Sari la conținut

Unde Gasesc Suport Pentru Cric ?


Postări Recomandate

am fost acolo si mi-a zis ca nu are decat benzina fara plumb

nu e speciala de motocicleta, io ce ma fac? :D

bag din aia?

daca e de auto?

nu se strica? :(

 

ai incercat sa o indoi cu apa? am vazut ca se mai procedeaza si asa, dar pentru asta trebuie sa ai placuta aia de sub crica in stare buna. daca si a ta este deteriorata....nu stiu ce sa faci. incearca sa scoti o bujie, sa-ti mearga doar in 3 :rock:

 

Sau mai bine monteaza o mini-umbrelutza pe cric legata misto cu o parghie si care sa se desfaca automat cand lasa cricul jos. In felul asta nu bate soarele pe asfaltul unde se asaza cricul si nu se inmuie (oaie, pardon). Optional i se poate adauga senzor de vreme, (pt asta trebuie GPS cu conectare la satelitii meteo si mufa usb) care sa conditioneze deschiderea umbrelutei in functie de cat de soare e afara...

 

banal, m-am documentat... :bounce:

 

 

vinde iznicu GPS :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 117
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma nene unul mai caterincos ca altul pe forum ul acesta....sa stiti ca placuta aia are rostu ei...de ex daca o pui pe smoala si pui cricul pe ea vei ramane surprins ca nu mai intra cricul in smoala

 

 

:rock: :D

Mama, ce descoperire ai facut... :bounce:

O fi forumul plin de mistocari ignoranti ca mine, dar de "inteligenti" ca tine... duce lipsa. Bine ca te-ai inscris tu, ca ce ne faceam! Ne-ai luminat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii sunt mai prosti ca noaptea..

 

Nu zic cine !

 

Frate, poti sa iei si un (cuvant urat) de caine sa-l bagi sub cric..

 

Ia orice, o sticla de 0.5 , o piatra subtire dar mai lunga, orice suprafata mai tare si mai mare decat talpa cricului, asta sa fie problema acum ?Gizzzaaass..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii sunt mai prosti ca noaptea..

 

Nu zic cine !

 

Frate, poti sa iei si un (cuvant urat) de caine sa-l bagi sub cric..

 

Ia orice, o sticla de 0.5 , o piatra subtire dar mai lunga, orice suprafata mai tare si mai mare decat talpa cricului, asta sa fie problema acum ?Gizzzaaass..

omu a intrebat...trebuia sa ii raspundeti fara sa il luati la misto....dar de asta e stilul vostru

 

si apropo de (cuvant urat) de caine...de ce nu pui tu d ala la moto a ta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omu a intrebat...trebuia sa ii raspundeti fara sa il luati la misto....dar de asta e stilul vostru

 

si apropo de (cuvant urat) de caine...de ce nu pui tu d ala la moto a ta?

 

Ca eu nu sunt atat de oligofren sa intreb ce sa bag sub cric cand o parchez..

 

Si nu l-am luat la misto, chiar i-am raspuns serios, se poate pune orice material solid, mai mare ca talpa cricului..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. Oxigen: Ai venit cu capsa pusa? Nici macar omul in cauza, knight rider, nu s-a suparat si te-a apucat pe tine damblaua... S-a luat cineva de tine, ce-i, de ce esti asa nervos?

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. Oxigen: Ai venit cu capsa pusa? Nici macar omul in cauza, knight rider, nu s-a suparat si te-a apucat pe tine damblaua... S-a luat cineva de tine, ce-i, de ce esti asa nervos?

 

 

pentru ca mereu sunt luati la misto oamenii care , pur si simplu au si ei o nedumerire....dar de pe lange 2-3 posturi on topic si bune se gasesc 100 pline de misto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I think it's a fair price.

 

Si nimeni care pune o intrebare pertinenta nu este luat la misto. E nevoie sa treaca de un anumit barem ca sa starneasca reactii, altfel nu ar fi funny.

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Belbody, dai explicatii aiurea, daca tipul asta a considerat ca-l iau la misto aiurea pe initiatorul topicului, ce sa-i ceri ?

 

Lasa-i in durerea lor..

 

p.s. : sa fie 98 sau 95.. benzina ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai stai mha, noi avem motoretele diesel ? :|

 

 

ma din partea mea poti sa te (cuvant urat) in rezervor ca nu imi pasa...sau incearca cu gaz si foloseste si o bricheta ..ca asa o sa ai senzatia de NOS ....aaa si sa nu uiti casca in experimentul acela ca totusi RIDE SAFE :-j

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma din partea mea poti sa te (cuvant urat) in rezervor ca nu imi pasa...sau incearca cu gaz si foloseste si o bricheta ..ca asa o sa ai senzatia de NOS ....aaa si sa nu uiti casca in experimentul acela ca totusi RIDE SAFE :-j

 

N-am nevoie de nos la motoreta mea, e destul de rea si asa, tu simti nevoia sa-ti pui pe minsk nos ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios cate reply-uri or sa mai fie, oare topicul asta nu se va inchide de niciun moderator ? Am mai vazut eu si pe alte topic-uri, punea unu' o intrebare despre ce tipuri de cauciuc sa foloseasca si 2 ~ 3 posturi mai jos era unu care se intreba retoric: "Ciorapii imi put, oare este cazul sa-i schimb ?" Nu vreau sa fiu absurd si nici nu cred ca sunt absurd, unele glume sunt chiar bune, chiar mi-au placut, vorbesc foarte serios, dar majoritatea glumelor au IQ-ul de 60~70.

