 

cezar

 

p.s.

in final imi pare rau ce s-a intamplat. singurul lucru care e important acum e sa inveti ca acest lucru sa nu se mai intample.

focus pe sanatate acum

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba cu accidentul din culpa intra oricum....

si daca mergi cu moto/auto si sari in sant sau pom/pod/etc, tot accident se numeste.

Am vazut un nene care a patit asta.Accident din vina lui, singur implicat (auto, nu moto) , fara pagube in afara de masina lui, dar a dat cu capul de volan si a avut o zgarietura nu f serioasa la cap care sangera.Dus la spital --> dosarul a ajuns "accident cu vatamari corporale" chiar daca numai pt el....Abia a reusit sa obtina un NUP , dar dupa destul de multa vreme...

 

Pietonii pot fi acuzati si ei pt provocarea accid, prin acea trecere nepermisa.

Va fi greu sa obtina ceva de ei si singura sansa e ca politia la definitivarea cercetarilor sa spuna ca pietonii sunt de vina.Altfel, e nasol...

Thomas, te sustinem !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tsunami, :unsure: :bounce:

 

In esenta lucrurile stau cam asa:

 

- fiacare participant la trafic, indiferent de nr. cailor putere sau al nr. de roti, trebuie sa-si adapteze evolutia, conditiilor de trafic. Din pacate strada nu poate fi numai a motociclistilor (ala-i circuitul Amkart, de ex.) deci trebuie sa anticipati orice pericol posibil, sa fiti cu ochii nu in pai'spe (aia e de la 4 roti in sus) ci in 1000 pai'spe, ca n-aveti decat doua roti. Pt. ca "pericolele" gen conserve, babe, animale etc fac parte din viatza noastra chit ca nu va place.

Si n-aveti cum sa le eliminati.

 

Sau poate are cineva vreo solutie...

 

:rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"dosarul a ajuns "accident cu vatamari corporale" chiar daca numai pt el...."

 

...asta daca a depus singur plangere impotriva lui insusi.

Domnu' skywalker, iti dai seama ce spui sau ai incurcat topicul cu distractivele ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

un singur lucru vreau sa va spun:

batrani, caine, pisica, masina, orice alt obstacol o fi fost, resemnati-va fratilor: e destinul...si asta e viata, fuck it or love it...

ce e sa ti se-ntample ti se va intampla, ia-o ca atare, degeaba le mai analizezi dupa aia ca mai mult rau iti faci.

priveste inainte si...ce-o fi o fi... karma, destin, dumnezeu, fiecare avem fericirile si belele nostre.

sanatate multa iti doresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tsunami,  :unsure:  :bounce:

 

In esenta lucrurile stau cam asa:

 

- fiacare participant la trafic, indiferent de nr. cailor putere sau al nr. de roti, trebuie sa-si adapteze evolutia, conditiilor de trafic. Din pacate strada nu poate fi numai a motociclistilor (ala-i circuitul Amkart, de ex.) deci trebuie sa anticipati orice pericol posibil,  sa fiti cu ochii nu in pai'spe (aia e de la 4 roti in sus) ci in 1000 pai'spe, ca n-aveti decat doua roti. Pt. ca "pericolele" gen conserve, babe, animale etc fac parte din viatza noastra chit ca nu va place.

Si n-aveti cum sa le eliminati.

 

Sau poate are cineva vreo solutie...

 

:rusinica:

228145[/snapback]

 

mersi pentru apriecieri.

 

o remarca. evolutia lui era adaptata la trafic, dupa cat spune, si aici se poate pleda in favoarea lui. asta se aplica insa dincolo de spatiul alocat statiei de autobuz, unde se aplica limita evitarii ORICARUI pericol.

acu' cand e sa se intample, se intampla. d-aia se numeste accident indiferent cate iei in considerare. si eu am trecut prin situatii limita de cateva ori pe care nu le-am prevazut inainte. dar, am avut noroc si am invatat. nu-l condamn pe thomas decat ca a fost cu motorul la interviu.

