Sari la conținut

Pieton Lovit De Un Motociclist Pe Trecerea De Pietoni


legionaru
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 140
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sunt satul deja de politicosi de genul lui dmn' doctor, care opresc la trecere doar pentru ca e cineva in dreptul ei si atunci cand te astepti mai putin, tu fiind in banda 2 sau in spatele lor. Scenariu gen: strada pustie, eu in spatele lui, amandoi cu 50km/h, ne apropiem de trecere, la trecere pieton plictisit care asteapta sa trecem, el opreste, eu opresc, pietonul o moaca de genul "bine, trec, daca tot ai oprit", pietonul trece... noi 1 - 2 - 3 ne urnim din loc, in spatele nostru ramane strada la fel de pustie... etc... cred ca va imaginati.

Feriti-va de astfel de policticosi in trafic, sunt a "pain in the ass", si nu au nici cea mai mica idee in a anticipa traficul.

Iar ca pieton, niciodata nu trec de tot pana nu vad ca au oprit si cei din banda 2. Dar bine, bietul copil nu are nici o vina.

Cel mai bine, ochii in paispe si nu va puneti mintea cu reisari loganisti, chiar daca va grabiti.

Ochii in paispe la trecerile de pietoni si la soferii over-politicosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

detinatori de speenduri va rog nu mai circulati prin oras,doar pe piste special amenajate .ca se trezeste una sa dea ea lectii de viata si ca cei cu motoare de viteza merg numai cu 200 in oras .fata dp matrimoniale ,lasa-ne tata ca esti ridicola.

 

 

banuiesc ca te refereai la adidas, eu nu sunt de pe matrimoniale, mai informeaza-te. si daca sunt ridicola, ignore me. daca te lasa nervul, ia un extraveral. sau iti recomand reclamele de pe vibe FM: make sex, it's healthy :( .

 

ba frate lasa-ma ca nu am chef de tine acum ,nu te intereseaza p tn de ce mi-am luat eu speed sau nu ...asa ca ciocu mai mic .nu te mai baga cu japca in seama .

 

pai el te-ar lasa, dar nu-l lasi tu, si nu te las nici eu :lol:. si cine vorbea de bagat in seama cu japca.... :lol: .

 

pai ma atac ca toti prostii se baga aiurea in seama ...hai pa ca nu meriti atentie

 

 

cine zice ala este, ca magarul din poveste....

 

p.s. sa stii ca fii-mea stie replici mai tru decat ale tale :( . si are doar 3 ani si 9 luni.

Editat de Merenptah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

banuiesc ca te refereai la adidas, eu nu sunt de pe matrimoniale, mai informeaza-te. si daca sunt ridicola, ignore me. daca te lasa nervul, ia un extraveral. sau iti recomand reclamele de pe vibe FM: make sex, it's healthy :( .

 

 

 

pai el te-ar lasa, dar nu-l lasi tu, si nu te las nici eu ;). si cine vorbea de bagat in seama cu japca.... :lol: .

 

 

 

 

cine zice ala este, ca magarul din poveste....

 

p.s. sa stii ca fii-mea stie replici mai tru decat ale tale :( . si are doar 3 ani si 9 luni.

fraza de sub poza ta spune totul ... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

protv... vedeti un motociclist bolduit in text e un link, interesant nu?

 

s-a mai intamplat si se va mai intampla, in fiecare zi sunt omorati oameni pe trecere.

asta e romania, se merge haotic, nimeni nu respecta vre-o regula.

 

eu unul nu am inteles nimic aici se vorbeste ceva, aia zic altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trista intamplare... :lol:

Sper ca pustiul sa isi revina COMPLET din acest tragic accident in care a fost implicat fara vina!Numai in pielea parintilor sa nu fim acum!

Cat despre motociclist, nu mai zic nimic! :( Au zis destui inaintea mea, si de bine si de rau!Gresim cu totii, insa uneori greseala are efecte catastrofale, care cresc exponential odata cu depasirea celor 50 km/h regulamentari!

 

Sanatate copilului accidentat!

 

PS:am vazut ca unii de pe aici sunt speriati de posibilele atacuri care vor viza comunitatea moto in urma acestui tragic eveniment.Sunt in stare sa organizeze un mars de delimitare fata de comportamentul motociclistii teribilisti din trafic?Eu zic ca nu! :(

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

protv... vedeti un motociclist bolduit in text e un link, interesant nu?

 

s-a mai intamplat si se va mai intampla, in fiecare zi sunt omorati oameni pe trecere.

asta e romania, se merge haotic, nimeni nu respecta vre-o regula.

 

eu unul nu am inteles nimic aici se vorbeste ceva, aia zic altceva.

