Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Camera era destul de clar pe un zx10, dar poate ma insel eu, iar cel din fata se vede ca nu are experienta circuitului dupa cum tine picioarele pe scrite si pozitia umerilor si a capului. E un drum care trebuie sa-l fac si eu, una peste alta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Camera era destul de clar pe un zx10, dar poate ma insel eu, iar cel din fata se vede ca nu are experienta circuitului dupa cum tine picioarele pe scrite si pozitia umerilor si a capului. E un drum care trebuie sa-l fac si eu, una peste alta

da, da e kawa.

zici tu ca nu sta bine pe moto? eu zic invers.

Editat de otto.tun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Camera era destul de clar pe un zx10, dar poate ma insel eu, iar cel din fata se vede ca nu are experienta circuitului dupa cum tine picioarele pe scrite si pozitia umerilor si a capului. E un drum care trebuie sa-l fac si eu, una peste alta

 

Sii...ce anume nu e bine la pozitia lui pe moto? :laugh: E bun baiatul, asta se vede clar, mie-mi place cum merge. Totusi, am impresia ca vitezometrul de pe motorul cu camera a cam luat-o razna...n-as crede ca indica viteza reala, nici macar dupa turatia motorului nu par sa mearag atat de tare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sii...ce anume nu e bine la pozitia lui pe moto? :laugh: E bun baiatul, asta se vede clar, mie-mi place cum merge. Totusi, am impresia ca vitezometrul de pe motorul cu camera a cam luat-o razna...n-as crede ca indica viteza reala, nici macar dupa turatia motorului nu par sa mearag atat de tare...

 

daca schimbi pinioanele, indica alta viteza.la 2 dinti in minus pe fata, indica cu vreo 30km/h mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, da e kawa.

zici tu ca nu sta bine pe moto? eu zic invers.

Am crezut ca mi s-a parut si m-am uitat din nou ca sa nu vorbesc prostii si se observa ca nu tine varfurile pe scarite si corpul il scoate in exterior, are tendinta de a apleca motorul mai mult decat corpul. baiatul are talent, din cateva iesiri pe circuit s-ar corecta de la sine astea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avem si aici resita-anina-bozovici...adevarata pista cu asfalt perfect ..dar nu mai am curaj sa ma dau

nu rezist sa merg linistit ca la o plimbare ptr ca fiecare curba e o invitatie tot mai obscena, asa ca am renuntat de tot intr'o buna zi si am dat jos semnalizari ..numar..oglinzi ca sa nu mai pot iesi

deh ..spiritul de conservare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am crezut ca mi s-a parut si m-am uitat din nou ca sa nu vorbesc prostii si se observa ca nu tine varfurile pe scarite si corpul il scoate in exterior, are tendinta de a apleca motorul mai mult decat corpul. baiatul are talent, din cateva iesiri pe circuit s-ar corecta de la sine astea

ma rog, mie imi place cum sta.repet, nu il cunosc, dar gasca asta de pe meses cam umbla pe la curse, nu stiu ce sa zic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Se dau bine baietii dar orice greseala a lor sau a altora ii costa direct viata la vitezele alea . Mult prea riscant !!!

Daca parerea ta e,ca baietii din filmare risca mult,explica-mi si mie,ce rost are sa ai un K8?Arata bine la terasa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca parerea ta e,ca baietii din filmare risca mult,explica-mi si mie,ce rost are sa ai un K8?Arata bine la terasa?

 

asta da gandire maestre......la varsta pe care o ai normal ar fi sa nu gandsti asa...dar....ce rost are sa ai un k8?.....te dai frumos pe strada...si mergi naibii pe circuit daca vrei sa "merite" motoru....dar din gandire de asta se nasc accidente si drame..din pacate.......sanatate maxim si numai bine

 

ps:de cand vitezanele noi si frumoase trebe "puse jos" pe curbe,fortate pe drumuri publice,etc etc ca sa merite?.......asta e gandirea de om sanatos caruia viata asta nu i se pare prea frumoasa......

