Sari la conținut

Fete Motocicliste


Annone
 Share

Postări Recomandate

Azi e urat :D

Eu cu Seawolves nu merg, am auzit ca pentru ei femeia tre` sa stea la cratita nu pe motor :) . Plus ca asta vara cand mergeam pe la butoaie vreo 2-3 erau mai sociabili. Acum no offence, e parerea lor, n`am ce comenta.

Avand in vedere ca stiu sa fac supa la plic, raman la motor. Bine ca exista Sabroso :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 748
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu am mai fost de mult la Casimcea (de tulcea ca celalalt e casicea cred) dar acum vreo 5 ani drumul era destul de rau, pentru vitezane nu cred ca merge, plus ca intalnirea la butoaie pentru plecarea spre tulcea mi se pare peste mana, asta daca nu vor sa faca traseul prin corbu - mihai viteazu, traseu care nu se preteaza nici el prea bine la vitezane. ori cum eu merg doar sa se spuna unde, eu am mai propus doua trasee, tot in zona aia, mai sus cu cateva posturi.

Deci se stabileste ceva sau........................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi e urat :D

Eu cu Seawolves nu merg, am auzit ca pentru ei femeia tre` sa stea la cratita nu pe motor :) . Plus ca asta vara cand mergeam pe la butoaie vreo 2-3 erau mai sociabili. Acum no offence, e parerea lor, n`am ce comenta.

Avand in vedere ca stiu sa fac supa la plic, raman la motor. Bine ca exista Sabroso :lol:

 

Nu cunosc punctul lor de vedere cu privire la "cratita", dar cred ca ti-ai format o parere gresita indusa probabil de un "superbarbat" (nu exista padure fara uscaturi) care a vrut sa te "impresioneze". Spun asta pentru ca FOARTE MULTI dintre ei vin cu sotiile sau cu prietenele la toate intalnirile lor de Vineri seara sau in alte ocazii. Cei enumerati mai sus sigur nu au aceasta parere pentru ca ii cunosc, sotiile lor sunt pasagere pe motor, iar plimbarea de maine nu este o actiune a clubului ci o plimbare de primavara.

Cat priveste sociabilitatea cu noii simpatizanti ai clubului, este un lucru pe care li l-am reprosat si eu la un moment dat, dar asta se intampla datorita faptului ca ei se cunosc de foarte mult timp, sunt foarte buni prieteni, au multe sa-si spuna si ii neglijeaza pe noii veniti dar fara rea intentie.

 

IN CONCLUZIE : Eu o sa vin la intalnirea cu voi pentru ca impreuna ne-am plimbat iarna asta si vom continua - la 10.30 la Aqua si mai discutam acolo o ora, doua pana ne strangem. OK ?

 

 

P.S.1 -Daca citesc sotiile lor remarca ta cum ca trebuie sa stea la cratita, multi dintre ei nu vor mai avea "liber la motor" toata vara asta. IMI PARE RAU DE EI.

P.S.2 -Cei 2-3 mai sociabili erau probabil necasatoriti iar la ceilalti le era teama sa discute cu tine ca sa nu-i certe sotiile. O fata draguta si motociclista pe deasupra ........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bună remarca, cu statul 2-3ore pănă ne strângem Âşi ne hotărâm încotro sa mergem. De ce nu pierdem azi vremea pe net, că tot e urât afară Âşi mâine în 30min să fim pe drum. Dar văd că e mai comod să intri, citeÂşti Âşi gata. E aÂşa greu să dai un reply.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine miercuri m-a luat o raceala cu frisoane sa-ti tragi palme nu alta dar e ok acum, bine k e urat azi sa merg si eu maine :lol:

 

Costica si Dan avand in vedere ca voi 2 sunteti cei mai umblati pe drumurile astea spre tulcea, bagati un traseu si maine la ora 11 dam plecarea de la aqua magic si gata.

 

Eu va sustin pana la capat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bună remarca, cu statul 2-3ore pănă ne strângem Âşi ne hotărâm încotro sa mergem. De ce nu pierdem azi vremea pe net, că tot e urât afară Âşi mâine în 30min să fim pe drum. Dar văd că e mai comod să intri, citeÂşti Âşi gata. E aÂşa greu să dai un reply.

 

Toata lumea vine cu cafea la pachet si sandvich pentru perioada cat asteptam - pe drum o sa mancam o ciorba undeva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu propun asa:

CT-Baia-Doua Cantoane-Slava Rusa -Slava Cercheza- Ciucurova- Topolog-Harsova-CT

 

daca are cineva o harta a romaniei pe calculator sa faca un pustiu de bine sa mi-o dea si mie, ca nu gasesc nimic calumea pe net, si nu pot calcula km.

Astept dezbateri si propuneri, garantez ca drumurile intre CT - doua cantoane si ciucurova-harsova sunt bune, nu mai stiu in ce stadiu e drumul intre doua cantoane si ciucurova dar din cate tin eu minte sunt cam 20km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm.. nu mai zic nimic.

Voi puteti merge cu cine vreti, nu e cu suparare. Avem timp de plimbari impreuna :lol:

Asfalt uscat maine!

