Sari la conținut

Bai Termale Bulgaria - Sf. Constantin si Elena


Bogdan Secelean
 Share

Postări Recomandate

salut! vreau sa merg si io da' am o problema. am ramas fara permis. cica nu e voie cu 230 in afara localitatii :) . niste neseriosi. intrebarea ar fi, daca stie careva daca pot iesi din tara fara permis, doar cu dovada de la politie, care e valabila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 187
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare,

 

 

cam care e bugetul necesar pt excursia asta......

cazare, drum,mancare, disctractie......

apoximativ=.....???

 

 

Din experienta proprie, bugetul ar trebui sa si-l faca fiecare functie de nevoile personale.

Am sa te ajut cu cateva lucruri ce ar putea contura un inceput de buget:

 

Distanta Bucuresti - Sfintii Constantin & Elena e de aprox: 280 km, prin Ruse - Varna.

Cazarea la Hotel Europa 3* ( aproape de apele termale ) e de cca 32 euro / noapte ( dubla cu mic dejun inclus )

Cazarea la Hotel Azalia 4* ( si mai aproape de apele termale ) e de cca 50 euro / noapte ( dubla cu mic dejun inclus ). Acesta are in plus fata de Europa ( in afara de steaua cu pricina ) si piscina interioara cu apa termala.

In zona se mai pot gasi si alte posibilitati de cazare, insa mai indepartate de bazinele termale.

 

Eu personal am sa am la mine cca 150 euro, sa am si ceva rezerve in caz de ceva neprevazut.

Editat de bubucaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

The prices include VAT, tourist fee and insurance.

 

Payment - 100% when check in.

 

HAVE A PLEASANT STAYING!

E hotel sau bordel? Plata în avans????? Asigurare pentru ce, că nici hotelurile de 4* nu îți asigură nimic.

 

Definitely maybe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E hotel sau bordel? Plata în avans????? Asigurare pentru ce, că nici hotelurile de 4* nu îți asigură nimic.

 

Definitely maybe.

 

tu n-ai mai mai fost niciodata la bulgari? astia au o problema cu plata in avans(lipsa de incredere). pana si la o amarata de benzinarie dupa granta grecia-bulgaria, un dobitoc vroia banul in avans. i-am zis ca platesc cat alimentez, ca nu stiu cat incape exact. s-a potolit dupa aceea. oricum, asta e unul din putinele lucruri deranjante la bulgari (pe langa politie-care daca n-ar sta atat la ciupeala la radar, ar fi chiar benefica, pentru ca se circula mai corect in Bulgaria-are si ea un rol!), in rest ne-am simtit bine si anul asta (inclusiv la Constantin si Elena, am fost de 3 ori!) Din pacate acum nu putem veni. Distractie placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din experienta proprie, bugetul ar trebui sa si-l faca fiecare functie de nevoile personale.

Am sa te ajut cu cateva lucruri ce ar putea contura un inceput de buget:

 

Distanta Bucuresti - Sfintii Constantin & Elena e de aprox: 280 km, prin Ruse - Varna.

Cazarea la Hotel Europa 3* ( aproape de apele termale ) e de cca 32 euro / noapte ( dubla cu mic dejun inclus )

Cazarea la Hotel Azalia 4* ( si mai aproape de apele termale ) e de cca 50 euro / noapte ( dubla cu mic dejun inclus ). Acesta are in plus fata de Europa ( in afara de steaua cu pricina ) si piscina interioara cu apa termala.

In zona se mai pot gasi si alte posibilitati de cazare, insa mai indepartate de bazinele termale.

 

Eu personal am sa am la mine cca 150 euro, sa am si ceva rezerve in caz de ceva neprevazut.

 

 

multumesc mult de informatii......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau si eu cu voi, fiindca pe tura initiata de mine catre sozopol nu au fost doritori,,,deci , se suspenda tura aia,,,

caty, n-am uitat de dvd ul cu filmuletul de la dubova, asa ca, o sa vin cu el in "dinti" , ca altfel n-aveam curaj sa apar si eu

 

 

tel meu 0722564401 ,,, pt orice eventualitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

definitely maybe :)

Ar fi super daca ai putea ajunge! Am fi 2 Fazere + o gasca vesela :D

Sper sa-ti iei geaca si manusile incalzite, sa le vad cum functioneaza, poate le si probez.

Mesaj completat

Si eu vreau sa vin numai ca weekendul asta stabilisem o plimbare prin Moldova.

