Sari la conținut

Transaplina Enduro-tour 2008


Dominator72
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 389
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si(n)gur vin! :) Nu vreau sa influentez pe nimeni, dar eu zic sa facem ca-n "tineretea" mea: fiecare sa vina cu ce poate. Nu cred ca are atata importanta daca mancam somon fumee si bem sampanie frantuzeasca, sau numai carnaciori oltenesti cu bere ... "Parerea mea" ... :D Mai important, pentru mine, cel putin, va fi sa-i revad pe Ruxy si pe Sebi si in aceeasi masura pe voi toti si sa mai stam o vreme la taclale. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si(n)gur vin! :) Nu vreau sa influentez pe nimeni, dar eu zic sa facem ca-n "tineretea" mea: fiecare sa vina cu ce poate. Nu cred ca are atata importanta daca mancam somon fumee si bem sampanie frantuzeasca, sau numai carnaciori oltenesti cu bere ... "Parerea mea" ... :D Mai important, pentru mine, cel putin, va fi sa-i revad pe Ruxy si pe Sebi si in aceeasi masura pe voi toti si sa mai stam o vreme la taclale. :)

 

ziceam de mine ca fiind URSUL dar nu pot sa vin din mai multe motive...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Din pacate nu pot veni weekend-ul acesta fiind plecat in "Cheiile Turzi" la catarare cu ceva prieteni, multumesc frumos de invitatie, vedem noi ca nu au intrat zilele in sac si ne vdm noi, sincer imi pare rau.

Distractie placuta!!! :)

 

Asfalt Liber

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D bag de seama ca o sa fie multi chiulangii...printre care si eu.

 

pentru ca am acordul lui ruxy pentru organizarea unei a 2 a surprize propun in halul asta: astia care din varii motive nu suntem in stare sa ne prezentam buluc la ei wk asta...sa ne adunam intr-una din serile din saptamana viitoare si sa ii speriem :D

 

 

pana acum am pus am in vedere pe dorisbforzainter (aka ZA URS) si pe marinel31 ( aka FRATELE MARINICA)

 

ce ziceti copii? :)

 

 

@Ruxy ...iar nu vezi postul asta, da?

@Dominator72 ...cand te faci surprins nu "scapi" vreo doua scatoalce...da? :)

 

 

numai bine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) bag de seama ca o sa fie multi chiulangii...printre care si eu.

 

pentru ca am acordul lui ruxy pentru organizarea unei a 2 a surprize propun in halul asta: astia care din varii motive nu suntem in stare sa ne prezentam buluc la ei wk asta...sa ne adunam intr-una din serile din saptamana viitoare si sa ii speriem :D

Hehehe...noi ( io, larryboss, lana, cer, tracul, catalina, shuvyx si oryon ) deja am reusit sa-i speriem aseara , cand am dat buzna , literalmente, in viata, casa si sufletul oamenilor! :D Dupa reactia lor, se pare ca surpriza a fost placuta pentru Ruxi si Sebi, dar mai ales pentru fetitele lor care erau tare fericite ca "au venit motociclistii"! Multumim inca o data pentru gazduire, dragilor, si.....fiti pe faza, ca repetam figura cat de curand! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) bag de seama ca o sa fie multi chiulangii...printre care si eu.

 

pentru ca am acordul lui ruxy pentru organizarea unei a 2 a surprize propun in halul asta: astia care din varii motive nu suntem in stare sa ne prezentam buluc la ei wk asta...sa ne adunam intr-una din serile din saptamana viitoare si sa ii speriem :D

Hehehe...noi ( io, larryboss, lana, cer, tracul, catalina, shuvyx si oryon ) deja am reusit sa-i speriem aseara , cand am dat buzna , literalmente, in viata, casa si sufletul oamenilor! :D Dupa reactia lor, se pare ca surpriza a fost placuta pentru Ruxi si Sebi, dar mai ales pentru fetitele lor care erau tare fericite ca "au venit motociclistii"! Multumim inca o data pentru gazduire, dragilor, si.....fiti pe faza, ca repetam figura cat de curand! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) bag de seama ca o sa fie multi chiulangii...printre care si eu.

 

pentru ca am acordul lui ruxy pentru organizarea unei a 2 a surprize propun in halul asta: astia care din varii motive nu suntem in stare sa ne prezentam buluc la ei wk asta...sa ne adunam intr-una din serile din saptamana viitoare si sa ii speriem :D

Hehehe...noi ( io, larryboss, lana, cer, tracul, catalina, shuvyx si oryon ) deja am reusit sa-i speriem aseara , cand am dat buzna , literalmente, in viata, casa si sufletul oamenilor! :D Dupa reactia lor, se pare ca surpriza a fost placuta pentru Ruxi si Sebi, dar mai ales pentru fetitele lor care erau tare fericite ca "au venit motociclistii"! Multumim inca o data pentru gazduire, dragilor, si.....fiti pe faza, ca repetam figura cat de curand! :)

 

LE: fir'ar mama lui de internet! nush cum am reusit sa postez de 3 ori...scuze si rog un administrator sa "curete" putin pe aici!