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tarzane k8-ului ii sta bine in pista nu printre masini . Numai gandul ca as putea sa cad la 200+ pe strada ma omoara .. restul e Can-Can ..

 

 

Pe strada te plimbi nu "te dai" . Asta daca vrei sa traiesti .

Editat de Schuberth
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta da gandire maestre......la varsta pe care o ai normal ar fi sa nu gandsti asa...dar....ce rost are sa ai un k8?.....te dai frumos pe strada...si mergi naibii pe circuit daca vrei sa "merite" motoru....dar din gandire de asta se nasc accidente si drame..din pacate.......sanatate maxim si numai bine

 

ps:de cand vitezanele noi si frumoase trebe "puse jos" pe curbe,fortate pe drumuri publice,etc etc ca sa merite?.......asta e gandirea de om sanatos caruia viata asta nu i se pare prea frumoasa......

 

De cind ma condami tu pe mine?Ce te face sa crezi ca gindirea ta e cea "sanatoasa"?Esti mesia?Desteptul universului?

Eu am gindire de biker,cu experienta de 23 de ani,fara accidente rutiere.Voi "comunitarii" dati sfaturi citite din reviste,nu din experienta.Stiti doar sa va smiorcaiti,si sa faceti mitinguri.Vi se pare periculos,pt ca depaseste standardul vostru,dar poate pentru altii e o plimbare de rutina,nefiind mai periculos,decit o iesire pina la terasa pt voi.

Accidentele nu se nasc "din gindire de asta"ci din lipsa de experienta.Toti si-au luat motor,dar nu au rabdare sa acumuleze putina experienta,si observa prea tirziu ca motorul ii conduce pe ei si nu invers.Daca nu te joci citeodata cu motorul,nu o sa-ti aflii limitele niciodata,si orice problema mica te poate speria ne stiind cum sa reactionezi.In loc sa va dati mari sfatosi mai bine invatati sa manuiti motoarele si sa "cititi" traficul...... n-o sa mai fie atitea accidente.

Baietii din filmare merg foarte curat,si nu mai repede decit permit conditiile de drum.

 

PS: Viata mi se pare frumoasa,dovada ca sint inca in viata,dar citeodata trebuie sa-l traiesti la limita,ca sa-ti dai seama de adevarata ei valoare.

 

PS 2:Acesta e un topic pt serpentinari,adica pt cei ce iubesc curbele,implicit sa incline motoarele.

 

Tarzane k8-ului ii sta bine in pista nu printre masini . Numai gandul ca as putea sa cad la 200+ pe strada ma omoara .. restul e Can-Can ..

 

 

Pe strada te plimbi nu "te dai" . Asta daca vrei sa traiesti .

Ii sta bine si pe strada.Pentru unii plimbarea este cea ce vezi in filmare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu de exemplu cand ies la o tura merg mult mai tare ca in filmare, nu glumesc.

cand vreau sa ma "plimb",ma urc in masina si ma duc la plimbare, cu motorul merg doar la limita(limita mea, bineinteles).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu de exemplu cand ies la o tura merg mult mai tare ca in filmare, nu glumesc.

cand vreau sa ma "plimb",ma urc in masina si ma duc la plimbare, cu motorul merg doar la limita(limita mea, bineinteles).

 

Da domnule,ai dreptate!!

Se face caterinca de mine cand nu ma duc la plimbare cu motorul ci cu masina.

Se face caterinca de mine ca nu merg la terasa cu motorul,merg cu masina.

Se face caterinca de mine ca nu ma dau pe ploaie,pe frig si prin oras.

SI se face caterinca de mine ca in acele 4 luni pe an cand asfaltul e fierbinte.

SI in acele 4 luni cand ies,ies doar pe Cluj-Zalau,si ies doar sa Ma Dau!!! nu in excursie,in excursie ma duc cu masina.

Si din aceasta cauza sunt numit SLAPAR.

