Sari la conținut

Adevarata Lupta La 125 :)


ce motor ati alege?  

1.621 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 741
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

costi clipcea sa invatz la scoala??dar tu vad ca ai 16, sau ai ramas repetent de nu mai inveti? oricum nu trebuia sa postez aici nimic,am intalnit si motociclisti buni,si rai,da voi sunteti chiar nemernici...Hai ca m-am saturat sa ma cert cu toti taranii :crack: :crack:

Hai ca tu chiar cauti anutraj ...Tzaran...vezi ca tu esti de la tzara fratioru... si unde ai intanlit ma tu motociclisti? La tv sau in Univers Moto?

TuPacPieton in concluzie esti de degeaba :D

 

Ce replici de copil sechestrat dai...hai gea shaule...

 

Mai bine i-ai scrie lu Mos Craciun sa iti ia si tie o macheta sa ai si tu o motoreta... pietonule :lol: :D

 

Ce imi place de voi astia care sunteti inregistrati de putin timp si deja sunteti in Carantina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TuPacPeAsfalt esti chiar nesimtit..sunt si eu nou pe forum si nu cred ca mai este cineva ca tine sa faca in halul asta,bine ca se distreaza lumea cu tine :lol: :crack:

 

Oricum Va Salut Pe Toti Si

 

Asfalt Uscat :crack:

Nustiu de ce dar DareDevil asta e TUPAC,gixxer de 600,fara carnet

Editat de adysme55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

costi clipcea sa invatz la scoala??dar tu vad ca ai 16, sau ai ramas repetent de nu mai inveti? oricum nu trebuia sa postez aici nimic,am intalnit si motociclisti buni,si rai,da voi sunteti chiar nemernici...Hai ca m-am saturat sa ma cert cu toti taranii :crack: :crack:

Pana una alta...tu esti taran ...si pe deasupra mai esti si din Bacau :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu votez pentru yamaha xt,pentru ca mi se pare ideala pentru incepatori,vorba lui daredevill "te invata anumite deprinderi cum ar fi cum sa cazi fara sa iti rupi gatul (viteza mica, teren ok ... nisip ... noroi), sa mergi usor prin oras...sa te obisnuiesti cu faptul ca conduci o motocicleta nu o bicicleta"

 

Cat despre tupac,lasatil ma in pace ce aveti cu el?Vrea sa devina motociclist si voi inloc sa il intapinati si sa ii dati sfaturi(daca va credeti asa de profesionisti..),il faceti intr-un fel sa renunte la motociclism,si va mai si coborati la mintea lui..Si eu sunt nou pe forum,asta nu inseamna ca nu stiu nimic despre motoare sau ca nu am experienta pe ele,dak vreti distractie ducetiva intr-un club si luativa 2 fete,nu profitati de el ca este mic si incepeti sa il luati la misto.

 

Oricum Asfalt Uscat La Toti :crack:

Poi da fratele meu dar nu vezi ca nici nu stie sa minta? :D Pana acum avea gsx-1000r si acum are de 600 :D ... Cred ca era prea mare cel de o mie si l-a schimbat. :crack: Mai are putin si ajunge la 50cc :)

 

N-am fost deloc haios, nup? :D

 

Asfalt Uscat! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

costi clipcea sa invatz la scoala??dar tu vad ca ai 16, sau ai ramas repetent de nu mai inveti? oricum nu trebuia sa postez aici nimic,am intalnit si motociclisti buni,si rai,da voi sunteti chiar nemernici...Hai ca m-am saturat sa ma cert cu toti taranii :crack: :lol:

 

Chiar ai intalnit si motociclisti buni?? :crack: unde sa stiu sa vorbesc cu ei ca poate la 18 ani sa imi de-a motoretele lor (si ei sa faca pe un ghidon asa :-L )

 

:D :) :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ai intalnit si motociclisti buni?? :crack: unde sa stiu sa vorbesc cu ei ca poate la 18 ani sa imi de-a motoretele lor (si ei sa faca pe un ghidon asa :-L )

 

:D :) :D :D

 

 

bhai vati zapacit de tot...ce naiba cu atata cearta pe seama mea?m-am enervat ca un fraier si nu trebuia sa zic ce am zis... si oricum dak aveam un gixxer de 1000 si a 2-a zi de 600 care ii faza? treb sa faceti in halul asta?parca aveti 10 ani,amuzanduva pe tema asta "ieri a avut un gixxer d'omie iar azi de 600 hai sa radem..." si pentru asta trebuie sa ne certam? dak vedeti k mai zic cateodata cate ceva care nu imi sta in caracter pur si simplu nu ma bagati in seama..da asta nu o sa se mai intample :crack:

 

Acu va rog raspundeti la topic k eu nu mai stau sa ma cert ca prostul cu nimeni,si asta chiar nu imi sta in fire.

