Sari la conținut

Plimbare In Weekend.......cine Vine?


GR8
 Share

Postări Recomandate

Eu incercam sa il conving pe Achimoto si pe Alina sa vina si ei ... sa vad daca reusesc ... daca facem trupa mare va fi super ;)

 

Vremea va fi beton am inteles adica canicula, deci la munte va fi numai bine ... eu ma gindesc sa iau niste cirnaciori de gratar si alte chestii de prajit ... hmm oare cum va fi ? :D

 

Seara cind se lasa racoarea sa prajesti ceva si apoi sa scoti 2-3 beri din riul de munte ... brrrrrrrr ce senzatii :lol:

 

Referitor la poze ma las pe mina profesionistilor , adica Lutzifer , ati vazut ce stie baiatul asta ... numai comentez nimic. Abia astept miine sa plecam , mai ales ca tocmai montez si niste gume noi ( set ) pe TransAlp . :)

Incearca sa convingi lumea , ca din Arad numai vine nimeni ... multi is prinsi cu lucru Vineri - Sambata ca altfel ar fi venit inca cateva persoane.

Nu stiu cum ii cu focul in Parcul National Retezat ? Is ceva locuri special amenajate oare pentru asaceva? Eu nu cred ca imi duc ceva de fript... da om vedea ! Oricum seara ar fi frumos sa avem din ce si unde face un foc.

 

PS: Pana la urma ce gume ti-ai pus? -_-

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 573
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu incercam sa il conving pe Achimoto si pe Alina sa vina si ei ... sa vad daca reusesc

 

Nu o sa poata venii.Avem maine dupamasa sedinta la club.Asta e motivul pentru care mi-am programat si eu pe sambata off road-ul 4X4

 

RESPECT :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vineri pe dupamasa tarziu am plecat la petreni pana duminica cine vrea sa vina ma gaseste acolo in caz ca se schimba locatia brusc se poate intreba la 0721656301calutz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vineri pe dupamasa tarziu am plecat la petreni pana duminica cine vrea sa vina ma gaseste acolo in caz ca se schimba locatia brusc se poate intreba la 0721656301calutz

 

Sa-mi tii si mie loc de vreo 3 corturi, ca eu vin abia de Sambata dimineata cu inca niste prieteni...din motivul enuntat de Yedut mai sus.

 

Vezi poate gasesti ceva loc pe langa nucul ala mare de langa cascada, ca tare o sa avem nevoie de umbra...:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum ii cu focul in Parcul National Retezat ? Is ceva locuri special amenajate oare pentru asaceva? Eu nu cred ca imi duc ceva de fript... da om vedea ! Oricum seara ar fi frumos sa avem din ce si unde face un foc.

in poiana pelegii se facea foc, la lacul bucura doar cu buteliile de campanie, acolo de fapt nici nu ai la ce da foc,nu sunt lemne... ma bate gandul sa va insotesc,sa vad daca-mi iasa treburile cum as vrea... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in poiana pelegii se facea foc, la lacul bucura doar cu buteliile de campanie, acolo de fapt nici nu ai la ce da foc,nu sunt lemne... ma bate gandul sa va insotesc,sa vad daca-mi iasa treburile cum as vrea... :D

OK, daca zici ca se poate face foc. Eu stiam ca in Parcul National Retezat nu ai voie sa faci ... la Bucura stiam sigur ca nu ai voie mi-au spus si altii ! Ideea ii ca macar seara sa facem un foc cat de cat sa stam la vorba in jurul lui.

 

In cazul in care iti ies treburile i-a legatura cu Triple xXx si veniti impreuna. O sa ne intalnim undeva in zona Hateg ... eu o sa-l sun pe Triple xXx cand sunt pe drum , undeva prin Lugoj ... ca sa putem estima mai bine in cat timp ajungem la un loc comun de unde sa continuam impreuna!

