Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

ia uite a venit si todea!!!!eu vreau sa-l intalnesc pe todea la hungaro sa vad ce poate,si dupa sa stam la o halba...

baiatu cu fiatu :D eu am trecut la un nivel superior..un nivel al barbatilor:)) te astept la enduro/cross!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Suzuki, nu-l baga in seama pe todea. E doar invidios pe noi pt ca el n-am mers 299 km/h. :D

Avea o sansa, daca nu vindea BMW-ul. Asa ne dadeam si noi cu el. :crack:

Ar putea să vină şi el, dar să meargă pe margine. Sau prin şanţ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

ferice de cei care si detin un model care au revolutionat motociclismul ,asa o sa zic Adi si de aprc cand o sa vina :))=)) ,nu te supara ca o sa ai si tu o motocicleta de care sa vb lumea la superlativ :P

attachicon.gif009-2.jpg

 

 

ehe cmd, eu daca as avea bani de aprc, as lua o mobra la jumate din pret si restu i-as investi in upgradarea skillului si cat mai multe trackdays...

 

de-as ajunge eu pe o pista cu asta pe care o am,si dupa aia mai vorbesc........sa ajung eu sa zic "oh, ma simt limitat,vreau una mai <<tare>>"....

 

limitarea la asta i-as atinge-o pe ''straights'', unde m-ar depasi lejer orice 4L....

 

realizezi ca pe un Cadwell Park, un 600cc se joaca cu tine, tu fiind pe K5 ul tau de 1000,nu?:)) (bine,depinde si cine conduce)

 

 

Am o curiozitate... Cand o sa fie gata si la noi una sau 2 piste bune (nu trompete gen Amkart & Skatkart etc) sunt curios si eu cati o sa se dea acolo...ce scuza o sa mai aiba..sa lipseasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o curiozitate... Cand o sa fie gata si la noi una sau 2 piste bune (nu trompete gen Amkart & Skatkart etc) sunt curios si eu cati o sa se dea acolo...ce scuza o sa mai aiba..sa lipseasca

prevad cum jumatate din cei care se duc prima data, adica aia cu figuri pe ei, dupa ce vor cadea vor zice... imi bag pla nu mai vin ca am dau de pamant. si vor ramane fericiti tot la ture de oras si terase. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

prevad cum jumatate din cei care se duc prima data, adica aia cu figuri pe ei, dupa ce vor cadea vor zice... imi bag pla nu mai vin ca am dau de pamant. si vor ramane fericiti tot la ture de oras si terase. ;)

 

aici am avantaj, am dat suficient de pamant cat sa nu descurajeze asa ceva :))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o curiozitate... Cand o sa fie gata si la noi una sau 2 piste bune (nu trompete gen Amkart & Skatkart etc) sunt curios si eu cati o sa se dea acolo...ce scuza o sa mai aiba..sa lipseasca

 

te`ai dat pe una din trompetele astea? tg secuiesc e aproape de tine, pt 1.5 km de pista si top speed de 150 km\h nu e chiar pistol cu apa pt romanica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

todea,eu am facut cross acu 10 ani,eu vreau sa ies la pensie de la clasa viteza,adevaru ca cross nu e asa stresant si costuri mai putine,dar acum tu sti de ce ai trecut la alta categorie,dar imi pare rau ca nu te-am prins niciodata pe pista sa trec pe langa tine sa te clanxonez,acu niste ani ai fost la mures sa te da-i cu baietii de acolo,si asa povesteste lumea moto,ca a intrat frica in tine si ai trecut la alta categorie, in fine,daca asta e placerea ta,iti doresc succes..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te`ai dat pe una din trompetele astea? tg secuiesc e aproape de tine, pt 1.5 km de pista si top speed de 150 km\h nu e chiar pistol cu apa pt romanica

Selena e doar pt masochisti. sau te duci de plictiseala. secuiesc-ul, cica e mai real

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasand gluma deoparte, eu ma simt foarte bine pe virajele de viteza mare. Am o oarecare "retinere" cand vine vorba de viraje "adunate", asa ca as vrea sa mai ajung si pe un circuit gen Skatkart, sa mai invat cate ceva.