 

Si ii rog pe cei care tin prelegeri sa nu isi cumpere niciodata motociclete de viteza,fiindca nu vor simti nimik,iar daca vor incerca sa simta ceva o sa fie mult prea periculos pentru ei,un exemplu fiind cei ce se dau pe NON/Speed prin oras,care sfideaza legile fizicii..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai gandul ca as putea sa cad la 200+ pe strada ma omoara .. restul e Can-Can ..

Modul asta de gindire,dovedeste ca ti-ai luat SS de fitza.De ce nu ti-ai luat un naked?E mult mai comod,si manevrabil.iar unu mic(cb,gs 500) nu prinde 200+ deci poti sa iesi linistit la pimbare,fara pericolul sa faci vre-un infarct de frica vitezei.Daca te urci cu frica pe motor,mai bine stai acasa,ca n-o sa te simti bine niciodata pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da domnule,ai dreptate!!

Se face caterinca de mine cand nu ma duc la plimbare cu motorul ci cu masina.

Se face caterinca de mine ca nu merg la terasa cu motorul,merg cu masina.

Se face caterinca de mine ca nu ma dau pe ploaie,pe frig si prin oras.

SI se face caterinca de mine ca in acele 4 luni pe an cand asfaltul e fierbinte.

SI in acele 4 luni cand ies,ies doar pe Cluj-Zalau,si ies doar sa Ma Dau!!! nu in excursie,in excursie ma duc cu masina.

Si din aceasta cauza sunt numit SLAPAR.

 

Si ii rog pe cei care tin prelegeri sa nu isi cumpere niciodata motociclete de viteza,fiindca nu vor simti nimik,iar daca vor incerca sa simta ceva o sa fie mult prea periculos pentru ei,un exemplu fiind cei ce se dau pe NON/Speed prin oras,care sfideaza legile fizicii..

 

si noi ne dam pe mures-padurea bogatii toata vara,dar m-am cam plictisit deja de traseul asta,de la anul vreau sa experimentez alte trasee,pe unde nu am mai fost.si in special in strainatate.

nici eu nu ies cu motorul sa il frec prin oras, nici nu pot ca se incalzeste ca dracu vara si nu numai vara.

stiu persoane care il freaca-ss vreau sa zic-prin oras pe aceleasi rute zilnic sa "dea bine", pt mine nu e o placere mersul prin oras.curbele sunt viata mea.tocesc in fiecare an un set de slidere,dar asa,ca nu mai ramane decat ariciul de prins pe costum.si?e ok!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super, cine era baietasul in fata celui cu camera?vreau sa il cunosc.

pacat,totusi daca era un pic mai sus camera...

 

Otto , eu sunt in filmare, dar nu sunt deloc baietas. Am fost un retardat cum sunt si acum multi atat prin Cluj cat si in alte localitati.In Cluj stiu sigur ca sunt cativa copii care se mai ocupa cu asa ceva,la voi in Mures exista, ca i-am vazut de cateva ori (99% pe contrasens), peste tot sunt... Este sindromul "bagati-ma in seama si pe mine". Nu sunt mandru deloc si in afara sa-mi risc viata , si a altora, nu am facut nimic. Eu zic ca e foarte gresit ce faceam si ce este mai trist , mai veneau inca 5-10 copii langa tine, din care nu toti aveau acelasi noroc .

Cum a zis si Braccio, daca stii ca-ti place viteza, riscul, motoretele, du-te pe circuit..... interesant, acolo nu prea vin baietii care rup soselele tarii... :laugh: de ce? Parca vad ... e prea scump, alea-alea... cand cumperi o motoreta de 8-12 000 euro, nu-ti permiti o iesire de 500 euro , odata pe luna?

