Sari la conținut

Chinez Cu Probleme


Postări Recomandate

salut.

 

mi s-a rupt cureaua de transmisie am fost la service si au schimbat-o si au schimbat si rolele.

 

problema e ca scuterul este acum mult mai puturos. diferenta este colosala.

 

scuterul cu probleme este gopop runner.

 

 

de la ce se datoreaza aceasta diferenta de comportament. e vb de demaraj si viteza maxima de la 70+ acum abia ajunge la 60

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.

 

mi s-a rupt cureaua de transmisie am fost la service si au schimbat-o si au schimbat si rolele.

 

problema e ca scuterul este acum mult mai puturos. diferenta este colosala.

 

scuterul cu probleme este gopop runner.

 

 

de la ce se datoreaza aceasta diferenta de comportament. e vb de demaraj si viteza maxima de la 70+ acum abia ajunge la 60

greutatea rolelor sau dimensiunea curelei :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:kali: greutatea rolelor auzi......or fi de tractor poate :scratch:

 

iar se baga lumea in seama aiurea... daca i-a pus alte role ca marime sau greutate e normal sa afecteze performantele. Si nu odata "mecanicii" din service au pus ce role aveau nu ce role trebuie pe principiul romanesc ca "merge si asa".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D greutatea rolelor auzi......or fi de tractor poate :kali:

da, ba, ca sari ca fata mare la maritat si nu incerci sa intelegi ce se petrece acolo :lol:

rapoartele de transmisie sunt modificate automat, centrifugal. intelegi ceva? :crack:

cu cat pui greutate mai mare, cu atat forta centrifugala este mai mare, acum intelegi ceva? :peace:

daca nu, studiu, nene, ca e cel mai bun! :lol:

:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da!

nu inteleg de ce anume ti-au schimbat rolele, asta nu inteleg.....

 

Pt ca rolele sunt consumabile, dupa un anumit timp se uzeaza inegal si din profil cilindric capata un profil hexagonal.(numai rotunde nu mai sunt)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt ca rolele sunt consumabile, dupa un anumit timp se uzeaza inegal si din profil cilindric capata un profil hexagonal.(numai rotunde nu mai sunt)

am inteles, dar, oare, daca i s-a rupt cureaua trebuia neaparat sa fie problema si cu rolele? :scratch:

si, in plus, daca scot de undeva o piesa uzata pentru a o inlocui cu una noua, cea noua nu trebuie sa fie identica cu cea veche? :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles, dar, oare, daca i s-a rupt cureaua trebuia neaparat sa fie problema si cu rolele? :scratch:

si, in plus, daca scot de undeva o piesa uzata pentru a o inlocui cu una noua, cea noua nu trebuie sa fie identica cu cea veche? :kali:

 

Nu era neaparat sa-i schimbe si rolele odata cu, cureaua. Daca insa erau uzate si le-au schimbat trebuiau schimbate cu unele identice , in cazul in care clientul nu are alte cerinte. De exemplu eu cand aveam scuter aveam un set de role pentru oras si drum lung si alt set de role pt dat pe Amkart. Cu primele aveam mai mult top speed, cu al doilea set aveam demaraj mai bun si top speed mai mic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...