Sari la conținut

Accident In Arad


Deer T-Ace
 Share

Postări Recomandate

Ma exista candva sau poate mai exista o prevedere a legii permiselor auto care zicea ca daca sub 18 ani mergi fara permis si faci un accident, etc, nu mai aveai voie sa-ti iei permis pana la 21 ani. Poate ma insel dar cam asa cred ca era acu vreo 12 ani cand mi-am luat eu permisul.

Daca nu mai exista ar trebui reintrodusa! Ca toate ciorile astea o sa dea spaga si o sa-si ia permis fix la 18 ani, chiar daca pana acum doar au "ranit" pe unul sau pe altul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca, totusi, are 17 si cred ca va cam rapunde la varsta asta... parca trebuia sa fii sub 14 ca sa nu patesti absolut nimic... nu sunt insa sigur.. imi dau si eu cu parerea :P

 

 

Raspunderea penala intervine de la varsta de 16 ani totul fiind la jumatate pana la varsta de 18 ani. Din pacate, eu asa am vazut la tv la A1 ca ar avea 15 ani asa zicea si acel sbinsp de la SPR AR ... oricum, va raspunde proprietarul motorului asta e clar pentru incredintare ... dar asta e alta poveste ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspunderea penala intervine de la varsta de 16 ani totul fiind la jumatate pana la varsta de 18 ani. Din pacate, eu asa am vazut la tv la A1 ca ar avea 15 ani asa zicea si acel sbinsp de la SPR AR ... oricum, va raspunde proprietarul motorului asta e clar pentru incredintare ... dar asta e alta poveste ...

daca nu este inmatriculat....nu are proprietar......nu raspunde proprietarul.....aurolaku nu mai pupa permis in urmatorii 2 ani

numai de la arges...cei cu spaga :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu este inmatriculat....nu are proprietar......nu raspunde proprietarul.....aurolaku nu mai pupa permis in urmatorii 2 ani

numai de la arges...cei cu spaga :P

 

Exista undeva o factura cu seria motorului ca altfel nu ar exista acel motor ... sau crezi ca trebuie neaparat sa aiba certificat de inmatriculare pt a avea proprietar?? Daca se vrea sa se gaseasca ceva se gaseste stai calm ... repet: daca se vrea!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista undeva o factura cu seria motorului ca altfel nu ar exista acel motor ... sau crezi ca trebuie neaparat sa aiba certificat de inmatriculare pt a avea proprietar?? Daca se vrea sa se gaseasca ceva se gaseste stai calm ... repet: daca se vrea!!

replik in instanta va fi ceva de genul....nu e a mea....am gasito pe trotuar......am imprumutata de la nu stiu cine

sau e imprumutata din italia...se practica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

reportajul video..http://infotv.ro/news/21-08-2008/urmarire-cu-urmari

 

mult mai bun reportajul decat cel cu "motociclistii" de pe realitatea. in rest...poate vor raspunde pt faptele lor, desi mai degraba familiile vor suporta consecintele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta era vreun smecher d-ala care credea ca face politia :scratch: ,ca de,sunt unii care nu au permis(doar au condus fara pe stradute sau in alte locuri nepopulate) si zic ca au experienta,cuvantu' e EXPERIENTA,exact asa zic ei...a auzit si el ca "altii au fugit de garda printre blocuri" si gata :kali: ,terminati,ce sa le faci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paul ala merita sa nu mai aiba carnet vreo minim 15 ani de-acum incolo,sa vada si el cum e sa fii pieton.Greseala se plateste,e minor,ok nu se duce la puscarie,dar...sa fie pus la munca comunitara in fiecare zi,sa sape santuri,sa desfunde canale,asta merita!

Si cum poti sa zici ca e "baiat bun" cand de fapt a MERS fara permis pe strazi publice si a luat-o si la goana.Asta nu e incapatanare,e nesimtire!PROSTIE!

Daca se intampla sa circule sa zicem pe o straduta de langa garajul lui,o straduta pe care nu e nimeni si e complet libera si era prins de politie poate mai intelegeam,ca nu pot sa zic ca nu am facut si eu asta,ba chiar am circulat fara permis si fara numere pe drum forestier cu motor sport,doar de dragul de a mai conduce un pic.Astea se mai pot accepta,nimeni nu e sfant.Dar sa pleci pe artere circulate,fara permis si sa RANESTI OAMENI NEVINOVATI..asta trebuie platita.

 

Cine vorbeste :scratch: unu care la fel merge fara permis :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...