 

sanatate. ma duc s-o intreb de vorba pe tsunami.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"dosarul a ajuns "accident cu vatamari corporale" chiar daca numai pt el...."

 

...asta daca a depus singur plangere impotriva lui insusi.

Domnu' skywalker, iti dai seama ce spui sau ai incurcat topicul cu distractivele ?

228147[/snapback]

 

acu' nu stiu care vorbeste tampenii mai mari...

dar hai sa te lamuresc. La accident, cand completezi declaratia, SE SPECIFICA daca au fost sau nu vatamari corporale. La el , a specificat ca a fost el lovit la cap. ( politia cand l-a vazut ca ii curge sange de la tampla l-a dus la spital pt investigatii, sa nu fie ceva mai grav - cum a fost supus controlului medical,deci a fost afectat de accident, -->vatamari corporale)

Dosarul nu a ajuns la Procuratura pt ca a fost acordat acel NUP de catre Politie, dar a cam avut de umblat si nu numai.....

Daca cineva depunea plangere penala, atunci dosarul mergea la procuratura direct. Eu cred ca tu habar n-ai care sunt pasii sau macar ce e cu acel NUP, dar ai dat reply sa te afli in treaba.

Si domnul Kuki, imi dau seama ce vorbesc...Nu, nici n-am incurcat topicurile..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

batranii:

au trecut strada printre troleibuze. thomas nu spune daca au si cazut in urma impactului

vinovati ca au trecut strada printr-un loc nepermis. asta se lasa cel mult cu o amenda.

 

thomas: merge pe banda a II-a cu aprox 50km/h, ii vede, incearca sa ii fereasca, totusi ii loveste usor, se dezechilibreaza si cade.

vinovat ca nu a respectat legea in dreptul statiei de autobuz: "limita evitarii oricarui pericol" (care se aplica inaintea legii de viteza maxima, de 50km/h), si din cauza asta produce un accident. asta se lasa cu amenda, nu stiu daca si mai mult, nu-mi mai aduc aminte. nu cred ca batranii pot fiobligati sa plateasca daune.

 

parerea mea este ca daca batranii nu erau adusi inapoi, si plecau, era mult mai usor pentru thomas. era vorba doar de o dezechilibrare si cazatura, acum este trecut la accident din culpa

 

sfatul meu:

1. sa te astepti la asa ceva si pe viitor (e vorba sa te feresti de cei care merg aiurea pe strada, eventual si betivi)

2. pe viitor sa mergi naibii la interviu, ca pentru interviu, adica, lasa motorul acasa. risti prea mult, adica n-ai echipamentul de protectie, porti un costum destul scump, parul nu-ti mai sta cum trebuie, nu stii ce fel de experiente cu motociclete are cel care decide angajarea ta. merita? eu zic ca nu. ai plecat sa iei o slujba, mergi pentru asta. gandeste-te ca cel care te cheama la interviu o face sa te angajeze in urma cv-ului trimis de tine. nu-ti diminua sansele inutil bazat pe o pasiune pe care tu presupui ca ar trebui s-o aibe toti.

 

cezar

 

p.s.

in final imi pare rau ce s-a intamplat. singurul lucru care e important acum e sa inveti ca acest lucru sa nu se mai intample.

focus pe sanatate acum

228137[/snapback]

 

1. Au fost doar atinsi, fara nici o rana sau sa-i dau jos. Au plecat pe picioarele lor (de fapt au fugit pe alei si jandarmii i-au adus inapoi)

2. Conform si schitei politiei si realitatii in zona este indicator de limitare la 60 km/h. Si conform politistilor si masuratorilor, nu am avut viteza peste 60km/h.

3. Nu a fost emisa nici o amenda pentru mine, din ce am inteles batranii au primit deja una. Legat de daune, fii sigur ca o sa le obtin. Pe calea usoara sau grea.