 

Daca apar ceva noutati "ne auzim" pe forum! Aveti grija ca o fi canicula , luati sepci de soare , tricouri albe ... etc ! :lol:

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cumparat butelie de camping din aia mica ... asa ca daca facem gratar bine daca nu gatim ceva din conserve la aragaz ... Biela daca vrei sa ma suni telefonul meu este 0726307433

 

Ne auzim azi pe telefoane , merge mai repede decit forumul :D

 

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cumparat butelie de camping din aia mica ... asa ca daca facem gratar bine daca nu gatim ceva din conserve la aragaz ... Biela daca vrei sa ma suni telefonul meu este 0726307433

 

Ne auzim azi pe telefoane , merge mai repede decit forumul :lol:

 

Bafta !

Bun ii ala , si eu am primus , si Paul care vine cu masina... fiecare ne ducem treburile astea ca 2 zile cam asta mancam , supa , salam , carnatz... daca nu o sa putem face foc.

 

Pana la urma din Arad venim 2 TransALP-uri si o masina , vine si fratemio Atti cu moto.... Si din TM vine Adi cu Dani de care am zis cu Pegaso. Cu ei ne intalnim in Lugoj. Ca merg pe Buzias si noi mergem pe Recas.

 

@ Triple xXx:

Noi o sa trebuiasca sa ne intalnim in CârneÂşti , ca nu ajungem pana in Hateg. O sa ne sunam de pe drum ... o sa te sun si ininate de a pleca din Arad!

 

:D

Mesaj completat

Am ajuns cu bine din excursie... prima parte se poate vedea deja la mine pe BLOG!

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu mentiunea ca partea cu pozatul ii apartine lui Lutzifer va las sa savurati imaginile, citeva din ele care s-au postat pe forum la Arad ...cind le voi avea pe toate voi mai adauga si eu aici .

 

Am plecat Vineri 11.Iun.2010 la ora 16:20 din Arad: Eu cu Diana cu TransALP-ul , Atti cu TransALP-ul , Paul cu Patri cu Mondeo, 2 motoare si o masina.

Am mers pe ruta Arad – Timisoara – Lugoj – Caransebes – la 10 km de Hateg din CârneÂşti am făcut dreapta spre barajul Râul Mare.

 

Din TimiÂşoara trebuia să-i mai luam pe Adi si Dani cu Pegaso-u. Dar eu au mai aÂşteptat pe inca 2 prieteni Alex si Codruta care au venit cu masina. Pana la urma cu ei ne-am intalnit chiar la bariera de la intrarea in Parcul National Retezat, au ajuns la ora 00:00.

 

In drum spre Muntii Retezat ne-am intalnit cu Alin si Cosmina in CârneÂşti. De acolo am continuat impreuna … si ei au venit cu un TransALP. Fiind destul de tarziu si seara s-a lasat deja am hotarat sa ramanem chiar la bariera de la intrarea in Parcul National Retezat. De aici dimineata la ora 9 si un pic am plecat. Mai aveam aproape o ora pana la sfarsitul drumului unde este o parcare pentru masini si de acolo 5 min pana in Poiana Pelegii unde se campeaza cu cortul.

 

SL370255.JPG

 

SL370261.JPG

 

SL370277.JPG

 

SL370280.JPG

 

SL370287.JPG

 

SL370295.JPG

 

SL370308.JPG

 

SL370310.JPG

 

SL370320.JPG

 

SL370323.JPG

 

SL370329.JPG

 

SL370335.JPG

 

SL370337.JPG

 

SL370338.JPG

 

SL370347.JPG

 

SL370349.JPG

 

SL370355.JPG

 

SL370356.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slide`urile PART 1-2-3 ... 4-le pe mai tarziu! Poze si povestire la mine pe BLOG!

 

PART 1

 

PART 2

 

PART 3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo baieti :blbl: .Frumoase poze!!!