 

Ptr informarea ta: am vazut intai stirea la tv dimineata, cand mancam si am cautat apoi reportajul pe situl stirilor protv ptr ca de acolo era reportajul si nu ma apuc sa fac topicuri de genu " am vazut de dimineata la stiri ca un motociclist de nu stiu unde a dat peste un copil pe trecerea de pietori. A mai vazut careva? Stie careva alte detalii?". Al 2-lea motiv ar fi faptul ca in toate topicurile de la accidente e vinovat conservarul. Uite ca nu e mereu asa. Ar trebui sa tragem invataminte de la rubrica asta, nu? De ce sa nu "invatam" ca nu suntem mereu nevinovati? A, si cireasa de pe tort: tonul folosit in reportaj nu mi s-a parut a fi deloc impotriva motociclistilor, cum a zis cineva mai devreme, ci pur si simplu la obiect: motociclist a lovit pieton pe trecere in timp ce facea depasire neregulamentara PUNCT Nu tu statistici cu procente de accidente cu moto implicate, nu nimic altceva.

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am spus-o la misto, referitor la postul lui adidas, care considera ca media are ceva cu motociclistii si deformeaza adevarul.

 

Daca citeai mai cu atentie, nu am facut nici o referire la motociclisti cand am pomenit de media! :lol:

 

si tu cum oi fi nenea ?

 

 

ia zi tu mie cati choperisti te depasesc in oras ? dar oare cati enduristi ? ah... nu... scuteristii sigur! tu mereu mergi preventiv, si cu 50/h cum e legea! si ti-ai luat speed doar pt ca arata bine si mor femeile dupa el! nu mergi racing niciodata! desteptule si atotstiutorule care esti :lol:

 

as se intelege de catre restul lumii : nu am ceva cu detinatorii de vitezane, doar ca 99% din ei si-au luat vitezana ca sa se dea racing, in oras binenteles ca pe acolo merg, asa ca...

 

Iar vorbesti tu din studiile si statisticile intocmite de tine, nu?

 

cine zice ala este, ca magarul din poveste....

 

Imi ziceai mie, lasa ca am sa cresc eu mare? :(

Lasa ca ai sa fii si tu motociclista odata si ai sa intelegi! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca citeai mai cu atentie, nu am facut nici o referire la motociclisti cand am pomenit de media! :lol:

 

 

 

Iar vorbesti tu din studiile si statisticile intocmite de tine, nu?

 

 

 

Imi ziceai mie, lasa ca am sa cresc eu mare? :(

Lasa ca ai sa fii si tu motociclista odata si ai sa intelegi! :(

nu domnule draga , mentor al tuturor neexpeimentatilor la dat racing :lol: ia zi tu la popr de ce isi ia un personaj oarecare motocicleta SUPER SPORT ? (sau sport semi sport bla bla - vitezana)

 

 

si ce o sa intelega cand va fi motociclista ?  ca trebuie sa dea bine pe contul de haicinci calare pe o vitezana ? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi ziceai mie, lasa ca am sa cresc eu mare? :(

Lasa ca ai sa fii si tu motociclista odata si ai sa intelegi! :(

 

chiar nu vreau sa devin motociclista. n-am inteles niciodata de ce tin unii cu dintii la acest titlu. o sa fiu cel mult "si posesoare de permis" (ca de motocicleta suntem), pentru ca asta pentru mine reprezinta UN MOFT :lol: . sunt mama, iubita, fiica si asta conteaza cel mai mult. in rest, prefer de o mie sa ma plimb cu iubitul pe motor, sa schimbam o vorba, o impresie, vorbit sau prin gesturi, cum ne permite traficul/ viteza etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea accidentelor grave, mai ales in oras, se petrec la viteze pana in 60-70 km/h, viteza accesibila pentru orice fel de motor. Faptul ca cei mai multi 'accidentati' au vitezane se explica pur statistic. Cele mai multe motoare din Bucuresti, daca nu din toata tara, sunt vitezane.

 

E ca si cum ai declara sus si tare ca masinile straine sunt periculoase, pentru ca le vezi cel mai des in accidente.

:lol:

 

 

 

Eu am vitezana, si nu ma dau racing (si stau si foarte comod pe ea :lol: ), presupun ca fac parte din cei 1%, nu? :( Si mai am si cativa prieteni care au vitezane si nici ei nu se dau racing.Si ei fac parte din cei 1%,nu?

Parerea mea ca se exagereaza cam mult cu afirmatiile gen "99% din ei si-au luat vitezana ca sa se dea racing, in oras binenteles ca pe acolo merg". Nu neg ca sunt si idioti care exact din acest motiv isi iau vitezane (majoritatea copii, inca necopti la minte sau cocalari, dupa caz), dar ce vina au toti ceilalti care au astfel de mobre din multe alte motive??? :(

 

on topic:

Sper ca pustiul sa isi revina, sa nu ramana cu sechele iar motociclistul sa isi asume raspunderea pentru fapta comisa si sa plateasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

clar vina motociclistului......

