Sari la conținut

Accident Usor


GoMeZ
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 147
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cu aia cu 600 nu discut... :P

Dar tu ce ai ca la profil cam la toate rubricile scrie unknown? Stiu ca in primavara cand am fost in Thassos au fost 2 tipi din orasul tau care mergeau realmente bine pe vitezane (unul care era militar in timpul liber pe Hayabusa si celalalt cred ca era civil si pe CBR1000RR sau asa ceva), nu am retinut numele, dar tipii mergeau realmente bine si aveau tupeul sa depaseasca coloana pe ploaie torentiala (eu nu puteam asa ceva ca pe langa ca am motor mic mai aveam si lazi de touring si eram mult mai lat). Esti cumva unul din aia doi, ca sa faci un drum din Thassos pana in Bistrita si sa ti se para o jucarie si faptul ca ajungi acolo la 1-2 noaptea si femeile ceva mai tarziu cu masina mi se pare aproape de kamikadze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar tu ce ai ca la profil cam la toate rubricile scrie unknown? Stiu ca in primavara cand am fost in Thassos au fost 2 tipi din orasul tau care mergeau realmente bine pe vitezane (unul care era militar in timpul liber pe Hayabusa si celalalt cred ca era civil si pe CBR1000RR sau asa ceva), nu am retinut numele, dar tipii mergeau realmente bine si aveau tupeul sa depaseasca coloana pe ploaie torentiala (eu nu puteam asa ceva ca pe langa ca am motor mic mai aveam si lazi de touring si eram mult mai lat). Esti cumva unul din aia doi, ca sa faci un drum din Thassos pana in Bistrita si sa ti se para o jucarie si faptul ca ajungi acolo la 1-2 noaptea si femeile ceva mai tarziu cu masina mi se pare aproape de kamikadze...

eu eram cu rr-ul .nu are importanta. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene motocicleta din poza de la avatar de unde o ai? Vreau sa am si eu poza aia cu fierul ala vechi, intentionez sa-mi deschid un cimitir de motorete si vreau sa o folosesc ca LOGO.

 

Multumesc anticipat.

 

 

 

 

Esti BUN? Te dai cu mine? In oras, in trafic...

 

Astept o propunere... si din partea orcui s-a implicat in discutie si are talente de motociclist.

 

Si... vad ca ti se rupe... chiar asa de fragila o ai? :P

Urat din partea ta sa spui asa ceva...oricat de mult te-ar fi enervat persoana respectiva...Credeam ca pasiunea conteaza, nu fierul pe care-l ai....Ala il mai schimbi dupa ceva ani si banutzi pusi la ciorap, dar caracterul il ai o viata ! Asa ca nu mai judeca oamenii dupa ce motorete au, pentru ca de cele mai multe ori, pe un fier d-ala de care zici tu , o sa gasesti un OM deosebit !

 

Motiv pentru care iti accept eu provocarea, cu o singura conditie: daca castig, iti ceri scuze public pentru ce ai zis ! :lol:

 

 

Scuze pt. offtopic !

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene... Lasa-ne! Sigur nu ne intereseaza experienta ta pe forum... (se vede ca doar pe forum stai - iar cu motocicleta doar in jurul blocului)

 

 

 

prietene! daca vii cu mine o tura te lasi de motociclism...intreaba si tu pe altii si nu mai abera.

chiar nu am chef sa ma cert cu un nimeni ca tine.

numai bine!

 

 

Mai Otto. Nu zic ca nu oi fi tu bun. Dar la tine experienta e mecanica... M-am interesat de tine (si nu de la Redslayer) si sunt sigur ca daca te scot din traseul tau te-ai ratacit intre treptele din cutie. Si mai am curaj sa pun pariu ca o sa te ingalbenesti cand o sa vezi anumite lucruri noi pentru tine (cum ar fi liniile de tramvai). Umfla-te pe traseul Brasov - Mures, si desumfla-te cand intrii in bucuresti.

 

Sunt "mitici" incepatori aici care iti dau clasa in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Otto. Nu zic ca nu oi fi tu bun. Dar la tine experienta e mecanica... M-am interesat de tine (si nu de la Redslayer) si sunt sigur ca daca te scot din traseul tau te-ai ratacit intre treptele din cutie. Si mai am curaj sa pun pariu ca o sa te ingalbenesti cand o sa vezi anumite lucruri noi pentru tine (cum ar fi liniile de tramvai). Umfla-te pe traseul Brasov - Mures, si desumfla-te cand intrii in bucuresti.

 

Sunt "mitici" incepatori aici care iti dau clasa in trafic.

