Sari la conținut

UCMR


kelye
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

as ruga pe cine stie, sa-mi spune si mie. exista pe undeva o brosura sau indrumator referitor la pasii ce trebuiesc facuti pt formarea unui club in deplina legalitate? acum am auzit si despre ucmr...ce trebuie sa faci ca sa intrii in ucmr? sa fii club cu acte in regula ?

 

as dori niste lamuriri daca se poate....

 

see Ya

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt din drobeta turnu severin.vrem sa constituim si noi un club acum.au mai fost ceva incercari din cate stiu eu dar slabe.daca ai putea sa ma ajuti ar fi ok.vreau sa stiu sigur unde trebuie sa mergem si exact ce trebuie sa facem .birocratia in romania este foarte mare chiar pt un lucru neinsemnat.daca vrei imi poti trimite numarul la tyby2001@k.ro.ar fi ok...

 

multumesc mult de ajutor.

 

P.S.: cu ucmr sunt chiar curios cum o sa fie si ce o sa fie.ar fi o asociere care sa apere drepturile cluburilor...

 

see YA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tot o ardeti cu vrajeala UCMR este NATIONALA si nu are treaba cu bucurestiul sau cu Dobrescu. Deocamdata s-a infiintat si o sa functioneze PERFECT iar carcotasii in sensul rau si fara legatura cu prima sa lase clanta mai jos si sa faca si ei ceva interesant ca de trancaneala ca femeile m-am cam saturat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tot o ardeti cu vrajeala UCMR este NATIONALA si nu are treaba cu bucurestiul sau cu Dobrescu. Deocamdata s-a infiintat si o sa functioneze PERFECT iar carcotasii in sensul rau si fara legatura cu prima sa lase clanta mai jos si sa faca si ei ceva interesant ca de trancaneala ca femeile m-am cam saturat.

Asa Andrei, fii rau mancati-as!!! :P :lol: :lol: :lol:

 

,,Noi suntem Romani; Noi suntem Romani; Noi suntem... :D "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accesati www.ucmr.ro si aflati totul

hehe

Oauu, deci asta era!!! :lol: :D

Pai bine mah Dobrescule, sa infiintati voi asa ceva sa nu ma anuntati pe mine?? :P Ce? Vrei sa zici ca n-aveai nevoie de un muncitor calificat metrolog?? :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am citit si eu toate aceste reply-uri; observ pt a nu stiu cata oara atitudinea romanului, sa moara si capra vecinului, barfa pe la spate....cred ca genetic romanii se dusmanesc...nu stiu de ce, dar e pacat :P s-a atins problema generala care ne caracterizeaza...atitudinea si mentalitatea, nu ai cum sa le modific doar daca o iei de la 0 etc...parerea mea

 

Discutii de acet gen vor exista mereu, in orice club, indiferent de natura sa, mai devreme sau mai tarziu, din acesta se vor descinde altele si tot asa....dar care e scopul? in loc sa fim cat mai multi si cat mai uniti nu facem altceva decat sa ne dispretuim, oare realizati asta cand scrieti sau cand vorbiti? Astia suntem si asa vom defila :D

 

Incetez aici...e mai bine...

 

 

Mada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit si eu toate aceste reply-uri; observ pt a nu stiu cata oara atitudinea romanului, sa moara si capra vecinului, barfa pe la spate....cred ca genetic romanii se dusmanesc...nu stiu de ce, dar e pacat  :P s-a atins problema generala care ne caracterizeaza...atitudinea si mentalitatea, nu ai cum sa le modific doar daca o iei de la 0 etc...parerea mea

 

Discutii de acet gen vor exista mereu, in orice club, indiferent de natura sa, mai devreme sau mai tarziu, din acesta se vor descinde altele si tot asa....dar care e scopul? in loc sa fim cat mai multi si cat mai uniti nu facem altceva decat sa ne dispretuim, oare realizati asta cand scrieti sau cand vorbiti? Astia suntem si asa vom defila  :D

 

Incetez aici...e mai bine...

 

 

Mada

REZON!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
si uite asa inmultindu-se motociclistii se duce dracu si atitudinea si prietenia traditional-motociclistica, iar totul se transforma in oportunitati si razbunari, in dat din coate si lupta surda.

 

foloseste cuiva? incep sa cred ca in cativa ani o sa ne batem ca in state, gasca de viteze cu gasca de choppere, cu rangi si chei de 14, fiecare cu ce are.

cheia de 14 e prea mica, dar propun sa ne ardem cu lanturi ca da mai bine la te.ve.-u.

Suntem vai cu.u nostru! parea o lume mai selecta si mai dezghetata la minte acum 7 ani cand mi-am luat permisul... :( :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

De 1 Mai vor fi doua intalniri la mare.Nu cred ca este normal acest lucru.Distanta intre ele este de 800m.Intrebarea mea este DE CE?Orgoliul este asa de mare incat oamenii nu se pot intelege?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De 1 Mai vor fi doua intalniri la mare.Nu cred ca este normal acest lucru.Distanta intre ele este de 800m.Intrebarea mea este DE CE?Orgoliul este asa de mare incat oamenii nu se pot intelege?

ca asa-i romanul cand se veseleste :D ....

o sa se plimbe lumea 800m si o sa se intamle ca de cele mai multe ori , NIMIC .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu inteleg ca Intalnirea de 1 Mai de la mare este cea care trebuie, iar cea organizata de SeaRiders este o petrecere "ca intre amici"!

