Sari la conținut

Unde Gasesc Suport Pentru Cric ?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 117
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu zic ca voi abia asteptati un motiv de ras (pe seama mea). :unsure:

zi, ma

ce dracu', am facut pace, nu?

mai radem si noi, nu toti ne-am nascut invatati....

toti trecem prin mai multe faze, mai mult sau mai putin hilare

asa ca, hai, marturiseste-ne :angry:

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti, astia care faceti misto, va mananca'n poponeata ?

Ba' de nu va bat de va cacati pe voi ma, mai bine stati in banca voastra si vedeti-va de treaba cu caterinca voastra retardata de oameni retardati.

 

Chiar am o problema in legatura cu cricul, ma duc in fiecare zi la servici cu moto si cand il parchez peste drum vara pe caldurile astea mari, se afunda cricul mereu in asfalt si peste 4~5~8 ore cand termin serviciul gasesc aproape jumatate de cric bagat in asfalt si motorul mai are putin si cade.

bre, te-ai atacat si ai inceput cu scandal si amenintari cand nu era cazul...

unii oameni fac caterinca si trebuiesc tratati ca atare, cu aceeasi moneda :kiss:

 

eu iti recomand un capac de cutie metalica (cea de vopsea), pe mine m-a ajutat la mare pe nisip :P

foarte interesant

 

uite, sa nu cari prea multe cu tine, ia frumos un capac d-ala de borcan, si daca tot in momentul cand cheile nu-s in contact e cricul pus, pune-l ca breloc la cheile de la motor :kiss: asa nu-l cari nici in buzunar cand conduci, ca e aiurea, si nici nu te deranjeaza...il poti si personaliza cu ceva gravura :angry:

...nu sta sa dai banii pe porcarii, ca astia acum au ajuns sa vanda si stele si pamant pe Luna sa faca un ban :kiss:

 

capac de la magiun pus pe post de breloc :)

si vorbesc serios, ca io asa am sa fac daca va fi cazul, nu de alta da nu stii pe ce X5 poate sa pice :unsure: (cazul lu @RaveGSXR care acum are de platit o sa de scuter)

 

PS: daca chiar nu vrei sa cari absolut nimic cu tine, cauta prin zona dupa cutii de bere/cola, ca sunt super faine in asa situatii, si cum romanul e un popor de idioti, pe toate le gasesti pe jos

 

LE: nu lipi alte porcarii permanent de cric, ca nu stii cum o sa turuie apoi in mers

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti, astia care faceti misto, va mananca'n poponeata ?

Ba' de nu va bat de va cacati pe voi ma, mai bine stati in banca voastra si vedeti-va de treaba cu caterinca voastra retardata de oameni retardati.

 

Chiar am o problema in legatura cu cricul, ma duc in fiecare zi la servici cu moto si cand il parchez peste drum vara pe caldurile astea mari, se afunda cricul mereu in asfalt si peste 4~5~8 ore cand termin serviciul gasesc aproape jumatate de cric bagat in asfalt si motorul mai are putin si cade.

 

Mi-a spus cineva ca exista placute care se monteaza sub cric si evident acele placute sunt un pic mai late decat cricul, placute facute special pentru aceste situatii, sa nu ti se afunde cricul in asfalt. Repet, am facut pana acuma cred ca vre o 20 de gauri in asfalt si nu e ok deloc.

 

Belbody, iti dai seama ca m-am gandit si eu la asta, dar din moment ce stiu ca exista pe piata acea placuta care se poate monta sub cric, de ce sa nu intreb aici de ea in loc sa ma car cu o placuta de 10x10cm mereu dupa mine ?

Mersi oricum pentru sfat, si da... s-a inventat asa ceva, mai documenteaza-te.

ba david haslcocosff, parcheaza-l si tu la umbra, mai lasa filmele cu masina vorbitoare.......

un sfat de la mad max :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca m-am facut inteles, am nevoie de "placuta" aia care se monteaza sub cric la moto. Ideea este in felul urmator, am un Suzuki GSX-R 600cmc 1997 si cand o las pe undeva vara pe caldurile alea mari pe trotuar pe cricul lateral, dupa ce ma intorc peste 4~5 ore vad ca a intrat aproape juma de cric in asfalt iar motorul mai are un pic si cade, nu mai zic ca daca ma obisnuiesc sa o las intr un loc mai mereu (cum fac cand ma duc la servici) si daca ma vede patronul magazinului de alaturi ca am facut o mie si una de gauri in asfalt in fata magazinului sau de la cricul de la motorul meu e posibil sa-mi faca o reclamatie pe undeva pe la politie pentru faptul ca am "stricat" trotuarul si pana la urma are dreptate. :-)

 

De unde as putea cumpara "smecheria" aia pentru cric, cum se numeste exact si cat ma costa ?

