Sari la conținut

Militari, Gorjului


blackbr
 Share

Postări Recomandate

Salut!

 

Am si eu nevoie de ajutorul vostru...

Azi am fost implicat intr-un accident, pe Iuliu Maniu, vis-a-vis de piata Gorjului.

Motocicleta mea este un Kawasaki Ninja ZX-6R, 2007, portocaliu.

Un mercedes CLS negru, cu numere de ungaria, cred (martorii spun ca ar fi de genul H 335 S), a traversat intersectia fara sa acorde prioritate.

eu eram pe banda 1, cei de pe banda 2 si 3 s-au oprit, Mercedesul a fortat si am intrat in plin in el.

Din pacate, soferul a fugit de la locul accidentului.

Cei de la asigurari (am Casco) spun ca s-ar putea sa nu ma despagubeasca pentru ca nu stiu numarul masinii (ceea ce mi se pare iesit din comun, eu fiind pe jos...)

Daca aveti sfaturi, cunoasteti masina, astept raspunsuri.

Mersi,

Razvan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau de accidentul tau si sa speram ca exista o masina cu numarul acela.

daca nu exista masina respectiva te duci la casco si le zici ca te-ai lovit si la cap si tocmai ti-ai adus aminte cum s-a intamplat si anume:

ai dat-o pe jos.

 

jegosii aia o incearca cu tine...

e tzeapa lor, de obicei ei se scad cu rca-ul vinovatului.

Editat de valbida1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca n-ai patit nimic! Daca auzim ceva te anuntam, sper sa il prinzi/prindem, vedem pe nenorocit. CLS-u negru cu numere de ungaria probabil e de-al nostru, cocalar, a inmatriculat-o la vecini ca sa nu mai plateasca taxa de prima inmatriculare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Am si eu nevoie de ajutorul vostru...

Azi am fost implicat intr-un accident, pe Iuliu Maniu, vis-a-vis de piata Gorjului.

Motocicleta mea este un Kawasaki Ninja ZX-6R, 2007, portocaliu.

Un mercedes CLS negru, cu numere de ungaria, cred (martorii spun ca ar fi de genul H 335 S), a traversat intersectia fara sa acorde prioritate.

eu eram pe banda 1, cei de pe banda 2 si 3 s-au oprit, Mercedesul a fortat si am intrat in plin in el.

Din pacate, soferul a fugit de la locul accidentului.

Cei de la asigurari (am Casco) spun ca s-ar putea sa nu ma despagubeasca pentru ca nu stiu numarul masinii (ceea ce mi se pare iesit din comun, eu fiind pe jos...)

Daca aveti sfaturi, cunoasteti masina, astept raspunsuri.

Mersi,

Razvan

 

pai daca a existat contact intre autovehicole... banuiesc ca ai fost la Politie... sa nu ai surprize sa se duca el primu si sa te reclame.

 

si.. ca de obicei.. cei de la Casco nu se dezmint... incaseaza o gramada de bani, si se agata cu nerusinare de orice detaliu ca sa scape de obligatia de a achita daunele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci e deja de competenta POLITIEI

fuga de la locul accidentului

 

a existat impact sau nu

daca da atunci e penal

daca e si cu victime

du.te la doctor si scoate certificat medicolegal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost de ieri la politie si am declarat accidentul.

din pacate, politistii au zis ca sansele sa il gaseasca sunt aproape inexistente.

ma duc luni la casco, dar am recitit contractul si nu apare nicaieri o astfel de clauza.

deci, in ultima instanta, ii dau in judecata.

 

nu am fost la spital, pt ca sunt ok, am fost doar la medsana sa imi fac niste radiografii.

impactul a fost destul de tare, motorul meu e lovit in partea din fata, iar mercedesul era lovit destul de serios in aripa dreapta fata si usa dreapta fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa cred!In mijlocul Bucurestiului, in ditamai intersectia, plina de masini si pietoni, nu a fost nimeni in stare sa ii retina numarul muianolului? :D :) Banuiesc ca masina era furata, sau "soferul" nu avea permis...

 

Aia de la Casco te mint cu nerusinare. :) La ce societate de asigurare ai incheiat polita?Sa stim si noi de cine sa ne ferim.... :)

Pe baza PV de la politie si a constatarii daunelor de catre asigurator, acesta trebuie sa te despagubeasca in baza contractului incheiat...Mai departe e treaba lor cum isi recupereaza paguba.Oricum, nu ii ameninta cu datul in judecata, ca nu ii impresioneaza.Au armate de avocati angajati care asta fac zilnic...se judeca si incearca sa gaseasca portite sa nu plateasca sau sa plateasca cat mai putin...

 

Cel putin bine ca tu ai scapat viu si nevatamat.

Bafta cu asigurarile si cu reparatul mobrei! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva poze cu mototu lovit....

