Sari la conținut

S-a Mai Stins Un Suflet


Deer T-Ace
 Share

Postări Recomandate

acum am vazut la stirile N24

un tanar din Arad, am inteles ca avea 22 de ani si carnet de 8 luni s-a izbit violent de un copac de pe marginea drumului! a murit pe loc! dupa carene era un R6/R1 (cred)!

pacat, mare pacat ca s-a dus, avea toata viata inaintea lui!

 

Dumnezeu sa-l odihneasca!

 

daca stie cineva mai multe....

 

P.S.: aici stirea

 

http://www.tion.ro/stiri/timis/articol/mot...080906-02370354

Imi pare rau sa am mereu dreptate. Lipsa de experienta pe un motor care nu iarta si-a spus din nou cuvantul.

Cand spun ca incepatorii n-au ce cauta pe motoare de pste 600cc ma injurati. Poate ca eu sunt nebun, dar macar "invatati din greselile altora".

Dumnezeu sa-l odihneasca! Mare pacat ca se duc astfel tinerii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bai, noi nu ne raportam la ala. Daca rossi ar vedea traficul din bucuresti s-ar cacao pe el de frica. Deja ma oftica astia care-i dau cu rossi in sus si rossi in jos, zeul motociclistilor, ia mai slabiti-ma.

 

normal ca nu are vre-o treaba circuitu cu strada... era vorba de greseli...

 

si daca ai fi vrut sa imi dai un flame mi-ai fi spus de norick abe..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, noi nu ne raportam la ala. Daca rossi ar vedea traficul din bucuresti s-ar cacao pe el de frica. Deja ma oftica astia care-i dau cu rossi in sus si rossi in jos, zeul motociclistilor, ia mai slabiti-ma.

 

 

normal ca nu are vre-o treaba circuitu cu strada... era vorba de greseli...

 

si daca ai fi vrut sa imi dai un flame mi-ai fi spus de norick abe..

Editat de valbida1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer, cred ca asta este un alt cont al unui alt idiot care are "doua vitezane in garaj" dar probabil are 16 ani si n-a mers decat poate pe scuteru' vecinului care l-a dat pe jos si de-atunci nu mai vrea....hahha, 2 vitezane in garaj si se da cu conserva de cand nu l-a vazut unu'.....hahahah. esti tare mane....

 

 

pacat, pacat...

 

idiotu asta ..... face import de auto si moto from usa de aia are 2 moto in garaj si tot idiotu asta are ceva mai multi ani decat ai tu ....si mersi fain mah testosteronule ai mai demonstrat inca odata ce poti

 

scuze de off

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e accidentul si a avut loc pe Dn69, R6 :D

 

http://newsin.ro/accident-motociclist-moto...3&hid=video

 

Si alt accident gen "nu l-am vazut" motociclist in stare grava la spital, impact la 220km/h cu un logan.

 

http://newsin.ro/accident-motociclist-dn7-...d&hid=video

 

 

 

Uff nu merg link-urile :D .. oricum sunt catastrofale amandoua :D

Ce anume e asa catastrofal???Ca unu se grabea sa ajunga o masina forjata probabil de alt idiot si nu a mai tinut virajul iar celalalt isi "proba avionul" cu 220km/h si "nu l-a vazut loganistu'" Eu cred ca in goana asta dupa senzational,ripuri si cadavre sfartecate uitam esentialul...IN ROMANIA,PE STRAZILE EI NU SE POATE MERGE TARE SI ASTA O DEMONSTREAZA CATE UNII IN FIECARE AN LA ACEASTA RUBRICA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P si tot respectu... mai bine o moarte nebuna de tot decat una stupida plina de regrete si suferinte........mai bine mort pe motor decat de cancer....

... decat o moarte nebuna de tot ... la 22 ani pe motor .... mai bine te dai cu moto, mai incet pana pe la 60 de ani ... si dupaia mori de cancer...

... orice deces este plin de regrete si suferinte ... tot timpul durerea mare o au persoanele apropiate, parinti , frati ...prieteni...

 

...asa ca nu stiu cine naiba isi doreste ... o ''moarte nebuna de tot'' ...rupt ...pe un drum national... :D ...

