Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

Otto , eu sunt in filmare, dar nu sunt deloc baietas. Am fost un retardat cum sunt si acum multi atat prin Cluj cat si in alte localitati.In Cluj stiu sigur ca sunt cativa copii care se mai ocupa cu asa ceva,la voi in Mures exista, ca i-am vazut de cateva ori (99% pe contrasens), peste tot sunt... Este sindromul "bagati-ma in seama si pe mine". Nu sunt mandru deloc si in afara sa-mi risc viata , si a altora, nu am facut nimic. Eu zic ca e foarte gresit ce faceam si ce este mai trist , mai veneau inca 5-10 copii langa tine, din care nu toti aveau acelasi noroc .

Cum a zis si Braccio, daca stii ca-ti place viteza, riscul, motoretele, du-te pe circuit..... interesant, acolo nu prea vin baietii care rup soselele tarii... :laugh: de ce? Parca vad ... e prea scump, alea-alea... cand cumperi o motoreta de 8-12 000 euro, nu-ti permiti o iesire de 500 euro , odata pe luna?

 

 

ps. o paralela: daca-ti place sa te bati, nu te bate in discoteca , ca s-ar putea sa ranesti pe cineva care nu vrea sa se bata, vrea sa se distreze.... du-te la local combat unde mai gasesti cativa idioti care au acelasi gandire cu a ta, isi asuma riscurile..... :laugh:

asa si cu circuitul.... daca ai aceasta pasiune mai periculoasa, du-te unde te ranesti doar tu , nu si altii care nu au pasiunea ta.....

 

 

Sa-ti dea Dumnezeu numai sanatate si fericire , ca bine le-ai explicat tu cum sta treaba !!!! Felicitari.

Cand ne vom vedea pe circuit o sa-ti strang mana si dau o bere .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De cind ma condami tu pe mine?Ce te face sa crezi ca gindirea ta e cea "sanatoasa"?Esti mesia?Desteptul universului?

Eu am gindire de biker,cu experienta de 23 de ani,fara accidente rutiere.Voi "comunitarii" dati sfaturi citite din reviste,nu din experienta.Stiti doar sa va smiorcaiti,si sa faceti mitinguri.Vi se pare periculos,pt ca depaseste standardul vostru,dar poate pentru altii e o plimbare de rutina,nefiind mai periculos,decit o iesire pina la terasa pt voi.

Accidentele nu se nasc "din gindire de asta"ci din lipsa de experienta.Toti si-au luat motor,dar nu au rabdare sa acumuleze putina experienta,si observa prea tirziu ca motorul ii conduce pe ei si nu invers.Daca nu te joci citeodata cu motorul,nu o sa-ti aflii limitele niciodata,si orice problema mica te poate speria ne stiind cum sa reactionezi.In loc sa va dati mari sfatosi mai bine invatati sa manuiti motoarele si sa "cititi" traficul...... n-o sa mai fie atitea accidente.

Baietii din filmare merg foarte curat,si nu mai repede decit permit conditiile de drum.

 

PS: Viata mi se pare frumoasa,dovada ca sint inca in viata,dar citeodata trebuie sa-l traiesti la limita,ca sa-ti dai seama de adevarata ei valoare.

 

PS 2:Acesta e un topic pt serpentinari,adica pt cei ce iubesc curbele,implicit sa incline motoarele.

 

 

Ii sta bine si pe strada.Pentru unii plimbarea este cea ce vezi in filmare.

 

domnu........uite cata minte ai de arunci numa vorbe ampulea.....dar in fine...nu vrea sa ma cert cu tine......nu am nimic personal,ca nu am cum,cu tine......eu nu cred ca am zis-o pe un ton urat...dar in fine.de aia e topic ...pt cei ca tine...sa arunci vorbe de cacao.....in fine zic din nou.........asta e topic pt serpentinari...exact....eu iti spun sincer ca doar asta iubesc.......distractia si inclinatul motorului pe serpentine.......ma joc cu motoru tot timpul......nu am avut accidente......pe serpetine te dai 200?...nu cred....doi la mana.....de ce 200 pe strada?????ca sa te scuzi ca vrei senzatii sa aprecizei viata?......eu apreciez viata dupa ce am avut un accident de masina la 70 la ora....tu....pe de alta parte.....o apreciezi prin modul,scuza-ma,imbecil de a te scuza ca tu te dai pe niste drumuri de (cuvant urat)(romania) cu 200+.......o sa fli adevarat valoare e vietii cand o sa fii la un pas de a o pierde......din pacate.......si inca o chestie....de cand inclinatul motorului trebe si se poate face doar le mega viteze???.....iar daca vrei demonstratie te serpentine si inclinat..te invit(aici nu glumesc si fara urma de rautate) la baia mare......avem aici un "spatiu de joaca" cum nu este nicaieri in romania.....ai putea la varsta ta macar sa te abtii sa vb de sus si sa ma bagi pe mine sau pe altii in aceeasi oala e "tasturistilor" si a alora care dau sfaturi fara sa stie nimic......dar am mai zis-o si o repet.....nu varsta face omul.......sanatate si numai bine

