Sari la conținut

Motoare Pe Paine


boaska
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut. Mai boaska, ia lasa tu gargara la o parte si rupe gura tirgului. Repara mai baiatule M-ul, BMW-ul, s-au ce o fi. Din ce se vede in linie mare ai componentele lui. Arunca-te voiniceste pe el si poate la vara ii auzim glasul. Ia inchipuie-ti cum va fi sa apari cu el la intrunirea de comuniste de la anul. Nu mai arde gazul, spor la treaba. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Mai boaska, ia lasa tu gargara la o parte si rupe gura tirgului. Repara mai baiatule M-ul, BMW-ul, s-au ce o fi. Din ce se vede in linie mare ai componentele lui. Arunca-te voiniceste pe el si poate la vara ii auzim glasul. Ia inchipuie-ti cum va fi sa apari cu el la intrunirea de comuniste de la anul. Nu mai arde gazul, spor la treaba. Numai bine.

 

Pai asta-i problema, ca omu se documenta sa nu cumva sa bage fro piesulica de BMW in M si sa nu-i mearga rotund motorul...

Mai frate, eu zic sa lasi prostiile, BMW-urile alea bune sunt de mult la mama lor acasa, plus ca nu cred sa fi vietuit foarte multe pe meleagurile noastre, asculta-i pe baietii astia ca stiu ei ce spun, ca se ocupa de asa ceva de pe vremurile cand mai erau sanse sa ai noroc sa gasesti si cate una uitata prin vreun cotet sau pod sau beci, cum zicea si Rocknroll, pune mana si scoate-l pe strada, mai ales ca ai sansa sa te ajute si baietii cu documentatie, sfaturi, poate chiar si manopera si piese, crede-ma, au resuscitat destule babute de astea si stiu despre ce e vorba.

 

Bafta si resuscitare placuta, dar sa-l faci asa cum la facut fabricuta lui, sa nu dea al de sus sau de jos sa-l cioperesti sau tiganesti ca e pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta cu ciopartitul e tare

nici nu va imaginati cum era asta inainte sa ma apuce pandaliile

era 90% original,ii mai lipseau tobele finale originale si cam atat

lasa ca au destui originale, eu nu sufar de simpatii retro,

sincer mi se pare cam scurt cadrul

motorul are insuficienta putere si mananca prea mult

acum imi pare rau ca am dat 2 motoare de ural 750

era cea mai buna setare posibila

piese fac rost ,si nu cumpar decat noi.

motocicleta asta e ultima dintre toate in zona Ialomita

ii cunosteam pe toti detinatorii de "pufaitoare" si toti/toate s-au dus inclusiv taica-miu

d-zeu sa-i aiba in pace pe motociclistii cu casca de aviator ce cutreierau Baraganul in lung si lat

promit sa nu-i uit niciodata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma refeream la seria de motor, nu de cutie. seria de motor la BMW NU SE AFLA ACOLO. ;)

acolo se afla seria de motor la M72, insa caracterele cu care sunt poansonate de fabrica sunt EXACT LA FEL CU CELE DE LA CUTIE. dupa cum poti observa intre seriile de la cutiile tale si cea de pe bloc este o diferenta uriasa.

 

deci, cutiile au seria ok, blocul nu. (poansoane la fel cu cele foosite la blocul ala se gasesc la Draper, nu ma intreba de ce stiu ;) )

 

roti posibile bmw dupa cum stiu eu poate gresesc

 

posibil, jantele si modul in care au fost executate vor spune mai multe. claitatea la bmw e incredibil de departe fata de M

 

poza cu r61, la care imi place sa cred ca ati bagat de seama ca tot esapamentul e chinezesc!! chiuloasele nu prea seamana, nu? M72 si R71 au chiuloasele la fel. (ca forma :( )

 

trebuie poze mai mari? :D)) sunt la munca nu am timp acum. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum ma uit la poza cu bmw-ul si ma minunez..

 

Si eu ma minunez.....din 1991 aud aceeasi discutie M72 versus BMW.Am obosit ...sunt 17 ani.Dar ce e haios ca la 6 luni-1 an mai apare cineva care crede ca macar O PIESA AR PUTEA FI...

P.S. Vorbesc in cunostinta de cauza, am resturat si eu un M72-ul si cand am sablat janta spate si am vazut sub vopsea mare scris BMW mare imi fu bucuria....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta cu ciopartitul e tare

nici nu va imaginati cum era asta inainte sa ma apuce pandaliile

era 90% original,ii mai lipseau tobele finale originale si cam atat

lasa ca au destui originale, eu nu sufar de simpatii retro,

sincer mi se pare cam scurt cadrul

motorul are insuficienta putere si mananca prea mult

acum imi pare rau ca am dat 2 motoare de ural 750

era cea mai buna setare posibila

piese fac rost ,si nu cumpar decat noi.

motocicleta asta e ultima dintre toate in zona Ialomita

ii cunosteam pe toti detinatorii de "pufaitoare" si toti/toate s-au dus inclusiv taica-miu

d-zeu sa-i aiba in pace pe motociclistii cu casca de aviator ce cutreierau Baraganul in lung si lat

promit sa nu-i uit niciodata

vrei sa cioparesti ? ma intereseaza rotile alia dau an schimb originale de m 72 plus diferenta, sau piese pt ciopar orcum pacat sal tai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da cauciucul nu il vinzi de pe roata din dreapta dintre cele doua?

hai ca boasca astai figura! :lol:

ne agitam aceea toti ca vrem una alta si nu ne baga in seama, da nui bai strigam ca poate aude! :(

el defapt compara si iar compara :(

Editat de mas oyama
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as pune pe un bmw 600 ca cred ca acolo sar potrivi mai bine decat pe un m

 

 

ma gandeam ca vrei sa le pui pe unu din cele doua Zundappuri.

eu roti de astea de BMW am aruncat sau le-am dat degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primele M-uri au avut roti drepte, ca la bmw. le-am vandut cu succes, nu mai aveau dantura asa ca nu aveam ce face cu ele. bibelouri nu mai tin, si sa repar butuc - never ever...

 

ooooooffffffffff, problema mare cu bmw-urile astea.... ale dreq...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

daca pui si un sac de coceni, 2 gaste, bicicleta Tohan vaca si calul le iau eu.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, ce ai stricat aripa aia de atas, taind-o si punand-o pe spate.

Cat vrei pe "M72" asta?

 

LE: 550 neg, am vazut pe celalalt forum.

 

Aripa de fata ai taiat-o si pe aia, rezervorul nu mai e rezervor de M....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...