In locul tau m-as mai gandi inainte sa deschid gura.....mai informeaza-te cu privire la diversi useri de pe-aici. Daca pentru tine motociclismul inseamna sa te dai "racing" prin oras, trafic, drumuri rupte...inseamna ca nu stii ce-i ala motociclism cu adevarat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o fi si asa cum zici tu mai pantera, dar crede-ma ca singurul meu idol sunt eu. asa ca pana nu vad eu omul ca e bun... din gura altuia nu cred nimic.

 

 

si daca tii neaparat sa ne dam... sunt disponibil dupa ora 18:00

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Otto. Nu zic ca nu oi fi tu bun. Dar la tine experienta e mecanica... M-am interesat de tine (si nu de la Redslayer) si sunt sigur ca daca te scot din traseul tau te-ai ratacit intre treptele din cutie. Si mai am curaj sa pun pariu ca o sa te ingalbenesti cand o sa vezi anumite lucruri noi pentru tine (cum ar fi liniile de tramvai). Umfla-te pe traseul Brasov - Mures, si desumfla-te cand intrii in bucuresti.

 

Sunt "mitici" incepatori aici care iti dau clasa in trafic.

 

da, ai dreptate...inca nu am vazut linii de tramvai!la noi aici la tara nu e asa ceva.

chiar, oare cate viteze am in cutie?ca nu mai stiu.

nu am nevoie de reclama, crede-ma.nu stiu cati ani ai si nici nu ma intereseaza, dar crede-ma ca nu stii chiar totul, sunt lucruri care iti scapa.

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Extraordinar!!! Am intrat de curiozitate si am ras una buna.......Nu ma intereseaza cine cum se da sau cine ce mobra are dar discutziile astea le-am urmarit si la aia cu 125....Tari si Mari.....Hai sa vedem care sa da mai tare sau am mai vazut injuraturi si atacuri la persoana si din alea????

Bine mai baietzi ca suntetzi din Bucuresti si din Timisoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Extraordinar!!! Am intrat de curiozitate si am ras una buna.......Nu ma intereseaza cine cum se da sau cine ce mobra are dar discutziile astea le-am urmarit si la aia cu 125....Tari si Mari.....Hai sa vedem care sa da mai tare sau am mai vazut injuraturi si atacuri la persoana si din alea????

Bine mai baietzi ca suntetzi din Bucuresti si din Timisoara.

 

Sa stii ca in mare parte ai dreptate... ne-o fi iesit 125 din cap...?

 

Si ca sa-i fac pe plac Panterei spun urmatoarele:

 

Imi cer scuze public pentru neadevarurile spuse de mine, atacuri la persoana si/sau injurii aduse vreunui membru al forumului.

 

In rest totul ramane valabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca in mare parte ai dreptate... ne-o fi iesit 125 din cap...?

 

Si ca sa-i fac pe plac Panterei spun urmatoarele:

 

Imi cer scuze public pentru neadevarurile spuse de mine, atacuri la persoana si/sau injurii aduse vreunui membru al forumului.

 

In rest totul ramane valabil.

Iti multumesc pentru asta! Nu azi ne dam, ca am treaba si trebuie sa imi prinda aderenta ca lumea placutele. Dar iti promit ca ne vom da si dupa mergem la o bere cu baietii sa povestim. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah eu nu pot sa ajung dar as da orice sa vad un filmuletz sau macar niste poze....repet..orice deci daca stitzi adresa diavolului sa ii vand ceva:)))

Hai ca deja aberam era vorba despre un accident si nu despre cine cum merge

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai meseriasi se gasesc pe vremea asta de rahat.Asta vara nu va mai dadeati viteji.Deocamdata numai vorbele sunt de multi dintre voi.Eu unul ma retrag dintre atatia meseriasi.Cand aveam mai putini ani unu spuneau ca sunt cu capul la cum merg,acum am mai crescut si pe zi ce trece iau mai mult mana din gaz.Va las pe voi s ava sinucideti.Eu nu ma ridic la nivelul multora care nu au obligatii ...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca s-a inteles ca nu e o cursa de viteza sau ceva de genul asta. e de indemanare.

 

Exemplu: Se pleaca de la romana la ora 19:00 cine ajunge primul pe un traseu stabilit de comun acord tot la Romana.

 

- Asta pt cei care au impresia ca se merge la liniuta -

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti praf,mi-ar placea sa te vad in trafic si sa rad putin

 

 

 

In 13 am treaba in Buc.

 

Daca e vreme frumoasa si imi permite deplasarea cu moto ne vedem.

 

Daca nu , ramane valabila oferta cu prima ocazie.

 

Te tin la curent ratatule.

 

Il stie cineva pe asta? Are moto? Nu de alta dar sa nu vin degeaba cu moto.

 

Bafta la reparatie. Sa ne ti la curent si hai sa-l ignoram pe pici.

