Sari la conținut

Adevarata Lupta La 125 :)


ce motor ati alege?  

1.621 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Aprilia rs 125 Spain's No 1 a facut cu mine intrecere pe o distantza de vreo 2 km de asfalt in linie dreapta, noaptea pe la 2 aku vreo 3 4 sapt in urma si iam dat ceatza chit ca era noua si ca era RS, si la demaraj si la viteza.....

Amndoua power Valve, amndoua 125 cc, si diferentza e de la cer la pamant!

 

A ajuns Spain`s No 1 acolo la voi la Moldova unde se agata harta in cui ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 741
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Aprilia rs 125 Spain's No 1 a facut cu mine intrecere pe o distantza de vreo 2 km de asfalt in linie dreapta, noaptea pe la 2 aku vreo 3 4 sapt in urma si iam dat ceatza chit ca era noua si ca era RS, si la demaraj si la viteza.....

Amndoua power Valve, amndoua 125 cc, si diferentza e de la cer la pamant!

Cand zici ca diferenta e ca de la cer la pamant zici ca cel putin tu aveai R1 si el Rs....daca nu era spain`s No1 te intrecea sau ce?

 

Si totusi te asteptam la Bucuresti sa te dai cu un Mito pe taloane :cheers: (ca sa te scot din ceata cu "taloane" adica faci intrecerea si pierzi, moto ramane la noi si tu pleci cu trenu) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aprilia rs 125 Spain's No 1 a facut cu mine intrecere pe o distantza de vreo 2 km de asfalt in linie dreapta, noaptea pe la 2 aku vreo 3 4 sapt in urma si iam dat ceatza chit ca era noua si ca era RS, si la demaraj si la viteza.....

Amndoua power Valve, amndoua 125 cc, si diferentza e de la cer la pamant!

WOW :cheers:

 

Tu esti viitorul Rossi. :D

 

Hai sa iti zic una cinstita,orice RS se cam pi$a pe NSR-ul tau.Si chestia ca ai facut un RS Spain nu ma incalzeste,chiar daca ai vrut sa ma ataci indirect. :lol:

 

Eu te astept si la Oradea sa mai faci un Spain No1 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai probabil era Spains No1 limitat..cum sunt majoritatea..ca sunt si limitate cu powervalve...te kci pe tn degeaba poate ca omu a schimbat vitezele in 6000rpm si a mers cu 100 constant pe aia 2km...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aprilia rs 125 Spain's No 1 a facut cu mine intrecere pe o distantza de vreo 2 km de asfalt in linie dreapta, noaptea pe la 2 aku vreo 3 4 sapt in urma si iam dat ceatza chit ca era noua si ca era RS, si la demaraj si la viteza.....

Amndoua power Valve, amndoua 125 cc, si diferentza e de la cer la pamant!

Termina ma, nu faci tu nici un RS, decat daca celalalt "pilot" schimba in 6000 (tu singur ai zis ca era noua) sau daca habar n-are sa mearga.

Si chiar asa, tie-ti bate porumbu-n geam si urla lupii in spatele casei si ai si RS-uri noi p-acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa fiu nesimtzit dar... nu am spus nika legat de locul unde stati voi... bucuresti, constantza, giurgiu.... totzii suntem romanii, ultima data can mi sa spus la istorie romania era unita nu despartzita...

 

I don't give a shit! cine vrea sa faca o liniutz cu mine sa vb la vara:P

Miam spus punctul de vedere.. si cum bine stim totzii trag foc la oala lor...

 

Ca sa incheiem subiectul.... toate sunt bune... si RS-ul si Mitto si NSR, si CBR-ul.... toate....

 

HAPPY?

 

--- Mesaj completat în 22 Nov 2007 23:47 -------------

Termina ma, nu faci tu nici un RS, decat daca celalalt "pilot" schimba in 6000 (tu singur ai zis ca era noua) sau daca habar n-are sa mearga.