 

 

Asfalt Uscat La Toti :lol:

Editat de TuPacPeMotor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bhai vati zapacit de tot...ce naiba cu atata cearta pe seama mea?m-am enervat ca un fraier si nu trebuia sa zic ce am zis... si oricum dak aveam un gixxer de 1000 si a 2-a zi de 600 care ii faza? treb sa faceti in halul asta?parca aveti 10 ani,amuzanduva pe tema asta "ieri a avut un gixxer d'omie iar azi de 600 hai sa radem..." si pentru asta trebuie sa ne certam? dak vedeti k mai zic cateodata cate ceva care nu imi sta in caracter pur si simplu nu ma bagati in seama..da asta nu o sa se mai intample :crack:

 

Acu va rog raspundeti la topic k eu nu mai stau sa ma cert ca prostul cu nimeni,si asta chiar nu imi sta in fire.

Asfalt Uscat La Toti :crack:

Pe tastatura, langa tasta 0 (zero), putin mai la dreapta, exista inca o tasta. Ai face bine sa o folosesti.

 

Cat despre motor: cu ce ai vrea sa te ajutam? ai intrebat care este mai ieftina dintre modelele enumerate, dar nu ai soecificat ce vrei de la acel motor, la ce il folosesti, ce preferinte ai, etc... Fii mai explicit.

 

:lol:

 

PS: tu ce vrei mai exact? enduro/sm (xt-u 125), touring-enduro (honda varadero 125) sau racing (toate celelalte) ?

Editat de frodo92
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bhai vati zapacit de tot...ce naiba cu atata cearta pe seama mea?m-am enervat ca un fraier si nu trebuia sa zic ce am zis... si oricum dak aveam un gixxer de 1000 si a 2-a zi de 600 care ii faza? treb sa faceti in halul asta?parca aveti 10 ani,amuzanduva pe tema asta "ieri a avut un gixxer d'omie iar azi de 600 hai sa radem..." si pentru asta trebuie sa ne certam? dak vedeti k mai zic cateodata cate ceva care nu imi sta in caracter pur si simplu nu ma bagati in seama..da asta nu o sa se mai intample :crack:

 

Acu va rog raspundeti la topic k eu nu mai stau sa ma cert ca prostul cu nimeni,si asta chiar nu imi sta in fire.

Asfalt Uscat La Toti :crack:

Nu ne intereseazaa :D

 

 

Ai si gugl. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bhai vati zapacit de tot...ce naiba cu atata cearta pe seama mea?m-am enervat ca un fraier si nu trebuia sa zic ce am zis... si oricum dak aveam un gixxer de 1000 si a 2-a zi de 600 care ii faza? treb sa faceti in halul asta?parca aveti 10 ani,amuzanduva pe tema asta "ieri a avut un gixxer d'omie iar azi de 600 hai sa radem..." si pentru asta trebuie sa ne certam? dak vedeti k mai zic cateodata cate ceva care nu imi sta in caracter pur si simplu nu ma bagati in seama..da asta nu o sa se mai intample :crack:

 

Acu va rog raspundeti la topic k eu nu mai stau sa ma cert ca prostul cu nimeni,si asta chiar nu imi sta in fire.

Asfalt Uscat La Toti :crack:

:D Nu prea se intelege nimic cu scrisu' ala.

Pai cum (cuvant urat) mea,ieri ai gixxer d'omie si maine scad cc in gixxer 600cc.

:D :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai am intrebat care este mai ieftin si am inteles ca xt este,acum nu stiu ce sa imi iau ori un supersport ori un enduro,dar tind spre enduro deoarece mia fost recomandat de multi, vorba unui prieten "enduro te invata anumite deprinderi cum ar fi cum sa cazi fara sa iti rupi gatul (viteza mica, teren ok ... nisip ... noroi), sa mergi usor prin oras...sa te obisnuiesti cu faptul ca conduci o motocicleta nu o bicicleta ... ma rog ... nu stiu prea multe dar in esenta cam asta te invata un enduro,si mai poti merge si iarna prin zapada cu el ", si cred ca el cam are dreptate,mai ales la ce sosele sunt in romania,nu prea merita sa ai un RS..Daca are dreptate si este potrivit pentru un incepator va rog sa imi spuneti :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai am intrebat care este mai ieftin si am inteles ca xt este,acum nu stiu ce sa imi iau ori un supersport ori un enduro,dar tind spre enduro deoarece mia fost recomandat de multi, vorba unui prieten "enduro te invata anumite deprinderi cum ar fi cum sa cazi fara sa iti rupi gatul (viteza mica, teren ok ... nisip ... noroi), sa mergi usor prin oras...sa te obisnuiesti cu faptul ca conduci o motocicleta nu o bicicleta ... ma rog ... nu stiu prea multe dar in esenta cam asta te invata un enduro,si mai poti merge si iarna prin zapada cu el ", si cred ca el cam are dreptate,mai ales la ce sosele sunt in romania,nu prea merita sa ai un RS..Daca are dreptate si este potrivit pentru un incepator va rog sa imi spuneti :crack:

