Sari la conținut

ACCESORII HOME MADE


Avent
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Arata super asa :angry:

Asa sigur n-o sa mai cada, in schimb cand va fi foarte cald, o sa-mi las amprenta in tot orasul :bounce:

 

 

 

 

 

@ magg - aveam o bucata de 5 mm, dar din pacate nici pe ala nu-l gasesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa sigur n-o sa mai cada, in schimb cand va fi foarte cald, o sa-mi las amprenta in tot orasul :bounce:

@ magg - aveam o bucata de 5 mm, dar din pacate nici pe ala nu-l gasesc.

 

 

merci...

ma gindeam sa fac un ghidon "a la hardcore"...ca ma cam doare mijlocul de la ape....si sa skimb pozitia....ca pe drumurile noastre...fuck...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uau tare de tot, munca de chinez batran! o singura observatie insa: fa matting-ul/background-ul pe o distanta mai mare de la desen inspre exterior

numa' bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

leather buckels....

B.

 

Bravo Black. Ti-au ieist super. Te pricepi.

 

uau tare de tot, munca de chinez batran! o singura observatie insa: fa matting-ul/background-ul pe o distanta mai mare de la desen inspre exterior

numa' bine!

 

Baieti,pune-ti va rog poze cu sculele pe care le folositi si explicati felul in care prelucrati pielea pe scurt.Cum vopsiti si cu ce...etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sculele sunt din america....cutite speciale pt taiat dupa desen,matrite pt batut si obtinut dif efecte(volum,desene,margini,etc)...

o parte din scule le-a pus Kata la topicul despre motorul lui...

pielea e tabacita vegetal....se umezeste si se aplica desenul cu calc....se merge pe contur cu un pix fara pasta sau scula speciala "ballpoint"...

dupa imprimare se taie pe desen,apoi se aplica matritele de volum...etc....sunt mai multe procedee..

vopsirea se face cu vopsele pt piele(eu am din america)pe baza de apa....apoi se aplica un strat final de tratament...conditioner.

cred ca stie mai multe Kata.

 

B.

ps:merci Kata pt sfat....ce conditioner ai folosit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faina treaba Black, daca vrei poti pune niste poze cu cutitele alea,poate mai sunt curiosi ca mine! :( evident, doar daca nui secret :wave: si nu te incurc in cazul asta imi retrag curiozitatea. :clap:

oricum la mai multe reusite :drums: . eu merg inca pe metode clasice adica cusutul si mai facui si eu cele de mai jos adica:

spatar sysy bar, si mansoane ghidon, ata e impletita de mine din 6 fire ,ata cerata de 10, de mansoane e vorba/daca ma gindesc si acu imi simt amortite degetele.

post-9005-1179660878_thumb.jpg

post-9005-1179661010_thumb.jpg

post-9005-1179661518_thumb.jpg

Editat de mas oyama
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super.

 

Nu era rau daca-i faceai si niste dinti.

Ce zici sapt. viitoare de-o bere? Vreau sa-ti vad lucrarile live, daca se poate.

 

pai ma intrebi! numa sa fie rece!

initial cu dinti era desenul da am renuntat la ei! de ce? nu stiu, asa pare mai fioros, zic eu! sigur Avent pe saptamina viitoare.

sper s-o scot saptamina viitoare, :cheers: ,ca e pacat de vremea asta faina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cruise-control home-made: un colier de bricostore prins de oglinda, in care se indurubreaza un surub cu capul gaurit, de care se prinde un arc ca in poze. Se cupleaza/decupleaza cu degetul mare. In pozitia decuplat, am facut cu pila un santz in nuca ghidonului, unde se reazema arcul. O solutie nedistructiva era sa prind cumva de surub un umar cu acelasi rol ca santzul.

post-13533-1180606218_thumb.jpg

post-13533-1180606243_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ps:merci Kata pt sfat....ce conditioner ai folosit?

 

scuze de intarziere, mi-a fost la doctor aparatul foto. astea is sculele mele de matting si cutitul de taiat cu aparatul de ascutit lamele si skiever-ul + ce folosesc pt finisare. leather balm-ul ii pt impermeabilitate (se foloseste ultimul dupa ce ai pus stain si culoarea pe piele), gum tragacanth ii pt marginile pielii unde vrei sa se finiseze asemanator marginilor unei curele. antique brown stain ii pt aspectul invechit al pielii, se aplica cu o carpa umeda intr-un mod uniform se lasa vreo 15 min si dupa aia se sterge cu o alta carpa uneda curata pana ajungi la tonul dorit.

in ceea ce priveste kitul 55512-01 eu cred ca e mult prea mult, arunci banii pe geam. eu am luat tot ce este nevoie cu aprox 200$, daca vrei ceva sa imi spui ca am membership la tandy.

 

post-7361-1180895512_thumb.jpg post-7361-1180895599_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...