Si chiar asa, tie-ti bate porumbu-n geam si urla lupii in spatele casei si ai si RS-uri noi p-acolo?

 

 

Pt informatzia ta si numai a ta! Te rog sa nu mai faci asemenea afirmatzii! Pt ca diferit de totzii asa numitzi "tzarani" eu sunt baiatul prefectului de suceava Orest Onofrei! asa ca..... Nu se stie niciodata cu cine vb pe un forum :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt baiatul prefectului de suceava Orest Onofrei! asa ca..... Nu se stie niciodata cu cine vb pe un forum :cheers:

Poti sa fii si fiul presedintelui , dar asta nu inseamna sa minti de spargi :lol:

 

PS. esti deacord sa facem un topic "Cu ce se ocupa tatii nostri?"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt informatzia ta si numai a ta! Te rog sa nu mai faci asemenea afirmatzii! Pt ca diferit de totzii asa numitzi "tzarani" eu sunt baiatul prefectului de suceava Orest Onofrei! asa ca..... Nu se stie niciodata cu cine vb pe un forum :cheers:

 

Eu sincer credeam ca esti nepoata lui Sharon Stone ...pardon , nepotul ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa fii si fiul presedintelui , dar asta nu inseamna sa minti de spargi :finger:

 

PS. esti deacord sa facem un topic "Cu ce se ocupa tatii nostri?"

"Tata meu este Boier,mi-a luat elicopter" Aviz manelistilor :baldy:) (eu nu ma bag la aceasta categorie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si? My mother is a pimp..

si eu sunt megastar :lol:

Hai sa ne dam mari care e mai tare :)) Chiar crezi k ne intereseaza pe noi k esti u baiatul prefectului de suceava Orest Onofrei ? :lol: :( Vai de u. Esti un terminat :baldy: :finger: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BA! hai sa o terminam! am ajuns sa ne certam ca la usa corului!

 

Eu zic ca toti avem o pasiune accea de a merge pe 2 rotzi! si cum bine stim motorul tau e cel mai bun, cel mai laudat, cel mai fain asa ca nu se merita.

 

Off topic: caut un motor de vreo 300 400 cc... ce miatzi recomanda.. de indata ce imi iau permisul cu cat A!

 

Va multzumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BA! hai sa o terminam! am ajuns sa ne certam ca la usa corului!

 

Eu zic ca toti avem o pasiune accea de a merge pe 2 rotzi! si cum bine stim motorul tau e cel mai bun, cel mai laudat, cel mai fain asa ca nu se merita.

 

Off topic: caut un motor de vreo 300 400 cc... ce miatzi recomanda.. de indata ce imi iau permisul cu cat A!

 

Va multzumesc anticipat!

pentru asta ofera si tu mai multe detalii. Ce anume vrei sa faci cu motorul, ce marca ai dori, daca preferi vreuna, etc. Nu poti alege un model numai dupa cilindree. :baldy:

 

A, si nu uita sa-ti revizuiesti comportamentul :finger: daca vrei sa-ti mearga cu adevarat bine pe aici si sa fii bagat in seama. Eu am trecut de aceasta lectie , din fericire... (prietenii stiu de ce :lol: ).

 

Nu uita: fara laude inutile si dume de 2 bani. :baldy: :)

Peace :( Multa bafta :lol:

Editat de frodo92
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Got it! scuze pt totzi cei care iam deranjat! sunt incepator! asta e, si voi atzi fost...

 

Faza cu motorul... In primul rand am o obsesie: Ninja de 300cc si de Yama f1000... nu de bani e problema, problema e ca e foarte dificil sa aleg :finger: amandoau imi plac daca as putea pe amndoua leas cumpara :baldy: can vb de cilindree mare am probleme cu parintzi asa ca tre sa ma gandesc la ceva pana in 500 cc!

 

Mai datzimi idei ce motor e bun pt un incepator si care iti iarta greselile!

 

Va multzumesc :baldy:

Asfalt dezghetzat!