 

ps:inca o chestie..vrei senzatii la limita?...du-te pe circuit...nu pune in pericol viata altor muritori de rand....iar daca o sa imi zici ca tu la 200+ esti prevazatori si poti face orice manevre cu motoru...atunci.......atata tot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Otto , eu sunt in filmare, dar nu sunt deloc baietas. Am fost un retardat cum sunt si acum multi atat prin Cluj cat si in alte localitati.In Cluj stiu sigur ca sunt cativa copii care se mai ocupa cu asa ceva,la voi in Mures exista, ca i-am vazut de cateva ori (99% pe contrasens), peste tot sunt... Este sindromul "bagati-ma in seama si pe mine". Nu sunt mandru deloc si in afara sa-mi risc viata , si a altora, nu am facut nimic. Eu zic ca e foarte gresit ce faceam si ce este mai trist , mai veneau inca 5-10 copii langa tine, din care nu toti aveau acelasi noroc .

Cum a zis si Braccio, daca stii ca-ti place viteza, riscul, motoretele, du-te pe circuit..... interesant, acolo nu prea vin baietii care rup soselele tarii... :laugh: de ce? Parca vad ... e prea scump, alea-alea... cand cumperi o motoreta de 8-12 000 euro, nu-ti permiti o iesire de 500 euro , odata pe luna?

 

 

ps. o paralela: daca-ti place sa te bati, nu te bate in discoteca , ca s-ar putea sa ranesti pe cineva care nu vrea sa se bata, vrea sa se distreze.... du-te la local combat unde mai gasesti cativa idioti care au acelasi gandire cu a ta, isi asuma riscurile..... :laugh:

asa si cu circuitul.... daca ai aceasta pasiune mai periculoasa, du-te unde te ranesti doar tu , nu si altii care nu au pasiunea ta.....

zoltan, nu spun ca nu imi place pe circuit.dar adevarata senzatie o am pe STRADA,indiferent de riscuri.

pe circuit esti cumva nevoit sa concurezi cu altii,chiar daca in mintea ta poti spune-nu ma iau dupa altii,merg in ritmul meu.

pe strada imi place ca pot concura doar cu mine.

pe circuit sunt dispus sa imi depasesc limitele-asa e felul meu, poate si altii sunt la fel-si atunci "distractia "de 500 euro se transforma in cateva mii.

asta e motivul pt care merg pe strada.

 

toate bune si la multi ani gastii din cluj!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnu........uite cata minte ai de arunci numa vorbe ampulea.....dar in fine...nu vrea sa ma cert cu tine......nu am nimic personal,ca nu am cum,cu tine......eu nu cred ca am zis-o pe un ton urat...dar in fine.de aia e topic ...pt cei ca tine...sa arunci vorbe de cacao.....in fine zic din nou.........asta e topic pt serpentinari...exact....eu iti spun sincer ca doar asta iubesc.......distractia si inclinatul motorului pe serpentine.......ma joc cu motoru tot timpul......nu am avut accidente......pe serpetine te dai 200?...nu cred....doi la mana.....de ce 200 pe strada?????ca sa te scuzi ca vrei senzatii sa aprecizei viata?......eu apreciez viata dupa ce am avut un accident de masina la 70 la ora....tu....pe de alta parte.....o apreciezi prin modul,scuza-ma,imbecil de a te scuza ca tu te dai pe niste drumuri de (cuvant urat)(romania) cu 200+.......o sa fli adevarat valoare e vietii cand o sa fii la un pas de a o pierde......din pacate.......si inca o chestie....de cand inclinatul motorului trebe si se poate face doar le mega viteze???.....iar daca vrei demonstratie te serpentine si inclinat..te invit(aici nu glumesc si fara urma de rautate) la baia mare......avem aici un "spatiu de joaca" cum nu este nicaieri in romania.....ai putea la varsta ta macar sa te abtii sa vb de sus si sa ma bagi pe mine sau pe altii in aceeasi oala e "tasturistilor" si a alora care dau sfaturi fara sa stie nimic......dar am mai zis-o si o repet.....nu varsta face omul.......sanatate si numai bine