 

 

ps. o paralela: daca-ti place sa te bati, nu te bate in discoteca , ca s-ar putea sa ranesti pe cineva care nu vrea sa se bata, vrea sa se distreze.... du-te la local combat unde mai gasesti cativa idioti care au acelasi gandire cu a ta, isi asuma riscurile..... :laugh:

asa si cu circuitul.... daca ai aceasta pasiune mai periculoasa, du-te unde te ranesti doar tu , nu si altii care nu au pasiunea ta.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la noi romanii conteaza foarte mult cum "te vezi" sau "te vede" cineva pe mobra si cat de tare "se zice" ca mergi sau ca arati. cine zice? hm, diversi, mobretisti sau nu, conteaza prea putin intr-un final, decat ca isi dau cu parerea. si romanului ii place sa fie laudat si se oftica atunci cand ii zice cineva "papa lapte".

 

majoritatii "racerilor" de aici va intorc grav castile in cap niste nemti (de ex.) cu roadstere pe serpentine. fix atat sunteti de "buni" dragii mosului.

 

 

on topic: ati cacaat si topicul asta. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Otto , eu sunt in filmare, dar nu sunt deloc baietas. Am fost un retardat cum sunt si acum multi atat prin Cluj cat si in alte localitati.In Cluj stiu sigur ca sunt cativa copii care se mai ocupa cu asa ceva,la voi in Mures exista, ca i-am vazut de cateva ori (99% pe contrasens), peste tot sunt... Este sindromul "bagati-ma in seama si pe mine". Nu sunt mandru deloc si in afara sa-mi risc viata , si a altora, nu am facut nimic. Eu zic ca e foarte gresit ce faceam si ce este mai trist , mai veneau inca 5-10 copii langa tine, din care nu toti aveau acelasi noroc .

Cum a zis si Braccio, daca stii ca-ti place viteza, riscul, motoretele, du-te pe circuit..... interesant, acolo nu prea vin baietii care rup soselele tarii... :laugh: de ce? Parca vad ... e prea scump, alea-alea... cand cumperi o motoreta de 8-12 000 euro, nu-ti permiti o iesire de 500 euro , odata pe luna?

 

 

ps. o paralela: daca-ti place sa te bati, nu te bate in discoteca , ca s-ar putea sa ranesti pe cineva care nu vrea sa se bata, vrea sa se distreze.... du-te la local combat unde mai gasesti cativa idioti care au acelasi gandire cu a ta, isi asuma riscurile..... :laugh:

asa si cu circuitul.... daca ai aceasta pasiune mai periculoasa, du-te unde te ranesti doar tu , nu si altii care nu au pasiunea ta.....

buna replica pentru cei retarzi in gandire

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Otto , eu sunt in filmare, dar nu sunt deloc baietas. Am fost un retardat cum sunt si acum multi atat prin Cluj cat si in alte localitati.In Cluj stiu sigur ca sunt cativa copii care se mai ocupa cu asa ceva,la voi in Mures exista, ca i-am vazut de cateva ori (99% pe contrasens), peste tot sunt... Este sindromul "bagati-ma in seama si pe mine". Nu sunt mandru deloc si in afara sa-mi risc viata , si a altora, nu am facut nimic. Eu zic ca e foarte gresit ce faceam si ce este mai trist , mai veneau inca 5-10 copii langa tine, din care nu toti aveau acelasi noroc .

Cum a zis si Braccio, daca stii ca-ti place viteza, riscul, motoretele, du-te pe circuit..... interesant, acolo nu prea vin baietii care rup soselele tarii... :laugh: de ce? Parca vad ... e prea scump, alea-alea... cand cumperi o motoreta de 8-12 000 euro, nu-ti permiti o iesire de 500 euro , odata pe luna?

 

 

ps. o paralela: daca-ti place sa te bati, nu te bate in discoteca , ca s-ar putea sa ranesti pe cineva care nu vrea sa se bata, vrea sa se distreze.... du-te la local combat unde mai gasesti cativa idioti care au acelasi gandire cu a ta, isi asuma riscurile..... :laugh:

asa si cu circuitul.... daca ai aceasta pasiune mai periculoasa, du-te unde te ranesti doar tu , nu si altii care nu au pasiunea ta.....

