Sari la conținut

noul IJ V-twin


Axa cu Scame
 Share

Postări Recomandate

Tocmai am dat peste poza asta si ma uit ca :friends: :crack: :moron: Cred ca e facuta la Cluj anul asta.

 

Observati unghiul aproximativ al cilindrilor...seamana a treaba ruseasca la precizie :lol: dar cred totusi ca isprava e a unui baiat de-al nostru :wink:

 

Deh, acolo isi tine omul piesele de rezerva pt Festival (cilindru-piston-chiulasa):friends:

 

 

 

 

 

 

..Sau s-a jucat careva in photoshop ? :crack:

post-462-1125384897_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut de mai demult poza.. se mai intrebau unii si-alti ce si cum (inclusiv eu :crack: ). Pana ne-a lamurit careva ca e doar de estetica da' io... mai ca eram in stare sa-l cred daca-mi zicea ca "nu-i doar de estetica" :crack: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazt motorul si chiar am stat de vb cu propietarul.Cel de-al doilea cilindru e pus de dizain binenteles.Componentele care au dus la crearea lui sunt o masina de spalat,si piese de la un tanc rusesc (gentile laterale sunt defapt cutiile de munitie ale mitarierei), a da si era sa uit, teava de la dus si patul unei arme de vanatoare. Farul este custom total.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul ii "as real as possible"... shi io l-am vazut la cluj shi i-am facut cateva poze... intr-adevar al doilea cilindru ii pus acolo numa' "de fenta", da' oricum mi-a placut cum a fost facut....

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...