Sari la conținut

Cine Stie ? Reparatii Rezervoare La Rece ?


chitac2005
 Share

Postări Recomandate

Sal la toti ! am o problema cu un rezervor, mai precis are o indoitura spre interior nu cutata nu spart, asa cam cum teai lasa cu podul palmei pe capota unui auto si face burta aia in jos, tinand cont ca tabla e mai groasa la rez moto si nu mere cu ventuza ( asa mi sa spus ) iar la cald nu prea vreau eu ca strica stratul de protectie de interior ( anti rugina ), deci caut un tinichigiu sami poata repara obiectul, stiti pe cineva prin Bucuresti care poate face asa ceva, va multumesc mult ! si o poza cu problema ( nu va uitati la partea unde vine carena si astupa, portziunea de la sea pana la cuta unde se ingroapa carena.

......

post-31461-1221145641_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal la toti ! am o problema cu un rezervor, mai precis are o indoitura spre interior nu cutata nu spart, asa cam cum teai lasa cu podul palmei pe capota unui auto si face burta aia in jos, tinand cont ca tabla e mai groasa la rez moto si nu mere cu ventuza ( asa mi sa spus ) iar la cald nu prea vreau eu ca strica stratul de protectie de interior ( anti rugina ), deci caut un tinichigiu sami poata repara obiectul, stiti pe cineva prin Bucuresti care poate face asa ceva, va multumesc mult ! si o poza cu problema ( nu va uitati la partea unde vine carena si astupa, portziunea de la sea pana la cuta unde se ingroapa carena.

......

post-31461-1221145641_thumb.jpg

 

 

desfa capacul si baga mana;

 

btw, tankpadul tii montat gresit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baga aer comprimat in el si ar trebui sa revina la loc cat de cat. Dupa care revii cu un strat de chit smilgher si vopsea :laugh:

si vezi sa nu bubuie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi pt toai, de bagat mana nu prea pot, poate daca aveam vreo 3 ani, cu aer nu mere sigur, am sa optez pt telefoanele primite, dar nu ati inteles sau cum sa zic ? nu partea cu urechea de prindere a carenei ma intereseaza in mod special ci partea de la sea pana la carena, acolo are o nervura in interior pt a se aseza carena putin in interiorul rezervorului, e de acolo si pana spre sea e probelma mare, ca la prinderea carenei se pune un surub putin mai lung si sa rezolvat, va multumesc inca o data si poate mai primesc ceva sfaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator montecristo

mane varianta cu aer o stiu si eu sau cu magnet dar unu tare de tot. cu aer eu stiu cu ceva perna de aer. o baga inaintru si baga aer in ea pana iti revine la norml. iara cu magnet cred ca iti dai seama cum merge. ar trebui ceva de genul celor care ridica masini ceva mai slab desigur. am si eu o indoitura dar a mea e foarte mica si nu e julit sau ceva. acuma eu zic sa incerci cu magnet sau perna de aer. cel mai sigur. acuma ami sunt si variante cu sudura si tras dar alea strica cum ai zis si tu stratul din interior. sper sa o rezolvi cat ami repede.

bafta si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mane varianta cu aer o stiu si eu sau cu magnet dar unu tare de tot. cu aer eu stiu cu ceva perna de aer. o baga inaintru si baga aer in ea pana iti revine la norml. iara cu magnet cred ca iti dai seama cum merge. ar trebui ceva de genul celor care ridica masini ceva mai slab desigur. am si eu o indoitura dar a mea e foarte mica si nu e julit sau ceva. acuma eu zic sa incerci cu magnet sau perna de aer. cel mai sigur. acuma ami sunt si variante cu sudura si tras dar alea strica cum ai zis si tu stratul din interior. sper sa o rezolvi cat ami repede.

bafta si asfalt uscat.

................

Ms ! nu am auzit de perna de aer dar cine stie, as baga ceva chit dar e cam mult si sa nu crape, vad eu cum fac, o solutie se gaseste la toate, mai astept sfaturi......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...