Sari la conținut

Accident Ploiesti


Alveola
 Share

Postări Recomandate

Am venit ieri (duminica) din Slanic Prahova si pe la ora 17:20-17:30, venind spre Bucuresti la 11 km de Ploiesti, in padure (parca locul se cheama Plopeni Sat) am vazut urmarile unui accident care parea grav: o Yamaha Virago (cred, nu i-am vazut decat scutul motorului, tobele si farul) statea cu rotile in sus in sant si pe contrasens era o cisterna Petrom oprita, dar care nu parea accidentata. Politia era deja acolo, motociclistul nu se vedea nicaieri, in schimb pe jos erau numai plastice sparte si sticla. Urme de frana, tot ce trebuie pt un accident serios. Nu am putut opri, pentru ca Politia dirija circulatia si nu lasa pe nimeni sa caste gura. Stie cineva ce s-a intamplat? Cine e baiatul? Am vb cu cineva la LukOil in Ploiesti si mi-a spus ca i-a depasit asta cu Virago si era un tip tanar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Ploiesti nu am Virago decat eu. Mai este un pensionar cu una verde de 125 care merge numai cu 50 la ora asa ca e putin probabil sa fie el. Treba e ca m-a intrebat deja un coleg de sericiu daca eram eu, pentru ca a trecut pe acolo, iar altcineva mi-a dat mesaj pe telefon sa ma intrebe daca am patit ceva.

Cica pe tip l-a luat salvarea :finger: . Incerc sa aflu mai multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol.. dar fara mai multe amanunte nu pot sa imi dau seama daca cunosc pe motociclist.

 

eu sigur nu am fost, ca am fost la munca toata ziua ieri..

 

mai cunosc inca 4 oameni cu virago in bucuresti, vorbesc de virago 535 acuma.

 

oricum satul aflat la 10-13 km de ploiesti pe DN1 se keaman Puchenii mari (stiu pt ca acolo m-a lasat ijul anul trecut).

 

numa bine.

 

cunosc pe cineva de la politia satului respectiv. acum am sunat sa vedem ce se stie pe acolo, probabil peste o ora voi afla ceva cat de cat care sa ne ajute sa aflam cine a fost implicat.

 

sa speram totusi ca nu a fost prea rau...

 

P.S> am rugat sa se intereseze de marca si numarul de inmatriculare al motorului.

 

ufff, parca se mai domolise lumea cu accidentele astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cazurile de accidente petrecute pe DN1 sunt preluate de poliția rutieră a DN1.

 

am aflat doar un număr de telefon la care pot fi aflate mai multe informații.

 

0244 476 121 pol rutiera dn1

 

voi suna în câteva momente să văd dacă aflu ceva.

 

vă țin la curent.

 

mie de pe mobil orange îmi zice că numărul format este incorect...

mai poate încerca careva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Ares: citeste atent postul meu.

Accidentul s-a intamplat cum veneam spre Bucuresti, adica la 11 km de Ploiesti in partea opusa Bcurestiului. Adica IN judetul Prahova, nu pe DN1! Am spus destul de clar, zic eu :finger:. Sper ca nu ai sunat la Politie, ca rad aia de tine.

 

 

@everybody: Nu am vazut multe din motor, dar culoarea era visinie sau rosie mai inchis. Atat stiu :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu am reusit sa sun... da vorba ta, imi radeau aia in nas...

 

vezi tu cum vine treaba asta?

 

"facerea de bine e footere de mama".

 

P.S. nene, am recitit postul tau, sper sa nu il editezi acuma, dar uite :

 

"Am venit ieri (duminica) din Slanic Prahova si pe la ora 17:20-17:30, venind spre Bucuresti la 11 km de Ploiesti, in padure (parca locul se cheama Plopeni Sat) am vazut urmarile......."

 

Deci daca tu erai intre slanic si ploiesti, nici macar nu intrasei in ploiesti, erai la 11 km de ploiesti, atunci ce treaba are Bucurestiul pe sectorul ala de drum? ca in mod normal, cand zici ca vii spre bucuresti inseamna ca esti pe drumul dintre ploiesti si bucuresti, ergo DN1. de aia s-a creat confuzia in mintea mea. Daca spuneai ca erai pe drumul dintre Slanic si Ploiesti, nu mai eram confuz...

 

high pa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum vreo luna jumate-doua, nu mai retin exact , mecanicul care a adus motocicleta mea a mai adus inca un 535, colorat integral rosu inchis, pe care o pregatea spre vanzare. Daca e aia care cred eu, tare mi-e teama ca e vorba de un tanar incepator. O sa-l sun maine pe mecanic sa ma interesez poate stie ceva, ca acum e deja tarziu si mi-a picat fisa cam greu, dupa ce am citit postul lui Alveola cu culoarea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am aflat la party-ul de aniversare a mutulicii, myando si norway, de la Dan Chelsoi, ca motociclistul era de fapt un individ fara permis, si este din jud.PH.

 

cica ar fi scapat ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...