 

ps:inca o chestie..vrei senzatii la limita?...du-te pe circuit...nu pune in pericol viata altor muritori de rand....iar daca o sa imi zici ca tu la 200+ esti prevazatori si poti face orice manevre cu motoru...atunci.......atata tot!

 

Tu arunci vorbe "ampulea"si incoerente.Nici eu nu am nimic cu tine,si tocmai de acea asta-i ultimul meu raspuns la topicul acesta.Am scris punctul meu de vedere,ca si tine.Te-am bagat in aceasi oala cu"tasturistii",pt ca ai scris exact ca ei.Forumul asta plin de frustrati,destepti,sfatosi, e fregventat doar de o mica parte de motociclisti din tara.Imi pare rau sa-ti spun,dar lumea motociclismului nu se invirte in jurul forumului.Sper sa nu faci depresie,dupa ce ai aflat acest lucru.Daca ai umbla mai mult in lume,te-ai mira cati au aceasi conceptie despre motociclism ca si mine.......si au anii apropiati mie,si sint inca in viata dupa +20 de ani pe strazi.

 

Eu nu am afirmat niciodata cu ce viteza merg cu motorul "pe serpentine te dai 200" ,de aici deduc,ca nu esti capabil sa intelegi ce citesti.Iar baietii din filmare sint departe de viteza +200.Aceasta viteza e doar in capul "comunitarilor",ori de cite ori e vorba de vitezane.

 

Nu trebuie sa ma duc la voi pt serpentine,ca avem si noi destule in zona, cu asfaltul bun slava domnului (Tg-Mures-Sighisoara-padurea Bogatii,Sovata-Odorhei-Ciuc,Praid-Gheorgheni)

 

Ps la ps-ul tau:Nu-mi zici tu mie unde sa-mi traiesc senzatiile la limita.Timp de 23 de ani mi-am stiut limitele,dovada ca nu am avut nici un accident rutier,spre deosebire de multi "comunitari"care fac 2-3/persoana pe sezon.Chestia cu "pui in pericol viata altor muritori de rand"e valabil si tie,si tuturor celor care conduc un vehicul,indiferent de viteza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu arunci vorbe "ampulea"si incoerente.Nici eu nu am nimic cu tine,si tocmai de acea asta-i ultimul meu raspuns la topicul acesta.Am scris punctul meu de vedere,ca si tine.Te-am bagat in aceasi oala cu"tasturistii",pt ca ai scris exact ca ei.Forumul asta plin de frustrati,destepti,sfatosi, e fregventat doar de o mica parte de motociclisti din tara.Imi pare rau sa-ti spun,dar lumea motociclismului nu se invirte in jurul forumului.Sper sa nu faci depresie,dupa ce ai aflat acest lucru.Daca ai umbla mai mult in lume,te-ai mira cati au aceasi conceptie despre motociclism ca si mine.......si au anii apropiati mie,si sint inca in viata dupa +20 de ani pe strazi.

 

Eu nu am afirmat niciodata cu ce viteza merg cu motorul "pe serpentine te dai 200" ,de aici deduc,ca nu esti capabil sa intelegi ce citesti.Iar baietii din filmare sint departe de viteza +200.Aceasta viteza e doar in capul "comunitarilor",ori de cite ori e vorba de vitezane.

 

Nu trebuie sa ma duc la voi pt serpentine,ca avem si noi destule in zona, cu asfaltul bun slava domnului (Tg-Mures-Sighisoara-padurea Bogatii,Sovata-Odorhei-Ciuc,Praid-Gheorgheni)

 

Ps la ps-ul tau:Nu-mi zici tu mie unde sa-mi traiesc senzatiile la limita.Timp de 23 de ani mi-am stiut limitele,dovada ca nu am avut nici un accident rutier,spre deosebire de multi "comunitari"care fac 2-3/persoana pe sezon.Chestia cu "pui in pericol viata altor muritori de rand"e valabil si tie,si tuturor celor care conduc un vehicul,indiferent de viteza.