poi incearca sa te hotarasti si alege niste modele care iti plac apoi citeste discutiile purtate despre ele... Cu altceva nu cred ca te putem ajuta... Si nu lua motor numai dupa aspect...sa fii mai pizdos... Trebuie sa te caracterizeze oarecum acel motor...

 

Corectati-ma daca gresesc. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nustiu de ce dar DareDevil asta e TUPAC,gixxer de 600,fara carnet

L-am turnat pe dracusorul asta mic de TuPacPeMotor lui @Thomas si se pare ca s-a clonat...Mai are inca 2 conturi DareDevill si X-Treme Rider.Aici in topicul lui vad ca au fost activi "toti trei". :crack:

 

Asa ca omule lasa-ne! :crack: :lol: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am turnat pe dracusorul asta mic de TuPacPeMotor lui @Thomas si se pare ca s-a clonat...Mai are inca 2 conturi DareDevill si X-Treme Rider.Aici in topicul lui vad ca au fost activi "toti trei". :lol:

 

Asa ca omule lasa-ne! :D :D :)

Sa inteleg ca am luat teapa? :crack: Luati poza sa vedeti despre ce este vorba :crack: ...

post-20685-1197053685_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, recunosc,mi-am facut inca 2 conturi pentru a va potoli! nu pentru a face altcva,toate ca toate..is un idiot..asa ca va rog gata cu cearta asta tampita :lol: :D

si cum ai vrea tu acum sa te ierte toti dupa ce le-ai zis, dupa cum te-ai comportat cu ei, etc? Eu personal cu tine nu am nimic dar parca ma doare pe mine ce le-ai facut lor. :D ... Nu a fost frumos din partea ta. si cat despre conturi...am impresia ca nu ai voie sa ai mai multe si s-ar putea sa fii pedepsit. Niciunul nu am fost asa de la inceput (ba chiar am creat probleme multora), dar ai cam intrecut masura...

 

Hai bafta si vezi cum faci, poate mai indrepti putin ceea ce ai stricat ci anume relatia cu ceilalti forumisti...

Stiu cum e, am fost si eu in situatia ta :crack: dar acum este totul ok. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, recunosc,mi-am facut inca 2 conturi pentru a va potoli! nu pentru a face altcva,toate ca toate..is un idiot..asa ca va rog gata cu cearta asta tampita :crack: :lol:

 

Asta se cheama "clonare",cum ne-ai potolit ca vad ca nu ai facut decat sa iti raspunzi singur la intrebare :crack:

Aia cu idiot ai zis-o bine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai am intrebat care este mai ieftin si am inteles ca xt este,acum nu stiu ce sa imi iau ori un supersport ori un enduro,dar tind spre enduro deoarece mia fost recomandat de multi, vorba unui prieten "enduro te invata anumite deprinderi cum ar fi cum sa cazi fara sa iti rupi gatul (viteza mica, teren ok ... nisip ... noroi), sa mergi usor prin oras...sa te obisnuiesti cu faptul ca conduci o motocicleta nu o bicicleta ... ma rog ... nu stiu prea multe dar in esenta cam asta te invata un enduro,si mai poti merge si iarna prin zapada cu el ", si cred ca el cam are dreptate,mai ales la ce sosele sunt in romania,nu prea merita sa ai un RS..Daca are dreptate si este potrivit pentru un incepator va rog sa imi spuneti :crack:

Da ce sosele sunt in Romania? sau de cat timp nu ai iesit din jud. Braila?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ce sosele sunt in Romania? sau de cat timp nu ai iesit din jud. Braila?

 

 

daca nu ai observat bine,multe sosele sunt pline de gropi,vad ca au inceput astia sa le repare,dar,k doar suntem in romania,se strica imediat.

 

Intrati aici /index.php?showtopic=158457 pentru cei care nu prea stiu sa acorde primul ajutor,sper sa va fie de folos.Nu stau sa ma milogesc de voi,dak vreti sa ma iertati iertatima...in primul rand am pus topicul ala pentru ajuta oameni nu pentru a ma scuza in fata voastra(pentru k eu zic k m-am scuzat destul,daca tot nu intelegeti asta e...),oricum cititil, o sa va fie de folos pe viitor :crack:

 

Asfalt uscat :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ai observat bine,multe sosele sunt pline de gropi,vad ca au inceput astia sa le repare,dar,k doar suntem in romania,se strica imediat.