A doua intrebare este, daca montez chestia aia pe cric, este posibil sa ma incurce cu ceva ? Avantaje / Dezavantaje ? Avantaj exista, desigur... dar ca dezavantaj ce poate fi ?

 

Multumesc anticipat celor care s-au obosit sa citeasca si sa-mi dea niste idei.

 

lasa-l cu cricul pe bordura :angry: :kiss: :kiss: :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau mai bine monteaza o mini-umbrelutza pe cric legata misto cu o parghie si care sa se desfaca automat cand lasa cricul jos. In felul asta nu bate soarele pe asfaltul unde se asaza cricul si nu se inmuie (oaie, pardon). Optional i se poate adauga senzor de vreme, (pt asta trebuie GPS cu conectare la satelitii meteo si mufa usb) care sa conditioneze deschiderea umbrelutei in functie de cat de soare e afara...

 

banal, m-am documentat... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau mai bine monteaza o mini-umbrelutza pe cric legata misto cu o parghie si care sa se desfaca automat cand lasa cricul jos. In felul asta nu bate soarele pe asfaltul unde se asaza cricul si nu se inmuie (oaie, pardon). Optional i se poate adauga senzor de vreme, (pt asta trebuie GPS cu conectare la satelitii meteo si mufa usb) care sa conditioneze deschiderea umbrelutei in functie de cat de soare e afara...

 

banal, m-am documentat... :unsure:

:angry: :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau mai bine monteaza o mini-umbrelutza pe cric legata misto cu o parghie si care sa se desfaca automat cand lasa cricul jos. In felul asta nu bate soarele pe asfaltul unde se asaza cricul si nu se inmuie (oaie, pardon). Optional i se poate adauga senzor de vreme, (pt asta trebuie GPS cu conectare la satelitii meteo si mufa usb) care sa conditioneze deschiderea umbrelutei in functie de cat de soare e afara...

 

banal, m-am documentat... :unsure:

gepiesuri ne da lznicu

maestre lznicu, io cred ca vei avea ceva de munca sa le rescrii softul pentru aceasta deosebita operatiune, sa-i dam numele de cod soarele, cricul asfaltul si baba :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu se pune problema, deja a plecat si s-a apucat de treaba..., nu vezi?

 

Off topic: Daca nu zice chestia aia funny iar ma supar pe el! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau mai bine monteaza o mini-umbrelutza pe cric legata misto cu o parghie si care sa se desfaca automat cand lasa cricul jos. In felul asta nu bate soarele pe asfaltul unde se asaza cricul si nu se inmuie (oaie, pardon). Optional i se poate adauga senzor de vreme, (pt asta trebuie GPS cu conectare la satelitii meteo si mufa usb) care sa conditioneze deschiderea umbrelutei in functie de cat de soare e afara...

 

banal, m-am documentat... :unsure:

 

optional pentru zilele cu adevarat caniculare, un picurator de apa care sa se scurga pe cracul cricului, ar raci asflatul cu care vine in contact cricul si nu s-ar mai afunda.

 

daca tot e de sudura, eu as suda o potcoava, macar sa imi las frumos amprenta de magar pe asfalt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superb cu potcoava... iti fur si tie ideea si o patentez! :unsure:

 

nu, nu, nu, pentru userul in cauza cel mai simplu: daca tot esti dispus sa dai banii pe prostii eu zic ca mai bine angajezi un baiat (de-ala mai nescolit - da' cu carte de munca) sa vina sa-ti tina motocicleta dreapta de fiecare data cand intri tu in za bilding.

1. reduci rata somajului - deci faci ceva pentru tara ta!