 

da......daca am incercat sa ma abtin...esti dus nenea......du-te vezit-ti de gandirea ta....si de prietenii tai care mergeti ca disperatii........baietii din filmare merg oare cat????io o sa te bag in aceeasi oala cu aia care au un pic de varsta mai inaintata decat noi restui "tasturistilor' si va credeti mari maestrii.....in jurul forumului nu se invarte nimic........avand in vedere ca am bagat motoru la iernat,mai dau si pe aici.......dar cand vad cate un "destept" ca tine care o inventat mersul pe jos,apa calda si odat gaura in covrig nu am cum sa nu ma mir.....FRATEEEE.....AI 40 DE ANI DE ANI!!!!atata minte ai sa vb de sus cu lumea?????ia uita-te mai atent cu cat merg baietii.......e distanta mare fata de 200????dar...stii ce?...du-te tu tare...ca numa asa o sa ma pot uita la stirile de la ora 5!!!!.........nu-mi zici tu unde sa imi traiesc senzatiile?nu-ti zic batrane......da-ti foc in fata primariei...ca pe mine sigur nu ma intereseaza...ca esti un "racer" de strada cu impresii de om destept!....iar legat de "pun viata muritorilor de rand in pericol"...eu ma duc destul de incet(notiune abstracta pt tine) incat sa pot evita orice atata timp cat sunt pe strada!!!!dar pt tine se pare ca indiferent ca mergi cu 20 sau cu 200 la fel poti evita pericolele....atunci nenea...cum de nu esti un fel de rossi ????

 

pierdere de vreme cu tine!ai varsta....si atat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@schuberth: merci mult!

@otto: ai incercat circuitul si tot la strada ai ramas? nu cred asta.

Zici ca indiferent de riscuri itit place mai mult strada... dar te gandesti ca riscurile pe care la asumi nu sunt asumate si de altii pe care e posibil sa-i nenorocesti? Intamplator v-am vazut cu un prieten pe ruta sighisoara -mures, si va zic eu ca din 10 ,9 ati venit in curba pe contrasens....cat de tare ati putut voi.... vi se pare normal sa intrati intr-o masina in care oamenii calatoresc normal? In fine, faceti ce vreti, dar parerea mea e ca nu procedati bine.

 

ps. nu vorbesc de toureri , care se plimba frumos pe sosele. Vorbesc de cei care confunda strada cu circuitul si risca foarte mult... pt. ce???

Editat de zoli33
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da......daca am incercat sa ma abtin...esti dus nenea......du-te vezit-ti de gandirea ta....si de prietenii tai care mergeti ca disperatii........baietii din filmare merg oare cat????io o sa te bag in aceeasi oala cu aia care au un pic de varsta mai inaintata decat noi restui "tasturistilor' si va credeti mari maestrii.....in jurul forumului nu se invarte nimic........avand in vedere ca am bagat motoru la iernat,mai dau si pe aici.......dar cand vad cate un "destept" ca tine care o inventat mersul pe jos,apa calda si odat gaura in covrig nu am cum sa nu ma mir.....FRATEEEE.....AI 40 DE ANI DE ANI!!!!atata minte ai sa vb de sus cu lumea?????ia uita-te mai atent cu cat merg baietii.......e distanta mare fata de 200????dar...stii ce?...du-te tu tare...ca numa asa o sa ma pot uita la stirile de la ora 5!!!!.........nu-mi zici tu unde sa imi traiesc senzatiile?nu-ti zic batrane......da-ti foc in fata primariei...ca pe mine sigur nu ma intereseaza...ca esti un "racer" de strada cu impresii de om destept!....iar legat de "pun viata muritorilor de rand in pericol"...eu ma duc destul de incet(notiune abstracta pt tine) incat sa pot evita orice atata timp cat sunt pe strada!!!!dar pt tine se pare ca indiferent ca mergi cu 20 sau cu 200 la fel poti evita pericolele....atunci nenea...cum de nu esti un fel de rossi ????

 

pierdere de vreme cu tine!ai varsta....si atat!