Caty, vad cum fac si te sun :)

 

Pai hai blondo, fa-ti loc , poate ne vedem la balaceala, se lasa cu beuta si joc de table ( de restul nu mai zic nika :) ). Astept un semn de la tine, ti pup! :)

 

Mesaj completat

vreau si eu cu voi, fiindca pe tura initiata de mine catre sozopol nu au fost doritori,,,deci , se suspenda tura aia,,,

caty, n-am uitat de dvd ul cu filmuletul de la dubova, asa ca, o sa vin cu el in "dinti" , ca altfel n-aveam curaj sa apar si eu

 

Te asteptam Marius, cu sau fara DVD, nu e graba, mai e pana la anu!

 

Deci, baieti si fete, sa ne vedem sanatosi la OMV City Mall, in jur de ora 16:00.

Editat de bubucaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma intereseaza si pe mine daca sau modificat preturile de la hotel fata de anul trecut?

 

N-am mai fost la hotel Europa, ci la Azalia. Dubla costa 96 leva / noapte, all inclusive + piscina interioara, sauna, masa de tenis ( toate incluse in pret ). Mancarea buna si diversificata comparativ cu ce oferea restaurantul H Europa, bauturile gratis ( doar cele de import se platesc ). Eu zic ca a fost o alegere mult mai buna decat Europa.

Mesaj completat

si...cum a fost? :cheers:

 

A fost de vis, ca de obicei: baie in termalele mari si piscina hotelului, sauna, whist si trabuce, plimbari la Nessebar si papat la ferma de scoici Dalboka, intors pe Vama Veche, cca 1000 km, vreme super ok , super gasca, super distractie ! :hug:

Editat de bubucaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo. Eu am dat o tura Cheia-Siriu si am prins o vreme superba in zona montana. Probabil ultimul weekend frumos de pe anul acesta.

Cine stie, poate organizeaza cineva inca o iesire la bai, pe la sfarsit de octombrie ...

Editat de Zircon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo. Eu am dat o tura Cheia-Siriu si am prins o vreme superba in zona montana. Probabil ultimul weekend frumos de pe anul acesta.

Cine stie, poate organizeaza cineva inca o tura pana la bai, pe la sfarsit de octombrie ...

Au inceput sa te tina incheieturile? :cheers: N-o sa mai poti tine pasul cu mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo. Eu am dat o tura Cheia-Siriu si am prins o vreme superba in zona montana. Probabil ultimul weekend frumos de pe anul acesta.

Cine stie, poate organizeaza cineva inca o iesire la bai, pe la sfarsit de octombrie ...

 

deocamdata pentru uichendul asta vremea se anunta ploioasa in varna, eu ma hotarasc vineri in functie de timp daca plec sau nu

Mesaj completat

@bubucaty hotelul asta unde se afla comparativ cu h. europa sau piscina aia mare din centru? piscina interioara si sauna sunt deschise dupa un anumit program?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca uichendul asta e insorit la varna, mai vrea careva sa mearga la bai?

 

preturi orientative:

hotel: 50-100 leva pe noapte camera dubla, in functie de confort

o masa: incepand de la 10-15 leva cu bautura cu tot

intrarea la piscina: 5 leva

berea la piscina: 2,5 leva

o leva costa in jur de 2,2 lei

 

care e interesat iar vremea se mentine insorita, ne vedem sambata la 10:30 in omvul de la city mall

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand se pleaca?vineri sau sambata?

Eu as zice ca rational e sa pleci din Bucuresti sambata de dimineata, dar de la tine din Targul Mures as indrazni sa spun ca ar fi mai bine sa faci o escala in Bucuesti sau asa ceva desi sunt sigur ca nu o sa imi urmezi sfatul...

Eu imi dau cu presupusul ca se pleaca din Bucuresti cam devreme, de genul intalnire la benzinarie la 9 sau 10 in zori de zi undeva prin Jilava. Daca imi repara motorul mecanicii poate vin si eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as zice ca rational e sa pleci din Bucuresti sambata de dimineata, dar de la tine din Targul Mures as indrazni sa spun ca ar fi mai bine sa faci o escala in Bucuesti sau asa ceva desi sunt sigur ca nu o sa imi urmezi sfatul...

Eu imi dau cu presupusul ca se pleaca din Bucuresti cam devreme, de genul intalnire la benzinarie la 9 sau 10 in zori de zi undeva prin Jilava. Daca imi repara motorul mecanicii poate vin si eu...

ba nu, asa as face ca tine.dar vad ca nu se inghesuie nimeni.numai daca e vreme buna voi merge la drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...