Editat de SZERZO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bag de seama ca o sa fie multi chiulangii...printre care si eu.

 

pana acum am pus am in vedere pe dorisbforzainter (aka ZA URS) si pe marinel31 ( aka FRATELE MARINICA)

 

ce ziceti copii? :)

 

@Ruxy ...iar nu vezi postul asta, da?

@Dominator72 ...cand te faci surprins nu "scapi" vreo doua scatoalce...da? :)

Of, of, of, chiulangii acestia! N-ai cu cine, domne', n-ai cu cine! Niste... chiulangii :D

 

Dar ceilalti sunt bineveniti incepand cu orele 12-13. Pe Marook nu-l asteptam cu cafea, ca nu prea bea, dar un ceai englezesc nu strica, nu-i asa? Pe ceilalti va asteptam cu bratele deschise! (si cu ce mai vreti voi: cafea, ceai, bere, mici, bomboane, catel, pisica, testoasa si... lista poate continua) :D

 

Am uitat sa precizez: si ceilalti sunt bineveniti cand pot ei :D

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of of of. Cand erau nori de ploaie venea toata lumea. Acum daca a iesit soarele...... lumea pleaca pe coclauri. Microbu' dom'le ,n-ai ce sa-i faci. :)

E bine pt ca am luat niste carnati buni,si imi era frica ca daca suntem prea multi nu o sa ma satur,asa....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ANTENUZAAAAAAAAAAAAAAAAAA te tine sa urci pe transalpina in noiembrie pe zapada??????????????????

:laugh

daca o faci si pe asta, chiar ca o sa-ti fac reclama unde vrei tu :) :

 

io cred ca te tine dar numai cu un dominator lasat mai jos : :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tin sa anunt oficial ca intalnirea "supriza" de sambata (la gratar, la Ruxique & Dominator72) a fost... delicioasa! :P Prietenii stiu de ce :rock:

 

Nu au reusit sa ajunga chiar toti care si-au dorit - ma refer la cei care au participat la Enduro-Tour (si care au lipsit motivat) - insa au venit si alti motociclisti, astfel incat numarul total a depasit (la final) 20 de persoane. Va multumim si va mai asteptam! :rock:

 

Pe de alta parte, am reusit sa pregatesc si sa incarcarc pe YouTube filmul (versiunea scurta) Transalpina Enduro-Tour 2008. Cele patru parti pot fi vizualizate astfel:

-

-

-

- Transalpina Enduro-Tour partea 4/4

 

Vizionare placuta! If you like it, please rate it! :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ANTENUZAAAAAAAAAAAAAAAAAA te tine sa urci pe transalpina in noiembrie pe zapada??????????????????

 

daca o faci si pe asta, chiar ca o sa-ti fac reclama unde vrei tu :

 

io cred ca te tine dar numai cu un dominator lasat mai jos

 

haha punem de-un offroad :rock:

 

merge si pegasso de n-are aer...aaaaaaapropos..vand pegasso - si nu pt ca ar avea vreo buba..din contra..dar vreau africa twin :blbl:

 

 

 

Tin sa anunt oficial ca intalnirea "supriza" de sambata (la gratar, la Ruxique & Dominator72) a fost... delicioasa! Prietenii stiu de ce

 

Nu au reusit sa ajunga chiar toti care si-au dorit - ma refer la cei care au participat la Enduro-Tour (si care au lipsit motivat) - insa au venit si alti motociclisti, astfel incat numarul total a depasit (la final) 20 de persoane. Va multumim si va mai asteptam!

 

Pe de alta parte, am reusit sa pregatesc si sa incarcarc pe YouTube filmul (versiunea scurta) Transalpina Enduro-Tour 2008. Cele patru parti pot fi vizualizate astfel:

-

-

-

- Transalpina Enduro-Tour partea 4/4

 

Vizionare placuta! If you like it, please rate it!

 

ati mancat bine? ati fost uscati? noi am fost pe valea rea si duminica ne-a ploua la greu :rock:) dar foarte frumos si la noi..imi schimb scarbiciul ..ma fac poznar

 

foarte frumos filmuletul

 

"CHOPPER DOWN! CHOPPER DOWN " hahahah tare

 

pupici pt ruxique :*

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge si pegasso de n-are aer...aaaaaaapropos..vand pegasso - si nu pt ca ar avea vreo buba..din contra..dar vreau africa twin

Mai, chestia asta cu Pegasso, Africa Twin... mie imi miroase a altceva! Tu, de fapt, vrei Goldwing, insa cum ar fi sunat sa spui dupa ce te-ai intors de pe Transalpina: "vand Viroaga (de 2 jumate) ca vreau sa-mi iau Goldwing"? :blbl: Asa, o faci si tu mai discret: vinzi Viroaga, iei Pegasso; dupa doua saptamani zici ca nu mai vrei Pegasso si ca-ti iei Africanul... dupa ce ti-l iei si p-asta zici: ce puii mei, ca e prea mic! Io vleaaaau... Goldwing! :rock:

