Sari la conținut

Accident Moto Pipera 03.10.2008(b-03-bek)


ofitzer
 Share

Postări Recomandate

M-a sunat acum un prieten.

A fost un accident moto in Pipera pe la ora 21 in data de 03.10.2008.

Motorul e un transalp cu numarul B-03-BEK.

Motociclistul e la spital.

Prietenul meu a ramas cu motorul la locul accidentului si nu are decat un numar de telefon al accidentatului.

 

Care il cunoasteti pe posesorul motorului transalp cu numarul B-03-BEK va rog sa sunati urgent la numarul 0723518548 Sorin.

 

Imi pare rau ca pun astfel de vesti pe site... dar macar sa incercam sa ajutam cat putem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rider intreg (contuzii, un dinte spart, etc) motor mai putin intreg. Multumiri celor ce l-au ajutat.

 

sper sa fie bine, pe afara era, insa sa vedem ce iese la ekografie, ca a strambat prea tare rezervorul....

bravo ptr salvare care a venit in 3 minute

o zgarietura mica pe mana si un dinte spart, atat am observat la primele cercetari.

 

iar de batranul care era la volanul dubitei.... nu stiu ce sa zic, el a zis ca nu l-a vazut, dupa o zi intreaga de condus, cred ca era si obosit...

insa cunosc traficul de acolo si vreau sa zic ca e un iad in fata la fan courier si la intersectia fabrica de glucoza / petricani, sa aveti mare grija acolo.

 

Bravo lui ca a avut echipament complet, asta l-a mai ajutat.

viteza... nu cred ca a avut, cred ca max 60/h

urma de franare zero.

 

ii tin pumnii sa se puna repede pe picioare!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa fie bine, pe afara era, insa sa vedem ce iese la ekografie, ca a strambat prea tare rezervorul....

bravo ptr salvare care a venit in 3 minute

o zgarietura mica pe mana si un dinte spart, atat am observat la primele cercetari.

 

iar de batranul care era la volanul dubitei.... nu stiu ce sa zic, el a zis ca nu l-a vazut, dupa o zi intreaga de condus, cred ca era si obosit...

insa cunosc traficul de acolo si vreau sa zic ca e un iad in fata la fan courier si la intersectia fabrica de glucoza / petricani, sa aveti mare grija acolo.

 

Bravo lui ca a avut echipament complet, asta l-a mai ajutat.

viteza... nu cred ca a avut, cred ca max 60/h

urma de franare zero.

 

ii tin pumnii sa se puna repede pe picioare!!

 

NU L AM VAZUT nu e o scuza

 

o sa dati cu RIP primului care o sa dea peste mine si o sa zica ca nu m a vazut

 

esti obosit? nu esti in stare sa conduci? nu esti atent la drum? stai dracu pe dreapta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar de batranul care era la volanul dubitei.... nu stiu ce sa zic, el a zis ca nu l-a vazut, dupa o zi intreaga de condus, cred ca era si obosit...

insa cunosc traficul de acolo si vreau sa zic ca e un iad in fata la fan courier si la intersectia fabrica de glucoza / petricani, sa aveti mare grija acolo.

 

Nu l-a vazut? Pai si daca eu ma plimb cu conserva, nu il vad pe soferu ala cand imi iese pe trecere si il iau pe capota, e o scuza ca nu l-am vazut? :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vorbit cu el la telefon! BEK mergea cu aprox 50-60, un boshorog de pe sens opus, a facut stanga la 3 m in fata lui DIRECT, dintr o bucata! nici makar nu l a vazut! il dor mainile, spatele, picioarele..!! cu moralul sta bine!

 

BEK conduce f bine, dar in situatii de genul chiar nu ai ce face!!

 

acum 1 saptamana conducea o babornitza , cred ca avea cam 85 ani! astia sunt sclerozati...nu ar trebui sa faca teste din 3 in 3 luni?? mai sunt in stare sa conduca?

??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vorbit cu el la telefon! BEK mergea cu aprox 50-60, un boshorog de pe sens opus, a facut stanga la 3 m in fata lui DIRECT, dintr o bucata! nici makar nu l a vazut! il dor mainile, spatele, picioarele..!! cu moralul sta bine!

 

BEK conduce f bine, dar in situatii de genul chiar nu ai ce face!!

 

acum 1 saptamana conducea o babornitza , cred ca avea cam 85 ani! astia sunt sclerozati...nu ar trebui sa faca teste din 3 in 3 luni?? mai sunt in stare sa conduca?

??

scrie undeva prin cartea de legislatie ca trebuie sa mergi la control... doar scrie ... si daca era mai grav sau il omora... tot scuza asta penibila o baga ?

 

 

multi traiesc inca cu impresia ca in trafic e loc de joaca... pacat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil este foarte redus mintal fiindca a crezut ca are timp sa vireze!

 

Probabil mai mult ca sigur.

 

Insanatosire grabnica si sa revina cat mai repede calare!

