Sari la conținut

Cine Pleaca Spre Targoviste Sambata Dimineata?


bogdan.marinescu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 63
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ia zi cum sta treaba la capitolul "potol"  ...trebuie sa ne caram mancare de acasa sau gasim acolo si altceva inafara de mititei? ex: carnaciori, gratare, frigarui...

240023[/snapback]

 

Habar n-am :) Nu-s mama omida sa ghicesc :P Asteapta sa intreb si eu..i'll get back to you.

 

Bazil, legatura in studio! :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Preiau eu legatura,vreti nu vreti :eek:

 

Am vorbit adineauri cu Baiazid. E deja acolo si a zis ca e super vremea, locatia, muzica, etc.

 

Ne asteapta acolo!

 

L-am intrebat de satul cu "indieni" si a zis ca nu e nici o problema, ca nu se ia nimeni de voi si ca el a mers singur.

 

Drumul Bucuresti-Chitila-Targoviste e "laser" :P

 

Ne vedem maine acolo!

Bafta maxima si asfalt uscat!

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca inca sunt nelamuriri cu privire la locul desfasurarii intrunirii, asa ca va voi da cateva indicatii. Teoretic este aproape imposibil sa va rataciti. Oricum, ar fi bine sa stiti ca in Targoviste sunt multe sensuri giratorii:

 

1) Dinspre Bucuresti: dupa ce intrati in oras mergeti numai inainte. Veti observa, la un moment dat, ca sensurile de cirulatie vor fi despartite de cunoscutele ronduri de flori (sau ierburi, cum vreti). Mergeti pe langa aceste ronduri de flori doar pana la prima intersectie. Acolo veti face dreapta. Locul desfasurarii intrunirii se poate vedea din intersectie, fiind situat la cateva sute de metri de aceasta.

 

2) Dinspre Ploiesti: la intrarea in Targoviste veti trece peste un pod. La prima intersectie dupa ce treceti podul faceti stanga si, dupa cateva sute de metri, ajungeti la locul dorit.

 

3) Dinspre Sinaia: la intrarea in oras este un pod. Dupa pod este un sens giratoriu. Mergeti inainte pana ajungeti la un alt sens giratoriu (parcul Chindia). Acolo faceti stanga si o tineti inainte pana ajungeti la de acum celebrele ronduri de flori (de altfel intre sensurile de circulatie veti observa, in afara de iarba, o constructie din caramida, denumita Poarta Bucurestilor). La prima intersectie va veti intalni cu cei care vin din Bucuresti. Diferenta ar fi ca voi faceti stanga, pe cand ei fac dreapta. De acolo vezi mai sus, la punctul 1.

 

4) Dinspre Campulung: la intrarea in oras este un sens giratoriu. Mergeti inainte pana veti ajunge la un alt sens giratoriu (acelasi sens giratoriu de la parcul Chindia - vezi punctul 3). Faceti la dreapta. De aici incolo vedeti indicatiile pe care le-am dat la punctul 3, Sinaia.

 

5) Dinspre Pitesti-Gaesti: Deja a intrat in traditie faptul ca veti ajunge la un sens giratoriu. Mergeti inainte pana se termina strada. La capat faceti dreapta si, surpriza, ajungeti la celebrul sens giratoriu (parcul Chindia - vezi punctul 3). Faceti la dreapta. De aici incolo vedeti indicatiile pe care le-am dat la punctul 3, Sinaia.

 

Sper ca am fost suficient de clar. Daca urmati indicatiile ajungeti la locul desfasurarii intrunirii foarte repede.

 

Numai bine.

 

Adi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...