Sari la conținut

UCMR


kelye
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O sa aflati la momentl oportun ce cluburi vor face parte din UCMR.

Deocamdata pot sa-ti spun ca sunt cluburile cu traditie.

Cat despre infiintare, nu aveam cum sa va informam, pentru ca inca nu s-a infiintat.

La intalnirea de la Predeal s-a stabilit protocolul de infiintare, urmand ca in cel mai scurt timp sa demaram actiunea legala.

Daca stau sa ma gandesc ca sambata s-a semnat protocolul, iar voi ati aflat imediat, eu zic ca s-a procedat corect.

Mai mult, fiind o asociatie privata (intre cluburi), nu vad de ce era cineva obligat sa dea explicatii!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ironia si daca ai ceva de spus fa-o corect.

Sunt serios Dobrexule ... ce ti se pare tie ironie ???

 

Este stipulat si in constitutie dreptul la libera asociere a persoanelor fizice .... iar in cazul persoanelor juridice ... asocierea de asemenea este reglementata cu respectarea regulilor statale ...

 

 

Ironia ar fi fost sa fi completat eu "si a regulilor de bun simt" dar nu o fac ...

 

 

I rest my case

 

 

 

 

 

 

 

 

Happy Halloween!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea este ca si eu sunt constantean si ne-am organizat si noi o asociatie de motociclism ( din pacate pana acum nu am avut nici o realizare, dar cine stie....), dar de aceasta participare la Predeal n-am avut habar. au fost prezenti reprezentantii vreunui club? Si daca da , cum se numeste?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simplul motorist va putea beneficia de avantajele acestei uniuni daca se va inscrie intr-un club, asta e si ideea, aceasta uniune promoveaza ideea motociclismul organizat.Toate cluburile din tara care sunt legal constituite vor putea participa la aceasta uniune.Toate detaliile se vor face publice la momentul oportun. Dobrescu a avut amabilitatea sa va informeze in cel mai scurt timp si voi deja faceti figuri. Oricum ca sa faci parte din uniune trebuie sa ai si un comprtament adecvat si vei avea o mare responsabilitate la intruniri.Intrunirile de anul viitor vor incepe sa fie ceva mai civilizate , voi sefii si membrii celorlalte cluburi veti avea mari resposabilitati in sensul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa faci o asociatie de genul asta (care se pretinde nationala) , normal mi se pare sa anunti dinainte, ca sa poata participa cine vrea. dupa care, pe baza de vot, stabilesti regulile conform carora se intra in organizatie.

 

modul in care ati facut-o voi seamana a cabala, ati stiut numai unii, v-at intilnit si numa voi stiti ce ati vorbit, dupa care cei care n-au fost anuntati vor trebui sa se supuna regulilor "veninte de sus". in cazul asta exista doua posibilitati: ori n-o sa fiti luati in serios (si o sa fiti priviti ca niste glumeti), ori daca o sa fiti intr-adevar luati in serios ca fiind ceva de anvergura nationala, o sa enervati pe unii si pe altii ca v-ati erijat in asa ceva, datorita faptului ca ceilalti n-au fost atenti.

"iuteala de mina si nebagarea de seama" cum spune romanul.

 

desi atitudinea celui de la angels of route 66 mc pare de pusti cordit ofticat ca nu e tratat ca un adult, incep sa-i inteleg frustrarea, pentru ca modul in care se fac aceste miscari nu mi se pare corect.