 

:rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal mai multam pt urari

deci sunt viu deci exist ca sa ne inveselim unpic pai scuze pt romana cam naspa da nu pot scrie bine in fine eu avari mana stanga inchietura putin busita dreapta umflata si nu o pot misca de la partea inferioara a plamanilor pana la noada doare rau muschi si alte chesti colaterale radiografi bune in limita fara rupturi moto transalp 600 98 avari tot ce inseamna fata varza

rezervor indoit de gogonele sau asa sper ca sa ma dau si eu mare ,ma bucur ca mai pot sa rad sa glumesc,greul incepe sau vine de luni cand va incepe cursa pt despagubire reparare si mai stiti voi cum e pe la noi prin romania

birocratia-ceva de genul operatie reusita pacient mort

altceva... moral okay motor si partea fizica not okay dar traim noi cu astea la cap ca si voi nu mi.au iesit analizele bune :P zic ei ca tre sa ne lasam de sportul asta da eu le zic ca nu in fine brmm brmm poc poc bafta si asfalt uscat si insanatosire celor ca mine

:blbl: :rock: :rock: brmm brmm poc poc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca poti scrie aici, cum-necum...asta e cel mai important:esti alive and kickin' :rock:!Cu moralul vad ca stai bine, ceea ce e un plus destul de important in aceste momente! :rock:

 

Sanatate multa, ca motorul il repari pana in primavara!

 

Bafta!

 

Nu l-ai desirat nitel pe mos?O casca in pifometru, ceva? :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, ma bucur ca esti pe picioare

sper ca ti-ai gasit toate alea in top-case unde ti le-am pus ( casca, geamul de la casca, si ce am mai reusit sa mai adun de pe jos... )

omule seti mare nu cred ca te cunosc da esti mare

sa vd cum decurg restul de etape asigurarea intalnirea cu soferul si la munca la mine :rock: :rock: :blbl: brmmbrmmpocpoc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu il vezi ca este pe sensul opus, la 3 metri in fata ta?

Sa stii ca se intampla, mai ales noaptea. Farul tau poate sa fie fix pe directia unuia din farurile masinii din spatele tau, iar gigel de vrea sa faca stanga estimeaza ca masina e suficient de departe si are timp sa faca manevra. Practic pe tine nici nu te vede, te asimileaza cu masina din spate, deoarece noaptea nu ai contur, esti doar UN BEC.

De aia e important fratilor sa ne punem cu totii XENOANE! Diferenta de intensitate face diferenta si nu prea mai are cum sa te condunde cu masina din spatele tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca se intampla, mai ales noaptea. Farul tau poate sa fie fix pe directia unuia din farurile masinii din spatele tau, iar gigel de vrea sa faca stanga estimeaza ca masina e suficient de departe si are timp sa faca manevra. Practic pe tine nici nu te vede, te asimileaza cu masina din spate, deoarece noaptea nu ai contur, esti doar UN BEC.

De aia e important fratilor sa ne punem cu totii XENOANE! Diferenta de intensitate face diferenta si nu prea mai are cum sa te condunde cu masina din spatele tau.

da da pe langa farul sau becul pe 2 roti,ca tot asta imi e si poreclea bek, mai am suplimentar si in fata si in spate benzi reflectorizante de camion care sunt foarte sensibile la lumina chiar si la intensitate mica sau distanta mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca se intampla, mai ales noaptea. Farul tau poate sa fie fix pe directia unuia din farurile masinii din spatele tau, iar gigel de vrea sa faca stanga estimeaza ca masina e suficient de departe si are timp sa faca manevra. Practic pe tine nici nu te vede, te asimileaza cu masina din spate, deoarece noaptea nu ai contur, esti doar UN BEC.

De aia e important fratilor sa ne punem cu totii XENOANE! Diferenta de intensitate face diferenta si nu prea mai are cum sa te condunde cu masina din spatele tau.

da da pe langa farul sau becul pe 2 roti,ca tot asta imi e si poreclea bek, mai am suplimentar si in fata si in spate benzi reflectorizante de camion care sunt foarte sensibile la lumina chiar si la intensitate mica sau distanta mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca se intampla, mai ales noaptea. Farul tau poate sa fie fix pe directia unuia din farurile masinii din spatele tau, iar gigel de vrea sa faca stanga estimeaza ca masina e suficient de departe si are timp sa faca manevra. Practic pe tine nici nu te vede, te asimileaza cu masina din spate, deoarece noaptea nu ai contur, esti doar UN BEC.

De aia e important fratilor sa ne punem cu totii XENOANE! Diferenta de intensitate face diferenta si nu prea mai are cum sa te condunde cu masina din spatele tau.

da da pe langa farul sau becul pe 2 roti,ca tot asta imi e si poreclea bek, mai am suplimentar si in fata si in spate benzi reflectorizante de camion care sunt foarte sensibile la lumina chiar si la intensitate mica sau distanta mare

 

da da pe langa farul sau becul pe 2 roti,ca tot asta imi e si poreclea bek, mai am suplimentar si in fata si in spate benzi reflectorizante de camion care sunt foarte sensibile la lumina chiar si la intensitate mica sau distanta mare

cacao am vrut s apun o poza dar se pare ca am pus un raspuns de 3 ori tare rau cred ca m.am lovit si la cap in urma accidentului ;)

;) brmm brmm poc poc

p.s. rip si durere pt toti cei care mor ca tot ma uitam la niste evenimente mai sus in pagina principala frati mei de asfalt murim prea multi oare e chiar numai vina noastra????????????????????????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...