Sari la conținut

Voshod


iuli-voshod
 Share

Postări Recomandate

Am vazut ieri un Voshod frumos pe undeva la Aita Mare sau Miclosoara, nu mai stiu exact, galben, frumos si cu parbriz de pe timpuri. Am zis ca-i fac poza cand ma intorc, dar ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am vazut ieri un Voshod frumos pe undeva la Aita Mare sau Miclosoara, nu mai stiu exact, galben, frumos si cu parbriz de pe timpuri. Am zis ca-i fac poza cand ma intorc, dar ...

....dar cand te ai intors tu voshodu nu mai era acolobiggrinbounce2.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...dar nu m-am mai intors, ca m-a lasat aprinderea in Varghis, motorul odihneste la un motociclist in curte si eu m-am evacuat cu masina de asistenta, dupa 2 ore de incercari de a obtine o scanteie de la 5 bobine de inductie, 3 fise, 6 bujii etc. UFO technology. Acum pregatesc acasa o linie intreaga de aprindere, testata, sa merg sa rezolv cazul, dar motivul inca imi scapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...dar nu m-am mai intors, ca m-a lasat aprinderea in Varghis, motorul odihneste la un motociclist in curte si eu m-am evacuat cu masina de asistenta, dupa 2 ore de incercari de a obtine o scanteie de la 5 bobine de inductie, 3 fise, 6 bujii etc. UFO technology. Acum pregatesc acasa o linie intreaga de aprindere, testata, sa merg sa rezolv cazul, dar motivul inca imi scapa.

pedala se potriveÂşte Âşi la Voshod! Am impresia ca e de Minsk sau Sova! Am Âşi eu una la fel la garaj; merge cu succes montată pe Voshod!

 

@owene Sper să rezolvi cât mai repede cu aprinderea! Succesuri! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...dar nu m-am mai intors, ca m-a lasat aprinderea in Varghis, motorul odihneste la un motociclist in curte si eu m-am evacuat cu masina de asistenta, dupa 2 ore de incercari de a obtine o scanteie de la 5 bobine de inductie, 3 fise, 6 bujii etc. UFO technology. Acum pregatesc acasa o linie intreaga de aprindere, testata, sa merg sa rezolv cazul, dar motivul inca imi scapa.

 

Imi pun catrafusele in conserva si vin la Varghis ?

 

Sper sa rezolvi problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haa haaaa :-)

Pai partea cu UFO e rezolvata, astept numa' un amic sa ma transporteze pana acolo. Cam pe poimanie, cred.

 

Merci oricum, inca trebe sa bem berea pentru data trecuta ca la Siriu ai alergat de colo-colo. Hai ca facem offtopic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut are cineva 2 roti sa nu fie strambe sau ce roti se potrivesc pe voshod

 

 

 

Eu am roata fata si roata spate de voshod dar nu mai am la ele capacele pe care se prind sabotii fiindca le-am folosit la motocicleta mea.Eu sint din Craiova daca ai drum anunta-ma si ti le pot arata daca te intereseaza starea lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am roata fata si roata spate de voshod dar nu mai am la ele capacele pe care se prind sabotii fiindca le-am folosit la motocicleta mea.Eu sint din Craiova daca ai drum anunta-ma si ti le pot arata daca te intereseaza starea lor.

 

 

Salut dami id-ul tau sa vorbim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Nu am reusit din pacate sa montez kitul cel nou de lant din cauza foii rotii de spate! Am schimbat doar pinionul de atac,am spalat si uns lantul si am montat tot kitul vechi! :baldy:

 

Caut o foaie cu 44 de dinti care sa se potriveasca pe cuplajul de Voshod si sa respecte pasul lantului!

 

Urmeaza asigurare si ITP!

 

Azi am adus Voshodina acasa! Maine ITP si vruuummmm!!!!! :moto:

Editat de iuli-voshod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e buna dantura de la foia veche? daca da - atunci fa rocada. decupeaza la cota de presare dantura de pe foaie,aceeasi operatie o efectuezi si la cealalta foaie,apoi fixezi dantura pe foaia dorita,si dupa ce in prealabil foaia noua a fost sanfrenata pe ambele parti in zona cotei de prezare,aplici frumos asa numita operatie 'solzi de peste' .

am procedat si procedez in continuare astfel,inclusiv foile de japoneze sunt de chacat,7 milioane si te tine 3 luni.

 

spor :cheers:

 

foaia veche e uzata! nu pot lua nimic de pe ea! are dintii ascutiti si subtiati! mai trag de ea pana fac rost de alta! trebuie sa umblu prin magazine cu lantul in mana;si sa-mi iau ceva ce va putea fi pus pe cuplajul de voshod! Multam de sfaturi!

 

p.s. daca mai ai reductorul ala de kilometraj si nu cere de mancare, mai tine-l! ca am nevoie de unul! Bafturi! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma uit maine sa vad daca-l mai am,dar slabe sanse intrucat am cam dat tot ce am avut de voscodeata. daca-l gasesc totusi,ti-l trimit negresit.

 

ps. vezi ca potrivesc danturi de la foile de la 'hedere-ul' de gloria c 14. daca vezi una mai vandalizata - sho pe ea :grinbandit:

io am folosit la cz si la minsk-ul pe care il am acum,echipat cu roti si telescoape de cagiva.

la voshod potriveste si foaia de jawa 350 638,cu unele mici modificari,insa dantura e mai mare oleaca.

 

spor!

 

 

:cheers:

 

am inteles! multam! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti,

 

 

am si eu o problema cu instalatia la motoreta... nu am lumini la ea... decat scanteie

Slefuit toti papucii,cumparat napolitana noua dar degeaba.Am verificat magnetoul si scoate curent.

nu ma pricep deloc la electrica si deaia va cer ajutorul voua..

Ce ar putea fi de vina? :scratch:

Editat de 3m-01
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti,

 

 

am si eu o problema cu instalatia la motoreta... nu am lumini la ea... decat scanteie

Slefuit toti papucii,cumparat napolitana noua dar degeaba.Am verificat magnetoul si scoate curent.

nu ma pricep deloc la electrica si deaia va cer ajutorul voua..

Ce ar putea fi de vina? :scratch:

 

Verifica daca iese tensiune de la napolitana si daca da verifica la butoanele de comanda pina dai de hiba.Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verifica masele,sa le ai puse si sa faca contact cu cadrul bine! E foarte posibil sa ai si un scurt pe partea de lumini! trebuie doar verificat! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand motor voshod complet + napolitana si bobina. detalii boby_potarnyke sau la telefon 0769877250

 

cateva poze si pretul te rog sa-l postezi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motor de sova pe ultimu drum, cadru de yamaha unde e? mai repede il vinzi dezmembrat ca intreg n-are nimeni ce face cu el

:wave:

no...ca d-aia am cerut poze! e motor de Sova nu de Voshod!

 

bafta la vanzare! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...