2. economisesti spatiu de parcare cam cu [cosinus(unghiul de inclinare al motocicletei) x inaltimea motocicletei]. -e ceva! - tot pentru tara ta!

3. reduci frecare generata si timpul pierdut cu coborarea/ridicare cricului. -pentru tine, dar si pentru tara, de ce nu?

4. tinatorul poate avea si functia de paznic, daca il trimiti la specializare si face cursuri de autoaparare - pentru tine no more stress!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu putin efort ar putea gasi echilibrul motocicletei incat sa nu fie nevoie de nici un cric....in cativa ani de exercitiu cred ca ar putea sa o echilibreze cu mare usurinta.paznicul ar fi intr-adevar o solutie pana cand reuseste sa stapaneasca aceasta arta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mauahahahahah, am ras cu lacrimi... ba voi nu sunteti sanatosi la cap, mama cat am putut sa rad la faza aia cu cagula pe cap cand trebuia sa fur capacul de la canal. :bounce:))))))))))))

 

Aia cu umbreluta pe cric a fost si aia funny, dar nu la fel ca cea cu capacul de canal. :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mauahahahahah, am ras cu lacrimi... ba voi nu sunteti sanatosi la cap, mama cat am putut sa rad la faza aia cu cagula pe cap cand trebuia sa fur capacul de la canal. :bounce:))))))))))))

 

Aia cu umbreluta pe cric a fost si aia funny, dar nu la fel ca cea cu capacul de canal. :-)

 

fa un top 10 mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mauahahahahah, am ras cu lacrimi... ba voi nu sunteti sanatosi la cap, mama cat am putut sa rad la faza aia cu cagula pe cap cand trebuia sa fur capacul de la canal. :rock:))))))))))))

 

Aia cu umbreluta pe cric a fost si aia funny, dar nu la fel ca cea cu capacul de canal. :-)

in plus, poti folosi cagula aia ca sa ne si bati :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
gepiesuri ne da lznicu

maestre lznicu, io cred ca vei avea ceva de munca sa le rescrii softul pentru aceasta deosebita operatiune, sa-i dam numele de cod soarele, cricul asfaltul si baba :bounce:

 

 

E de ajuns sa iei un waypoint si sa-i setezi alerta de proximitate.

 

Off topic: Daca nu zice chestia aia funny iar ma supar pe el! :D

 

Nu va zic nimic. :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

E de ajuns sa iei un waypoint si sa-i setezi alerta de proximitate.

 

 

 

Nu va zic nimic. :rock:

:D

ia uite, baaa, mai ai un post si te faci si tu albastru, ca noi :bounce:

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

optional pentru zilele cu adevarat caniculare, un picurator de apa care sa se scurga pe cracul cricului, ar raci asflatul cu care vine in contact cricul si nu s-ar mai afunda.

 

daca tot e de sudura, eu as suda o potcoava, macar sa imi las frumos amprenta de magar pe asfalt

Mama da ce am mai ras....faza cu potcoava e tare de tot :bounce:

E tare topicu asta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baa, baaa, baaa!!! am gasit! foloseste lichidul care scade temperatura asfaltului cu 30 de grade. torni un pic si te tine toata ziua!

 

sau incearca sa montezi cricul pe partea cealalta intai, poate acolo e mai tare :bounce:

Editat de sharpe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baa, baaa, baaa!!! am gasit! foloseste lichidul care scade temperatura asfaltului cu 30 de grade. torni un pic si te tine toata ziua!

 

sau incearca sa montezi cricul pe partea cealalta intai, poate acolo e mai tare :bounce:

 

 

Daca dau cu substanta din aia care zici tu, ingheata asfaltul, alunec si ma dau cu capu' de cric.

Editat de knight_rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta pe jos o doza de bere, calc-o cu piciorul si pune-o sub cric! Nu trebuie sa o cari dupa tine ca e plin Bucurestiul de ele :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca dau cu substanta din aia care zici tu, ingheata asfaltul, alunec si ma dau cu capu' de cric.

da, si trebuie sa tii cont si de faptul ca, mai devreme, in urma actiunii de comando, ai sudat ditamai capacul de canal de varful cricului.

sa fii foarte atent!

sa nu cumva sa dai casca jos din cap inainte de a te da jos de pe motor!

iti poate fi fatal! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...