 

Numai bine!

aloo..unde erai ieri?m-ai sunat cumva?ca eu mi-am inchis telefonul de frica, sau nu ai avut credit de un telefon?macar daca nu te stii in stare sa faci ceea ce zici macar taci din gura nu te mai da rotund.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca s-a inteles ca nu e o cursa de viteza sau ceva de genul asta. e de indemanare.

 

Exemplu: Se pleaca de la romana la ora 19:00 cine ajunge primul pe un traseu stabilit de comun acord tot la Romana.

 

- Asta pt cei care au impresia ca se merge la liniuta -

 

mai mare prostie nu am auzit.sper ca a fost o gluma.

adica se va merge pe viata si pe moarte printre un milion de masini?? e aberatie totala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aloo..unde erai ieri?m-ai sunat cumva?ca eu mi-am inchis telefonul de frica, sau nu ai avut credit de un telefon?macar daca nu te stii in stare sa faci ceea ce zici macar taci din gura nu te mai da rotund.

 

 

aloo, sunt in Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aloo, sunt in Bucuresti.

 

:drink:

 

Se transmite si la TV?Pe ce post si la ce ora? :moto:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai mare prostie nu am auzit.sper ca a fost o gluma.

adica se va merge pe viata si pe moarte printre un milion de masini?? e aberatie totala.

 

 

Bai Otto, unii sunt buni printre masini, poate mai buni decat pe un traseu stiut pe dinafara. Aceeasi invitatie ti-o lansez si tie. Pe mine nu ma intereseaza traseul prea bine stiut de tine - si anume Brasov <-> Mures - pentru ca eu nu ma duc la munca (de exemplu) pe traseul asta, ma duc printre masini asa ca multi motociclisti din bucuresti. Pe "curbe" mai rar, dar poate ca atunci intoarcem cauciucurile pe dos... ce sa mai zic... pe la noi pe acilisea mergem cu bale pe rezervor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deja par offtopic :drink:

 

i-am stresat zilnic pe cei de la elf

imi spuneau ca nenea inspectorul e in concediu si ca nu nici un raspuns de la UNITA de pe 04.11

 

am facut sesizare pe site la UNITA, intr-o ora m-a sunat un nene, mi-a spus ca are dosarul meu in fata, dar nu are devizul estimativ :moto:

mi-a dat adresa de mail, si sa trimita service ul devizul acolo, si maine cica o sa primeasca raspuns...

am vb la service a trimis mail, si mie in cc.. acum trebuie sa astept. iar.

 

valoarea devizului de 7155 lei fara TVA. credeti ca am sanse sa imi dea asigurarile tot, si sa se apuce cei de la elf de lucru?

moto e din 98, are vreo 37000 km. valoarea ei actuala luata dintr-un catalog din nemtia, care are legatura cu asigurarile, ar fi de vreo 3500E

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deja par offtopic :D

i-am stresat zilnic pe cei de la elf

imi spuneau ca nenea inspectorul e in concediu si ca nu nici un raspuns de la UNITA de pe 04.11

 

am facut sesizare pe site la UNITA, intr-o ora m-a sunat un nene, mi-a spus ca are dosarul meu in fata, dar nu are devizul estimativ :P

mi-a dat adresa de mail, si sa trimita service ul devizul acolo, si maine cica o sa primeasca raspuns...

am vb la service a trimis mail, si mie in cc.. acum trebuie sa astept. iar.

 

valoarea devizului de 7155 lei fara TVA. credeti ca am sanse sa imi dea asigurarile tot, si sa se apuce cei de la elf de lucru?

moto e din 98, are vreo 37000 km. valoarea ei actuala luata dintr-un catalog din nemtia, care are legatura cu asigurarile, ar fi de vreo 3500E

 

:moto: Ce tare!Sa pari offtopic pe propriul topic! :drink:

 

S-ar putea s-o considere dauna totala in cazul in care ce ai zis mai sus e adevarat!Ramane de vazut cum se misca UNITA!Oricum vor taragana afacerea cat de mult vor putea!

Tine-ne la curent cu orice noutate...asta in cazul in care te lasa ceilalti sa mai postezi aici(se stiu ei care)!Daca nu, deschide alt topic! :sick:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai na.. daca a devenit un topic de curse si care e mai tare din parcare...

 

mai zicea ala de la asigurari ceva, ca imi da 75% din valoare daca se considera dauna totala. in fine

o sa dau mai mult edetalii dupa ce am raspuns de la service/asigurari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai zicea ala de la asigurari ceva, ca imi da 75% din valoare daca se considera dauna totala. in fine

o sa dau mai mult edetalii dupa ce am raspuns de la service/asigurari

 

Da, asa zic si eu:o sa iei undeva la 75% din 3500 euro.

Incearca sa recuperezi si "epava"....Le combini tu cumva ori de-o reparatie, ori de-alt motor!

 

Bafta! :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...