 

Va ma aduceti aminte episodul cu acea Calibra rosie ce a vrut sa dea jos un motoretis? Haideti sa incercam sa-l ajutam pe Razvan sa-l gasesca pe nenorocitul asta de a fugit de la locul accidentului. MERCEDES CLS NEGRU NUMERE STRAINE CU URME DE ACCIDEN PE PARTEA DREAPTA. NR H 335 S SAU CEVA ASEMENATOR. Dupa cum arata numarul pare sa fie de Germania sau Suedia. Daca-l vedeti pe undeva in drumurile voastre puneti aici info sau dati pm.

post-21645-1224359290_thumb.jpg

post-21645-1224359298_thumb.jpg

post-21645-1224359314_thumb.jpg

Editat de Trumansky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost de ieri la politie si am declarat accidentul.

din pacate, politistii au zis ca sansele sa il gaseasca sunt aproape inexistente.

ma duc luni la casco, dar am recitit contractul si nu apare nicaieri o astfel de clauza.

deci, in ultima instanta, ii dau in judecata.

 

nu am fost la spital, pt ca sunt ok, am fost doar la medsana sa imi fac niste radiografii.

impactul a fost destul de tare, motorul meu e lovit in partea din fata, iar mercedesul era lovit destul de serios in aripa dreapta fata si usa dreapta fata.

Pai nu asa se face. Daca te-a dat jos si ai motocicleta sparta stai si zbieri pana vine politia si salvarea, faci o plimbare cu salvarea dupa care aia iti fac o radiografie si te trimit acasa daca nu ai nimic (desi oricum s-ar putea sa nu simti o lovitura serioasa decat mai tarziu) si n-o sa-ti reproseze nimeni nimic pentru plimbarea asta pentru ca se presupunde ca dupa accident erai in stare de soc. Dupa o asemenea plimbare hartiile il indica pe respectivul sofer ca un tip deosebit de periculos care a incercat sa omoare pe cineva cu masina si a fugit de la locul accidentului, asa ca toata politia (rutiera, de frontiera, de paza si ordine, de ce o fi) cel putin teoretic cauta masina respectiva.

 

Daca insa mergi la accidente usoare, ce ai vrea, sa dea in consemn o masina care isi dezdoaie niste table in fata blocului dupa un accident minor fara autorizatie? Chiar daca si asta e ceva penal (daca e facut intr-un garaj autorizat), e mai degraba o gainarie penala, nu ceva serios. Cred ca ai facut o greseala grava, in momentul in care spui ca nu ai nimic si te duci la accidente usoare accidentul chiar trebuie sa fie usor si trebuie sa mergi acolo cu RCA-ul alui ain buzunar.

 

Aia de la CASCO incearca sa te prosteasca in fata. Nu are sens sa-i dai in judecata inainte de a-i ameninta ca-i reclami la comisia aia de supraveghere a asiguratorilor,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost de ieri la politie si am declarat accidentul.

din pacate, politistii au zis ca sansele sa il gaseasca sunt aproape inexistente.

ma duc luni la casco, dar am recitit contractul si nu apare nicaieri o astfel de clauza.

deci, in ultima instanta, ii dau in judecata.

 

nu am fost la spital, pt ca sunt ok, am fost doar la medsana sa imi fac niste radiografii.

impactul a fost destul de tare, motorul meu e lovit in partea din fata, iar mercedesul era lovit destul de serios in aripa dreapta fata si usa dreapta fata.

 

E mare vrajeala aia cu numarul.Incearca marea cu degetul.Mi-au facut-o si mie, dar au s...-o! Le-am spus ca nu aveam cum sa vad numarul in timp ce ma dadeam peste cap pe asfalt, asa ca au lasat-o moarta.E mare vrajeala, nu au cum sa iti impuna sa vezi numaraul, cand tu poate ca ai fost chiar lesinat dupa impact.

Bafta multa la reparat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@razvan lasa si tu un numar de telefon , daca il vad atunci pe loc , ce fac astept sa ajung acasa si sa postez cu speranta ca o sa vezi postul repede , eu stau la lujerului si o sa mi rog amici daca observa ceva sa ma anunte , bafta cu sigurarile , si eu am patit o acum o saptamana cu unu care nu mi a acordat prioritate si acum ma chinui cu judecata , certificate si inca nu am inceput sa alerg sa fac scuterul , bafta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut mi s-a parut mie ca te-am vz cu moto intr-o duba cu bena in spate...... credeam ca mi s-a parut......... imi pare rau :)

stai linistit ca sigur nu cred ca mai dai de ala cu mercedesul........ dar CASCO iti face motoreta fara probleme, sunt niste idioti unii dute la sefii lor si vb direct nu o sa ajungi in nici un caz sa ii dai in judecata ca o sa se rezolve :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...