 

Legat de sfaturile tale:

1. M-am asteptat la destule chestii, nu e prima oara cand trec prin zona (e langa casa mea) si stiu ca-s pietoni nebuni peste tot si probabil ma asteptam si acum daca autobuzele erau oprite in statie de ceva vreme. Insa coloana de autobuze si troleibuze (5 la numar) abia se oprise cand batranii au alergat in strada, rezulta ca ei erau in statie dinainte sa vina coloana. Ghinionul meu si prostia lor :rusinica:

2. Motorul este (sau a fost :unsure: ) singurul meu mijloc de locomotie, daca as fi mers cu RATB-ul ar fi trebuit sa plec cam cu 1.30 h inainte si nu aveam timpul necesar disponibil. Mai mult, pentru interviul la care mergeam (asta era al II-lea, dupa cel cu firma de recrutare) a contat si faptul ca aveam motocicleta si ca eram o persoana activa. Cu toate ca era vorba despre un post de conducere, aveau pretentii ca persoana sa aibe cunostinte si experienta in domenii sportive, brevete, etc. Astea-s detalii care ma privesc pe mine, dar daca ai intrebat, poftim raspunsul. Iar parul imi sta bine oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dureri in continuare, calmante bagate la greu, mai greu e la somn, ca nu prea se lipeste.... si asteptarea ma omoara :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dureri in continuare, calmante bagate la greu, mai greu e la somn, ca nu prea se lipeste.... si asteptarea ma omoara  :rusinica:

228193[/snapback]

 

Ma bucur ca-ti este mai bine man.

Cat despre faza cu iesitu' batraneilor dintre autobuze, cred ca doar Dumnezeu ii putea evita (si a facut-o). La o asemenea "manevra" nu stiu cati ar fi putut ramane pe 2 roti chiar si cu viteza de treapta I. De cate ori nu vi s-a intamplat sa ratati la milimetru sa dati cap in cap cu unu care dadea coltu ? Si nu erati pe vreun motor ci pieton ...:unsure:

Asfalt uscat.

Editat de Semaca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da spune-mi si mie nene, merita un gs 500 f , adica gs 500 e carenat, sa imi concentrez atentia spre el?... :bounce:

228241[/snapback]

Ce-ar fi sa pricepi ca omul are o problema serioasa si sa nu-i strici topic-ul cu aberatii? :unsure: Sunt o groaza de topic-uri in forum-ul asta care vorbesc despre ce te intereseaza pe tine. Cauta-le :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad semaforul de la Podul Eroilor pe cum se pune verde, dar era coloana de masini in asteptare, iau mana un pic din gaz (oricum nu aveam decat maxim 50/h) cand dintr-o data dintre primele 2 autobize tasnesc un mos si o baba spre mijlocul drumului dar se sperie de masinile care veneau de pe contra-sens...si raman in mijlocul benzii II

 

 

imi pare rau de ce ai patit, da am si eu o intrebare...din moment ce mosii au sarit dintre masini... tu ce cautai pe banda stanga? sau mai exact erai pe dunga continua? sau poate erai pe banda 2.... si au iesit dintre autobuze speriati fiind de masinile ce veneau din contra sens... pai...daca deabea se facuse verde nu aveau de ce se speria....dar si asa, tu nu stii ca in statiile de ratb 20km/h e deja mult? mai ales cand e aglomeratie...in fine, fi si tu mai atent data aviatoare... si imi pare rau inca o data de ce ai patit si de mobra ta... numa bine si insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Au fost doar atinsi, fara nici o rana sau sa-i dau jos. Au plecat pe picioarele lor (de fapt au fugit pe alei si jandarmii i-au adus inapoi)

2. Conform si schitei politiei si realitatii in zona este indicator de limitare la 60 km/h. Si conform politistilor si masuratorilor, nu am avut viteza peste 60km/h.

3. Nu a fost emisa nici o amenda pentru mine, din ce am inteles batranii au primit deja una. Legat de daune, fii sigur ca o sa le obtin. Pe calea usoara sau grea.

