Sari la conținut

Kmz Va Asteapta Pe Noul Site


Aleko
 Share

Postări Recomandate

OJSC "Kiev motocicleta de plante"[/b]
cred ca se referea la motocicleta ca efect al plantei(pt cei ce sau lasat de Vodka)
P L A N T E ??? :drink:

Kiev Motorcicle Plant = Fabrica de Motociclete Kiev.

Si rusii de la IMZ si ucrainienii folosesc "plant" ca termen in engleza pt. "zavod".

 

KMZ e de fapt KМЗ,

la fel cum IMZ e de fapt ИМЗ, adica ИРБИТСКИЙ МОТОЦИКЛЕТНЫЙ ЗАВОД, ei traduc Irbit Motorcycle Plant si uneori Irbit Motorcycle Works.

 

plant (engl.) = usine (fr.) = Werk (germ.) . iar google zice plant=planta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze din Ucraina, august 2008facute de un niprist rus, dupa cum se vede motociclete Nipru noi noute

Dnepr Cioper si Dnepr Scrambler

Furca Ij excelenta, demaror, filtru ulei extern, aprindere electronica, rapoarte cutie probabil lungi, totul la ~2000$

post-4291-1227038027_thumb.jpg

post-4291-1227038034_thumb.jpg

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze din Ucraina, august 2008facute de un niprist rus, dupa cum se vede motociclete Nipru noi noute

Dnepr Cioper si Dnepr Scrambler

Furca Ij excelenta, demaror, filtru ulei extern, aprindere electronica, rapoarte cutie probabil lungi, totul la ~2000$

 

 

Frumoase......Cu ocazia asta intreb si eu ca sa mai aflu ceva :

 

Cum adica filtru de ulei extern? Cum are Niprul clasic filtrul?

 

Cum adica rapoarte cutie lungi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze din Ucraina, august 2008facute de un niprist rus, dupa cum se vede motociclete Nipru noi noute

Dnepr Cioper si Dnepr Scrambler

Furca Ij excelenta, demaror, filtru ulei extern, aprindere electronica, rapoarte cutie probabil lungi, totul la ~2000$

nu sunt de fabrica...ceva facaciuni ca sa arate frumos...

nu scrie pe ele anul...

nu stiu daca vreunul e modelul cu filtru extern....

Daca stii mai multe, nu presupuneri, baga! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca sunt d fabrica ce ma? aveti tupeu sa mergeti pe naspa cu ele? cum le inscrieti ma pe alea, non euro asa cum sunt ele... pt mine nici ural nu e euro3, dar daca au reusit sa il omologheze, ce mai conteaza....

 

aici se cer nipre la 300 roni si lumea viseaza nipre noi, hai ma sa fim seriosi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt de fabrica...ceva facaciuni ca sa arate frumos...

nu scrie pe ele anul...

nu stiu daca vreunul e modelul cu filtru extern....

Daca stii mai multe, nu presupuneri, baga! :rock:

 

Adica eu vorbesc degeaba, sunt poze facute langa fabrica sau in curtea fabricii plm de un rus care a fost in fabrica. Daca pe el nu-l crezi de ce nu-l crezi pe Mihai din Resita cu Nipru Jack Daniels care a fost anul asta.

Sunt noi fiindca vezi motoarele, coturile la tobe etc. Acuma daca sunt sau nu niste porcarii recunosc ca preferam sa fotografieze modelul clasic de Nipru.

Toate modelele noi le fac astia cu filtru extern ca e mai eftinache probabil. Si e mai bine doar din punct de vedere al schimbarii facile a filtrului, filtrul centrifugal scoate orice prinde.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iertata sa-mi fie curiozitatea bolnavicioasa, dar pe ce nebanuite cai o apuca coturile de evacuare la Nipra din poza stanga?

 

Buna intrebarea! acum am vazut. probabil iti da monoxidul direct in gura in timp ce mergi ca sa mori si sa apara in ziar:

"Noua motocicleta Dnepr - mori dupa ea!"

 

:rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...