Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

Am gasit un traseu superb, si mai ales LUUUUNG de serpentine foarte frumoase, si rampa si panta.

 

E vorba de traseul Bozovici-Anina-Resita, prin muntii Almajului. E un traseu de vreo 55 km in care nu gasesti linie dreapta mai lunga de 500m, restul numai curbe superbe, un asfalt de exceptie si trafic minim. Singura problema sunt marcajele rezonatoare aplicate pe drum (cele longitudinale, nu cele transversale), deoarece o trasa calculata incorect te poate pune pe dunga daca te urci pe marcaj...in rest, superb drumul, superbe peisajele.

 

Hai noroc si asfalt uscat!!! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si daca tot a venit caldura... :angry:

Ma gandeam sa propun ca in sambata de 30 mai, cei care vin la intrunirea de la Cluj (Gilau) din 29-31, sa mergem sa dam o tura pana in Zalau, desigur pe Meses. ;) Facem un Meses si ne reintoarcem la Gilau, la gratare si bere. :blink:

Desigur, daca vremea ne permite.

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Si daca tot a venit caldura... :D

Ma gandeam sa propun ca in sambata de 30 mai, cei care vin la intrunirea de la Cluj (Gilau) din 29-31, sa mergem sa dam o tura pana in Zalau, desigur pe Meses. :) Facem un Meses si ne reintoarcem la Gilau, la gratare si bere. :P

Desigur, daca vremea ne permite.

 

mane.....din pacate eu nu voi onora,fiind dupa cum iti ziceam, ocupat cu liniutzele de la noi de pe aeroport.cu un pic de ajutor pe acolo......dar in schimb pun aici ceva poze cu ultimele 2 iesiri cu mobra mea pe gutin,la serpentine hardcore.:D...

 

asfalt curat!

post-35274-1242597058_thumb.jpg

post-35274-1242597078_thumb.jpg

post-35274-1242597106_thumb.jpg

post-35274-1242597125_thumb.jpg

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mane.....din pacate eu nu voi onora,fiind dupa cum iti ziceam, ocupat cu liniutzele de la noi de pe aeroport.cu un pic de ajutor pe acolo......dar in schimb pun aici ceva poze cu ultimele 2 iesiri cu mobra mea pe gutin,la serpentine hardcore.:D...

 

asfalt curat!

 

Frumoase poze! Musai sa ne dam putin si pe Gutin, multi l-au laudat.

 

Noi am "descoperit" drumul de la Bargau la Vatra-Dornei, prin Pasul Tihuta. Pana la limita dintre judete se lucreaza pe el, dar de acolo e poezie. Ete o poza.

post-28093-1242648774_thumb.jpg

 

 

Am fost duminica pana la Sighisoasa. De la iesire din Mures, a inceput distractia. :P Au acoperit toate camerele din localitati.

 

Pentru Meses, nu se anunta nimeni?

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase poze! Musai sa ne dam putin si pe Gutin, multi l-au laudat.

 

Noi am "descoperit" drumul de la Bargau la Vatra-Dornei, prin Pasul Tihuta. Pana la limita dintre judete se lucreaza pe el, dar de acolo e poezie. Ete o poza.

post-28093-1242648774_thumb.jpg

 

 

Am fost duminica pana la Sighisoasa. De la iesire din Mures, a inceput distractia. :) Au acoperit toate camerele din localitati.

 

Pentru Meses, nu se anunta nimeni?

 

Sa dea naiba,d-aia m-ai intrebat pe unde ne dam noi astia din Bucale-city :D La noi pana dai de o curba te plictisesti de mers drept :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fixati un loc si o data exacta cu prilejul intalnirii de la Cluj, eventual prin pm, sa nu...stiti voi, se baga cu mare placere si echipaj din Piatra Neamt. Am tot auzit de mesesul asta si abia astept sa vad cum e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In E daca veniti la Braila se trece cu bacul si se urmaresc indicatoarele spre Tulcea ..... Braila -- DN22-- Macin --E87--Garvan--Isacea--Tulcea. Asfalt perfect.... drum nu foarte circulat. Zona este foarte frumoasa, sant dealurile Dobrogei. O sa incerc sa revin cu niste poze. Apropo de Siriu-Intorsura Buzaului weekendul trecut imediat dupa baraj e o portiune de vre-o 10km cu zone "barbierite"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase poze! Musai sa ne dam putin si pe Gutin, multi l-au laudat.

 

Noi am "descoperit" drumul de la Bargau la Vatra-Dornei, prin Pasul Tihuta. Pana la limita dintre judete se lucreaza pe el, dar de acolo e poezie. Ete o poza.

post-28093-1242648774_thumb.jpg

 

 

Am fost duminica pana la Sighisoasa. De la iesire din Mures, a inceput distractia. :) Au acoperit toate camerele din localitati.

 

Pentru Meses, nu se anunta nimeni?

 

Is prezent eu, da-mi un PM, cand si unde sa ne intalnim.

N-am fost anu asta pacol. dar sper ca nu o fost degeaba antrenamentul intens de anu trecut :D

 

mane.....din pacate eu nu voi onora,fiind dupa cum iti ziceam, ocupat cu liniutzele de la noi de pe aeroport.cu un pic de ajutor pe acolo......dar in schimb pun aici ceva poze cu ultimele 2 iesiri cu mobra mea pe gutin,la serpentine hardcore.:D...

 

asfalt curat!