 

Completeaza-ti profilu' oaie,sa vad cine esti,si sterge-ti mucii de pe monitor sa vezi exact ce scriu.Batrin e tattu' care a conceput un handicapat ca tine.Cine ti-a zis ca sunt racer?M-ai vazut sa fac curse(race=curse)?Nu esti capabil sa intelegi ce citesti,si te dai desteptul forumului?Mai generatia emo,dute si da-ti tu foc la primarie,ca eu mai am motoare de calarit.Macar ai motor?Vezi sa nu ajungi la stirile de la 5 inaintea mea.Voi comunitarii sinteti creaturi de turma,cu mintea si curajul pe masura oilor.Daca cineva are o parere contrara voua,repede sariti pe el,doar sinteti in siguranta,ascunsi dupa un nickname.Poate ca,cunosc citiva motociclisti in Baia Mare,care te cunosc pe tine (in cazul,in care chiar ai motor),si ai sansa sa ajungi in meniul zmeilor (asa va place sa numiti ,pe cei care au mai mult curaj ca voi).

 

"pierdere de vreme cu tine"? Incerci sa ma educi cumva,si n-am observat?Pe ce baza,articole din reviste?Acum sa fiu "infumurat",si sa te tratez "de sus",afla ca eu dau sfaturi numai din experienta acumulata,si nu din ce am citit din presa.

Apropo,macar ai fost conceput acum 23 de ani?

 

On topic: Mi-a placut si tronsonul Caransebes-Resita.Nu e vorba chiar de serpentina,dar e cu viraje misto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Completeaza-ti profilu' oaie,sa vad cine esti,si sterge-ti mucii de pe monitor sa vezi exact ce scriu.Batrin e tattu' care a conceput un handicapat ca tine.Cine ti-a zis ca sunt racer?M-ai vazut sa fac curse(race=curse)?Nu esti capabil sa intelegi ce citesti,si te dai desteptul forumului?Mai generatia emo,dute si da-ti tu foc la primarie,ca eu mai am motoare de calarit.Macar ai motor?Vezi sa nu ajungi la stirile de la 5 inaintea mea.Voi comunitarii sinteti creaturi de turma,cu mintea si curajul pe masura oilor.Daca cineva are o parere contrara voua,repede sariti pe el,doar sinteti in siguranta,ascunsi dupa un nickname.Poate ca,cunosc citiva motociclisti in Baia Mare,care te cunosc pe tine (in cazul,in care chiar ai motor),si ai sansa sa ajungi in meniul zmeilor (asa va place sa numiti ,pe cei care au mai mult curaj ca voi).

 

"pierdere de vreme cu tine"? Incerci sa ma educi cumva,si n-am observat?Pe ce baza,articole din reviste?Acum sa fiu "infumurat",si sa te tratez "de sus",afla ca eu dau sfaturi numai din experienta acumulata,si nu din ce am citit din presa.

Apropo,macar ai fost conceput acum 23 de ani?

 

On topic: Mi-a placut si tronsonul Caransebes-Resita.Nu e vorba chiar de serpentina,dar e cu viraje misto.

 

oaie?...... :laugh: .....esti patetic....ziceai ca ai terminat cu acest topic......tu sari ca ca ars cand altii iti zic ca nu is de acrod cu tine....poti sa ai prieteni in baia mare....da am motor..ma cheama george....altceva ce mai vrei sa stii?......bine ca esti tu curajos....tarzane......du-te in jungla ta si da-te pe liane...daca e sa sa vb si eu asa ca tine.......sa fii iubit....si daca cumva m-ai amenintat......sa iti fie de bine....prea putin imi pasa......atata te duce capu la cei 40 de ani....sanatate si numai bine

 

ps:nu m-am legat de familia ta penibilule!!!roata ii roata si se intoarce....tu sa fii sanatos!

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@schuberth: merci mult!

@otto: ai incercat circuitul si tot la strada ai ramas? nu cred asta.

Zici ca indiferent de riscuri itit place mai mult strada... dar te gandesti ca riscurile pe care la asumi nu sunt asumate si de altii pe care e posibil sa-i nenorocesti? Intamplator v-am vazut cu un prieten pe ruta sighisoara -mures, si va zic eu ca din 10 ,9 ati venit in curba pe contrasens....cat de tare ati putut voi.... vi se pare normal sa intrati intr-o masina in care oamenii calatoresc normal? In fine, faceti ce vreti, dar parerea mea e ca nu procedati bine.

 

ps. nu vorbesc de toureri , care se plimba frumos pe sosele. Vorbesc de cei care confunda strada cu circuitul si risca foarte mult... pt. ce???