 

Legat de sfaturile tale:

1. M-am asteptat la destule chestii, nu e prima oara cand trec prin zona (e langa casa mea) si stiu ca-s pietoni nebuni peste tot si probabil ma asteptam si acum daca autobuzele erau oprite in statie de ceva vreme. Insa coloana de autobuze si troleibuze (5 la numar) abia se oprise cand batranii au alergat in strada, rezulta ca ei erau in statie dinainte sa vina coloana. Ghinionul meu si prostia lor  :rusinica:

2. Motorul este (sau a fost  :unsure: ) singurul meu mijloc de locomotie, daca as fi mers cu RATB-ul ar fi trebuit sa plec cam cu 1.30 h inainte si nu aveam timpul necesar disponibil. Mai mult, pentru interviul la care mergeam (asta era al II-lea, dupa cel cu firma de recrutare) a contat si faptul ca aveam motocicleta si ca eram o persoana activa. Cu toate ca era vorba despre un post de conducere, aveau pretentii ca persoana sa aibe cunostinte si experienta in domenii sportive, brevete, etc. Astea-s detalii care ma privesc pe mine, dar daca ai intrebat, poftim raspunsul. Iar parul imi sta bine oricum.

228189[/snapback]

 

 

pai eu am inteles ca batranii au fost "atinsi" cu oglinda si cu ghidonul, fapt care te-a dezechilibrat si ai cazut, ceea ce nu e putin la 50km/h. acum va depinde si de ceea ce vor declara ei, de-asta am spus ca mai bine nu-i aduceau inapoi. pe tine nu te incalzeste amenda pe care le-a dat-o politia, in schimb iti pot complica tie situatia.

nu conteaza limita de viteza in cazul asta, din moment ce in statii se aplica "limita evitarii oricarui pericol.

chiar daca te asteptai la multe, de acum sper sa prevezi si situatii de astea aproape imposibile

amenda nu a fost emisa pentru ca probabil nu s-a terminat de investigat cazul. in locul lor a fost mult mai simplu. nu vreau sa crezi ca mi-as dori asa ceva. am si spus, vazand situatia "la rece"

 

legat de sfaturi:

ai de mers la interviu, mergi la interviu. chiar daca asta inseamna 90 de minute, chiar daca asta inseamna un taxi sau un prieten. dupa ce te angajeaza poti merge cu ce vrei. eu as limita riscurile cat m-ar tine cureaua, caci scopul tau era sa castigi interviul. nu e vorba daca seful tau te vrea motociclist. interviurile nu le dai exclusiv cu persoane care au aceleasi pasiuni ca si tine. iti spun asta din propria experienta. si eu am luat-o urat. uite in cap imi vine acum imeginea unui fost coleg de facultate care a venit la examenul de stat cu autobuzul, si si-a sifonat desenele. la intrebarea mea de ce n-a luat taxiul, mi-a raspuns cam in acelasi mod cu tine: nene, am terminat scoala si taxiul costa prea scump pentru bugetul meu. a fost picat si amanat 6 luni.

la urmatorul examen nu l-am verificat, dar cred c-a luat taxiul.

 

sanatate

 

cezar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai eu am inteles ca batranii au fost "atinsi" cu oglinda si cu ghidonul, fapt care te-a dezechilibrat si ai cazut, ceea ce nu e putin la 50km/h. acum va depinde si de ceea ce vor declara ei, de-asta am spus ca mai bine nu-i aduceau inapoi. pe tine nu te incalzeste amenda pe care le-a dat-o politia, in schimb iti pot complica tie situatia.

nu conteaza limita de viteza in cazul asta, din moment ce in statii se aplica "limita evitarii oricarui pericol.

chiar daca te asteptai la multe, de acum sper sa prevezi si situatii de astea aproape imposibile

amenda nu a fost emisa pentru ca probabil nu s-a terminat de investigat cazul. in locul lor a fost mult mai simplu. nu vreau sa crezi ca mi-as dori asa ceva. am si spus, vazand situatia "la rece"

 

legat de sfaturi:

ai de mers la interviu, mergi la interviu. chiar daca asta inseamna 90 de minute, chiar daca asta inseamna un taxi sau un prieten. dupa ce te angajeaza poti merge cu ce vrei. eu as limita riscurile cat m-ar tine cureaua, caci scopul tau era sa castigi interviul. nu e vorba daca seful tau te vrea motociclist. interviurile nu le dai exclusiv cu persoane care au aceleasi pasiuni ca si tine. iti spun asta din propria experienta. si eu am luat-o urat. uite in cap imi vine acum imeginea unui fost coleg de facultate care a venit la examenul de stat cu autobuzul, si si-a sifonat desenele. la intrebarea mea de ce n-a luat taxiul, mi-a raspuns cam in acelasi mod cu tine: nene, am terminat scoala si taxiul costa prea scump pentru bugetul meu. a fost picat si amanat 6 luni.

la urmatorul examen nu l-am verificat, dar cred c-a luat taxiul.