...condoleante familiei si celor care l-au cunoscut

 

Ride Safe ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa am mereu dreptate. Lipsa de experienta pe un motor care nu iarta si-a spus din nou cuvantul.

Cand spun ca incepatorii n-au ce cauta pe motoare de pste 600cc ma injurati. Poate ca eu sunt nebun, dar macar "invatati din greselile altora".

Dumnezeu sa-l odihneasca! Mare pacat ca se duc astfel tinerii.

 

 

Esti culmea.

1. Si motoarele de 600cc merg cu 20-30 km/h

2. De unde stii tu ce experienta are altul? Cum poti aprecia? Stii, poti avea 50 de ani de experienta daca esti cu mintea pe campie ca ti-a murit pisica, catelul etc etc si cu mana pe acceleratie (at the same time) rezultatul va fi acelasi.

3. Daca ar fi ceva de invatat din evenimentul de mai sus, tine doar de limitarea vitezei si in niciun caz ca n-ar trebui sa merg pe 600cc ca as intra in copac si as crapa.

 

Wtf.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti culmea.

1. Si motoarele de 600cc merg cu 20-30 km/h

2. De unde stii tu ce experienta are altul? Cum poti aprecia? Stii, poti avea 50 de ani de experienta daca esti cu mintea pe campie ca ti-a murit pisica, catelul etc etc si cu mana pe acceleratie (at the same time) rezultatul va fi acelasi.

3. Daca ar fi ceva de invatat din evenimentul de mai sus, tine doar de limitarea vitezei si in niciun caz ca n-ar trebui sa merg pe 600cc ca as intra in copac si as crapa.

 

Wtf.

Si de ce nu mergeti cu 20-30? Hai sa fim seriosi. Nu poti sa mergi incet cu un motor de la 600 in sus. Pana la urma nici nu vrei lucrul asta, ca doar de-aia ti-ai luat viteza. Problema este cu totul alta... Anume ca nu sunteti constienti de ce poate un motor de 600 pe langa ce puteti voi. Ca daca baiatul(incepator) avea un motor de 500(maxim), eventual si in 2 cilindri(vezi GS, GPZ, etc.) nici nu-si mai batea capul sa-i prinda pe aia, ca stia ca n-are nicio sansa.

Un motor de la 600 in sus deja te forteaza sa bagi mana in gaz, dar tu nici nu-ti dai seama de lucrul asta. Toti ii dati zor ca motoarele de 600 sunt niste blande pisicute pana in 8000 de ture si ca se poate merge si incet cu ele. Desi stiu ca nu mergeti astfel, dar sa zicem prin absurd ca mergeti incet cu ele, va spun eu ca nu rezistati mult. Pana-n 8000 de ture sunt niste basini care nu trag si nu ofera absolut nicio senzatie si tocmai de aceea OBLIGAT-FORTAT o sa bagati mana-n gaz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si de ce nu mergeti cu 20-30? Hai sa fim seriosi. Nu poti sa mergi incet cu un motor de la 600 in sus. Pana la urma nici nu vrei lucrul asta, ca doar de-aia ti-ai luat viteza. Problema este cu totul alta... Anume ca nu sunteti constienti de ce poate un motor de 600 pe langa ce puteti voi. Ca daca baiatul(incepator) avea un motor de 500(maxim), eventual si in 2 cilindri(vezi GS, GPZ, etc.) nici nu-si mai batea capul sa-i prinda pe aia, ca stia ca n-are nicio sansa.

Un motor de la 600 in sus deja te forteaza sa bagi mana in gaz, dar tu nici nu-ti dai seama de lucrul asta. Toti ii dati zor ca motoarele de 600 sunt niste blande pisicute pana in 8000 de ture si ca se poate merge si incet cu ele. Desi stiu ca nu mergeti astfel, dar sa zicem prin absurd ca mergeti incet cu ele, va spun eu ca nu rezistati mult. Pana-n 8000 de ture sunt niste basini care nu trag si nu ofera absolut nicio senzatie si tocmai de aceea OBLIGAT-FORTAT o sa bagati mana-n gaz.

 

 

ba nene da' tu de unde stii?

 

ma amuza si ma ciudeaza posturile tale la fel cum ma amuza si ma ciudeaza un "videoclip" manelist......te uiti/citesti si nu-ti vine sa crezi ca asa ceva poate exista....ofofofof ma omule ma, esti ciudat de axat pe chestia asta....pune mana si iesi si tu afara din casa, mai "aereste-te"....