Intr-adevar! De ce 2 astfel de manifestari?!?! ... Cred ca ar trebui pusa la punct aceasta uniune despre care se tot vorbeste, cu reguli precise!

!!!

Suntem o comunitate, de ce sa existe divergente?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as ruga pe cine stie, sa-mi spune si mie. exista pe undeva o brosura sau indrumator referitor la pasii ce trebuiesc facuti pt formarea unui club in deplina legalitate? acum am auzit si despre ucmr...ce trebuie sa faci ca sa intrii in ucmr? sa fii club cu acte in regula  ?

 

as dori niste lamuriri daca se poate....

 

see Ya

avea shi demo info pe site despre infiintzarea unui club... www.motorlife.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intalnirea de la mare trebuia sa fie una singura(impreuna cu cei din Constanta).Am sai las pe ei (Constanta) sa clarifice lucrurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi, SEARIDERS Constanta am propus sa dam un party de 1 mai in care la modul cel mai generos vrem sa facem o cinste cu mici si bere. Atat. Cei de la UCMR (George Salcudean) s-au suparat ca vrem sa organizam noi ceva TOCMAI de 1 mai cand Constanta ar trebui sa fie a lor. Baietii nostri s-au suparat si ei, iar in consecinta am decis sa evoluam o perioada fara UCMR pana suntem convinsi de bunele intentii. Vom acea opening party de 1 mai la 800 m distanta de cea organizata de UCMR. Am decis ca in aceeasi locatie chiar sa fixam o intrunire intre 25 si 27 iunie pe care sa o structuram putin diferit, dar tot intrunire se va numi chiar fara egida UCMR.

SUNTEM CONVINSI INSA CA PROMOTORII UCMR VOR INTELEGE SA UNEASCA DIVERSITATILE IN LOC SA IMPUNA SABLOANE SI IERARHII !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Catre UCMR, sincer, voi nu va dati seama ca gresiti, eu nu spun ca ceea ce vreti sa faceti voi e gresit dar cum o faceti e foarte gresit, sunt oameni care si-au cladit un club dupa princiiple lor, si voi de un timp bun spuneti ca nu faceti atunci intalnirea,ca........, eu am mai intrebat odata cum de faceti voi acest UCMR calendar official si declarati alte intalniri in fel si chip???????

1 legal e imposibil, exista legi!!!! Nu aveti nici o putere fata de un alt club decat de al vostru

2 dorinta mea sau a unia nu o poate schimba cinvea asa cum i se scoala

3 eu am auzit ca Romania e o tara cu democratie

si multe altele

 

Exista alte cai, ex. a se discuta, dar pana cand voi nu puteti ceda un pic nu isi au sensu.

 

Noi nu vom asocia la UCMR sau alta organizatie de oriunde, si sa inteleg ca la anu cand vom face un Biker Rally, voi ne veti impiedica, deoarece nu facem parte din UCMR?

 

Fiti seriosi!!!!!!!

 

Si citisem ce vreti voi, intrebare, voi vreti sigurata la intalniri si multe altele, aveti dreptate, dar la intalnirile care au fost organizate in afara sferei UCMR cate acidente au fost ?, cate nereguli au fost? eu creca au fost accidente la intalnirile cluburilor care fac parte din UCMR

eu prin asta nu acuz vreau doar sa va spun ca noi ca si voi ne gandim la siguranta celor de la intalnire, aceleasi probleme de care va spargeti voi si noi dam de ele.

aratati-va respetu fata de munca nostra a tuturor ca noi toti creca o aratam, prin simpla prezenta la enenimentele organizate de voi.

 

sper ca nu am jignit prin ceea ce am spus, dar asta e adevarul (nostru).

 

L&R RFFR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea vb de uniuni si de uniri samd.A fost "mare" party , biker's party... maxim 50 de motoare prezente. Petrecerea in sine a fost de cel mai grav cacao, dar era bine sa fie ceva mai multa lume acolo.

Voi chiar visati la o asociatie mare care sa ajute la ceva?In Romania?? greu de crezut...

:D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Daca imi permiteti sa intervin cu o sugestie... (cam tarziu, dar abia acum am descoperit topicul acesta)...

 

V-ati inghesuit sa petreceti numai de 1 MAI care e sambata, dar cum ramane cu 2 MAI care e duminica?

Faceati unii petrecerea pe 1, iar ceilalti pregateati o petrecere de drum bun pentru a doua zi...

Mie, personal, nu mi-au placut finalurile petrecerilor de pana acum (e f adevarat ca n-am fost la multe...), dar a doua zi dupa petrecere ai impresia ca te afli intr-un loc parasit, nimeni nu-si mai da silinta sa iasa ceva bine, iar fiecare trage pe barba lui sa ajunga cat mai repede acasa...

O petrecere de ramas bun intr-un stil mai soft, cu siguranta ca te-ar face sa uiti cu greu o astfel de organizare :D

 

In rest, sper sa iasa bine ambele petreceri si sa mai ramana un mic si-o bere pana sambata seara cand vor ajunge intarziatii ca mine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...