 

Pt oxigen: Lasa-i man, lasa-i ca n-ai ce sa le ceri. M-am enervat la inceput pentru ca eu chiar am avut o problema destul de grava (zic am avut pentru ca acuma nu mai este asa cald cum a fost inainte). However, tipii astia nu inteleg ca nu vreau sa ma car cu nimic dupa bine (oricum car dupa mine o gramada de hartoage dar ideea e ca nu mai vreau sa adun si altele) iar ideile cu sa pui orice sub cric sunt cat se poate de stupide, ar trebuie sa fac un film sa le arat prostilor astia pe unde merg eu si unde o parchez, nu gasesti nimic, nicio cutie de bere nicio conserva, nimic si oricum chiar daca gaseam nu-mi puneam, astia ori sunt gealati din aia care fac misto, ori sunt tigani. Puneti-va voi ba cutii de bere indoite sup capac sau alte cacaturi. Eu vroiam ceva care se monteaza sub cric, care sa nu starneasca rasul atunci cand te uiti la motor, ce dreq... nu sunt copil retardat de 10 ani (astia asa gandesc) ca sa pun orice sub cric, besides... daca exista placute "speciale" pt treaba asta, de ce sa nu-mi pun sau de ce sa nu intreb de ele ? Repet, ar trebui sa fac un film pe unde vin cand ma duc la servici si sa filmez si locul unde o las, ca sa vedeti si voi cate gauri am facut si cum se vad astea in dreptul magazinului respectiv.

 

Uitati un "mostra" de exemplu de post stupid, uitati-va un pic mai sus. No comment...

E tiganeala curata pe acest forum, 7 (SAPTE) pagini cu doar 2~3 post-uri despre subiect si restul caterinca si caterinca deaia rasuflata.

 

Oxigen:

 

Am deschis un topic aici si au venit astia ca sa rada de mine si sa-si bata joc de mine, m-am simtit foarte prost prima data insa acum realizez ca oricum n-ai ce sa le ceri si ca astia suntem, daca 90% dintre ei sunt asa cum ii vezi aici, pai ce ne facem ? Cu cine ne mai plimbam ? :-)) Daca ne "certam" cu toti suntem lasati pe urma de o parte, asa ca... [...].

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios cate reply-uri or sa mai fie, oare topicul asta nu se va inchide de niciun moderator ? Am mai vazut eu si pe alte topic-uri, punea unu' o intrebare despre ce tipuri de cauciuc sa foloseasca si 2 ~ 3 posturi mai jos era unu care se intreba retoric: "Ciorapii imi put, oare este cazul sa-i schimb ?" Nu vreau sa fiu absurd si nici nu cred ca sunt absurd, unele glume sunt chiar bune, chiar mi-au placut, vorbesc foarte serios, dar majoritatea glumelor au IQ-ul de 60~70.

 

Pt oxigen: Lasa-i man, lasa-i ca n-ai ce sa le ceri. M-am enervat la inceput pentru ca eu chiar am avut o problema destul de grava (zic am avut pentru ca acuma nu mai este asa cald cum a fost inainte). However, tipii astia nu inteleg ca nu vreau sa ma car cu nimic dupa bine (oricum car dupa mine o gramada de hartoage dar ideea e ca nu mai vreau sa adun si altele) iar ideile cu sa pui orice sub cric sunt cat se poate de stupide, ar trebuie sa fac un film sa le arat prostilor astia pe unde merg eu si unde o parchez, nu gasesti nimic, nicio cutie de bere nicio conserva, nimic si oricum chiar daca gaseam nu-mi puneam, astia ori sunt gealati din aia care fac misto, ori sunt tigani. Puneti-va voi ba cutii de bere indoite sup capac sau alte cacaturi. Eu vroiam ceva care se monteaza sub cric, care sa nu starneasca rasul atunci cand te uiti la motor, ce dreq... nu sunt copil retardat de 10 ani (astia asa gandesc) ca sa pun orice sub cric, besides... daca exista placute "speciale" pt treaba asta, de ce sa nu-mi pun sau de ce sa nu intreb de ele ? Repet, ar trebui sa fac un film pe unde vin cand ma duc la servici si sa filmez si locul unde o las, ca sa vedeti si voi cate gauri am facut si cum se vad astea in dreptul magazinului respectiv.

 

Uitati un "mostra" de exemplu de post stupid, uitati-va un pic mai sus. No comment...

E tiganeala curata pe acest forum, 7 (SAPTE) pagini cu doar 2~3 post-uri despre subiect si restul caterinca si caterinca deaia rasuflata.