Editat de sil3nt_control
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Got it! scuze pt totzi cei care iam deranjat! sunt incepator! asta e, si voi atzi fost...

 

Faza cu motorul... In primul rand am o obsesie: Ninja de 300cc si de Yama f1000... nu de bani e problema, problema e ca e foarte dificil sa aleg :finger: amandoau imi plac daca as putea pe amndoua leas cumpara :baldy: can vb de cilindree mare am probleme cu parintzi asa ca tre sa ma gandesc la ceva pana in 500 cc!

 

Mai datzimi idei ce motor e bun pt un incepator si care iti iarta greselile!

 

Va multzumesc :(

Asfalt dezghetzat!

Daca vrei racing nu stiu cat de iertator va fi modelul ales de tine. Sa inteleg ca tu vrei neaparat sa alegi dintre Kawasaki Ninja si Yamaha de 1000cc? In primul rand trebuie sa alegi tu, nu trebuie sa te influentam noi in vreun fel. Tu trebuie sa faci alegerea ca tu vei merge cu el, nu noi. Daca tot zici ca esti incepator, observ ca ai sau ai avut un 125cc (ai putea lua ceva mai mare, dar in acelasi timp nu prea mare) poti incerca ceva mai micutz, aproximativ 400cc. Ca daca vei lua unul prea mic o sa te plictisesti repede de el. Tu citeste topicurile deschise pe aceasta temam cauta pe net informatii si poze, fa-ti o parere clara despre fiecare model apoi fa o lista cu cele care iti plac. apoi posteaaza lista pe forum si cei care se pricep iti vor recomanda modelele cele mai bune. Trebuie doar sa stii exact ce vrei... Altfel nu te putem ajuta. Parerea mea... corectati-ma daca gresesc.

 

Multa bafta! Have a nice day!

 

 

Apropo, unde ai gasit tu Ninja de 300cc? :| eu nu am vazut asa ceva... L-ai inventat tu sau iar ai incurcat tastele? Si yamaha f1000 sa inteleg ca este R1? :baldy:

Editat de frodo92
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo, unde ai gasit tu Ninja de 300cc? :| eu nu am vazut asa ceva... L-ai inventat tu sau iar ai incurcat tastele? Si yamaha f1000 sa inteleg ca este R1? :finger:

 

De Kawasaki Ninja de 300 cc am citit si eu intr-o revista.Vor sa o lanseze in 2008,parca.

 

Dar ...

 

Cum frate sa zici ca Yamaha F1000 este R1 ? :baldy: :( :lol: Esti batut in cap ? :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De Kawasaki Ninja de 300 cc am citit si eu intr-o revista.Vor sa o lanseze in 2008,parca.

 

Dar ...

 

Cum frate sa zici ca Yamaha F1000 este R1 ? :baldy: :baldy: :( Esti batut in cap ? :finger:

mda... scuza-ma pt greseala... Am vrut sa scriu Fzr 1000...

Oricum sunt incepator in "ale motociclismului" si la racing nu ma pricep doar foarte putin :) iar la cele de cilindree mare mai deloc. :lol: ii las pe cei cu mai multa experienta sa raspunda, atunci! :lol:

 

O seara frumoasa!

Editat de frodo92
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De Kawasaki Ninja de 300 cc am citit si eu intr-o revista.Vor sa o lanseze in 2008,parca.

 

Dar ...

 

Cum frate sa zici ca Yamaha F1000 este R1 ? :baldy: :baldy: :( Esti batut in cap ? :finger:

Cred ca era R1 si Ninja 250R,45 cp,un model super.....Foarte ieftina in comapratie cu r125-ul de la Yamaha

Sper sa nu ne luam warn pt offtopic

post-20885-1196098301_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da e foarte misto,pretul este pentru SUA.

Sigur te-ai tavali cu unul?Eu cu una :baldy:

:lol: Merge si cu una... Ma refeream la kawa :finger: Interesant pret si interesant model. Pacat ca trebuie sa iau 125cc :baldy: si vreau enduro :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...