Sari la conținut

Asigurare Scuter


Razvan-dida
 Share

Postări Recomandate

Vreau sa-mi fac asigurare la scuterul meu pe jumatate de an.....

 

 

1-- Imi puteti spune unde se fac aceste asigurari ? ... am auzit ceva de banca ... :| ..

 

2-- Ce acte imi trebuie pt asigurare

 

3-- scuterul meu nu este inregistrat (inca) .... pot sa-mi fac asigurarea nu ?

 

4-- La cursurile de legislatie pot sa ma inscriu cu cartea de alegator / ? :bounce: ... (mi-am pierdut buletinul)

 

 

Multumesc :*

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti trebuie cel putin cartea de identitate a scuterului ca sa-l asiguri pe seria de sasiu.

incearca la bcr asigurari cost 78 ron/ 6 luni

altii au gasit si mai ieftin, dar n-as putea spune unde. Eu am de la cei de mai sus amintiti

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asigurarile se fac la o agentie de asigurari, cum e si normal. Cauta si tu pe google: ARDAF, BCR asigurari, Astra, Allianz etc.

Eu mi-am facut la Ardaf si m-a costat 96 de lei. Pe 6 luni. Dupa aia am aflat ca un prieten si-a facut cu 60 lei la o prietena care lucreaza la Omniasig parca...

Si, da, poti sa faci asigurare chiar daca nu ai scuterul inscris. Trebuie doar sa ai rar-ul.

Editat de Alex_16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt a ajunge la certificatul de la primarie .. trebuie sa faci Rar-ul .... cel putin asa e la mine in Iasi :|

eu nu am facut nici un rar.

Am scos un numar pe bunicu din comuna:mi`o cerut doar numele de la scuter

Apoi am scos unul de la oras:mi`o cerut numele de la scuter,seria lui si sa platesc impozitu pe an.Anu trecut o fost 4 lei anu asta 8 lei.

 

Asigurarea nu am pe el.Imi fac de anu viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Einstein ...... am toate actele scuterului .... talonu lui ... traducerea... contract V-C .... numai ca ma interesa sa stiu daca se poate face asigurare fara Rar... stii de ce ? .... pt k in Iasi ... Sa-ti pui nr galben ... Trebuie Rar-ul facut ... ... si in total te ajunge vreo 600 de lei ..... de asta am intrebat... asa ma duc si eu la Tzara la mine si imi bag nr .. unde nu iti trebuie Rar..... dar in Iasi nu e asa.... ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti trebuie cel putin cartea de identitate a scuterului ca sa-l asiguri pe seria de sasiu.

incearca la bcr asigurari cost 78 ron/ 6 luni

altii au gasit si mai ieftin, dar n-as putea spune unde. Eu am de la cei de mai sus amintiti

bafta

Sa scumpit pe 6 luni am dat 108 ron :bounce: si se poate inainte sa o inmatriculezi ca la politie tio cere;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...