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba nene da' tu de unde stii?

 

ma amuza si ma ciudeaza posturile tale la fel cum ma amuza si ma ciudeaza un "videoclip" manelist......te uiti/citesti si nu-ti vine sa crezi ca asa ceva poate exista....ofofofof ma omule ma, esti ciudat de axat pe chestia asta....pune mana si iesi si tu afara din casa, mai "aereste-te"....

Dar oare eu de unde stiu? Pai nu stiu. Vorbesc si eu aiurea. Vreau sa bat recordul de post-uri.

...Mi-e lene sa bag "Cheia" in usa, asa ca stau in casa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prostie... a gresit nu trebuie sa fi prost ca sa gresesti.. totusi si rossi mai da cu mufa de asfalt ... nu???

 

asta trebuie sa inteleaga toata lumea.. orice greseala poate fi prima si ultima.

 

nu fiti ipocriti imi e greu sa cred ca nici macar odata nu a-ti zbarcit vre-un viraj, ideea e ca unii invata ceva din asta si altii trec foarte usor mai departe.

 

Dumnezeu sa il ierte!

 

Da dar Rossi da cu mufa pe bani multi... pe circuit! nu pe drumuri de carute populate de milioane de tiruri... repet: pe timisoara-arad nu prea ai ce cauta niciodata, nici cu masina, nici cu motorul. adica daca nu ai neaparata nevoie sa faci drumul ala n-ai ce cauta pe acolo, nu e loc pentru plimbari de duminica. parerea mea... :D

 

PS: pe drumuri de 2 benzi full de copaci pe margine nu are rost sa ii dai blana, ca dai peste o pietricica, nu neaparat nu iti iese un viraj, si te faci afis de vreun copac... in general, dupa mine, pe 2 benzi e prea periculos sa mergi cu peste 120 km/h. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stau in casa si tastez aiurea

Mai bine iesi cu moto si invata sa-l folosesti, ca in acest accident, lipsa de experienta si-a spus cuvantul. In 8 luni de zile de cand avea permis + moto (parca asa spunea cineva pe aici) putea sa invete multeeeee, in schimb, n-a invatat decat linie dreapta si cum spuneau unii in gluma pe aici, la inclinari de peste 20 grade ametea. Nu e nevoie sa ai viteza mare sa ti se intample asta, sunt curbe in care la 40 km/h pui genunchiu jos... Vii tu Gigi mergand cu 50-60 (mers legal plm...) si o sa iesi frumos pe aratura. Nu-mi place sa fac morala in continuu, si sa explic prin sute de exemple... So, ideea generala: invatati sa folositi motocicletele alea cum trebuie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa am mereu dreptate. Lipsa de experienta pe un motor care nu iarta si-a spus din nou cuvantul.

Cand spun ca incepatorii n-au ce cauta pe motoare de pste 600cc ma injurati. Poate ca eu sunt nebun, dar macar "invatati din greselile altora".

Dumnezeu sa-l odihneasca! Mare pacat ca se duc astfel tinerii.

Ia vezi Trotinele... Eu ce scriu? Eram ironic acolo, dar n-ai priceput.

Cum nu pricepeti de exemplu cuvintele astea: " Cheia " ca sa aflati daca sunteti piloti cu adevarat sau nu, se afla in buzunarele voastre. Pana nu gasiti "Cheia " asta, imi permit sa va dau sfaturi.

Hai ma ca glumesc cu " Cheia " asta... :D

...Doar caini si carute. :D

 

Mai bine iesi cu moto si invata sa-l folosesti, ca in acest accident, lipsa de experienta si-a spus cuvantul. In 8 luni de zile de cand avea permis + moto (parca asa spunea cineva pe aici) putea sa invete multeeeee, in schimb, n-a invatat decat linie dreapta si cum spuneau unii in gluma pe aici, la inclinari de peste 20 grade ametea. Nu e nevoie sa ai viteza mare sa ti se intample asta, sunt curbe in care la 40 km/h pui genunchiu jos... Vii tu Gigi mergand cu 50-60 (mers legal plm...) si o sa iesi frumos pe aratura. Nu-mi place sa fac morala in continuu, si sa explic prin sute de exemple... So, ideea generala: invatati sa folositi motocicletele alea cum trebuie...

