Sari la conținut

ACCESORII HOME MADE


Avent
 Share

Postări Recomandate

eu zic sa nui crezi nici un tiv!

lasa pielea asa cum e, o idee mai mare, dupa ce ai intins-o(daca i faci tiv tre s-o tragi la fix si iti vei minca degetele de durere)dai cu lipici bine pe margine,o fixezi o ti un pic sub presiune depinde ce lipici folodsesti, si apoi cu un creion o creta de croitor care iese la frecat iti tragi conturul frumos pe unde sa vina tait, dupa care cu un cater bun cu lama noua,(sa taie si lipiciul sa nu ramin prins intre partea taiata si ceea care vine trasa ca apoi se desplipeste)tai frumos pe unde ai trasat.mare atenti sa tai bine ca de nu e tait se trage si partea care tre sa ramina si se va deslipi in timp.

mult noroc si bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

de cusut, nu ma baf io oricum, ca o sa iasa de tot handelul daca cos la mana.o duc daca e la cineva sa coase la masina. deci, intrebarea este deschisa: sa-i fac un tiv de jur imprejur (pe unde este creta), sau doar un partea din spate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

izoprenul oricum este lipit intre straturi, si cu pielea o sa fac la fel. dar as vrea sa stiu daca sa-i fac sau nu tiv pe margine, ca sa ma ajute la aplicare, si sa nu cedeze lipiciul in timp, din cauza ca toata forta o sa stea in lipici.

 

daca ai lipit bine izoprenul de sha,si foile de izopren intre ele,lipeste bine si pielea peste izopren si nu o sa ai nevoie de tiv.

daca faci tiv e munca-n plus,pe la cusaturi intra apa,in timp cusatura se poate rupe etc....

 

eu zic sa nui crezi nici un tiv!

lasa pielea asa cum e, o idee mai mare, dupa ce ai intins-o(daca i faci tiv tre s-o tragi la fix si iti vei minca degetele de durere)dai cu lipici bine pe margine,o fixezi o ti un pic sub presiune depinde ce lipici folodsesti, si apoi cu un creion o creta de croitor care iese la frecat iti tragi conturul frumos pe unde sa vina tait, dupa care cu un cater bun cu lama noua,(sa taie si lipiciul sa nu ramin prins intre partea taiata si ceea care vine trasa ca apoi se desplipeste)tai frumos pe unde ai trasat.mare atenti sa tai bine ca de nu e tait se trage si partea care tre sa ramina si se va deslipi in timp.

mult noroc si bafta!

 

 

mas oyama,parca ti-am mai spus:completeaza-ti datele la profil....last warning.

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai lipit bine izoprenul de sha,si foile de izopren intre ele,lipeste bine si pielea peste izopren si nu o sa ai nevoie de tiv.

daca faci tiv e munca-n plus,pe la cusaturi intra apa,in timp cusatura se poate rupe etc....

mas oyama,parca ti-am mai spus:completeaza-ti datele la profil....last warning.

 

B.

[/quo

 

ti-am dat PM!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: cine poarta asa ceva?

 

 

nu e cam riscant sa pleci cu un asemenea instrument pe moto ? il ai in geaca si pici pe partea cu "jucaria" :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e cam riscant sa pleci cu un asemenea instrument pe moto ? il ai in geaca si pici pe partea cu "jucaria" :banana:

 

bagi la cizmă, bagi la "portbagaj" :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astea se pot pune aici? stiu ca nu is pentru motociclete desi cred ca nici un motociclist nu pleaca de acasa fara unul

Se pot pune, doar daca sunt facute de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de mine, normal. sunt ''garaj made'' nu home. am unul (ala cu gaura in lama) intr-o teaca de kydex (un soi de plastic termofomant) pe care il port la curea la spate fara de care nu plec de acasa si mai as vrea sa montez unul ascuns pe motor. hehehehehe... pentru cioroi...surpriza

Editat de kata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bounce: cine poarta asa ceva?

 

EU.

kata,vreau si eu unul facut de tine,daca le vinzi.....poate cand vi in tara il aduci.

ala cu maner de os...teaca ii fac eu.

e cumva cu 2 taisuri?pret?

 

Blackrider, inscriptia de pe sa ai facut-o cu aparatul de pirogravat?

 

nu,e sculptat cu daltita pt piele....urmeaza a fi vopsit.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are 2 taisuri dar se pot face, ala pe car il vrei tu ii un mic animal cam cat o baioneta, sigur se rezolva, pe tine te nu te incasez decat pretul materialelor. se poate pune si garda si capat din metal daca preferi.

 

post-7361-1173020851_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo man,se pot face lucruri frumoase cand ai talent,rabdare si sculele potrivite....

 

ref cutit, garda e demontabila/montabila?....

care e lungime totala?....vreau lama mai grea decat plaselele,intelegi?si cu 2 taisuri.

cu avionul presupun ca nu se poate trimite....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase rau lucrarile in piele...as vrea sa incerc si eu, ma pricep oarecum la desen, spuneti-mi si mie de unde as putea face rost de scule..si cam cat m-ar costa..

:bounce:

 

 

eu am gasit in america...la 800$....kit-ul minim....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...