O rugaminte am.Incercati sa postati pozele pe topicul-''Drumetiile hunedorenilor'' si sa lasam acest topic liber doar pentru programari de iesiri.Imi cer scuze daca am fost rautacios :ok:

 

 

RESPECT :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Festivalul de la Costesti "Dac Fest" s-a amanat pt data de 17-19 septembrie .

Maine ,adica sambata 19.06.'10 in parcarea de la REAL -Deva va concerta trupa Phoenix ,nu stiu exact ora .

Editat de Dacul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare

In 10-11 iulie facem o plimbare pe transfagarasan, cazare la cort

Plecam pe la 8 din Arad, deci in Deva vom fi pe la 10-10:30

Ne vom opri la OMV-ul din oras

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

In 10-11 iulie facem o plimbare pe transfagarasan, cazare la cort

Plecam pe la 8 din Arad, deci in Deva vom fi pe la 10-10:30

Ne vom opri la OMV-ul din oras

suna super interesant sunt interesat problema e ca nr rosii imi expira in 09 sa vad ce ma decid daca o inmatriculez trebuie sa tin banii daca nu le prelungesc vb oricum aici si dezbatem problema

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saptaman asta am facut o iesire faina in Munti in zona Hunedoara , si Mihai din Sebes , ne-ainvitat Wekendul urmator 10.07.2010 sambata - 11.07.2010 duminica , sa facem un traseu in zona lui .

Initiativa are 2 variante , care depinde de VREME si BUGET , si suna in felul urmator :

 

-- VARIANTA 1 -- daca e vreme buna si avem buget :

** plecam din Deva pe la ora 12 - 13 , sambata spre Sebes , cu bagaje - corturi - mancare - accesorii de campare .

Din sebes ne duce MIHAI , pe transalpina , unde vizitam mai multe iezere , lacuri , varfuri , pesteri , si campam pe la jumate , sau pe la Sureanu , Duminica continuam traseul pana la Obarsia Lotrului , dupa care mergem in Petrosani si retur .

 

 

-- VARIANTA 2 - daca e vreme nasola sambata si lipsa $$ in buzunare :

** plecam duminica la 9 din Deva , spre Sebes , de unde facem transalpina bucata doar pe asfalt , si putine devieri cand vizitam cate ceva , pana la Sureanu , dupa care retur Sebes si acasa , undeva seara tarziu .

 

Astepta propuneri , sugestii ,reclamatii , orice este binevenit !!!

Mai multe detalii despre traseu va poate da Mihai1963 !!!

 

 

VA ASTEPTAM SA VENITI !!!

 

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In poza aveti traseul propus pentru iesirea din weekendul 10-11 iulie 2010.

Poate fi iesire de 1 zi cu intoarcere pe partea asfaltata a Transalpinei, sau o iesire de 2 zile cu loc de popas la Obarsia Lotrului, in corturi , gasim noi o zona sa le instalam. De acolo plecam fie spre Petrosani, fie spre Voineasa. O sa fim cam la limita cu benzina, dar daca vine prietenul lui ACHIMOTO cu jeepanu' il vom ruga sa duca 1-2 canistre.

De vizitat ar fi iezerul de la Surianu , barajele de acumulare , iar privelistea de sus de pe plai este superba. Daca nu ploua :laugh:

Locul de intalnire este la mine acasa , intrarea in Sebes din spre Deva , o sa las motorul la poarta ;)

Nr. meu de telefon este 0740.062592

No... acum nu-i nimic batut in cuie. Putem modifica orice, oricand, in functie de conditii si necesitati.

Haideti cu propuneri si intrebari !

post-37024-1278412173_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

In 10-11 iulie facem o plimbare pe transfagarasan, cazare la cort

Plecam pe la 8 din Arad, deci in Deva vom fi pe la 10-10:30

Ne vom opri la OMV-ul din oras

vreun hunedorean se anunta cu prezenta pe transfagarasan in wek???eu unul am pus in miscare un pik rotitele din cap si cred ca nam sa vin pt ca nam bani dupa un studiu mai amanuntit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calutz

 

Nu vreau sa te superi pe mine ,dar ai scris de 2 ori de acelasi lucru ,,Transfagarasan'' si in ambele cazuri nu ai spus nimic constructiv .. adica nu mergi, atunci la ce ai mai postat ???