:blbl: Stai ca acum am vazut... 18ani si CBR1000. De-aia spuneai ca in 8 luni putea sa invete multe... :huh: :D Ce poti sa inveti in 8 luni? Poate cum s-o pui pe cricul central. Aoleuuu... Stai ca astea nu mai au cric central. Pe langa datul la pedala, ati fost scutiti si de ridicatul pe cric. Ai dracu japonezii astia! :D De-aia au ajuns femeile si baieteii de 18 ani sa se creada motociclisti si sa se urce pe motoare de peste 100cp. :eek: :D :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma simt obligat sa plang toti necunoscutii din tzara asta care isi rup gatul singuri pe moto. .

 

PS: Ati vazut vreun forum auto care monitorizeaza toate accidentele auto din tzara asta, si membrii bocesc pe totzi care isi rup gatul din prostie proprie? Eu, sincer, nu am vazut. .

 

 

Lasi ca o plangi pe gagica cu Q7 /index.php?...64196&st=70 aici nu ti se mai aplica basiniile sau nu a mai fost propia prostie ?

 

Scuze de off-topic da unii chiar sunt culmea nesimtirii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia vezi Trotinele... Eu ce scriu? Eram ironic acolo, dar n-ai priceput.

Cum nu pricepeti de exemplu cuvintele astea: " Cheia " ca sa aflati daca sunteti piloti cu adevarat sau nu, se afla in buzunarele voastre. Pana nu gasiti "Cheia " asta, imi permit sa va dau sfaturi.

Hai ma ca glumesc cu " Cheia " asta... :D

...Doar caini si carute. :D

 

 

:blbl: Stai ca acum am vazut... 18ani si CBR1000. De-aia spuneai ca in 8 luni putea sa invete multe... :huh: :D Ce poti sa inveti in 8 luni? Poate cum s-o pui pe cricul central. Aoleuuu... Stai ca astea nu mai au cric central. Pe langa datul la pedala, ati fost scutiti si de ridicatul pe cric. Ai dracu japonezii astia! :D De-aia au ajuns femeile si baieteii de 18 ani sa se creada motociclisti si sa se urce pe motoare de peste 100cp. :eek: :D :eek:

 

"categoria A" nu-ti mai bate capul ! Nu are rost ! Poate dupa ce le dau tuleiele ... .

 

Iar tu mai Trotinel nu invata sa mearga pe unu care atunci cand dadea de permis categ A tu te strofocai sa treci clasa a 2-a !

Editat de florianpeiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

statistica in ultimele 2 saptamani la arad : 15 morti si zeci de raniti grav :D

 

Revin cu intrebarile...De unde statistica si la cine se refera? In cazul in care nu primesc nici acum un raspuns, imi voi permite sa-l cataloghez pe cel care a scris asa ceva drept un...(hai ca-mi pun imaginatia la contributie, ca nu stiu in romana un cuvant care sa-l defineasca).

 

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P si tot respectu... mai bine o moarte nebuna de tot decat una stupida plina de regrete si suferinte........mai bine mort pe motor decat de cancer....

Avea cancer?

 

Pacat.Mare pacat,chiar azi cand goneam spre casa de la Rasnov ma gandeam la fiecare curba ce se poate intampla daca ceva nu iese cum trebuie.

In romania mai ales,fiecare metru pe care il parcurgi trebuie analizat.

Sa te odihnesti in pace prietene...

Ti-ai luat permisul inapoi?

 

Nu ma simt obligat sa plang toti necunoscutii din tzara asta care isi rup gatul singuri pe moto. .

 

PS: Ati vazut vreun forum auto care monitorizeaza toate accidentele auto din tzara asta, si membrii bocesc pe totzi care isi rup gatul din prostie proprie? Eu, sincer, nu am vazut. .

 

Ce se intampla cu tine se numeste "evolutie". A venit timpul sa treci de la doua la patru roti. Esti pregatit pentru asta. Iti dau un Tico bleu "azur" pt motorul ala pe care il tii degeaba. Ce zici? Dar vreau si casca, geaca, cizmele, manusile...tot echipamentul tau. Si 3000 euro diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...