 

S-ar reparat drumul pe gurin? :lol:

 

cand am fost ultima data acolo, eraa ceva de genu: 1 km drum f bun.. 1 km gropi si denivelari, dar peisajul si curbele peste tot era frumoase :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In E daca veniti la Braila se trece cu bacul si se urmaresc indicatoarele spre Tulcea ..... Braila -- DN22-- Macin --E87--Garvan--Isacea--Tulcea. Asfalt perfect.... drum nu foarte circulat. Zona este foarte frumoasa, sant dealurile Dobrogei. O sa incerc sa revin cu niste poze. Apropo de Siriu-Intorsura Buzaului weekendul trecut imediat dupa baraj e o portiune de vre-o 10km cu zone "barbierite"

 

Am revenit cu niste poze... nu sant foarte relevante pentru serpentine (sant cam dificil de pozat), oricum asta e drumul meu spre mare.... cu toate ca e mai lung merita. Singurele incoveniente ar fi ca din cand in cand mai cade pietris din camioane (undeva pe drum e o cariera de piatra) si astazi pentru prima oara am avut noroc de un bastinas cu o caruta care mi-a iesit in fata imediat dupa o curba..... am tras o mica lambada in spate .... :unsure:

post-843-1242928829_thumb.jpg

post-843-1242928869_thumb.jpg

post-843-1242928931_thumb.jpg

post-843-1242929032_thumb.jpg

post-843-1242929101_thumb.jpg

post-843-1242929388_thumb.jpg

Editat de Claw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revin cu poze de la "locul meu de joaca"..adica de pe gutin :) ...sper sa nu deranjez pe nimeni cu faptul ca pun poze....

 

sanatate

post-35274-1243233071_thumb.jpg

post-35274-1243233096_thumb.jpg

post-35274-1243233117_thumb.jpg

post-35274-1243233141_thumb.jpg

post-35274-1243233164_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ne vedem cativa weekendu asta la cluj si ne ducem pe un meses, daca ajung oricum fac un drum pana in zalau si inapoi.....

 

btw, george05, frumoase poze...trebuie neaparat sa ma obijnuiesc sa pun genunchiu jos si cu kawa, ca deja parca imi ploua in gura cand vad pozele tale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ne vedem cativa weekendu asta la cluj si ne ducem pe un meses, daca ajung oricum fac un drum pana in zalau si inapoi.....

 

btw, george05, frumoase poze...trebuie neaparat sa ma obijnuiesc sa pun genunchiu jos si cu kawa, ca deja parca imi ploua in gura cand vad pozele tale

 

mersi de aprecieri maestre.mie tare imi place pe curbe....dupa cum se vede..cat mai jos :)

 

sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Is prezent eu, da-mi un PM, cand si unde sa ne intalnim.

N-am fost anu asta pacol. dar sper ca nu o fost degeaba antrenamentul intens de anu trecut :drink:

Speram sa se indrepte vremea. La Bistrita ploua mocaneste. Nici prognoza meteo nu-i tocmai imbucuratoare. :)

 

 

revin cu poze de la "locul meu de joaca"..adica de pe gutin

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate la mine s-a anulat clujul....vreme prea aiurea...oricum de la toamna acolo o sa locuiesc:D asa ca mai devreme sau mai tarziu tot vad eu si mesesu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Gilau. Intalnirea a fost una reusita. :P

Din pacate, vremea n-a tinut cu noi, asa ca n-am avut cum sa facem un Meses. :P Am inteles ca se lucreaza in zona, se circula doar pe o banda :D . E adevarat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revin cu poze de la "locul meu de joaca"..adica de pe gutin :cheers: ...sper sa nu deranjez pe nimeni cu faptul ca pun poze....

 

sanatate

 

faci progrese Geo ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faci progrese Geo ;)

 

multumesc!pai cu un profesor ca si tine e normal sa reusesc mai bine si mai mult! ;) ...noi tre sa ne intalnim sa platesc lectiile... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok ..dau o bere ;)

o poza de la ultima iesire (nu pe serpentine)

DSCF4040.jpg

 

ptiuuuuuuuuuuuuuuuuu...mane....pai unde iti mai incape genunchiul sub motor?cam jos pt simturile mele.... :D ......FRUMOOOOOOOS!...... ;) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Super ma-sa !

 

Ca nub ce ma simt si eu,ma bucur sa vad vitezane pe curbe,intotdeuna un spectacol mult mai frumos decat goana nebuna pe autostrada. Aici se vede tehnica de pilotaj cel mai bine si vad din imagini ca unii o stapanesc ceva mai bine decat altii. Trebuie sa experimentez ceva mai mult si eu pe partea asta,dar din pacate nu prea am loc pe unde sunt acum,mai astept cateva luni sa imi fac curaj,

 

Faine imaginile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
revin cu poze de la "locul meu de joaca"..adica de pe gutin :cheers: ...sper sa nu deranjez pe nimeni cu faptul ca pun poze....

 

sanatate

frumos Gutinul, aveam in plan sa ajung sezonul care a trecut pe acolo, dar din motive obiective nu am reusit.

Am avut ocazia sa ma dau cu tine pe meses si cu terhe,iar asta a fost benefic pt. mine -nu vreau sa te flatez dar am invatat cateva lucruri de la stilul tau de pilotaj-

stiu ca Gutinul este foarte compex si tehnic de accea ar trebuii sa recunosc ezitarea care am avut-o referitor la "locul tau de joaca " prefer sa ma mai antrenez pe

deocamdata iar in sezonul urmator sa dau frau liber adrenalinei pe Gutin

 

p.s. frumoase poze

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...