 

just my 2 cents...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca crezi asta dar nu ma comport ca un pusti sau alceva dar nu imi place, sa fiu judecat de catre cineva care nici nu ma cunoaste(nu fiind vorba de tine), si sa mi se impuna ceva sau macar asa a incecat, fara nici un rost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De peste 10 ani mergeti la intruniri in tara. Cluburile care au constituit aceasta uniune sunt cluburile care s-au evidentiat prin foarte multe actiuni si fara de care miscarea motociclistica in tara ar fi fost aproape 0. Pentru cei care isi dau cu parerea aici sunt curios din ce cluburi constituite legal, repet constituite legal, fac parte.As vrea sa facem o lista a tuturor cluburilor constituite legal si cu siguranta vor fi invitate la momentul oportun.Decat sa va dati cu parerea total aiurea mai bine anuntati-va aici din ce club legal constituit faceti parte , exprimati-va opinia daca ati dori sa faceti parte din aceasta uniune si asteptati sa fiti invitati.Cei de la Angels of Route66 ii intreb daca comportandu-se astfel cred ca au o atitudine pozitiva si a doua intrebare daca au fost vreodata pe ruta66 vreunul dintre ei. Daca vreti sa impartim impresii despre ruta66 pe care cred ca nu ati fost niciunul contactati-ma!Vreau sa mai aud impresii de la voi despre clubul pe care vreti sa il copiati in Romania si pe care il sustineti si daca in acea organizatie credeti ca este democratie, sper ca m-ati inteles ce am vrut sa spun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu totusi nu inteleg problema vostra, va deranjeaza ca ne-am facut un club al nostru, dupa principile noastre, noi creca vam aratat respectul cuvenit, dar din partea vostra nimic.

 

Si in legatura cu comportamentul nostru, nu stiu unde anume bati dar poate ne spui si noua ca tere curiosi suntem.

 

Si ce club vrem sa copiem?

Ca tare m-am informat si nu e nici un club cu acest nume in lume.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

AR66, te rog nu mai arunca cu vorbe aiurea. Nu inteleg de ce la fiecare topic despre cluburi ai (aveti) o atitudine negativista.

 

In primul rand, nu ai (aveti) o identitate clara pe forum. Incepeti si voi cu inceputul, prezentati-va normal, spuneti cine sunteti si ce vreti. Inainte de a cere ceva, demonstrati ceva "fapte de arme". De ex, un argument "greu" in seriozitatea unui club este personalitatea juridica. Voi cum stati la capitolul asta?

 

Baietii astia au avut o initiativa, hai sa nu-i facem sa le fie lehamite de ea de pe acum ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt serios Dobrexule ... ce ti se pare tie ironie ???

 

Este stipulat si in constitutie dreptul la libera asociere a persoanelor fizice .... iar in cazul persoanelor juridice ... asocierea de asemenea este reglementata cu respectarea regulilor statale ...

 

 

Ironia ar fi fost sa fi completat eu "si a regulilor de bun simt" dar nu o fac ...

 

 

I rest my case

 

 

 

 

 

 

 

 

Happy Halloween!

Ca doua sau mai multe persoane sa se poata asocia trebuie sa indeplineasca anumite conditii.Nu te poti asocia cu cineva care nu vrea sa se asocieze cu tine.Trebuie sa existe ceva comun la acele persoane.Intalnirea de pe litoral este ceea ce noi facem de mult.MERSUL LA MARE.La anul vrem sa bem o bere in mod organizat. :D

De ce reguli statale vorbesti?Intr-un stat de drept exista LEGI nu reguli. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AR66 ma refeream la Hells Angels! Sau nu ti-ai dat seama? Incearca o atitudine pozitiva si clubul vostru va avea de castigat.Incearca tu personal o atitudine negativa si tot clubul tau va avea de suferit. Din cei cativa care au participat la intrunirea voastra au fost si baieti din Bucuresti. Ti-ar place ca la anul sa mai vina sau sa nu mai vina? Tu decizi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De peste 10 ani mergeti la intruniri in tara. Cluburile care au constituit aceasta uniune sunt cluburile care s-au evidentiat prin foarte multe actiuni si fara de care miscarea motociclistica in tara ar fi fost aproape 0. Pentru cei care isi dau cu parerea aici sunt curios din ce cluburi constituite legal, repet constituite legal, fac parte.As vrea sa facem o lista a tuturor cluburilor constituite legal si cu siguranta vor fi invitate la momentul oportun.Decat sa va dati cu parerea total aiurea mai bine anuntati-va aici din ce club legal constituit faceti parte , exprimati-va opinia daca ati dori sa faceti parte din aceasta uniune si asteptati sa fiti invitati.Cei de la Angels of Route66 ii intreb daca comportandu-se astfel cred ca au o atitudine pozitiva si a doua intrebare daca au fost vreodata pe ruta66 vreunul dintre ei. Daca vreti sa impartim impresii despre ruta66 pe care cred ca nu ati fost niciunul contactati-ma!Vreau sa mai aud impresii de la voi despre clubul pe care vreti sa il copiati in Romania si pe care il sustineti si daca in acea organizatie credeti ca este democratie, sper ca m-ati inteles ce am vrut sa spun.