 

 

Sa-ti dea Dumnezeu numai sanatate si fericire , ca bine le-ai explicat tu cum sta treaba !!!! Felicitari.

Cand ne vom vedea pe circuit o sa-ti strang mana si dau o bere .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cind ma condami tu pe mine?Ce te face sa crezi ca gindirea ta e cea "sanatoasa"?Esti mesia?Desteptul universului?

Eu am gindire de biker,cu experienta de 23 de ani,fara accidente rutiere.Voi "comunitarii" dati sfaturi citite din reviste,nu din experienta.Stiti doar sa va smiorcaiti,si sa faceti mitinguri.Vi se pare periculos,pt ca depaseste standardul vostru,dar poate pentru altii e o plimbare de rutina,nefiind mai periculos,decit o iesire pina la terasa pt voi.

Accidentele nu se nasc "din gindire de asta"ci din lipsa de experienta.Toti si-au luat motor,dar nu au rabdare sa acumuleze putina experienta,si observa prea tirziu ca motorul ii conduce pe ei si nu invers.Daca nu te joci citeodata cu motorul,nu o sa-ti aflii limitele niciodata,si orice problema mica te poate speria ne stiind cum sa reactionezi.In loc sa va dati mari sfatosi mai bine invatati sa manuiti motoarele si sa "cititi" traficul...... n-o sa mai fie atitea accidente.

Baietii din filmare merg foarte curat,si nu mai repede decit permit conditiile de drum.

 

PS: Viata mi se pare frumoasa,dovada ca sint inca in viata,dar citeodata trebuie sa-l traiesti la limita,ca sa-ti dai seama de adevarata ei valoare.

 

PS 2:Acesta e un topic pt serpentinari,adica pt cei ce iubesc curbele,implicit sa incline motoarele.

 

 

Ii sta bine si pe strada.Pentru unii plimbarea este cea ce vezi in filmare.

 

domnu........uite cata minte ai de arunci numa vorbe ampulea.....dar in fine...nu vrea sa ma cert cu tine......nu am nimic personal,ca nu am cum,cu tine......eu nu cred ca am zis-o pe un ton urat...dar in fine.de aia e topic ...pt cei ca tine...sa arunci vorbe de cacao.....in fine zic din nou.........asta e topic pt serpentinari...exact....eu iti spun sincer ca doar asta iubesc.......distractia si inclinatul motorului pe serpentine.......ma joc cu motoru tot timpul......nu am avut accidente......pe serpetine te dai 200?...nu cred....doi la mana.....de ce 200 pe strada?????ca sa te scuzi ca vrei senzatii sa aprecizei viata?......eu apreciez viata dupa ce am avut un accident de masina la 70 la ora....tu....pe de alta parte.....o apreciezi prin modul,scuza-ma,imbecil de a te scuza ca tu te dai pe niste drumuri de (cuvant urat)(romania) cu 200+.......o sa fli adevarat valoare e vietii cand o sa fii la un pas de a o pierde......din pacate.......si inca o chestie....de cand inclinatul motorului trebe si se poate face doar le mega viteze???.....iar daca vrei demonstratie te serpentine si inclinat..te invit(aici nu glumesc si fara urma de rautate) la baia mare......avem aici un "spatiu de joaca" cum nu este nicaieri in romania.....ai putea la varsta ta macar sa te abtii sa vb de sus si sa ma bagi pe mine sau pe altii in aceeasi oala e "tasturistilor" si a alora care dau sfaturi fara sa stie nimic......dar am mai zis-o si o repet.....nu varsta face omul.......sanatate si numai bine

 

ps:inca o chestie..vrei senzatii la limita?...du-te pe circuit...nu pune in pericol viata altor muritori de rand....iar daca o sa imi zici ca tu la 200+ esti prevazatori si poti face orice manevre cu motoru...atunci.......atata tot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...