 

 

bine ,nu mai continui subiectul ca e asa cum e, ce vroiam sa adaug la ce ai spus tu-pai eu si in masina tai TOATE curbele, darmite cu motorul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te urci cu frica pe motor,mai bine stai acasa,ca n-o sa te simti bine niciodata pe ea.

 

Ignorand certurile FARA ROST care au f.u.t.u.t si acest topic, mentionez ca sunt PERFECT DE ACORD cu afirmatia lui TARZAN de mai sus. Este cel mai adevarat lucru din lumea noastra,a motociclistior( nu a comunitarilor de tastatura aspiranti la statutul de motorist :) )

Daca il conduci cu frica, de fapt NU CONDUCI, ci ESTI CONDUS, esti crispat, stresat, lipsit de reactii care te-ar putea scoate din multe situatii neplacute, incapabil de concentrare.

 

Si topicul e dedicat celor carora le plac serpentinele, NU CIRCUITUL, NU MERSUL LA VITEZE DE MOPED! Cei care aveti ceva impotriva serpentinelor, mergeti si faceti spume pe alte topicuri, si lasati-ne sa discutam linistiti despre serpentinele noastre, asa naspa si periculoase cum sunt.

Lasati-ne pe noi sa ne rupem gatul facand ce ne place, sau...va afecteaza pe voi asta cu ceva? SFATOSILOR! :laugh:

 

Hai noroc la toata lumea!!! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ignorand certurile FARA ROST care au f.u.t.u.t si acest topic, mentionez ca sunt PERFECT DE ACORD cu afirmatia lui TARZAN de mai sus. Este cel mai adevarat lucru din lumea noastra,a motociclistior( nu a comunitarilor de tastatura aspiranti la statutul de motorist :) )

Daca il conduci cu frica, de fapt NU CONDUCI, ci ESTI CONDUS, esti crispat, stresat, lipsit de reactii care te-ar putea scoate din multe situatii neplacute, incapabil de concentrare.

 

Si topicul e dedicat celor carora le plac serpentinele, NU CIRCUITUL, NU MERSUL LA VITEZE DE MOPED! Cei care aveti ceva impotriva serpentinelor, mergeti si faceti spume pe alte topicuri, si lasati-ne sa discutam linistiti despre serpentinele noastre, asa naspa si periculoase cum sunt.

Lasati-ne pe noi sa ne rupem gatul facand ce ne place, sau...va afecteaza pe voi asta cu ceva? SFATOSILOR! :laugh:

 

Hai noroc la toata lumea!!! :laugh:

 

daca meseriasul TARZAN nu sarea cu gura cand unii si altii ziceam anumite chestii,nu aparea nici o cearta.....dar in fine...vad ca numa "amabilitati" stiti arunca din prima unii si alti...mai subtil sau mai direct.........voi se pare ca sunteti prea mari maestrii ai asfaltului incat sa vedeti si voi in vorbele unui alt motorist ceva bun........voi sunteti cei mai tari!

 

sanatate

 

ontpic:serpentinele intodeauna vor fi placerea oricarui motorist adevarat......

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca meseriasul TARZAN nu sarea cu gura cand unii si altii ziceam anumite chestii,nu aparea nici o cearta.....dar in fine...vad ca numa "amabilitati" stiti arunca din prima unii si alti...mai subtil sau mai direct.........voi se pare ca sunteti prea mari maestrii ai asfaltului incat sa vedeti si voi in vorbele unui alt motorist ceva bun........voi sunteti cei mai tari!

 

sanatate

 

ontpic:serpentinele intodeauna vor fi placerea oricarui motorist adevarat......

 

Vad ca nu rezisti o zi,fara sa-mi rozi curu'.Eu am pus o intrebare la Shuberth,la care te-ai bagat tu ca musca in kakat.Sa stii ca imi pare rau ca te-am facut oaie.....sunt animale mult prea destepte,ca sa semeni cu ei.Cat de frustrat trebuie sa fii,ca sa te bagi in seama pe un forum ascuns dupa un nick.Sigur saruti imaginea din oglinda,dupa fiecare postare pe forum,mandru de tine ce barbat esti.Care-i problema ta?Nu ai femeie?Fa o laba,sa te mai descarci un pic ca esti prea tensionat.Adevarat,am scris ca nu mai postez,dar nu-mi dai de ales,pt ca mandria mea de "zmeu" nu ma lasa sa "tac"in fata unei rozatoare (sper sa nu se simta jigniti).Daca vrei sa continuam,baga tare ca e urat afara,si-mi gasesc timp,si ca sa ma distrez pe seama ta.