 

Oxigen:

 

Am deschis un topic aici si au venit astia ca sa rada de mine si sa-si bata joc de mine, m-am simtit foarte prost prima data insa acum realizez ca oricum n-ai ce sa le ceri si ca astia suntem, daca 90% dintre ei sunt asa cum ii vezi aici, pai ce ne facem ? Cu cine ne mai plimbam ? :-)) Daca ne "certam" cu toti suntem lasati pe urma de o parte, asa ca... [...].

 

iti dai seama ca topicul tau ii de tot rasul, nu? da ce sa ii faci, ca asa eram toti prin primele posturi... :bounce:. sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu poti sa-ti pui o cutie de bere sub cric ca se vede haios si rade lumea de tine, right ?

 

Nici o talpita d-aia nu poti sa o cari dupa tine ca si asa ai prea multe

 

Cam ce ai vrea, sa sudezi de cricul actual vreo smecherie, sau vrei o talpita sa intre pe santurile actualei talpe de la cric ?

Editat de IceCube
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu poti sa-ti pui o cutie de bere sub cric ca se vede haios si rade lumea de tine, right ?

 

Nici o talpita d-aia nu poti sa o cari dupa tine ca si asa ai prea multe

 

Cam ce ai vrea, sa sudezi de cricul actual vreo smecherie, sau vrei o talpita sa intre pe santurile actualei talpe de la cric ?

 

Nu bai smechere, intrebam daca exista cumva si / sau daca stie cineva de acele "talpice speciale" care se monteaza sub cric sa-l faca un pic mai lat. A fost o simpla intrebare, mi-am inchipui ca poate exista vre o smecherie "speciala" care se monteaza sub cric ca sa nu se mai afunde cricul in asfalt cand sunt temperaturi ridicare si asfaltul este incins. Problema este cunoscuta de toata lumea si cred ca aproape toti dintre noi s-a confruntat cu aceasta problema, mai mult sau mai putin, in cazul meu avand in vedere ca ma duc cu ea la servici (o folosesc si ca mijloc de transport) in fiecare zi, trebuia sa gasesc o solutie ca sa nu mai intre cricul in asfalt pentru ca risc si sa cada motorul pe o parte.

 

Mare (cuvant urat), am pus si eu o intrebare si ati sarit pe mine ca sunt caraghios. Acum va intreb, de ce sunt caraghios ? Pentru ca mi se intampla astA ? Pai ti se poate intampla si tie bai fraiere. SI da, nu vreau sa ma car cu alte cacaturi dupa mine, am destule si NICI nu vreau sa pun cacaturi sub cric, e absurd sa pun cutii de bere sau ce ziceti voi acolo si REPET, din moment ce EXISTA niste "placute speciale" care se pot monta / demonta de pe cric (de sub cric) atunci de ce sa nu le folosesc ? Am intrebat, nu stiu daca exista asa ceva, dar am intrebat, poate o exista...

 

Vad ca ai devenit mai serios acuma si vad ca te ataci un pic, ma intreb oare de ce, ti se pare ca acum am dreptate ? (cuvant jignitor)...

 

 

Deci nu poti sa-ti pui o cutie de bere sub cric ca se vede haios si rade lumea de tine, right ?

 

 

Ba tu esti tampit ? Cum sa pui ma o cutie de bere sub cric ? Ba tu esti sanatos la cap, serios acuma... esti ? Pai io daca as vedea pe cineva ca ar face asa ceva, i-as face poza ma si as pune o aici pe motociclism.ro ca poze funny (nu ca omu' ar fi nebun dar pur si simplu ar fi haios). Inca o data pun intrebarea, de ce (cuvant urat) mea sa pun o cutie de bere sau alt (cuvant urat) cand pot sa pun ceva SPECIAL conceput pentru asa ceva sub cric ?!

 

Ba, daca gasesc o chestie din aia metalica cu sina care se monteaza frumos sub cric, imi dai voie sa-ti dau vre-o 20.000 de pumni in cap ?

 

Bai, o fi amunzant pentru tine ba, dar pentru mine nu e deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema este cunoscuta de toata lumea si cred ca aproape toti dintre noi s-a confruntat cu aceasta problema, mai mult sau mai putin,

 

Da, e o problema cu care se confrunta multa lume, am vazut si pe forumurile din afara ca se plange lumea, semneaza o petitie si trimite-o la Suzuki.

 

Inca o data pun intrebarea, de ce (cuvant urat) mea sa pun o cutie de bere sau alt (cuvant urat) cand pot sa pun ceva SPECIAL conceput pentru asa ceva sub cric ?!

 

Tu insati esti mai special, asa de fel..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 la mana , daca mai ma faci fraier s-ar putea sa te cam fwt in freza

 

2 la mana, deja devii jenibi

 

I-ati in plm scuter ca esti mai prost ca noaptea ( nu ca am ceva cu scuteristii, dar scuterele sunt mai usoare si ai si cric central)

 

Si nu te mai lauda atat ca e mijlocul tau de locomotie si ca mergi zilnic cu el, nu esti singurul amice..

 

p.s. : e ultimul reply pe care ti l-am acordat.. n-ai cu cine ba.. n-ai cu cine !

Editat de IceCube
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...