Sari la conținut

Sfintirea Motoarelor


Postări Recomandate

patetic!

ma ia risul cind vad cum dati(uni din voi) cu mainile in stinga si-n dreapta si zice ca-si face cruce....

n-am nimic eu cu voi, am ce am cu relijia asta, manipulare in masa.....da sa nu filosofam ca nu astai tema topicului

 

si de la noi din Oradea azi un grup au mers pana la Manastire la Izbuc :laugh:

sanatosi si fara sechele sau intros acasa?

Calugarii din manastirea aceea sunt infecti, nu vorbesc din rautate sau rea credinta,ci doar din trairile care le-am avut, de-am crezut ca ma inbolnavesc "spiritual" , ar trebuii sa li se faca anual un test pshihologic, singuratatea si apropierea pe perioada prea lunga a persoanelor de acelasi sex nu face bine sanatati mentale

cinea vrea sa ma atace, mai bine s-ar duce personal sa se spovedeasca si apoi mai discutam, eu acolo am avut ultima spovedanie din viata mea altu cat e hau nu mai pup eu poala unui preot, calugar, staret......

de atunci sa pus capacul definitiv pe oala!

 

mai e o vorba!

nu toti "doftori" sunt doctori!

nu toti "injineri" sunt ingineri!

nu toti "popi" sunt preoti

cum nici padurea nu e lipsita de uscaturi

.........................sa nu discriminam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hei, voi astia care ziceti ca nu asa se face sau ca niste calugari nu sunt chiar calugari, voi discriminati. Credinta e a fiecaruia dintre noi si inauntrul nostru. Ca faci din mana sau ca iti uda motorul cu apa nu e mare lucru vazut asa, "stiintific". Ideea e ca fiecare trebuie sa-si vada de relatia lui cu Dumnezeu cum stie el mai bine.

Asa ca felicitari pentru iesire - e clar ca va stiti limitele pe pamant si asta am inteles ca e mare lucru. Ca de stat pe-aici cica nu stam mai mult de ~7o ani.

 

Daca taceam filozof ramaneam, stiu :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hei, voi astia care ziceti ca nu asa se face sau ca niste calugari nu sunt chiar calugari, voi discriminati. Credinta e a fiecaruia dintre noi si inauntrul nostru. Ca faci din mana sau ca iti uda motorul cu apa nu e mare lucru vazut asa, "stiintific". Ideea e ca fiecare trebuie sa-si vada de relatia lui cu Dumnezeu cum stie el mai bine.

Asa ca felicitari pentru iesire - e clar ca va stiti limitele pe pamant si asta am inteles ca e mare lucru. Ca de stat pe-aici cica nu stam mai mult de ~7o ani.

 

Daca taceam filozof ramaneam, stiu :D

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toti cei care nu cred in Dumnezeu: Ce cautati voi aici pe acest topic sa ne spuneti noua cum si ce? De ce nu va faceti voi un topic al celor atei sau antiCristi si discutati acolo, si sa vedeti ca noi va vom lasa in pace si nu vom veni peste voi cu replici acide! Acest topic nu a fot facut sa va ceara voua parerea, a fost facut doar sa arate unde a fost un grup de motociclisti intr-o zi, daca va place bine daca nu va place iarasi bine. Cititi bine titlul topicului scrie clar:"Sfintirea Motoarelor" ne este "sunteti de acord cu sfintirea motoarelor?"

Asa ca motociclisti ai scolului XXI antiCristi este simplu sa va faceti un topic nou!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E forum (de discutii), bulletin board , you name it! Fiecare are dreptul sa spuna ce vrea atat timp cat nu sare calul. Faptul ca unuia i se pare jalnic sfintitul motoarelor iar altuia i se pare inaltator este ceea ce indeobste se cheama diferenta de opinie. Ajuta la progres,ya know. Chill.

PS: da, mie mi se pare de rahan "initiativa". Dar ma opresc aici. E dreptul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toti cei care nu cred in Dumnezeu: Ce cautati voi aici pe acest topic sa ne spuneti noua cum si ce? !

E diferenta foarte mare in a crede in Dumnezeu.....si a crede in biserica si popi.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai... bravo pt treaba asta... nush mie mi s pare destul de fain sa iti sfintesti motoru, si nu ca obiect in sine pentru ca aici nu se pune punctu pe ce tobe ai si ce cauciuce, poa sa le zica si satan, ideea in sine de a sfinti un lucru care e mai multe decat un obiect simplu ci e parte din tine oarecum... mi s pare chiar ok..

 

Desi nu is cu Biserica si chestii de genu si nu calc p acolo deloc, cred in dumnezeu, in felu meu si cred ca fiecare are credinta sa si o intelege in felu sau. Nu tre sa fi prezent la slujba si sa faci accident k bou luand mana d p ghidon sa t inchini in fata bisericii ca sa fi un bun credincios, ca oricum nu ajungi in rai orice-ar fi ala. Credinta o ai in suflet si cinstesti p Dumnezeu asa cum crezi tu de cuviinta k iti sta in putere si sincer... pomana cea mai mare nu ti-o faci cu masa de zeci de metri si mancare cacalau...:P

 

Na..oricum dreptate au si cei pro si cei contra, depinde cum privesti.... oricum treaba cu sfintitu e faina.....

 

Oricum popii majoritatea, nu toti, is mai ai dracu decat satana.... si biserica e doar o afacere..... asta e clar....

dar credinta cine are... sa fie sanatos cu ea....cine nu.. e libertatea sa. :huh: Fiecare e liber sa traiasca dupa propria vointa si judecata.

 

Credincios necredincios gas sa fie si p motoare sa mergem noi ;) :laugh: k tot acolo ajungem :D

Frumoasa ceremonie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totusi is curios...ce se rosteste spre sfintirea unui cal de fier.... k presupun k nu exista in cartile bisericesti pasaj special spre sfintirea mobrelor... :laugh:

 

dak stau sa ma gandesc bine am si eu 2 motorete sfintite de preot... un minsk care atunci cand l-am luat era si parintele cu botezu la tipu ala acas si mi l-a botezat si p el.....si un ij pe care lafel m-a prins popa cu botezu cand fugeam dimineata pe la 7 de la una din bloc k plecam la paulesti la intrunire......:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum popii majoritatea, nu toti, is mai ai dracu decat satana.... si biserica e doar o afacere..... asta e clar....

dar credinta cine are... sa fie sanatos cu ea....cine nu.. e libertatea sa. :P Fiecare e liber sa traiasca dupa propria vointa si judecata.

 

Credincios necredincios gas sa fie si p motoare sa mergem noi :crack: :laugh: k tot acolo ajungem :)

Frumoasa ceremonie!

vesnic ma loveste lumea CREDINCIOASA cind dezbat si eu subiectul asta cu urmatoare fraza:

"nu fa ce face popa, fa ce zice popa"!

pai! o fi valabil pentru toti prosti, cretini care o rostesc si o cred de buna....pentru toti credului condusi de un pacatos cu poala!POALA NU p....a sa nu exageram!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...