Sari la conținut

Unde Schimbati Gumele ?


Postări Recomandate

Salut, vreu sa pun gume de strada pt sezonul asta, am cautat un topic de acest gen, dar n-am gasit. Aveti idee unde gasesc pe cineva sa-mi schimbe gumele rapid si cu instalatie speciala pt moto sau care sa le aiba cu chestia asta? de preferat in zona de est-centru a Bucurestiului. Aveti ideee cam cat m-ar costa ? ca la ÂŞama Service sau alte "super service-uri" banuiesc ca te cam rupe la buzunar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi le schimb singur. Nu ma complexez atat pentru o pereche de gume !

Nu am nici o ,,instalatie speciala", ci ... doar 3 leviere si o pompa ! Atat !

 

:( that's the spirit - si eu imi schimb singur mousse-urile din vara. E advarat ca am 6 leviere si o presa pentru scos cauciucul de janta (la mousse-uri merge mai greu).

Bogdane, daca vrei te astept in pajura la garaj si iti ofer sculele si asistenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, mersi baieti pentru reply-uri, din pacate nu prea le-am avut cu lucrul manual de mic, desi motoarele m-au obligat la asta... :( sa vad poate gasesc pe cineva totusi...ca după o zi de birou sa schimb gume noaptea sună cam creepy... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, mersi baieti pentru reply-uri, din pacate nu prea le-am avut cu lucrul manual de mic, desi motoarele m-au obligat la asta... :( sa vad poate gasesc pe cineva totusi...ca după o zi de birou sa schimb gume noaptea sună cam creepy... :(

 

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?sh...6051&tst=40

 

Montat + echilibrat in jur de 50 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdane...pai nu se poate sa te duci si cu mobra si sa stai ca boieru sa-ti dea ala jos roata sa schimbe, echilibreze etc..si sa fie si ieftin.

Cea mai ieftina varianta e cea home made, sau te duci cu rotile si gumele in brate la o vulcanizare de cartier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, vreu sa pun gume de strada pt sezonul asta, am cautat un topic de acest gen, dar n-am gasit. Aveti idee unde gasesc pe cineva sa-mi schimbe gumele rapid si cu instalatie speciala pt moto sau care sa le aiba cu chestia asta? de preferat in zona de est-centru a Bucurestiului. Aveti ideee cam cat m-ar costa ? ca la ÂŞama Service sau alte "super service-uri" banuiesc ca te cam rupe la buzunar...

incearca la sama cu incredere sunt profesionisti si nu-si bat joc de tine.am fost la multe vulcanizari si am platit cat la sama si a trebuit sa fac eu treaba sau mai rau am fost refuzat.eu zic ca sama sunt singurii seriosi,iar la pret nu-i mult ptr motociclete.la masini da este scump sa faci schimb la ei dar la motoare este super ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Autozone am facut si eu, dar pe str. Gheorghe Titeica, la intrare in Taxi Glucoza, pe langa strandul Studentesc, aproape de Bamboo.

 

http://wikimapia.org/#lat=44.4666326&l...amp;m=a&v=2

 

M-am dus cu roata in brate si m-a costat 26 de lei. Mi s-a parut foarte indemanatic nenea ala si are si sculele adecvate.

Aveti si o cafea din partea casei :laugh:

Am intrebat cat e un "tacam complet", adica sa vii cu ea la usa si sa pleci cu ele echilibrate... 67 de lei bucata.

Editat de vis-a-vis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe fundeni cum mergi spre pantelimon cobori podu si pe dreapta e vulcanizarea. 10 ron pe fiecre roata, iti demontezi singur roata (te ajuta dar nu se baga). E mai bine asa, fiecare stie sa isi intinda lantul si sa isi aseze franele la mobra lui. Au program pana seara mai tarziu. Acolo am schimbat si la ij sii la bmw

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...