Sari la conținut

Rulmenti Spate Vreau Sa Ii Schimb !


ANDY_14CON
 Share

Postări Recomandate

am joc in roata spate si cand merg incet trosneste !! am nevoie de cineva sa ii schimbe si sa imi faca rost de ei !! 0723.385.481

 

!! NU STIE NIMENI DE UNDE FAC ROST DE RULMENTI DE CBR F3 ROATA SPATE !!!!

 

:D :D :D :D

 

 

recomand pe cineva care intai sa tii schimbe, apoi sa iti faca rost de ei.

 

on topic: de ce mergi incet?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am joc in roata spate si cand merg incet trosneste !! am nevoie de cineva sa ii schimbe si sa imi faca rost de ei !! 0723.385.481

 

!! NU STIE NIMENI DE UNDE FAC ROST DE RULMENTI DE CBR F3 ROATA SPATE !!!!

 

:scratch: :) :unsure: :P

La un Bandit de 600 am avut aceeasi problema, 2 amici i-au dat jos, am mers cu rulmentii in mana la un magazin de rulmenti si simeringuri, am cumparat 2 rulmenti de acceasi diametru si serie. Am luat rulmenti frantuzesti cica cea mai tare marca producatoare de asa ceva, SKF sau asa ceva le zice. Investitia totala 42 de lei. Acceasi amici i-au pus la loc si cu toate ca motorul nu mai este la mine confirm ca rulmentii isi fac treaba in continuare ( mobra e la un prieten acum ).

De dat jos si de pus la loc ar fi indicat sa ai o presa de rulmenti, sau daca te lasa sufletul, da cu ciocanul. Asta in caz ca nu gasesti pe nimeni sa te ajute.

Sper ca am fost de folos cu ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc !! mult de tot , sa gasesc cine ii scoate nu as vrea sa fac experiente , ma pricep la mecanica dar la masini prefer pe cineva care cu asta se ocupa sau a mai facut . si daca vad ca dureaza ma bag eu asta edecat sa stau pe bara , sa vad de unde ii iau dupa aia ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca stii sa mergi cu ea troncanind, dar sa pui mana pe o cheie sa dai roata jos si sa vezi ce-i acolo nu te-a dus capul. Crezi ca e ceva asa complicat? Nu crezi ca ar trebui sa stii macar cum se da roata jos? Aici lumea isi da cu parerea si incearca sa ajute, nu e SERVICE!!! Problema ta e elementara, de-aia nu-ti raspunde nimeni. Vrei service, cauta pe miile de topicuri de reclama la diverse ateliere, gaseste un user-name, un nr. de telefon, suna, rezolva-ti problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca cei mai buni rulmenti sunt cei romanesti, facuti la brasov (daca nu ma insel) dar nu mai spune la nimeni :scratch:

 

crezi prost, rulmentii romanesti sunt prosti si scumpi.

 

Daca te intereseaza macar un pic siguranta ta cumpara SKF

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crezi prost, rulmentii romanesti sunt prosti si scumpi.

 

Daca te intereseaza macar un pic siguranta ta cumpara SKF

 

nu trebuie sa dai in cap...........si nu ma intereseaza ce crezi tu despre ceea ce cred eu. nu am vorbit in necunostinta de cauza. chiar am luat omu in serios si i-am dat un sfat. ca a primit mai multe si la ales pe cel care i sa parut lui cel mai bun..................bravo lui. oricum nu stiu de ce niste "trepadusi"ca noi trebuie sa se agite atat pentru un asa "dibaci" ca el???!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cu un ciocan si cu teava scurta i-am schimbat..e chiar foarte usor, intradevar trebuie sa ai grija deoarece unde se afla axul, pe o parte si pe alta a jentii are 3 "urechi", acolo trebuie sa ai grija sa nu dai in alea sa le rupi. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...