 

sanatate

 

cezar

228377[/snapback]

 

 

 

Metre mai lasa-ne. :rusinica:

Chiar nu sunt de acord cu tine. Daca omul cu asta a putut sa se duca la interviu, ce dreaq ai tu cu el?

Si eu dupa ce imi voi lua permisul am sa circul pe oriunde cu el, iar din postul lui Thomas nu-mi pot da seama decat ca bosorogii aia si-o cauta cu lumanarea.

 

Insanatosire grabnica THomas, mare grija cu genunchiul si incearca sa scoti cat poti de mult de la batranei.

 

:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thomas imi pare rau sa citesc tocmai de tine la rubrica accidente :rusinica: :unsure: :bounce:

 

Mortzii lor de nenorociti. Au pretentia ca noi sa circulam cu auto/moto corect pe lumina verde a semafoarelor si ei ... LUPA.

 

Sa iti iei gandul de la RCA si vezi cum obtii banii de la ei. Mai importanta este sanatatea ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"dosarul a ajuns "accident cu vatamari corporale" chiar daca numai pt el...."

 

...asta daca a depus singur plangere impotriva lui insusi.

Domnu' skywalker, iti dai seama ce spui sau ai incurcat topicul cu distractivele ?

228147[/snapback]

nu te grabi cu afirmatiile, traim in romania unde orice este posibil. anul trecut am cazut cu motorul si mi s-a deschis dosar penal pentru accident cu vatamare de persoana. te las pe tine sa ghicesti cine era persoana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te grabi cu afirmatiile, traim in romania unde orice este posibil. anul trecut am cazut cu motorul si mi s-a deschis dosar penal pentru accident cu vatamare de persoana. te las pe tine sa ghicesti cine era persoana.

228422[/snapback]

 

good point, zahei...asta ii spuneam si eu omului....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau de ce ai patit, da am si eu o intrebare...din moment ce mosii au sarit dintre masini... tu ce cautai pe banda stanga? sau mai exact erai pe dunga continua? sau poate erai pe banda 2.... si au iesit dintre autobuze speriati fiind de masinile ce veneau din contra sens... pai...daca deabea se facuse verde nu aveau de ce se speria....dar si asa, tu nu stii ca in statiile de ratb 20km/h e deja mult? mai ales cand e aglomeratie...in fine, fi si tu mai atent data aviatoare... si imi pare rau inca o data de ce ai patit si de mobra ta... numa bine si insanatosire grabnica.

228365[/snapback]

Offf, unii chiar nu citesc :rusinica:

 

Eram pe banda a II-a , pe banda I erau abia oprite cele 5 autobuze. Coloana de masini (3-4) era oprita la stopul care e departe de statie (25-30 m) deci nu ajungea pana in dreptul statiei si se punea usor in miscare ca avea verde (daca treci pe acolo ai sa vezi temporizarea la semafoare ca e facuta pentru 50 km/h) Iar eu CAUTAM pe banda din stanga ca este dreptul meu sa ma deplasez. Masinile (doua la numar) care veneau dinspre contra-sens facusera dreapta de pe Splai(dinspre Spitalul Universitar) inainte sa se puna verde pe sensul meu. Oamenii au alergat pe banda II, s-au uitat in dreapta (nici un pic nu s-au uitat in stanga) si s-au oprit ca veneau respectiv cele 2 masini si in spatele lor la ceva distanta, restul colanei de pe pod. Daca se duceau in mijlocul drumului, pe cele 2 benzi continui, scapau si ei si eu.

 

Lamurit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...