Ps: Pentru tine sunt "inaltimea sa TARZAN(cu litere mari,daca ai observat)zmeul zmeilor"

 

PS pt ceilalti useri:Cearta?Unde?Eu nu ma cert cu prostii,fac caterinca de ei.(nu-l fac prost pentru ca are opinie diferita de mine,ci pentru vehementa,si felul in care se zbate ca sa-l impuna celorlalti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

You guys are hopeless!!! :laugh:

 

Eu zic sa invatam sa respectam fiecare parerea celuilat. Daca tu crezi asa, si eu invers, FOARTE BINE...eu iti respect parerea, iar tu imi repecti parerea. Nu inseamna ca NUMAI parea mea e buna, sau NUMAI parerea ta e buna, si in nici un caz nu trebuie sa incercam sa IMPUNEM parerile noastre altora. Cei care vor lectura forumul vor alege ceea ce cred ei ca e mai bun pentru EI INSISI din parerile fiecaruia si isi formeaza una proprie, daca nu cumva o au deja. Incercand sa impui propria-ti parere nu faci altceva decat sa agiti spiritele si se ajunge la...nu stiu ce cuvant sa folosesc...dar in tot cazul, nu iese NIMIC CONSTRUCTIV pentru nimeni, din pacate. De ce atata inversunare? Care-i scopul? :laugh:

 

On-topic: mai stie careva ceva trasee virajate, in afara de cele deja mentionate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamnelor...si domnilor.. eu intrasem pe acest topic in speranta de a mai afla niscai zone cu serpentine care sa-mi faca cu ochiul pentru la anul.

 

Incepuse bine topicul.

 

Bafta si sa nu inghete inca, mai am niste drumuri de facut :laugh:

Editat de wolf4mwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca nu rezisti o zi,fara sa-mi rozi curu'.Eu am pus o intrebare la Shuberth,la care te-ai bagat tu ca musca in kakat.Sa stii ca imi pare rau ca te-am facut oaie.....sunt animale mult prea destepte,ca sa semeni cu ei.Cat de frustrat trebuie sa fii,ca sa te bagi in seama pe un forum ascuns dupa un nick.Sigur saruti imaginea din oglinda,dupa fiecare postare pe forum,mandru de tine ce barbat esti.Care-i problema ta?Nu ai femeie?Fa o laba,sa te mai descarci un pic ca esti prea tensionat.Adevarat,am scris ca nu mai postez,dar nu-mi dai de ales,pt ca mandria mea de "zmeu" nu ma lasa sa "tac"in fata unei rozatoare (sper sa nu se simta jigniti).Daca vrei sa continuam,baga tare ca e urat afara,si-mi gasesc timp,si ca sa ma distrez pe seama ta.

Ps: Pentru tine sunt "inaltimea sa TARZAN(cu litere mari,daca ai observat)zmeul zmeilor"

 

PS pt ceilalti useri:Cearta?Unde?Eu nu ma cert cu prostii,fac caterinca de ei.(nu-l fac prost pentru ca are opinie diferita de mine,ci pentru vehementa,si felul in care se zbate ca sa-l impuna celorlalti)

 

mocane....inchide gura ca numa balarii scoti pe ea...si da-te jos din copac si vezi cum e in civilizatie......faptul ca mi-am dat si eu cu parerea in legatura cu cele zise de tine ii dreptul meu,nu?.....iar faptul ca tu ai ajuns la niste jigniri de tot kktul nu face altceva decat sa dovedeasca tuturor cata minte(lipsa) ai......si legat de nickname...nu stiu care se ascunde de fapt.......dar......e un forum si un topic public pt oricine.....oricine e liber sa isi dea cu parerea....fie buna fie rea....doar tu in mintea ta ingusta ai impresia ca esti "prea bun"zmeule......vezi sa nu te ia vantu sa te duca la....

 

sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe PM, nu va faceti mai destepti daca va aude toata lumea!! :laugh:

 

daca omu ma f...e pe forum si dupa cum el o inceput sa ma ameninte si sa ma injure...ma frec in el PM...si sanatate!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai PM vierme.......Over and out

Daca parerea ta e,ca baietii din filmare risca mult,explica-mi si mie,ce rost are sa ai un K8?Arata bine la terasa?