Give that man a cigar.!!!!!!!..............Frumos. Aici sunt "motociclisti ADEVARATI" stiti voi despre ce e vorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca doua sau mai multe persoane sa se poata asocia trebuie sa indeplineasca anumite conditii.Nu te poti asocia cu cineva care nu vrea sa se asocieze cu tine.Trebuie sa existe ceva comun la acele persoane.Intalnirea de pe litoral este ceea ce noi facem de mult.MERSUL LA MARE.La anul vrem sa bem o bere in mod organizat. :D

De ce reguli statale vorbesti?Intr-un stat de drept exista LEGI nu reguli. :P

Nitescu, ai dreptate ... asa cum bine ai intuit este vorba despre legi ... nu asta era problema insa ...

 

 

Practic, din pct. meu de vedere nici nu constituie o problema ...

 

 

Am avut doar impresia ca prea a sarit Dobrexu in jugulara mea ... atata tot ... si zau ca nu are de ce ... dar nici asta nu conteaza.

 

 

Ceea ce conteaza cu adevarat este viitorul fenomenului moto, care sufera deja de un secesionism bolnavicios.

 

Sunt de acord cu initiativa celor de la Moto Union. ... Sper sa nu degenereze ...

 

 

 

 

Si pt. George .... de curiozitate ... ai facut Caucazul pe motor ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oresti m h , ai o motocicleta frumoasa, mai bine poveste-ne desprea ea decat sa te amesteci in discutiile astea. M H de la ce vine? Spune-ne tot doar tu esti un motociclist adevarat care ai alergat

George, acum 'alerg' incercand sa fac 'noua generatie' sa inteleaga ca a fi motociclist nu inseamna DOAR a fi propietarul unui fier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oresti m h , ai o motocicleta frumoasa, mai bine poveste-ne desprea ea decat sa te amesteci in discutiile astea. M H de la ce vine? Spune-ne tot doar tu esti un motociclist adevarat care ai alergat

George, nu te supara pe mine ca insist dar incerc sa nu interpretez gresit 'decat sa te amesteci in discutiile astea'. Chiar ma intereseaza ce se discuta aici, on topic sau off topic. Am intrecut cumva masura cu cele spuse? Daca DA, imi cer scuze.....cu toate ca mai mult ca sigur, nu va fi ultima oara. Nu ma irit, nu ma ofensez f usor, consider ca pot discuta intr-un mod civilizat aproape orice subiect. tin sa iti multumesc pt. 'un mot. adev. care...' daca nu a fost spus intr-un mod sarcastic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mamamam ce discutii aprinse si fara rost.

 

Mult respect pentru AR66 pentru ca au un club al lor. Fata de noi care ... cu toate ca suntem destul de uniti ... nu avem un club. Mai stii poate ne facem si noi ... pe persoana fizica ca e mai simplu.

 

Eu nu inteleg ce atata polemici pe tema aceasta. Iar faza ca numai anumite cluburi sunt invitate nu stiu unde ... e stupid sa fie facuta public aceasta afirmatie care este o jignire adusa la adresa celorlalte cluburi mai mici. Daca tot o faceti .. nu mai va laudati....

 

VX are dreptate

Sunt eu nebun?, sau acilea se poarta discutii numai intre' The Chosen Few".?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...