Ok nici o problema, dar nu umple topicul degeaba. Dupa cum vezi baietii nu sunt interesati de tura respectiva si se concentreaza pe altceva.

 

Ecko

 

Prietenul de la Bucuresti e cumva Laurentiu ? S-a insurat de curind cu Diana ? Daca da il cunosc si eu destul de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In poza aveti traseul propus pentru iesirea din weekendul 10-11 iulie 2010.

Poate fi iesire de 1 zi cu intoarcere pe partea asfaltata a Transalpinei, sau o iesire de 2 zile cu loc de popas la Obarsia Lotrului, in corturi , gasim noi o zona sa le instalam. De acolo plecam fie spre Petrosani, fie spre Voineasa. O sa fim cam la limita cu benzina, dar daca vine prietenul lui ACHIMOTO cu jeepanu' il vom ruga sa duca 1-2 canistre.

De vizitat ar fi iezerul de la Surianu , barajele de acumulare , iar privelistea de sus de pe plai este superba. Daca nu ploua :laugh:

Locul de intalnire este la mine acasa , intrarea in Sebes din spre Deva , o sa las motorul la poarta ;)

Nr. meu de telefon este 0740.062592

No... acum nu-i nimic batut in cuie. Putem modifica orice, oricand, in functie de conditii si necesitati.

Haideti cu propuneri si intrebari !

 

Momentan sunte 3 motociclete : Achim + Alin + Mihai + LISTA E DESCHISA .

Plecam sambata dimineta , sa ajungem la 11.30 la Cimitir in Sibiu , la pomana la NIK Lombardia .

 

Din Sibiu , vom pleca undeva in jur de ora 14 direct pe munte spre Transalpina , Mihai stie exact traseul .

 

Revenim cu detalii ...........

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va inghesuiti !!!

 

Asa multi nu o sa incapem pe Transalpina :)

Mesaj completat

Miine 18.07.2010 (duminica) o iesire scurta pina la Ocnele Sibiului ... plimbare, baitza, mititei, suc si retur :laugh:

Nu am scris nimic de bere ca asa ceva vor bea doar pasagerii :laugh: .

 

Plecarea dis de dimineatza sa nu ne prinda caldura adica la ora 8.00 maxim 8.30 sa fim plecati din Deva , trecem sa luam inca 3 motoare din Simeria si la ora 9.00 sa iesim spre Orastie.

 

Din Deva plecam 3 motoare pina acum:

 

Alin&Cosmina(Transalp)

Cosmin&Simona(Africa Twin)

Marius&Alina(Tenere 660)

Mesaj completat

Miine 18.07.2010 (duminica) o iesire scurta pina la Ocnele Sibiului ... plimbare, baitza, mititei, suc si retur .

Nu am scris nimic de bere ca asa ceva vor bea doar pasagerii .

 

Plecarea dis de dimineatza sa nu ne prinda caldura adica la ora 8.00 maxim 8.30 sa fim plecati din Deva , trecem sa luam inca 3 motoare din Simeria si la ora 9.00 sa iesim spre Orastie.

 

Din Deva plecam 3 motoare pina acum:

 

Alin&Cosmina(Transalp)

Cosmin&Simona(Africa Twin)

Marius&Alina(Tenere 660)

 

Asteptam participanti.

Respect, :(

 

 

Mesaj completat

S-a schimbat schimbarea !!! Dimineata la ora 8.30 - Petromul de la BILA, toata gasca merge la Surduc , intre timp am mai strins motoare.

O sa-mi schimb numele in ,,Combinatozaurul'' :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...