 

 

asta da gandire maestre......la varsta pe care o ai normal ar fi sa nu gandsti asa...dar....ce rost are sa ai un k8?.....te dai frumos pe strada...si mergi naibii pe circuit daca vrei sa "merite" motoru....dar din gandire de asta se nasc accidente si drame..din pacate.......sanatate maxim si numai bine

 

ps:de cand vitezanele noi si frumoase trebe "puse jos" pe curbe,fortate pe drumuri publice,etc etc ca sa merite?.......asta e gandirea de om sanatos caruia viata asta nu i se pare prea frumoasa......

 

de la asta.....am ajuns sa fiu amenintat si injurat.....de,vorba aia,un coleg motorist........bine zicea cineva:si asa suntem putini in romania...si ne mai si mancam unii pe altii........daca crezi ca ai rezolvat ceva cu tot ce ai zis de mine si felurile in care m-ai facut si amenintat,te rog sa imi zici si mie........daca nu.....SANATATE TOATE BUNE....incepe sa imi para rau ca am "tupeeul murdar" sa imi dau cu parerea printre unii care nu accepta ca si altii au dreptul la pareri........

 

sanatate numai bine

 

MII DE SCUZE FATA RESTU OAMENILOR DE AICI!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit pe net un fel de "serpentinari" organizati si mai putin certareti decat cei de pe aici. Chiar funny pentru cine intelege franceza. Moto tour e un fel de "tour de france" dar pe 2 roti motorizate (respectand proportiile). Mi se pare ca se alearga cu orice fel de motocicleta.

 

http://www.dailymotion.com/related/x687wc_...-cochon_extreme

http://www.dailymotion.com/related/x2mrzl_...-donf-moto_auto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit pe sarite ultimele pagini....eu personal ma dau momentan tot cu rs-u, ies cand mai pot, serpentine fundu` ca aderenta e zero dar merg cu motoru si pe ploaie si pe soare si la "terasa"( de obicei merg in baruri inchise fara terasa:)) ) , si la intruniri si peste tot, si acum am doar a-ul pe permis desi puteam sa dau si b-ul fara nici o problema, dar nu am simtit nevoia, nu exclud nici circuitul dar cum fondurile nu imi permit, trebuie sa imi hranesc cumva microbu, atunci cand pot sa ma dau, intr-o oarecare siguranta, aleg serpentinele, stau in banda mea, si ma cert cu aia care ies pe contrasens de fiecare data, intr-un prieten am aruncat cu sticla de pepsi de 2 litri exact pe tema asta si voiam sa-l iau la bataie, nu inteleg de ce nu puteti gasi un echilibru, si de ce nu puteti recunoaste ca este mai periculos dar mai ieftin de iesit si mai scump in caz de cazatura

eu personal incerc sa ma gandesc cat mai putin ce s-ar intampla daca as cadea ci mai mult ma gandesc ca daca as cadea probabil nu as mai avea banii sa imi pun inapoi carenele si tot ce am nevoie si as sta o perioada pe bara, asa ca mai bine merg in asa fel incat sa nu cad, chiar daca nu pun de fiecare data genunchiul jos si nu iau fiecare viraj la limita, chiar daca o las mai moale decat se poate pe liniile drepte, ma dau de fun pentru ca de-asta ne dam DE FUN, NU NE INTRECEM CU NIMENI NU CASTIGAM NIMIC, NU LAMURIM NIMIC, NE DAM DE FUN, cel putin asa ar trebui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca a mai fost mentionat, l-am 'batut' cu masina acum 2 ani, cand era partial reabilitat, sper ca acum sa fie trminata lucrarea.

Peisaje superbe, putin cam umed in padure intr-adevar, insa inca slab circulat.

 

Este drumul dintre Sapanta-Remeti si Negresti Oas. Daca e cineva din zona poate ne spune in ce conditii este acum drumul.

 

Alt drum superb, tot in Maramures ar fi: Ocna Sugatag-Calinesti (tronson nu foarte bine asfaltat), Sarbi, Budesti, Cavnic (portiune bine asfaltata insa cu vreme capricioasa), Cavnic-Surdesti-Baia Sprie (tronson prost asfaltat).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...