 

Nu ai citit cu atentie - NOI ne intalnim maine la ora 10.30 la Aqua - NOI astia din clubul "Fete motocicliste" - bem cafeaua la pachet, mancam sandvich-ul si plecam la 11.00 - unde ? - nu stim - stabilim si in functie de vreme. Sper sa nu avem nevoie de umbrela. Aceasta este o propunere - daca aveti alte propuneri POSTATI AICI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu va pot acompania la un traseu mai lung, trebuie facut neaparat schimbul de ulei la mine si inca e frig, tot ce zic este ca avem mai mult de castigat daca facem plimbarea peste o saptamana sau doua si nu inghetam acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu propun asa:

CT-Baia-Doua Cantoane-Slava Rusa -Slava Cercheza- Ciucurova- Topolog-Harsova-CT

 

Aprox. 200km. Harta mea nu stie toate localitatile pe care le-ai enumerat.

Putem face si o plimbare mai scurta - cel mai bine vorbim atunci. Daca e frig nici eu nu vreau sa mergem departe - avem timp - vine vara.

Editat de dan_s
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu va pot acompania la un traseu mai lung, trebuie facut neaparat schimbul de ulei la mine si inca e frig, tot ce zic este ca avem mai mult de castigat daca facem plimbarea peste o saptamana sau doua si nu inghetam acum.

 

sorine maine se anunta 10-12c si soare, mai cald de atat doar la vara, daca se mentine asa cum zic astea eu cred ca e o zi perfect, nici foarte cald sa transpiri nici frig sa ingheti. Dar daca propuneti iar sa mergem la mangalia np. sau la negru voda, doar sa nu ma plimb iar intre mamaia si sala sporturilor de 5-6ori cum am facut ieri ca nu ma mai bag.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorine maine se anunta 10-12c si soare, mai cald de atat doar la vara, daca se mentine asa cum zic astea eu cred ca e o zi perfect, nici foarte cald sa transpiri nici frig sa ingheti. Dar daca propuneti iar sa mergem la mangalia np. sau la negru voda, doar sa nu ma plimb iar intre mamaia si sala sporturilor de 5-6ori cum am facut ieri ca nu ma mai bag.

 

Asa ne stii tu pe noi? Intre Mamaia si Sala Sporturilor doar tu poti sa te plimbi. Eu plec acum de pe forum - citesc maine dimineata, vad ce ati stabilit si ma conformez. O zi buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa calculele mele (sper sa nu ma insel prea tare) Drumul CT-Topolog-Harsova-CT are 240km

Drumul CT-Negru Voda-Mangalia-CT are 160km diferenta de 80km dar din cate stiu eu drumul pe Cotul vai intre NVsi Mang. este cam praf.

Mai asteptam oferte :lol: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani tuturor doamnelor si domnisoarelor cu ocazia zilei de 8 martie! :) :lol: :D

drumul spre Tulcea e practicabil, am fost eu cu masina acum trei zile, s-a m-ai si asfaltat pe alocuri. nu e nici foarte foarte dar nici varza.

asflat uscat

Editat de Moto Junkie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani tuturor doamnelor si domnisoarelor cu ocazia zilei de 8 martie! :) :lol: :D

 

Multumim frumos pt urare :D !

Imi pare rau ca nu pot veni cu voi, dar poate dati o sarma cand va intoarceti sa mai stam la un pahar de vb ,nu de alta dar trebuie sa-mi vedeti pretioasa. Lui Costica sa-i multumiti ,el v-a salvat ... de mine :kiss:

Plimbare placuta si asfalt uscat! KISS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neatza ppl :D

Eu am putina treaba acum dimineata, la 11.30 as putea fi la aqua, asta daca se accepta.

@MotoJunkie multumim pentru urari dar nu mai inteleg nimic cu 8 martie asta, eu stiam ca e "Ziua Internationala a Mamei"

@Anca sa o stapanesti sanatoasa, tre sa o uzi :lol:

 

L.E. unde mergem?

Editat de anna_125
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, asa este! pentru mine, insa, Martie e luna femeilor, asa ca... :lol:

din pacate eu sunt lasat in urma de o schimbare de ulei, ca si sorinm, deci nu va pot incurca, as iesi si eu cu voi. poate dupa 15 cand termin de facut moto facem o tura pana la Slava Cercheza, imi place la nebunie pe acolo.

haide, asfalt uscat, ca astazi trebuie! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa facem drumul CT-Topolog-Harsova-CT cu oprire la Hanu Morilor pentru ciorba si amintiri :lol: , drumul super bun singurul inconvenient a fost vantul, si o curba abordata de mine foarte istet terminandu-se cu o mica imprastiere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor.

 

Vreau sa va anunt pe toata perioada lunii Martie, la orice cumparaturi pe care le faceti de la noi, veti avea un discount de 10-15 %, in functie de produse.

 

Am adus ieri special pentru voi combinezoane de piele pentru doamne si domnisoare si cizme.

 

Plus ca tocmai am actualizat si stocul de casti, manusi, cizme, etc.

 

Va asteptam pe la noi.

 

PS.

 

Discount-urile se aplica si la consumabile (uleiuri, filtre etc.) si la manoperele aferente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...