 

Intrati aici /index.php?showtopic=158457 pentru cei care nu prea stiu sa acorde primul ajutor,sper sa va fie de folos.Nu stau sa ma milogesc de voi,dak vreti sa ma iertati iertatima...in primul rand am pus topicul ala pentru ajuta oameni nu pentru a ma scuza in fata voastra(pentru k eu zic k m-am scuzat destul,daca tot nu intelegeti asta e...),oricum cititil, o sa va fie de folos pe viitor :crack:

 

Asfalt uscat :crack:

Drumurile din romania dupa parerea mea sunt foarte ok, in orase sunt probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ai observat bine,multe sosele sunt pline de gropi,vad ca au inceput astia sa le repare,dar,k doar suntem in romania,se strica imediat.

 

Intrati aici /index.php?showtopic=158457 pentru cei care nu prea stiu sa acorde primul ajutor,sper sa va fie de folos.Nu stau sa ma milogesc de voi,dak vreti sa ma iertati iertatima...in primul rand am pus topicul ala pentru ajuta oameni nu pentru a ma scuza in fata voastra(pentru k eu zic k m-am scuzat destul,daca tot nu intelegeti asta e...),oricum cititil, o sa va fie de folos pe viitor :crack:

 

Asfalt uscat :crack:

 

 

Soferi de "conserve" sunt uneori vinovati m-am carat cu scuteru' si in intersectie in loc sa-mi dea proritate(ca de aia era semnu' pus) el imi taie calea,bine ca am fost pe faza si am franat.

Concluzie nu drumurile sunt de vina,ci soferi de conserve(masini).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Soferi de "conserve" sunt uneori vinovati m-am carat cu scuteru' si in intersectie in loc sa-mi dea proritate(ca de aia era semnu' pus) el imi taie calea,bine ca am fost pe faza si am franat.

Concluzie nu drumurile sunt de vina,ci soferi de conserve(masini).

Alaturi de alti idioti pe 2 roti,mie mi-a taiat calea un pustiulica cu un scuter ,sigur era vre-un "pasionat" si mi-a mai facut o sicana un "reisar" cu un r6 care avea impresia ca daca ma depasea si imi taia calea la milimetru ii mai cresteau vreo 2 perechi de oua.

Din experienta iti recomand sa te uiti si la sofer si sa il "citesti" ce vrea sa faca,nu intra intr-o intersectie bazat ca ai prioritate ca degeaba ai dreptate daca te imprastie vre-unu pe asflat.

Nu mai generalizati si voi treaba asta cu "conservarii" ca se intampla multe si din vina motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alaturi de alti idioti pe 2 roti,mie mi-a taiat calea un pustiulica cu un scuter ,sigur era vre-un "pasionat" si mi-a mai facut o sicana un "reisar" cu un r6 care avea impresia ca daca ma depasea si imi taia calea la milimetru ii mai cresteau vreo 2 perechi de oua.

Din experienta iti recomand sa te uiti si la sofer si sa il "citesti" ce vrea sa faca,nu intra intr-o intersectie bazat ca ai prioritate ca degeaba ai dreptate daca te imprastie vre-unu pe asflat.

Nu mai generalizati si voi treaba asta cu "conservarii" ca se intampla multe si din vina motociclistului.

 

Pai la noi in Romania ca sa fi mai smecher/tare copii/oamenii fara creier cred ca daca ii taie calea lu' ala si il depasesti pe ala la un cm e foarte mandru !

Da cu "cititul" pe soferi,trebe ca la noi cred ca motoretele sunt biciclete :rolleyes:

nu mai generalizez treaba cu "conservarii" dar 50% sau chiar mai mult la % se intampla din vina lor(conservarilor). :rock:

Craciun fericit!!!

Sa nu fiu off-topic:

Honda CBR 125cc rulzzz :crack:

Editat de Denis MBR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiatu cu enduro..... (desi cred ca n-ai motor)... yo iti zic ca rs125 bate orice motor de 125cmc.... daca ai vreun dubiu lasi aici un msg si n intalnim la o cursa... ( daca ai cu c).... tin sa-ti spun ca rs-ul meu bate orice motor d 125.... va astept! pa

 

omule...eu cred ca subiectul de discutie nu e asta...ce pot sa afirm clar e ca aprilia face motoare bune... si pt ca e in 2 timpi se duce motoru...totusiu ar fi interesanta o liniuta intre tine ( aprilia rs 125 - 36 cp -- banuiesc de te dai asa rotund) si o cagiva mito 125, cu kitu de 34 de cai in 7 viteze...doar sa vedeti care ia mai mult....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...