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare pt cei care spun ca mini-circuitele patriei sunt de cacao...sunteti la un asemenea nivel incat invatati tehnica(asta in cazul in care nu o "stiti" perfect) doar de la 150kh in sus?considerati ca selena sau amckart sunt sub nivelul vostru si ca nu se poate invata nimic?

Eu personal am invatat pe "circuit" stradal cu 300 de curbe inghesuite in 21km..apoi amckart...apoi tihuta and shit...acum ma simt in largul meu si cand dau de un ac de par de 50kmh si cand vine o curba deschisa de 150kmh+...personal nu va inteleg cum puteti spune unele chestii..de parca ati ajuns la un nivel atat de inalt incat doar un circuit pe care merge moto gp va mai poate pune la incercare talentele....

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasand gluma deoparte, eu ma simt foarte bine pe virajele de viteza mare. Am o oarecare "retinere" cand vine vorba de viraje "adunate", asa ca as vrea sa mai ajung si pe un circuit gen Skatkart, sa mai invat cate ceva.

 

Circuitul de la Tg. Secuiesc este foarte misto, are zone foarte mari de degajare,, super aderent, fluent, de viteza a doua ... o sa-ti/ sa va placa foarte mult.

 

Pe linga calitatile circuitului, e si zona frumoasa, localnici sunt oameni de treaba iar preturile mai mult decit decente.

 

 

p.s. noi am format un grup si ne-am dus de mai multe ori anul trecut si deabea astept sa o mai facem si anul asta

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare pt cei care spun ca mini-circuitele patriei sunt de cacao...sunteti la un asemenea nivel incat invatati tehnica(asta in cazul in care nu o "stiti" perfect) doar de la 150kh in sus?considerati ca selena sau amckart sunt sub nivelul vostru si ca nu se poate invata nimic?

Eu personal am invatat pe "circuit" stradal cu 300 de curbe inghesuite in 21km..apoi amckart...apoi tihuta and shit...acum ma simt in largul meu si cand dau de un ac de par de 50kmh si cand vine o curba deschisa de 150kmh+...personal nu va inteleg cum puteti spune unele chestii..de parca ati ajuns la un nivel atat de inalt incat doar un circuit pe care merge moto gp va mai poate pune la incercare talentele....

eu am zis din experienta personala. circuitul de la Selena e ok, dar nu e un circuit unde sa te poti invarti cat de cat. o faci, dar la viteza relativ mica. in plus, asfaltul nu pe in cea mai buna stare, incat sa te poti da in siguranta. eu am cazut in 2011 pe una din curbe, in 2012 am fost iar si era sa cad in acelasi loc. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar te rog ..te aştept.

Ok, te sun maine dupa ce trec de Reghin. La OMV-ul de la iesire spre Sighisoara, e ok?

 

 

p.s. noi am format un grup si ne-am dus de mai multe ori anul trecut si deabea astept sa o mai facem si anul asta

Anul asta poate dau si eu o tura cu voi, sa "lucrez" acolo unde am probleme. :rusinica:

Ne vedem si anul asta la Hungaro? :D Intentionez tot mai serios sa ajung si la Brno. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca vi o data ai sa o faci de mai multe ori :)

 

Referitor la Hungaro, sper sa pot ajunge.

Sigur ajunge Nicu la Tg. Secuiesc anul asta o data macar,si daca il trag eu cu forta...cat despre Hungaro,poate ma faci din nou pe prima curba dupa start,ca ne suparam:P Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

todea,eu am facut cross acu 10 ani,eu vreau sa ies la pensie de la clasa viteza,adevaru ca cross nu e asa stresant si costuri mai putine,dar acum tu sti de ce ai trecut la alta categorie,dar imi pare rau ca nu te-am prins niciodata pe pista sa trec pe langa tine sa te clanxonez,acu niste ani ai fost la mures sa te da-i cu baietii de acolo,si asa povesteste lumea moto,ca a intrat frica in tine si ai trecut la alta categorie, in fine,daca asta e placerea ta,iti doresc succes..

cu postarea asta mi-ai demonstrat...multe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...