 

se mai intimpla un fenomen ciudat....chiar daca esti pe moto sau cu conserva...multi soferi opresc la trecerile de pietoni sau aiurea si iti arunca pietonul in fata masinii (chiar il invita), fara sa se asigure daca din spate nu vine un nebun.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da , intradevar acum se poate demonstra ca nu toti suntem la fel de iresponsabili prin a ne interesa de siutuatia copilului

A.M.R-ul ce face ? unde este ? chiar trebuie sa fim circari pana-n panzele albe ? bravo natiune :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ptr informarea ta: am vazut intai stirea la tv dimineata, cand mancam si am cautat apoi reportajul pe situl stirilor protv ptr ca de acolo era reportajul si nu ma apuc sa fac topicuri de genu " am vazut de dimineata la stiri ca un motociclist de nu stiu unde a dat peste un copil pe trecerea de pietori. A mai vazut careva? Stie careva alte detalii?". Al 2-lea motiv ar fi faptul ca in toate topicurile de la accidente e vinovat conservarul. Uite ca nu e mereu asa. Ar trebui sa tragem invataminte de la rubrica asta, nu? De ce sa nu "invatam" ca nu suntem mereu nevinovati? A, si cireasa de pe tort: tonul folosit in reportaj nu mi s-a parut a fi deloc impotriva motociclistilor, cum a zis cineva mai devreme, ci pur si simplu la obiect: motociclist a lovit pieton pe trecere in timp ce facea depasire neregulamentara PUNCT Nu tu statistici cu procente de accidente cu moto implicate, nu nimic altceva.

 

maestre...

martorul oprit la trecere, era de fapt unguru asta care nu stie romaneste... cum a ajuns el sa dea prioritate la biciclist daca tocmai fusese depasit pe dreapta cu 100 la ora inainte de curba.

 

militianul spune ca pietonul traversa din partea stanga.

 

de aia am spus, ce vorbiti aici nu are legatura cu reportajul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce o sa intelega cand va fi motociclista ?

 

Vezi profilul lui Reverse ci citeste la Other Information :(

 

chiar nu vreau sa devin motociclista. n-am inteles niciodata de ce tin unii cu dintii la acest titlu. o sa fiu cel mult "si posesoare de permis" (ca de motocicleta suntem), pentru ca asta pentru mine reprezinta UN MOFT :lol: . sunt mama, iubita, fiica si asta conteaza cel mai mult. in rest, prefer de o mie sa ma plimb cu iubitul pe motor, sa schimbam o vorba, o impresie, vorbit sau prin gesturi, cum ne permite traficul/ viteza etc.

 

Pai atunci lasa polemicile pe forum si tu si prietenul tau Cornholio nu va mai dati cu parerea acolo unde nu e cazul. Si sper sa o inchiem aici pentru ca deja am stricat tot topicul.

 

Insanatosire grabnica pustiului! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai atunci lasa polemicile pe forum si tu si prietenul tau Cornholio nu va mai dati cu parerea acolo unde nu e cazul.

 

asta ramane la latitudinea noastra. iar razvan are si permis si experienta moto, pana in septembrie a avut si moto, acum o foloseste pe a mea etc. da, n-are F4 si nici nu va avea vreodata. si uite de aici cauza frustrarilor tale :( .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta ramane la latitudinea noastra. iar razvan are si permis si experienta moto, pana in septembrie a avut si moto, acum o foloseste pe a mea etc. da, n-are F4 si nici nu va avea vreodata. si uite de aici cauza frustrarilor tale :( .

 

ma cine e mai frustrat??????

 

ti-ai gasit unde sa ne povestesti de razvan si permisul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma cine e mai frustrat??????

 

ti-ai gasit unde sa ne povestesti de razvan si permisul lui.

 

 

hopa, ce este domnu'? v-am luat painea de la gura in schimbul de posturi cu adidas-ul? sau sunteti moderator si nu stiam eu. mai bine uita-te cine a inceput. nu-mi place sa raman datoare la replici. so, next?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( Pleaaaasee!!! Calmati-va si mutati-va la timp liber.

 

Ma intreb, ati vazut reportajul? Sau scrieti aici doar ca sa aflati in treaba?

Starea baiatului, starea baiatului... ce mai conteaza starea baiatului, ce poti sa mai faci acum?? Sunteti medici?? Chiar daca ati fi, ati sari toti sa-l operati in acelasi timp? Sigur are familie si cineva se ocupa de el in aceste momente, medicii fac tot ce se poate, nu-i mai duceti voi grija atat.. IMPORTANT este sa nu se mai intample lucruri de astea.

 

Revenind la reportaj, ce aberatii explica ala acolo, ca i-a facut semn cu farurile, ca l-a depasit pe dreapta cu 80 la ora, apoi el a oprit la trecere si motociclistul a spulberat copilul. Cum vine asta??? :( :lol: Adica el a fost depasit apoi s-a teleportat in fata trecerii sa dea prioritate copilului... E interesant sa fie aflata si parerea motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hopa, ce este domnu'? v-am luat painea de la gura in schimbul de posturi cu adidas-ul? sau sunteti moderator si nu stiam eu. mai bine uita-te cine a inceput. nu-mi place sa raman datoare la replici. so, next?

 

daca as fi moderator nu ai mai fi offtopic nu ???

mentalitate de roman....

probabil asa faci si la trecerile de pietoni daca nu e militie nu dai prioritate.

 

next, ai PM frustrato.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...