 

ati mancat bine? ati fost uscati? noi am fost pe valea rea si duminica ne-a ploua la greu :lol: ) dar foarte frumos si la noi..imi schimb scarbiciul ..ma fac poznar

Am mancat foooarte bine si nici n-am fost uscati, in sensul in care ne-am hidratat din plin :rock:

 

foarte frumos filmuletul

 

"CHOPPER DOWN! CHOPPER DOWN " hahahah tare

 

pupici pt ruxique :*

E frumos datorita voua, celor care ati participat! :P

 

Transmitem si pupicii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, chestia asta cu Pegasso, Africa Twin... mie imi miroase a altceva! Tu, de fapt, vrei Goldwing, insa cum ar fi sunat sa spui dupa ce te-ai intors de pe Transalpina: "vand Viroaga (de 2 jumate) ca vreau sa-mi iau Goldwing"? Asa, o faci si tu mai discret: vinzi Viroaga, iei Pegasso; dupa doua saptamani zici ca nu mai vrei Pegasso si ca-ti iei Africanul... dupa ce ti-l iei si p-asta zici: ce puii mei, ca e prea mic! Io vleaaaau... Goldwing!

 

Am mancat foooarte bine si nici n-am fost uscati, in sensul in care ne-am hidratat din plin

 

E frumos datorita voua, celor care ati participat!

 

Transmitem si pupicii...

 

nu nasicule (na ca mi-am facut curaj sa o zic :blbl: ) raman la africa :rock: ...iti iei si matale si vom fi in famelie...

 

mai ramane sa o corupem si pe nasica :rock:

 

aaaaaaaa poi si eu m-am hidratat..ca am fost pasager :P ballatines-ul ala mi-a tinut de cald..daaaaar ploaie nene ploaie...

 

ia si link :lol: http://picasaweb.google.com/Olga.Tiglea/45Oct2008ValeaRea#

Editat de antenutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu nasicule (na ca mi-am facut curaj sa o zic :blbl: ) raman la africa :rock: ...iti iei si matale si vom fi in famelie...

 

mai ramane sa o corupem si pe nasica :rock:

 

aaaaaaaa poi si eu m-am hidratat..ca am fost pasager :P ballatines-ul ala mi-a tinut de cald..daaaaar ploaie nene ploaie...

 

ia si link :lol: http://picasaweb.google.com/Olga.Tiglea/45Oct2008ValeaRea#

 

Antenuta ai inebunit cu "Africa"?

 

super tura.....

 

o zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Antenuta ai inebunit cu "Africa"?

 

super tura.....

 

o zi buna

 

 

nu bre..de ce zici asta? aia de 650 are aceleasi caracteristici ca bocanila...si e hooondaaaaaaaaa sa nu mai imi faceti capul calendar :rock:

 

guys...pregatim inca o tura faina prin obarsia lotrului cu campat in varf de creasta (daca am inteles eu bine) - pentru vazut apus si rasarit (eu din poze ) printre munti.

 

daca sunt doritori..revin cu amanunte de traseu - postez aici pt ca se oarecum intersecteaza cu transalpina...

 

ca timp...nu wk asta..urmatorul daca tine si vremea cu noi :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tradare, tradare , de 3 ori tradare! Abia ce ma bucuram si io ca mai are cineva Pegaso, ca il si vinzi ...Toti va vindeti pentru Honda.... :rock:

Nu mai fii suparata! Ia gandeste cu mintea limpede: pentru ce se elibereaza permisele cu categoria A? Evident, pentru a permite posesorului sa conduca pe drumurile publice o motocicleta. Corect? Si-atunci de ce te superi pe fata daca vrea si ea - in sfarsit - sa-si cumpere o motocicleta? :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot week-end-ul viitor, ca am doua ture de 24 cu o "amenda" intre ele ( se "marita" un var de-al meu ), dar, daca va hotarati pentru week-end-ul asta, am trei zile libere si, zau, nu stiu daca mai prind asa ceva pana la vara!

Tare faza cu Goldwing-ul! :P

Toate cele bune! ;)

 

ANTENUTZOOO!!! TE SINUCID CU PROPRIILE-MI MAINI!!! AI FOST IN PITESTI SI MIE NU MI-AI SPUS NIMIC!!! ;)

Bineee ... O sa ma razbun! :) :P :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa companie a avut "doamna" ( a se citi Africana )! Speed Triple, Monster, un Dominator ;) ... Suna a sado-maso ... :)

 

Oricum, din fotografii reiese ca, macar la intoarcere, drumul a fost destul de ... interesant ... :P

 

Cel putin pentru "domnii" in frac ... :)

 

Frumos! FELICITARI!!! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...